• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 07:58:17

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kaip prašyti maldos ir kaip ja prisidėti

Pradėjo Diak. Tomas M., spalio 24, 2011, 01:34:39

0 Nariai ir 4 Svečiai peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

"Esu linkęs manyti, kad jei pamatytume pokyčius, kuriuos sukelia net pačios mažiausios mūsų maldos Dievui ir visus tuos žmones, kuriuos toms mažoms maldoms lemta paliesti, ir visus to poveikio padarinius, bėgant šimtmečiams, mes būtume taip sukaustyti pagarbios baimės maldos jėgai, kad visą likusį savo gyvenimą negalėtume pakilti nuo kelių."
- Peter Kreeft


Maldos prašymas

Maldos prašyti galima (ir reikia) tiek sunkiomis, tiek džiaugsmingomis akimirkomis. Juk malda yra vertinga tiek kovojant su problemomis ar liga, tiek ruošiantis vestuvėms, besilaukiant šeimos pagausėjimo, ruošiantis svarbiam egzaminui ar einant į atsakingą susitikimą. Melsdamiesi vieni už kitus, mes ir tampame šeima, tikra bendruomene.

Visados prisiminkite, kad ir kur jūs esate šiuo metu savo gyvenimo kelyje, Dievas žino, kad jūs esate pajėgus pakelti visus, tiek sunkius, tiek džiaugsmingus patyrimus ir išgyvenimus. Mūsų, kaip šeimos ir bendruomenės noras ir pareiga - būti su jumis kartu ir lydėti jūsų kelionę malda!

Jei norite, kad už jus būtų meldžiamasi tam tikru konkrečiu metu (pvz. egzamino metu), prašyme galite nurodyti tikslią datą ir laiką, ir galbūt atsiras žmonių, kurie galės už jus pasimelsti būtent tuo metu. Kadangi šį forumą gali skaityti lietuviai iš visų pasaulio kampelių, būtų patogu dabar sutarti, kad tebūnie data ir laikas bus nurodomi Lietuvos laiku, kad visi tiksliai žinotų, kada reikėtų melstis.

Jei jums yra sunku ar ruošiatės svarbiems gyvenimo žingsniams ir paprašėte žmonių melstis už jus, neblogai yra ir patiems tuo metu melstis už save. Labai gera maldos praktika daugeliu atveju yra Atleidimo Malda, kurios pagalba sugrąžiname savo sielai ramybę, atleisdami kitiems ir patiems sau. Plačiau skaitykite: Maldos klubas: Atleidimo Malda.

Prisidėjimas malda

Jei prisidedate malda, parašykite tai trumpa žinute, juk vien jau žinojimas, kad kažkas už tave meldžiasi, suteikia stiprybės ir vilties! Jei nenorite plėstis, užteks ir palaiminimo ženklo kryželio: + arba kokios jums patinkančios ikonėlės  [-o<  [-O<  :angel-2:  :pentecostal:  :hug:

Norint, galite trumpai įrašyti savo indėlį, kaip pvz.: 1 TM (Tėve mūsų), 3 SM (Sveika Marija) ir pan. Čia viso labo mano idėjos pradžiai, laikui bėgant, jūs patys pajausite kaip jums priimtina tai daryti ir gal pasiūlysite savo idėjų. Tačiau mes visi žinome, kad svarbiausia yra - MALDA! :)

Taip pat nepamirškite, kad prisidėti galite už žmogų paaukodami dalyvavimą Šv. Mišiose, Eucharistijos priėmimą, susilaikymus, gerus darbus ir pan. Visos jūsų aukos tikrai neliks nepastebėtos Dangaus ;)

Tiems, kas supranta rusiškai, labai rekomenduojame šį video, kaip reikia melstis už žmones:


https://www.youtube.com/watch?v=JQN8cjlwi7I

Silvija

Šį forumą atradau ieškodama ko nors būtent apie užtarimo maldą. Iš pirmo žvilgsnio pasirodė - štai tai, ko man ir reikėjo, bet kiek paskaitinėjus suabejojau, ar esate/esame dar gyvi?

Labai reikalingas forumas. Katalikų bažnyčia patiria kiekybinius nuostolius (čia iš mano varpinės taip atrodo, galiu ir klysti ;)), mąstau, kad reiktų pirmiausia mokytis užtarimo maldos, žinoti kas gi tai yra (man pačiai dar praverstų žinios bei įgūdžiai), nes tradicinis katalikas, ypač peržengęs vidutinį amžių, dar labai žalias šiuo klausimu ir siūlant tokias "paslaugas" dažnas atsitraukia atatupstas.

Bet kai mūsų beliks tik saujelė, ar ne mes ir turėsime užtarti likusiuosius, kaip kad Abraomas užtarė Sodomos ir Gomoros gyventojus? Todėl nelaukdami turime imtis šio darbo.

Šįvakar pradedu už šitą reikalą melstis 'Tėve mūsų' malda.

Diak. Tomas M.

Širdingai dėkoju, Silvija!

Šis projektas nėra dar miręs, nes jis nespėjo gimti, Jūs realiu laiku dalyvaujate "gimdymo" procese :)

Metų pradžioje turėjau daugiau laiko, tai padariau pagrindinius darbus, bet po to labai užimtas buvau, o kadangi neatsirado bendraminčių, tai labai krito darbinė moralė, nekilo rankos kažką toliau daryti... na bet dabar, kai žinau, kad bent vienas žmogus yra, tai jau kitas reikalas, reikės ugnelę vėl įžiebti!

Baika

Kai tik prisiminsiu, paminėsiu maldoje šį forumą. Šaunu, kad projektas palengva juda. ;) Svarbu, kad tai būtų didesnei Dievo garbei ir mūsų visų artėjimui prie Jo, prie Išganymo. Jei intencija bus gera, Dievas tikrai padės. Tikiu tuo. ;)

zulija

Labai smagu, kad sukurete si projekta!!! Kartais atrodo,kad niekam nerupi ir nereikia cia niekam skustis, taip yra idiegta musu galvelei, Aciu Dievui, kad Jis butent cia nukreipe mane, as manau, kad bendra malda vieni uz kitus sustiprina nusilpusia siela ir atveria sirdies akis, prota... Kaip rasoma: ten kur du ar trys mano vardu ten ir as tarp jusu. Todel Brangieji, prasau jusu uztarimo maldos, kad sugebeciau atleisti, nesiblaskyti ir rasti savo vieta gyvenime!!! As meldziuosi "Teve musu" po to jau ir savo zodziais, tegul kiekviename is musu isiziebia Dieviska ugnis ir pripildo mus Sventaja Dvasia!!! [-O<

Diak. Tomas M.

Būtinai prisiminsiu tave! Ir ačiū labai už paskatinančius ir padrąsinančius žodžius ;)

Silvija

Labas, Žana :) (teisingai parašiau tavo vardą? nes tu rašai prisistatyme be paukščiuko, tai kažkaip susimėčiau  :-\)

Aš irgi labai dėkoju Dievui ir tau, kad čia atsiradai :), kaskart, kai melsiuos, prisiminsiu tave maldose. Taip pat visomis intencijomis meldžiasi mūsų maldos grupė (intencijas galima rašyti ir šitoj skiltyje, kuri yra vidinė ir ją skaito tik prisiregistravusieji)

Ginta

Garbe Jezui Kristui ! Ir dideles Dievo palaimos  sios svetaines sukurejams ir visiems prisidedantiems prie jos gyvavimo!
As va netiketai kazkaip jus siandien atradau...Tiesa viskas prasidejo nuo p.Vinco Kolyciaus homiliju klausymo.
Anglu kalba as tokiu svetainiu buvau radus ir keliose net maldu paprasius. Bet kaip smagu visa tai rasti lietuviu kalba...Vis galvodavau,o kodel nera kazko tokio lietuvisko. O pasirodo yra. As asmeniskai labai tikiu maldos galia ir ypac uztarimo malda.
Dieve, Tu esi didis!

Diak. Tomas M.

Sveika, Ginta, ačiū labai už gerą žodį ir už palaiminimą!  :D

Smagu, kad prisijungei. Dar reiktų lietuvių iš Australijos ir Azijos, ir apjuosime malda visą Žemės rutulį  :thumbup:

Silvija

Sveika gyva, Ginta :)

Žiūriu, dauguma mūsų į TR užklydome iš maldos poreikio. Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad toks sąjūdis reikalingas, ačiū, kad prisidedi.

Kaip sakė šv. Jonas Bosko, ,,tas, kuris meldžiasi, atlieka pačią svarbiausią žmogiškąją veiklą."

Rimas

Sveiki, šiame forume esu naujokas ir tuputį nesupratau ,ar nerandu daugiau puslapių su norinčiais pasimelsti vieni už kitus, ar ši idėja neprigijo ,kadangi matau tik kelis dalyvius joje,ar kaip?

Diak. Tomas M.

Sveikas prisijungęs, Rimai!

Tu visiškai teisus - norinčių melstis, visais laikais buvo deficitas ;D

Mūsų mažai, bet mūsų jėga Viešpatyje! Mes jungiamės Gyvojo Rožinio maldoje už visus bendruomenės narius, pasninkaujame kartu, adoruojame kartu, jungiamės kitų žmonių intencijomis, ir asmeniniais prašymais.

Manau, kaip tokiai mažai žmonių grupelei, tai visai neblogai ;)

Silvija

Aš tikiu, kad mūsų nėra mažai, Tomai ;)

Man pačiai kartais nesinori "atsižymėt" (kad ir Rožinio maldoj), nes tai gali pasirodyti dirbtina, bet tokia jau tvarka ir kitaip neišeina. Manau, kad yra žmonių, kurie perskaitę maldos prašymą, čia pat prie ekrano tyliai ir pasimeldžia, ir tai yra labai gerai :thumbup:

Sigitas

Citata iš: Silvija  sausio 22, 2014, 12:28:21... nesinori "atsižymėt" (kad ir Rožinio maldoj), nes tai gali pasirodyti dirbtina, bet tokia jau tvarka ir kitaip neišeina. Manau, kad yra žmonių, kurie perskaitę maldos prašymą, čia pat prie ekrano tyliai ir pasimeldžia, ir tai yra labai gerai :thumbup:
Jo, pritariu. "Pasižymėti" kur nors sąraše tikrai nebūtina. Gal todėl ir susidaro vaizdas, jog nėra kas melstųsi.

Augucka

Aš labai dažnai, perskaičiusi maldos prašymą, čia pat, prie ekrano sukalbu maldeles už tą žmogų. Jei nepamirštu, įtraukiu ir į savo vakaro maldas prieš užmiegant  :)

Diak. Tomas M.

Bet įsivaizduokite Romą, kuris paprašė maldos, ateina po savaitės, o jo prašymas ten ir stovi tuščias (taip, visi meldžiasi, bet Romas to juk nežino/nemato)... kaip pasijaus ir taip ant nevilties skardžio gyvenantis žmogus?

Ir kita situacija - Romas ateina, o ten pilna dvasios draugų, kurie ne tik tyliai meldžiasi, bet ir leidžia jam žinoti, parašo kokį gražų žodį, pastiprinimą...

O juk mums ir patiems reikia to "žemiško" jausmo - matyti, jausti, kad kažkas vyksta, kad mes, kaip piligrimai, vis tik kažkur keliaujame, kad ta Rožinio grandinė tęsiasi ir nenutrūksta ;)

Eugenijus

vokiškas maldos puslapis amen.de. Buvau ten parašęs vieną intenciją, tą pačią dieną atsiliepė 3 maldininkai, po savaitės buvo jau 24.

kukulis


Silvija

Įdomi idėja to amen.de, bet dėl vieno dalyko kyla abejonė  - ogi dėl "pašalinio poveikio" tokios aritmetikos :-\, gal jei už mane melsis ne 24, o 124, aš jau būsiu ramus ir pilnas tikėjimo? :-\ O gal atvirkščiai, tokia efektyvi paslauga gali pripratinti perkelti atsakomybę kitiems?

Malda gerai, aišku, bet turim jausti, kiek tai yra mano tikėjimo dalykas, o kiek - tik psichologiniai žaidimai.

Prašau atleisti už kritiškus pamąstymus, Dievas tesaugo kiekvieną, kas Jo šaukias!  [-O<

Diak. Tomas M.

Antrinu Silvijai. Pamenu kažkas sakė, kad geriausiai, kai žmogus net nežino, kad už jį meldžiamasi...

Tačiau, kaip ir mano komentare viršuje minėjau, kartais yra gerai duoti žinoti, kad prašantysis nepaliktas vienas... kaip sakoma "dėl silpnųjų silpnumo..."