• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 19, 2024, 02:26:19

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


SIELOS SVAJONĖS VALERIO ALBISETTI

Pradėjo Kaštonas, lapkričio 12, 2015, 13:28:31

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Kaštonas

VALERIO ALBISETTI KNYGA ,,SIELOS SVAJONĖS"
Valerio Albisetti. Sielos svajonės: įgyvendinant savo siekius. Iš italų kalbos vertė Vytautas Langas. – Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2011. – 104 p.

Visi esame mylėję, kentėję, džiaugęsi, tačiau jei nežinome giliausios savo būties prasmės, visi turtai, įtaka ar pasisekimas yra niekas. Jei nežinome, kas esame ir dėl ko esame, niekas negali mūsų patenkinti, viskam trūksta prasmingumo. Autorius stengiasi padėti skaitytojui atrasti savo pašaukimą, jį realizuoti ir išmokti būti laimingiems.

Knygoje Valerijus Albisetis užmezga konfidencialų pokalbį su skaitytoju. Šį kartą apsistoja prie praeities apmąstymų, prie savo profesinės, o ne turtingos asmeninės patirties. Tai tarsi rezultatų susumavimas po ilgos kelionės. Tačiau šis pokalbis su skaitytoju yra ir raginimas pažinti save patį, nes savo esmės ir pašaukimo pažinimas yra svarbiausias būties klausimas. Jis leidžia kurti ateities planus, svajoti apie rytojų. Tam tikru gyvenimo momentu, tvirtina autorius, būtina įsiskverbti į savo paties esmės gelmes ir apsvarstyti neįgyvendintas sielos svajones. Kartais gali tekti keisti gyvenimo kryptį ir tam reikia drąsos, drąsos keliauti į šviesią ateitį.
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-07-04-valerio-albisetti-knyga-sielos-svajones/65353

Valerio Albisetti ,,Sielos svajonės". Pristato knygų apžvalgininkas Julius Žėkas.
http://www.marijosradijas.lt/radijo-laidos/mini-laida/29847-2013-01-09-09-45-knyg%C5%B3-ap%C5%BEvalga.html#

Kaštonas

Būties giliausia prasme vadinu kiekvienam žmogui nubrėžtą gyvenimo kryptį, kiekvienam skirtingą, Visiškai menišką, kur ryškiai matyti ir santykių su kitu trajektorija.
Tik kai gerai žinome savo gyvenimo prasmę ir norime ją realizuoti bet kokia kaina, kai skiriame visas jėgas tarnauti kitam, esame visiškai save realizavę, tikri žmonės. Tik šitaip įmanoma įprasminti savo gyvenimą.


Savo pašaukimo įgyvendinimą žmogus visada išreiškia ne tik savo būtimi, bet ir konkrečiais veiksmais. Kai gyvenama pagal pašaukimą, savivertė savaime labai sparčiai auga. Aš sakiau gyventi pagal pašaukimą, tai reiškia įgyvendinti pašaukimą. Nepakanka manytis žinant ar įsivaizduoti turint kokį nors pašaukimą, privalomą paversti tikrove, veiksmu, jei norima išlikti ištikimiems savo tapatumui, savo vardui, kuriuo Dievas kreipiasi mus, kviesdamas mus priimti nuo pat pradžių asmeniškai kiekvienam paskirtą pašaukimą.


Tarp kitko, kiekvienas turi asmeniškai skirtą pašaukimą, kurį gali įvykdyti tik jis. Todėl siekti pažinti ir įgyvendinti savo pašaukimą yra svarbiausias dalykas.


Tai, beje, neįmanoma, nes pats žodis pašaukimas yra kilęs iš pašaukė ', t. y. būti kito pakviestam.
Pašaukimui reikia leisti vis aiškiau mumyse pasireikšti, o mūsų tikslas iš esmės yra atpažinti. Dažniausiai pašaukimas pasireiškia laipsniškai ir gana lėtai, o galų gale visiškai išryškėjęs jis mus ves per visą gyvenimą. Reikia taip pat pasakyti, kad niekas negali atskleisti mums mūsų pašaukimo, tik mes patys. Todėl prašyti specialistų, kunigų ar tėvų patarimų dar nėra viskas. Reikia klausytis vidinio savo balso. Kas mus myli ir stengiasi mums padėti, tegali palaikyti mus ieškojimų kelyje. Pats ieškojimas visada yra asmeninis reikalas.



Sąmoninga asmenybė nesielgia mechaniškai ar randamasi perkėlimais. Ji visada kontroliuoja save. Ji atsakinga ,už savo emocijas.
Kai žmogus visiškai prisiima atsakomybę už save patį, jis jau nėra auka. Jis jau nebegalės būti niekieno auka. Tačiau pripažinti, kad nesame aukos, reiškia galutinai prarasti savo visagalybės vizijas, būdingas vaikams. Prarasti apskritai visas vizijas, kurių laikomes, kad išgyventume. Kad jaustumės gyvi. Ir vis dėlto, kad taptume atsakingi už save pačius, turime priimti savo "..............." Jeigu, priešingai, gyvensime bijodami būti apleisti, bijodami mirti, mes negyvensime. Mes negalėsime tapti visiškai atsakingais už save pačius. Tada mes gyvensime vadovaujami kitų, nors nekęsdami jų, atstumdami, priešraraudami. Deja, vis dėlto jie vadovaus mūsų emocijoms. .


Šie mūsų kadaise užblokuoti bruožai po truputį auga, sukyla prieš mus ir tampa demonais. Aš vis labiau esu įsitikinęs, kad visa, kas, atrodo, mums kelia pavojų, iš tiesų yra dalykai, norintys būti mūsų pažinti ir priimti. Nori būti pamilti.

Kaštonas

............esant sprendimais, norėdami kompensuoti savo nevertumą, ribotumą ar apskritai gerų ypatybių trūkumą.
Gyvenime nuolat ieškome būdų, kaip nebūti nežinomiems, beviltiškai siekiame nebūti užmiršti, apleisti, nes trokštame būti nuolat mylimi ir trokštami. Dažnai netgi poroje gyvename vien dėl to, kad patenkintume savo iliuzija būti mylimi. Kiek kartų, pavyzdžiui, svajojame atlikti didžius darbus vien dėl to, kad būtume mylimi ir reikalingi, negalvodami turį keliauti dvasiniu keliu. Kai ieškome ir randame gilius savo asmenybės ar savo neurotinių išgyvenimų psichologinius paaiškinimus, intelektualizuojame ir geriau suprantame save, tačiau neatrandame tikrųjų savęs! Šiais laikais Visur: televizijoje, radijuje, knygose, kalbama apie psichologija. Viskas paaiškinama. Viskas pateisinama. Tačiau Visa tai niekam nereikalinga, beprasmiška, nes visų pirma turime suprasti, kad esame mylimi Dievo, Jis mus pamilo pirmiausia ir labiau nei tėvai, kurie mus galėjo mylėti, bet galėjo ir atstumti.



Santykiuose, kurie pasirodo esą netikri, bendravimas yra tiesiog kalbėjimas ar plepėjimas, kai apsikeičiama paprasta neįpareigojančia informacija. Kai abu partneriai žemo sąmoningumo ar apskritai nėra sąmoningi, tarpusavio : bendravimas tampa priemone priekaištams, nepasitenkinirnui ir išankstinėms nuostatoms išreikšti. Visokie nuosprendžiai ir ypač išankstinės nuostatos labai kenkia tikram bendravimui, nes yra tarsi užrakintos kiekvieno partnerio mąstymo skrynios, kur kitas nepatenka ar apskritai neįmanomas tarpusavio susikeitimas vidiniais dalykais, tarpusavyje nevyksta joks pasidalijimas atsakomybe.

Nesąmoningumas, nenoras ir negebėjimas suprasti, bukumas, neurozės, Visokie neigiami elementai diktuoja: nuosprendžíus ir išankstines nuostatas ir trukdo užsimegzti tikriems santykiams, tikrai meilei.