• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 04, 2024, 16:47:49

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Pagalbinės priemonės skaitant Šventąjį Raštą

Pradėjo zulija, kovo 26, 2013, 09:25:07

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Kaip suprast nukeliavo? Ta prasme Šventoji Dvasia, kuri įkvepia šventuosius persigalvojo ir dabar kitokią informaciją įkvepia?  :o
Arba.
Tie šventieji iš tiesų nebuvo įkvėpti Šventosios Dvasios? :o

Silvija

Viskas gerai su tais šventaisiais, bet šiandien mūsų laukia kiti iššūkiai ir negalim užsilikti praeituose amžiuose ar bandyti rekonstruoti tų amžių tikėjimą.

kukulis

OK.

Bet.
Nesutinku, kad anų laikų šventųjų raštų skaitymas yra "tų amžių tikėjimo rekonstravimas", bet gerbiu tavo nuomonę, nors ir pasilieku prie savosios: esminiai tikėjimo principai nesikeičia bėgant laikui :)

Silvija

Aš irgi gerbiu tavąją :).

Dažnai mums sunku susikalbėti dėl to, kad turime skirtingas tikėjimo patirtis. Man dabar rūpi tai, kodėl gi krikščionys, rodos visi į Kristų žiūrėdami, vis dėlto nepajėgūs įvykdyti Jo paliepimo vieni kitus mylėti? (Klausantis pravoslavų, katalikų atžvilgiu broliškos meilės tikrai dažnai nesijaučia, o jei imtume aklai vadovautis Bažnyčios mokymu iki schizmos, galime nejučia patapti KB mokymo oponentais :-\ )

Bet mes jau stipriai nuvairavom nuo temos.

kukulis

Tai adminas perkels į kitą. Aišku, užduodam jam darbo daugiau dėl to  :ashamed:

O dėl Bažnyčios mokymo iki schizmos, kodėl jei juo vadovautumėmės, tuomet pasidarytume KB oponentais? Ar iki schizmos Bažnyčios mokymas buvo kažkuo klaidingas?

Silvija

Kodėl? Gal todėl, kad šiuo metu, kai taip lengvai atsiveria visi šaltiniai (tik imkite mus ir skaitykite), kiekvienas kas netingi tai ir daro. Ir žiūrėk, kokia maišatis - tvirtų šaknų neturėdami žmonės renkasi tą tikėjimą, kuris prie širdies, arba kuria naujus, savus. Nes laisvė. O aprėpti visų žinių juk neįmanoma. Todėl tos, kurios padaro didesnį įspūdį ir nulemia.

Nesakau, kad būtinai tuo oponentu taptum, yra du keliai :) ir čia priklauso nuo pagrindo, ant kurio stovi, nuo maisto, kuriuo maitinies. Taip pat ir nuo to, ar esi Šventojoje Dvasioje, Jos vedamas.

kukulis

Citata iš: Silvija  vasario 03, 2014, 12:09:39
Nesakau, kad būtinai tuo oponentu taptum, yra du keliai :) ir čia priklauso nuo pagrindo, ant kurio stovi, nuo maisto, kuriuo maitinies. Taip pat ir nuo to, ar esi Šventojoje Dvasioje, Jos vedamas.

Man asmeniškai labai padėjo pažinti save ir daug ką suprasti kai perskaičiau Joano Laiptiniko "laiptus" ;)

Tuo remdamasis (savo patirtimi skaitant ;) ) ir teigiu, kad žmogaus vidinė sandara tokia pat kaip anksčiau taip ir dabar. Pasaulėžiūra gali skirtis, bet pati giluma išlieka ta pati.

Pilgrim

Citatakai nebesuprantame II Vatikano
Labai gerai pasakyta  :thumbup:
Vykstant II Vatikano susirinkimui kiekvieną dieną į centrą buvo padedama Evangelija.
Ir II Vatikano susirinkimas pasakė - Reikia grįžti prie ištakų, prie evangelinių ištakų.
Citatata Bažnyčia nukeliavo jau ne vieną šimtmetį.
II Vatikanas kaip tik nori grąžinti Bažnyčią prie jos ištakų ir pasako, pažiūrėkime kaip
buvo pradžioje ir paskui ieškokime kaip tai atsiskleidžia šios dienos situacijoje.
Atpažinus Jėzaus paskelbtą Gerają Naujieną paprasčiau tampa atpažinti savajį laikmetį
ir kartu atrasti Šventosios Dvasios veikimą kaip tai turi būti perduota pasauliui.
Tačiau sugrįžimas prie ištakų taip pat leidžia atpažinti Bažnyčios kelionę istorijoje ir atrasti
Šventosios Dvasios veikimą tame laikmetyje ir per tai darosi lengviau, vėl išgirsti Šventają Dvasią ir
kaip Ji prabyla šiandienos pasaulyje.
Žmogaus prigimtis nekinta ...
Mus labai suklaidina civilizacijos pažanga, technologijos progresas praplečia
horizontus, priverčia "sportuoti" protą ir iškeldamas jį į centrą paklaidina žmogų, kad intelektas, protas
yra viskas. Pasaulis šaukia - Jei aš nemoku naudotis telefonu, tai aš kažkoks "netoks" žmogus, jei aš
nemoku daugybos lentelės ar nemoku skyrybos taisyklių ar neperskaičiau Šekspyro ... tai mano išsilavinimas
nėra tinkamas ...
Pažiūrėkit, bendraujant su protinę negalią turinčiais žmonėmis, kurių intelektinės galios kitokios, mums
yra sunku, nes "prisiportavę" intelektualiai neišmokome bendrauti išgyvenimais, jausmais ...
Žmogus nesikeičia, tik istorijos laikmečiuose mes vis sudedame skirtingose vietose akcentus,
vienu laiku svarbus protas, kitu laiku kūnas tampa beverčiu, kitu laiku pojūčiai paima viršų ...
Tikėjimas kaip tik ir yra tai kas centruoja žmogų iš kraštutinumų ir veda į centrą.
Negalime neigti, kad Šventoji Dvasia taip pat veikia ir provoslavų tekstuose ar protestantų raštuose,
kaip esama daug dovanų nors Dvasia ta pati, taip ir tikėjimo pažinimą galime atrasti įvairiose
krikščioniškuose traktatuose ir ne tik ... II Vatikano susirinkimas pasakė, kad Katalikų bažnyčia neturi
išganymo monopolio ... Kelias į išganymą gali būti labai įvairus

kukulis


Silvija

Citata iš: kukulis  vasario 03, 2014, 15:10:24
Man asmeniškai labai padėjo pažinti save ir daug ką suprasti kai perskaičiau Joano Laiptiniko "laiptus" ;)

Tuo remdamasis (savo patirtimi skaitant ;) ) ir teigiu, kad žmogaus vidinė sandara tokia pat kaip anksčiau taip ir dabar. Pasaulėžiūra gali skirtis, bet pati giluma išlieka ta pati.

Mes matau šiek tiek apie skirtingus dalykus šnekėjome. Dabar, kai tai pasakei, supratau apie ką tu ir visiškai pritariu – žmogus iš esmės per amžius tas pats, jis tik "atradinėja" save ir Dievą, kaip tą darė ir visi mūsų protėviai. O kai skaitydami jų raštus ar Bibliją tai atrandame, apima didelis džiaugsmas (džiaugsmas bendrystėje – šventųjų bendravimas :pentecostal:).

Silvija

Citata iš: Pilgrim  vasario 03, 2014, 18:19:45
Negalime neigti, kad Šventoji Dvasia taip pat veikia ir provoslavų tekstuose ar protestantų raštuose,
kaip esama daug dovanų nors Dvasia ta pati, taip ir tikėjimo pažinimą galime atrasti įvairiose
krikščioniškuose traktatuose ir ne tik ... II Vatikano susirinkimas pasakė, kad Katalikų bažnyčia neturi
išganymo monopolio ... Kelias į išganymą gali būti labai įvairus

Taip, Pilgrim, neturi. Bet esame jos vaikai ir, manau, kur gavome pradžią, ten ir turėtume užaugti iki tam tikro supratimo, kad jau paskui galėtume "maitintis" viskuo (kietesniu maistu) ir nieks mūsų neišmuštų iš vėžių. Kodėl vėl atrandame, kad mažus vaikus prasminga mokyti namuose arba katalikiškose mokyklose, kad pirmiausia tie, kurie tikrai jais rūpinasi, pastatytų ant kojų?

Be to, nesakiau juk, kad neskaitykime nieko, kas kitoniška :ashamed:, sakiau - "neturėtume per daug žavėtis"  ;)

Sigitas

Citata iš: Silvija  rugpjūčio 30, 2013, 04:27:07
VKB - protestantiška bendruomenė, nors apie save jie ir sako: "Kristaus bažnyčia - nei Katalikų, nei Protestantų, nei Stačiatikių."

Tokių "reformatorių" randasi vis daugiau po saule ir katalikai turi būti atsargūs naudodamiesi jų vadovėliais, tiksliau - katalikai turėtų NESIVADOVAUTI jų vadovėliais, nes mes turime savo Katekizmą, Tradiciją ir Raštus, pažymėtus nihil obstat arba imprimatur.
Šitie save bevadinantys "Kristaus bažnyčia" iš tikrųjų yra sekta. Jie visus kitus krikščionis vadina klaidatikiais ir nebendrauja su jokia krikščioniška organizacija, nes save laiko vieninteliais tikratikiais. Man teko su jais ilgą laiką bendrauti ir labai skaudžiai, nes per jų veiklą netekau vienos sesės Kristuje, kurią jie suviliojo ir pasigrobė. Šie ir kiti sektantai labai mėgsta leisti Bibliją aiškinančius leidinius, kuriuose yra tik jiems palankūs Biblijos komentarai.
Todėl tikrai reikia būti ypač akylam ir labai reikliai atsirinkti ką skaityti o ko - ne. Tikrai teisingai parašė sesė kristuje Silvija! Katalikai turi savo Katekizmą, Tradiciją ir Bažnyčios mokymą (Magisteriumą). Yra labai daug katalikiškų leidinių, padedančių suprasti Šventajį Raštą, kaip antai: ,,žodis tarp mūsų" ; ,,magnificat" ir daugybė knygų, pvz: kunigo, profesoriaus Antano Rubšio "raktas į Senąjį Testamentą" (3 tomai) ,,raktas į Naująjį Testamentą" ir daugybė kitų autorių įvairių knygų, žurnaliukų, bukletų. Yra ir tokios trys knygelės ,,prisilietimas prie Biblijos" (Lietuvos Biblijos skaitymo draugijos leistos). Galiausia yra tiesiog komentarai kiekviename Naujajame Testamente arba Biblijoje.

Tačiau visų geriausia Šventąjį Raštą studijuoti kartu su kitais, va pavyzdžiui kaip sesė Kristuje Silvija rašė - vietinėje biblijos studijų grupelėje prie bažnyčios, kurią veda patyrę žinovai kunigai arba pasauliečiai. O jeigu nėra, tai galima prašyti asmeninės pagalbos pas kunigą, nes visi kunigai yra bent minimaliai studijavę Bibliją, žino Tradiciją ir turi dvasinio vedimo patirties. Svarbiausia yra ieškoti, viltis ir melstis Dievo pagalbos.

Prieš nusimindami pagalvokime apie tuos ilgus, labai ilgus laikus, kai žmonės nemokėjo skaityti, o knygos buvo tokios brangios, kad kainavo net kelias karves! Prisiminkime savo senelius - kaip jie tikėjo Dievu niekados neskaitę Šventojo Rašto? O kokį stiprų tikėjimą turėjo! Mano močiutė (iš mamos pusės) baigė tik keturias klases, Šventąjį Raštą į rankas paėmė tik kai aš jai atvežiau į kaimą. O jos tikėjimas buvo toks stiprus, kad kai grįžau į tikėjimą močiutė man pasakė - žinojau, kad Dievas mano maldas išklauso!  :thumbup: 

Varlė keliauninkė

Dirbant darbe dažnokai paklausau Marijos radijo. Bet ilgainiui nusibosta.. Pagalvojau, kodėl nepaklausyt Švento rašto? Ir radau, rusiškai, bet atrodo, kad ten sinodinis vertimas, šiek tiek skiriasi nuo lietuviškojo ir visai gerai klausosi :)
http://bibleonline.ru/audio/#rus/1/1

Diak. Tomas M.

Pridedu pagrindinius resursus - patikrintus RKB Šventojo Rašto aiškinimus:

Catena Aurea - Šv. Tomo Akviniečio (1225 – 1274) surinktos ankstyvųjų Bažnyčios tėvų mintys keturioms Evangelijoms, kurias galima nemokamai skaityti:

http://www.veritasbible.com/commentary/catena-aurea

Didysis Cornelius à Lapide, SJ  (1597-1637) Šventojo Rašto komentaras, 30 tomų apimties, naudotas daugelio šventųjų, daugiau apie šį komentarą skaitykite:

http://angeluspress.org/Commentary-on-the-Four-Gospels

Yra kai kurie tomai nemokamai parsisiųsti anglų k.:

https://archive.org/search.php?query=cornelius%20lapide

Tėvo George Leo Haydock  (1774-1849) išsamus Šventojo Rašto komentaras, kurį galima nemokamai skaityti:

http://www.veritasbible.com/commentary/haydock

Donatas

Sveiki,

Gal kas nesenai esate pirkę bibliją ir galite papasakoti kokį variantą (kanoninį ar ekumeninį) turite, bei kokį įrišimo bei formato variantą rinkotės?
Kitas klausimas ar yra lietuviškas elektroninis variantas "epub" formate ( ką pavyko rasti tai tik jehovos liudytojų versija, kuri turi savo  niuansų) ?

Silvija

Sveikas, Donatai :). Aš pirkau saviškę prieš 7 metus. Tai, aišku, ekumeninis leidimas (kanoninį paprastai naudoja evangelikai), 14x21 formato, kietais viršeliais, su knygų iškartom. Kuo man ji gera? – tai, kad stambesnis šriftas ir dar galiu skaityti be akinių :D. Kadangi naudojuos ja tik namie, formatas ne per didelis, bet tiems, kam yra poreikis nešiotis su savimi, patarčiau ieškoti mažesnio formato (10x15), automatiškai – smulkesnio šrifto knygų.

Į antrą klausimą negaliu atsakyti.

Pilgrim

Trumpi Šventojo Rašto leidimų pristatymai
http://biblija.lt/index.aspx/lt_vertimai/leidimai/

Psalmynas. Vilnius: Katalikų pasaulis, 2002. - 284 p. (16,00 Lt)
ISBN 9986-04-176-7. Formatas 13,5x18,9 cm. Kietais viršeliais.
Psalmyną vertė, įvadą ir paaiškinimus parašė prel. prof. Antanas Rubšys. Poetinę psalmyno kalbą tikslino poetė Aldona Puišytė. Tai naujas, supoetintas, liturginiam giedojimui pritaikytas psalmyno leidimas.

Šventasis Raštas: Senasis ir Naujasis Testamentai. Vilnius: Katalikų pasaulis, 1998. - 2048 p. (55,00 Lt)
ISBN 9986-04-102-3. Formatas 16,5x24,0 cm. Kietais viršeliais.
Senąjį Testamentą iš hebrajų, aramėjų ir graikų kalbų vertė, pratarmę, įvadus ir ST sąvokų žodyną bei paaiškinimus parašė prel. prof. Antanas Rubšys. Naująjį Testamentą iš graikų kalbos vertė, įvadus ir NT sąvokų žodyną parašė kun. Česlovas Kavaliauskas. Patvirtino Lietuvos Vyskupų Konferencija. Kietas įrišimas. Žemėlapiai.

BIBLIJOS SVETAINĖS
Visas rinkinys pateikiamas šiuo adresu
http://biblija.lt/index.aspx/kitos/

Biblijos draugija http://www.biblijosdraugija.lt/
turi elektroninį knygyną
galima apsilankyti ir pamatyti Šv. Rašto leidinių nuotraukas
http://www.biblijatau.lt/

Elektroninis variantas turėtų būti, kažką migloto prisimenu ...
tačiau Android įrenginiams yra skirta programėlė And Bible
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.bible.android.activity
joje yra tekstas ir lietuvių kalba.

Sigitas

Visiškai žaliems yra labai gera "katalikų pasaulio" leidyklos knygutė
,,25 žingsniai norint suprasti Bibliją" autorė Andrėja Švarc (Andrea Schwarz).
Skaičiau, ten pradžioje toks testukas, nuteikiantis mąstyti pozityviai.  :thumbup: Lengvai skaitosi, paprastai parašyta apie sudėtingus dalykus. Rekomenduoju kas dar nei karto neperskaitėt viso Šventojo Rašto, o ir tiems, kurie mano viską žinantys, savikritiškai pažvelgt į savo žinias.  :read:

Vėtra

Gėda prisipažinti, bet tikros Biblijos kol kas neturiu. Pradžiai nusipirkau Naująjį Testamentą el.formatu iš http://www.biblijatau.lt/viskas/27-naujasis-testamentas-mp3-dvd-dzut.html. Tai ilgesnėse kelionėse klausau. Patogumo tai gal ir patogu, tuo labiau, kad įrašė profesionalūs įgarsintojai, bet vis tiek norisi pačiai versti puslapius, matyti eilutes...

Prieš miegą skaitau skaitinių rinkinį Biblija kalbina tave - tai skaitiniai kiekvienai dienai, galima pasirinkti pagal temas. Vienerių matų ratą jau apsukau, dabar kartoju. Man, kaip pradedančiai pažintį su Biblija buvo pats tas.  http://www.biblijatau.lt/vaikams-ir-jaunimui/18-biblija-kalbina-tave.html , bet jau norisi kažko rimtesnio.

Svajūnas

Sveiki. Tai ir as pasidalinsiu.
Siuo komentaru nesiplesiu, jei ka sudomins, papildysiu.

"Alfa kursas"

Pirmoji knyga" Eik i savo kambareli" (palydetojas reikalingas)

"Pradzia ir pagrindas" http://gtinstitutas.lt/

Silvano Fausti " Evangelijos pagal Morku komentaras.