• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 21:24:39

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ribos

Pradėjo Kaštonas, gegužės 26, 2015, 08:05:11

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Kaštonas

RIBOS
Autoriai: Dr. Henry Cloud, Dr. John Townsend

Originalus pavadinimas: Boundaries: When to Say Yes, How to Say No to Take Control of Your Life
Leidėjas: Tapati
Metai: 2013
Puslapiai: 328
ISBN: 9786099512488
Formatas: 15 x 21, minkšti viršeliai
Kalba: Lietuvių
Vertėjas: Kęstutis Choromanskis

Jei norite gyventi sveikai ir harmoningai, privalote išsiaiškinti savo ribas.

Ribos – tai asmeninės atsakomybės linijos, kurios apibrėžia, kas mes esame ir kas ne. Ribos įtakoja visas gyvenimo sritis: fizinės ribos padeda mums nustatyti, kas ir kokiomis aplinkybėmis gali mus liesti, protinės ribos suteikia mums laisvę turėti savo mintis ir nuomonę, emocinės ribos padeda mums suvaldyti savo emocijas ir atsiriboti nuo žalingų ir manipuliatyvių kitų asmenų emocijų, dvasinės ribos padeda mums atskirti Dievo valią nuo mūsų pačių valios ir atnaujinti pagarbą savo Kūrėjui. Žmonės dažnai taip stengiasi būti mylinčiais ir nesavanaudžiais, kad užmiršta savo pačių ribas ir ribotumą.
Susidūrę su ribų stoka savo gyvenime, jie klausia:
Ar galiu nustatyti ribas ir likti mylinčiu žmogumi?
Kokios ribos yra teisingos?
Ar mano ribos negali nuliūdinti arba įskaudinti kitų žmonių?
Kaip atsakyti asmeniui, kuris prašo mano laiko, meilės, energijos ar pinigų?
Kodėl jaučiu kaltę, kai bandau nustatyti ribas?

Dr. Henry Cloud ir Dr. John Townsend pateikia atsakymus į šiuos ir kitus sunkius klausimus ir parodo, kaip nustatyti sveikas ribas santykiuose su tėvais, sutuoktiniu, vaikais, draugais, bendradarbiais ir net pačiu savimi.
https://www.knygos.lt/lt/knygos/ribos-kada-sakyti-taip-kaip-sakyti-ne-kad-patys-tvarkytumete-savo-gyvenima/

Tiesos apie Dievą ir jo savybes žinojimas apriboja mus ir rodo mums Jo ribas. Suvokus tiesą apie Jo nekintamą tikrovę lengviau apibrėžti save Jo atžvilgiu. Pavyzdžiui, kai Jis sako, kad pjausime tai, ką sėsime (Gal 6, 7), mes arba apibrėžiame save šios realybės atžvilgiu, arba toliau žeidžiame save mėgindami jai priešintis. Pripažinti Dievo tiesą reiškia pripažinti tikrovę, o gyventi pagal šią tikrovę reiškia gyventi geresnį gyvenimą (Ps 119, 2; 45).

Biblija taip pat įspėja, kad neduotume kitiems ,,gailėdami ar tarsi verčiami" (2 Kor 9, 7). Prastas ribas nusistačiusiems žmonėms sunku ištarti ,,ne" kontrolei, spaudimui, reikalavimams, o kartais ir tikriems kitų poreikiams. Jie bijosi, kad jei kam nors pasakys ,,ne", sugadins su tuo asmeniu santykius, taigi jie pasyviai sutinka, nors viduje priešinasi. Kartais koks nors žmogus verčia jus ką nors daryti, o kartais jus verčia jūsų pačių vidinis jausmas, nurodantis, ką ,,turėtumėte" daryti. Jei negalite pasakyti ,,ne" šiam išoriniam ar vidiniam spaudimui, vadinasi, jūs praradote valdžią savo nuosavybei ir nesimėgaujate ,,savikontrolės" vaisiais.

Jūsų žodžiai jūsų nuosavybę apibrėžia ir tada, kai perteikiate kitiems savo jausmus, norus arba nepasitenkinimą. Žmonėms sunku suprasti, ką jūs galvojate, jei nenaudojate žodžių, kurie apibrėžtų jūsų nuosavybę. Dievas tai daro sakydamas: ,,Man patinka tai ir tai, o to ir ano aš nekenčiu." Arba ,,Aš darysiu tą ir aną, o to ir ano ‒ ne." Jūsų žodžiai perteikia žmonėms jūsų nuostatą ir leidžia jiems pajusti ,,kraštus", kurie padeda jus atpažinti. ,,Man nepatinka, kai tu ant manęs šauki!" ‒ perduoda žmonėms aiškią žinią, kaip jūs žvelgiate į tarpusavio santykius, ir supažindina juos su jūsų ,,kiemo" taisyklėmis.

Šėtonas yra didysis tikrovės iškraipytojas. Prisiminkite, kaip rojuje jis gundė Ievą suabejoti Dievo ribomis ir Jo tiesa. Pasekmės buvo katastrofiškos.

Tiesa visuomet suteikia saugumą ‒ tas pasakytina ir apie Dievo tiesą, ir apie teisingą savęs pažinimą. Daugelio žmonių gyvenimas yra padrikas ir neramus, nes jie mėgina gyventi už savo ribų, nepripažindami ir neišreikšdami tiesos apie tai, kas jie iš tikrųjų yra. Sąžiningai pripažindami, kas tokie esame, įgyjame biblinę vientisumo arba tapatumo vertybę.
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-12-23-apie-ribas/111934