• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 11:44:01

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Logikos klaidos

Pradėjo Andrius4, lapkričio 20, 2017, 14:17:36

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Andrius4

Citata iš: Kaštonas  lapkričio 20, 2017, 05:59:31"Nes kas tikrai tiki į Dievą ir į Jo žodį, tas nesielgia specialiai neteisingai ar blogai."
Netikintys elgiasi specialiai neteisingai. Logikos klaida.

"Specialiai" ir parašiau specialiai, nes nežinojau kaip išreikšti minti, tik gal turėjau į kabutes įdėt. Čia ne logikos klaida. Tiesiog nepagavai minties. Ir deja dauguma žmonių sąmoningai daro blogus dalykus, kas lygu "specialiai"

Citata" Kas tiki, tas vykdo visa Dievo žodį. Todėl gimęs iš Dievo tiki į kiekvieną Dievo žodį. "
Jei vykdo tiek kiek jam yra apreikšta tas negimęs. Logikos klaida.

Vėlgi, tai tik tavo išlankstymas, o ne logikos klaida. Lankstai nes nesupranti ką noriu pasakyti ir iškreipi viska. Tu neiškreipk, o klausk jeigu nesupranti. Skubi kalbėti ir paaukštinti save pažemindamas kitą, tai puikybė Kaštone.

Žinai Jėzaus palyginimą su talentais? Kai vienam buvo duota penki, kitam du, o trečiam vienas. Tai tam kuriam šeimininkas nusprendė duoti penkis talentus, ar nevisi penki jam buvo duoti? o kitam ar nevisi du? Ir kitam ar ne vienas buvo duotas? Tad jeigu man duota sakykim tik du talentai, tai jie man ir yra visi ir aš tais visais dvejais turiu rūpintis pilnumoje. Kitaip sakant vykdyti visa kiek man duota (apreikšta), nes man tai ir yra visas. Ir aš negaliu gauti daugiau iš šeimininko. Logiška Kaštone?

Citata". Ir ar gali ožys išauginti vilna? "
kuo blogai Kėdainiuose?!

Čia pats tik ir žinai ką norėjai tuo pasakyti, nes aš ne.

Dabar, kas yra ta logikos klaida? Kas tai sugalvojo? Ar žmonės patapo mašinomis? Ar kas matote tai Biblijoje? Ar tai tik pasaulio dalykas? žmogaus išgalvota eilinė nesąmonė, kaip eilini karta save išaukštinti?

Jeigu pasauliui patinka taip elgtis, tai tegul jis taip ir elgiasi. Bet jeigu jus laikote save atgimusiais iš aukšto, tuomet jus jau nepriklausote pasauliui. Tad kodėl elgiatės kaip pasaulis? Jus turėjote jau buti išėję iš pasaulio. Kodėl bandote įtempti pasaulio išminti ir supratimą į Dievo Karalyste? Ten to nėra, netemkit, nes ne pratempsit.

Ir pateiksiu pavyzdį, kaip tai yra neteisinga tepti dalykus kuriu neturi buti.

Pvz. Čia gaunasi panašiai kaip įkalinimo įstaiga ir laisvė. Įkalinimo įstaigose bėgant metams gimė visokiausiu kalinių įstatymų. Įkalinimo įstaigose tarp kalinių, gal taip jiems ir gerai, bet laivėje tie įstatymai yra tragedija. Bet laikui bėgant kalinių įstatymai prasiskverbė į laisvę ir dauguma jaunimo tapo priversti tuo gyventi. Tai gavosi daugumos jaunų žmonių asmenybės įkalinimas laisvėja. Gavosi savotiška dvasinė prievarta. Ir dauguma jaunų žmonių neištveria ir baigia gyvenimą savižudybe.

Todėl tokios kaip logikos klaidos visu pirma veda į diskriminaciją, į žmonių sluoksniavimą, į žmogaus žeminimą, žmogaus logikos paniekinimą ir t.t. Kas Dievo akyse tai yra bjaurastys. Dievas nesutvėrė nei vieno žmogaus vienodo, Jis sutvėrė visus skirtingus. Ir kiekvienas asmuo yra lygiai taip pat svarbus šiam pasaulyje ir kiekvienas dėlioja mintis taip kaip jis moka. O jeigu kitas nesupranta, tai turėtu klausti. Bet matau lengviau yra pakelti uodega ir kritikuoti. Tai savotiškas diskusijų įkalinimas, spraudimas į tam tikrus rėmus. Bandymas mechanizuoti žmonių mastymą. Zombių gamykla kokia tai.

Kaštonas

" Ir deja dauguma žmonių sąmoningai daro blogus dalykus, kas lygu "specialiai""
Nori pasakyti, kad žmogus lygu šetonas?


"nežinojau kaip išreikšti minti,"
Galiu padėti teiginiu. Nėra nei vieno žmogaus kuris SPECIALIAI norėtu blogo. Todėl, kad Dievas juos sukūrė pagal savo paveikslą. Sukūrė GERUS.



"Tad jeigu man duota sakykim" - jeigu sakykim - tai mes niekada nesusikalbėsime. Bet jei tu žinosi kas yra tavo talentai tai nekiši nosies ten kur ne tavo. Eisi pas brolius. ("argumentai" iš prielaidų yra logikos klaida) Kas bus kai nueisi - tada kalbėsim.


Geriau "žinoti" yra išdidumas,  ne puikybė.





Andrius4

Citata iš: Kaštonas  lapkričio 20, 2017, 16:09:47" Ir deja dauguma žmonių sąmoningai daro blogus dalykus, kas lygu "specialiai""
Nori pasakyti, kad žmogus lygu šetonas?

 

"nežinojau kaip išreikšti minti,"
Galiu padėti teiginiu. Nėra nei vieno žmogaus kuris SPECIALIAI norėtu blogo. Todėl, kad Dievas juos sukūrė pagal savo paveikslą. Sukūrė GERUS.

Ką pasakysi į tai?

"Jėzus jiems atsakė: ,,Argi ne aš išsirinkau jus, Dvylika? Tačiau ir tarp jūsų vienas yra velnias".Jn 6,70.

"Jūsų tėvas – velnias, ir jūs pasišovę tenkinti jo užgaidas. Jis nuo pat pradžios buvo galvažudys ir niekuomet nesilaikė tiesos, – jame ir nėra buvę tiesos. Skleisdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas". Jn 8,44.


Citata"Tad jeigu man duota sakykim" - jeigu sakykim - tai mes niekada nesusikalbėsime. Bet jei tu žinosi kas yra tavo talentai tai nekiši nosies ten kur ne tavo. Eisi pas brolius. ("argumentai" iš prielaidų yra logikos klaida) Kas bus kai nueisi - tada kalbėsim.

Tai tik buvo tam tikras pavyzdys, o ne argumentai. Kaip visada pirma iškreipi ir po to teisi tai ką pats ir iškreipiai.


CitataGeriau "žinoti" yra išdidumas, ne puikybė.
Priklauso, kaip tas žinias naudoji. Jeigu žemini kita? Tai.....

kukulis

Ar žmogus tyčia daro blogį?

Įdomi tema.

Aš manau, kad net kai daro absoliutų blogį, kažkur viduje pas žmogų yra kažkoks mažytis arba didelis "geras" jausmas.
Jeigu žmogus smarkiai pavystęs savo puikybę, tai ta puikybė jį gali pagirti: "va kaip aš galiu, laužau visas normas".

Aišku, to jausmo gerumas abejotinas, bet jis yra.

Man tai patiko toks nuodėmės apibūdinimas: "šuo laižo pjūklą ir apgirsta nuo savo kraujo skonio, kuris teka iš jo liežuvio".

Kaštonas

"Ką pasakysi į tai?"


Tie kurie paliko Bendruomenę dėl savosios EKONOMINĖS naudos, paviršutiniškai atitinka nuodėmės sužalotą, Judo paveikslą.

Andrius4

Citata iš: kukulis  lapkričio 21, 2017, 03:40:55Ar žmogus tyčia daro blogį?

Įdomi tema.

Aš manau, kad net kai daro absoliutų blogį, kažkur viduje pas žmogų yra kažkoks mažytis arba didelis "geras" jausmas.
Jeigu žmogus smarkiai pavystęs savo puikybę, tai ta puikybė jį gali pagirti: "va kaip aš galiu, laužau visas normas".

Aišku, to jausmo gerumas abejotinas, bet jis yra.

Tai pasitenkinimo jausmas butu. Ir kur čia galėtu  buti geras jausmas? Čia tik geras tam asmeniui butu. Bet tai butu pikdžiugiškas jausmas. Ką tas vadinamas geras jausmas tam asmeniui duoda? Tik iškreiptą džiaugsmo jausmą ir skatinimą  elgtis dar blogiau.

Kaštonui;

Ką tuo nori pasakyti? Ar čia kaltinimai man, kad esu emigravęs? Nes tuomet tai ir Tomui taikai. Ar kad nebesu katalikas? Tuomet visose denominacijose Judai, velniai ir šėtonai, kurie paliko katalikišką tikėjimą. Tik va čia ekonominės naudos neįžvelgiu :-\

Kaštonas

"Ar čia kaltinimai man, kad esu emigravęs"


Klausei  tai atsakiau.

kukulis

Tik norėjau replikuoti, kad siekimas sau naudos nėra blogis. Blogis būtų, jeigu tuo kam nors kitam pakenktum.

Andrius4

Citata iš: Kaštonas  lapkričio 21, 2017, 09:01:38"Ar čia kaltinimai man, kad esu emigravęs"

 Klausei tai atsakiau.

Tikrai ne to klausiau. Tiesiog išsisukinėji nuo Biblinio argumentavimo ir perėjai argumentuoti žmogų. Sakau tau, aš tu nesąmonių nesilaikau ir nesilaikysiu, kaip argumentavimo klaidos/logikos klaidos, nes kaip ir minėjau tai yra pasaulio išmonė. Bet negaliu nutylėti, kai matau paradoksą.

Pvz. "Argumentas į žmogų arba argumentas taikomas žmogui (lot. argumentum ad hominem) – argumentacijos klaida, daroma tada, kai kritikuojama oponento asmenybė užuot kritikavus jo teiginius.[1]"

https://lt.wikipedia.org/wiki/Argumentas_prie%C5%A1_%C5%BEmog%C5%B3

Tad jeigu jau bandai save parodyti tokių jau logikos klaidų asų ir niurni garsiai, trimituoji garsiai. Kaip tau nervai nelaiko "Ortodoksų str. nesugebėjau baigti skaityti. Nervai neatlaikė loginių klaidų." Tavo žodžiai. Tad kodėl neargumentuoji tai ką rašau, ar teigiu,o permeti argumentus į manę. Tad kaip gi taip yra, kad ir pats tas logines klaidas sėji? Tad buk geras nebetrimituok apie jas, nes ir pats jas darai.

Citata iš: kukulis  lapkričio 21, 2017, 09:08:02Tik norėjau replikuoti, kad siekimas sau naudos nėra blogis. Blogis būtų, jeigu tuo kam nors kitam pakenktum.

O nuo kada savanaudiškumas patapo gėriu Kukuli?  :)

Kaštonas

"oponento asmenybė užuot kritikavus jo teiginius"

Pas mane paklausei ""Ką pasakysi į tai?"

aš atsakiau:

"Tie kurie paliko Bendruomenę dėl savosios EKONOMINĖS naudos, paviršutiniškai atitinka nuodėmės sužalotą, Judo paveikslą."

Tekste nėra minimas nei tavo asmuo nei tavo veiksmai.

****************************************************************
ad hominem

Klaidos struktūra
Bazinė argumento forma yra:

A pasako teiginį B;
yra kažkas negero apie A,
todėl teiginys B yra klaidingas.


Kaštonas pasakė tai ....... , nes jis katalikas. Kaštonas neteisus

Andrius4

Kaštone, aš pasikartosiu.

Citata iš: Andrius4  lapkričio 21, 2017, 02:15:52
Citata iš: Kaštonas  lapkričio 20, 2017, 16:09:47" Ir deja dauguma žmonių sąmoningai daro blogus dalykus, kas lygu "specialiai""
Nori pasakyti, kad žmogus lygu šetonas?

 

"nežinojau kaip išreikšti minti,"
Galiu padėti teiginiu. Nėra nei vieno žmogaus kuris SPECIALIAI norėtu blogo. Todėl, kad Dievas juos sukūrė pagal savo paveikslą. Sukūrė GERUS.

Ką pasakysi į tai?

"Jėzus jiems atsakė: ,,Argi ne aš išsirinkau jus, Dvylika? Tačiau ir tarp jūsų vienas yra velnias".Jn 6,70.

"Jūsų tėvas – velnias, ir jūs pasišovę tenkinti jo užgaidas. Jis nuo pat pradžios buvo galvažudys ir niekuomet nesilaikė tiesos, – jame ir nėra buvę tiesos. Skleisdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas". Jn 8,44.

Matai juk apie ka kalba ėjo? Ir tau pateikiau citatas iš Biblijos, apie tai ką Jėzus sako. Čia ir buvo nukreipta "Ką pasakysi į tai?" Bet tu nusisukai nuo to ir atsisukai į manę. Per aplinkui žinoma, bet deja į manę.

Citata iš: Kaštonas  lapkričio 21, 2017, 09:01:38"Ar čia kaltinimai man, kad esu emigravęs"

 Klausei tai atsakiau.


Žinai aš su tavimi katės ir pelės nežaisiu. Tu žinai, aš žinau ir Dievas žino. Tad man to užtenka. Manau ir dauguma skaitytoju tai mato, net ir narių. O tu jau vartykis jeigu tau taip patinka, žemini save, ne mane tokiu elgesiu. Esi suaugęs Kaštone.

Kaštonas

" Čia ir buvo nukreipta "Ką pasakysi į tai?" "

 Reik trečią kartą pakartoti?

Andrius4

Vieni  sugalvoja kažkokias taisykles, o kiti kaip jas apeiti gaunant tą patį rezultatą. Čia man primena sugedusią teismų sistemą. Kai visi žino, kad tas žmogus kaltas, bet va nėra svarių įrodymų ir t.t.

Tipiška pasaulio sistema prasiskverbusi visur, net į forumus kur yra tikintis ir turėtu laikytis Evangelijos, bet deja laikosi įsikibę ir pasaulio dalykų.

Tad Kaštone gali kartoti savo gudrybes. Pirmin, man net įdomu, kiek toli gali nueiti į tą pasaulio sistemą. Bet geriau grįžk po Kristaus Krauju. Nes ten kur dabar esi  tikrai nesaugu.   :no-no:

Kaštonas

"Nes ten kur dabar esi  tikrai nesaugu. "

tik ten kur tu saugu.   :D

( Logikos klaidos. Nežinau kas tą temos pavadinimą sugalvojo -  :thumbup: )


Ps 30




Saulius

Oho kokie disputai verda :swoon:
Susitaikyti verta, užmirštant apie asmeninius nesutarimus, nes kovojame ne su kūnu ir krauju... žinote.

Bet yra reiškinių Bažnyčioje, kurie iš tikro gali pridaryti bėdos http://www.propatria.lt/2018/03/kardinolas-sarah-aukstas-pareigas.html
Tokie reiškiniai rodo, kad reikia budėti kad nepasiduotume sekuliarizacijai, kuri nuolat ir nuolat, ir kartais nepastebimai vis apsivynioja apie Bažnyčios kaklą.

kotletas

"Galiu padėti teiginiu. Nėra nei vieno žmogaus kuris SPECIALIAI norėtu blogo. Todėl, kad Dievas juos sukūrė pagal savo paveikslą. Sukūrė GERUS"
Tokį teiginį neigti būtų panašu į paties Dievo neigimą. Ir tai žmogus, neigiantis Dievą, greičiausiai tą darys iš nežinojimo.

"Ar žmogus tyčia daro blogį?"
Labai geras klausimas. Ir norėčiau pasidalinti savo ir žmonos nesena patirtimi. Mes studijavome neseniai vieną New Age judėjimą (remdamiesi principu, kad "tiesa išlaisvina"). Konkrečiai tai buvo Ascended Masters mokymas. Žmona į tai buvo įklimpusi, aš į tai žiūrėjau labai kritiškai. Bet ir nešnekėjau, kad jie čia nusišneka, yra blogiečiai ar dar kokie neaiškūs. Juk ir raštuose yra duota pakankamai užuominų, kad bus ne vienas ir ne du pranašai, kurie jį paaiškins tiek kartų kiek reikės, kad mes jį suprastume. Tai reikia į viską žiūrėti atvirai, bet kritiškai, išeitų.

Po to aš ėmiau ieškoti informacijos, kaip gi tiksliai tie AM mokymų "messengers" gauna tas žinutes, kaip tokiais tampama. Ir taip "netyčia" atradau istoriją apie tai, kaip vienas iš jų elgėsi ir kaip iš tikrųjų jis tą mokymą sukonstravo. Ir iškart pasidarė aišku, kad jis buvo ne Šventosios Dvasios įkvėptas, o sukonstravo mokymą, kad pateisintų savo nuodėmes. Mes iš žmonių tobulumo nesitikime, bet, jeigu stato jie save į kažkokią pranašo poziciją, tikimės, kad jie bus linkę pasimokyti iš savo praeities klaidų. To neradau. Ką radau, tai tik to konkretaus asmens buvusios žmonos žeminimą, niekinimą ir kaltinimą.

Tai va. Sudėjus nelogiškumus tuose mokymuose su vadinamo "mokytojo" idėjomis pasidarė kaip ir aišku, kas ten per reikalas. Netgi tikėčiau, kad pats Dievas kažkokia forma man apreiškė tuos dalykus tokius, kokie jie yra. Kodėl taip tikėčiau? Nes tuo metu turėjau pasirinkimą. Arba sekti tuo dalyku, kai matau viską tarsi ant delno, arba atsisakyti to. Pasirinkau to atsisakyti. Ir iš to suvokiau, kad net ir aš esu linkęs į gero darymą, vadinasi, esu sukurtas pagal Dievo paveikslą kaip ir mes visi. O iki tol mano tikėjimas buvo su daugybe abejonių, šlubavimų. Bet po šių įvykių tikėjimas kaip tik sustiprėjo. Tad manau, jog tai yra geras įrodymas to, kad mes esame išties sukurti pagal Dievo paveikslą ir patys iš savęs esame linkę tik į gera, o į blogį eiti jau yra labai stiprus vidinis pasirinkimas.

Todėl aš manau, jog esi visiškai teisus teigdamas dėl absoliutaus blogio darymo. Tik pridėčiau, kad žmogui tai atrodo gerai. Bet jeigu jam Dievas apreikštų tiesą tokią, kokia ji yra, jis iškart atsisakytų tą daryti. Aišku, Dievui greičiausiai reikėtų tą apreikšti pritaikant pagal to asmens suvokimo lygį, bet jis iškart po to eitų tuo keliu.

Žinoma, galima kelti klausimą. O kodėl Dievas to neapreiškia? Aš turiu tokią versiją. Ir ją norėčiau lyginti su gimusiais neįgaliais žmonėmis. Žmonės gimsta neįgalūs ir Dievas gali per akies mirksnį ir greičiau viską išgydyti, bet Jis to nedaro. Kodėl Jis to nedaro? Aš manau, kad Dievas to nedaro todėl, kad nori sustiprinti žmonijos bendruomeniškumą. Tai yra, o kam iš tikrųjų yra naudingiau, kad neįgalus žmogus bus pagydytas? Mums ar jam pačiam? Manau, kad mums, nes neįgalus žmogus, jeigu toks yra nuo gimimo, su tuo yra puikiausiai susitaikęs ir tiesiog tikisi, kad mes, kaip visuomenė, jam padėsime viskuo kuo galime. O mes va galvojame apie lėšas, skiriamas tokiems žmonėms, galvojame, kaip jam sunku (nors išties sunkiau mums, nes mes turime juo rūpintis, kadangi jis to padaryti tuo metu negali). Tai yra, mes savo bendruomenišką savanaudiškumą bandome teisinti, kad tam nukentėjusiam reikia kažkokios pagalbos, jis kenčia, todėl neva Dievas privalo įsikišti dėl... mūsų savanaudiškiems interesams patenkinti. Bet galbūt Dievas mus nori išmokyti kažko? Pavyzdžiui, galbūt juo pasirūpinsime, galbūt sukursime technologijas, kurios jį išgydytų. Tai yra, manau, Dievas to žmogaus negydo per savo galią vien dėl to, kad mums, kaip visuomenei, padėtų bręsti, augti ir tapti geresnei bei teisesnei prieš Dievą. Manau, jeigu tas neįgalus žmogus tikrai kentėtų, nesugebėtų su tuo niekaip susitaikyti, Dievas padarytų ką reikia, kad jis tą sugebėtų padaryti arba tiesiog paimtų ir jį išgydytų (tokių atvejų, beje, yra pilna pasaulyje).