• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 19:50:24

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Silence

Pradėjo Kaštonas, sausio 25, 2017, 07:47:22

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Kaštonas


Год выпуска:2016
Название фильма:Молчание
Оригинальное:Silence
Страна:Мексика Тайвань США
Премьера РФ: 26 января 2017
Премьера Мир: 29 ноября 2016
Режиссер: Мартин Скорсезе




https://www.youtube.com/watch?v=ASU4wvY0CbE


,,Tyla". Filmas, apie kurį M. Scorsese svajojo beveik trisdešimt metų.
XVII-asis amžius. Europoje jau įsigalėjusi krikščionybė pamažu plinta po atokiausius pasaulio kampelius. Iš Portugalijos iškeliavęs jėzuitas, tėvas Fereira (aktorius Liam'as Neeson'as) be pėdsakų dingsta Japonijoje. Po kelerių metų jėzuitų vyresniesiems žinią apie tėvą Fereirą parneša keliaujantis olandų pirklys. Pasak jo, misionierius pateko į samurajų nelaisvę ir išsižadėjo krikščionybės. Du tėvo Fereiros mokiniai - tėvas Rodrigesas (akt. Andrew Garfield'as) ir tėvas Garupė (akt. Adam'as Driver'is) - atsisako patikėti, kad jų mokytojas išsižadėjo savo tikėjimo ir pasišauna keliauti į Japoniją ieškoti tėvo Fereiros.

Jėzuitų vadovas nepritaria šiai jaunuolių užmačiai, tačiau atkalbėti nuo kelionės negali. Nors ir suprasdami, kokie pavojai laukia jų tolimoje, nepažįstamoje ir priešiškoje Japonijoje, jaunieji jėzuitai iškeliauja ieškoti savo mokytojo. Šalyje, kurioje krikščionybė laikoma erezija ir yra įmanoma tik pogrindyje, Rodrigesas ir Garupė susidurs su neįsivaizduojamu priešiškumu, žiaurumu ir persekiojimu. Ar sugebės du jaunuoliai iškęsti kūno ir dvasios skausmą, likti ištikimi savo tikėjimui ir savo Dievui?

Filmas ,,Tyla" pastatytas pagal 1966-ųjų m. japonų rašytojo Shusaku Endo to paties pavadinimo šedevrą, 2007 m. išleistą ir lietuviškai. Holivudo legenda Martin'as Scorsese prisipažino, kad tai yra jo svajonių projektas, kuriam jis ruošėsi beveik trisdešimt metų.

http://www.cinema.lt/movie/8934/?TYLA#.WIiUmvmLTIU

Diak. Tomas M.

Filmas yra gilia prasme antikrikščioniškas. Yra keletas labai gerų apžvalgų, pirma yra Vyskupo Barron:


Bishop Barron on "Silence" [Spoilers]

Vysk. Barron yra labai gilus paaiškinimas, nes jis pateikia istoriją per teisingą prizmę - per Ignaco Lojolos dvasingumą, kuris yra Kristaus karių dvasingumas.

Ir keletas kitų:


Why "Silence" is NOT A Christian Film

Christus Apostata: Scorsese's "Silence"

CitataScorsese's Silence is not a Christian film by a Catholic filmmaker, but a justification of faithlessness: apostasy becomes an act of Christian charity when it saves lives, just as martyrdom becomes almost satanic when it increases persecution. "Christ would have apostatized for the sake of love," Ferreira tells Rodrigues, and, obviously, Scorsese agrees.

Kažkuria prasme šis filmas primena Lietuvoje rodytą spektaklį.

Kaštonas

"Kažkuria prasme šis filmas primena"

matei filmą?

Donatas

Apie daug ką yra prieštaringų nuomonių. Pavyzdžiui apie knygą "Galybė ir garbė" taip pat labai prieštaringi atsiliepimai.

Varlė keliauninkė

Citata iš: Tomas M.  sausio 25, 2017, 16:38:46
Yra keletas labai gerų apžvalgų, pirma yra Vyskupo Barron:
Bishop Barron on "Silence" [Spoilers][/url
Lengva jam šnekėti savo šiltam kabinete tarp savo knygų, kai nekabo nuogas ant kryžiaus..
O filmas labai geras, prieš gavėnią pats tas.

Pilgrim

Keliauninke,
gal nori padiskutuoti apie filmą  ;)
po peržiūros ieškaujausi ir istorinių faktų
ir knygą atradau lietuviškame vertime
ir yra japonų režisieriaus 1971 metų filmas
ir diskusijas forumuose skaičiau
ir filmą ... rekomenduočiau žiūrėti  :)

Varlė keliauninkė

Aha, būtų įdomu.
Man visas filmas pasirodė kaip įžanga į atomazgą :)
Būtų įdomios mačiusių nuomonės: ir nepriklausomos, ir pagal katalikišką doktriną.

Pilgrim

Doktrina ...
Oi nedarykim visko taip sudėtingai  :)

Varlė keliauninkė

Taigi dar nepradėjom nieko daryti :)
Jaučiu, kad visiškai skirtingai pamatėm tą filmą, pavyzdžiui, priešingai nei tau, man nei siužetas, nei atitikimas istoriniams faktams tapo nesvarbūs, palyginti su filmo pabaiga.

Pilgrim

Keliauninke,
😉 jaučiu interpretuoji tai ko nepasakiau.

Varlė keliauninkė

Ne, tik provokuoju, kad pasisakytum pagaliau, nes kol kas apie filmą nieko nepasakei :)

Giedrė

Pasidalinkit įspūdžiais, nežinau, ar verta eiti, ar žalinga?

Pilgrim

Keliauninke  ;)
provokuoji ... anea
gerai ... atsakymas vaizdo forma

https://www.youtube.com/watch?v=Hg9S2tAY6nw

Donatas

Dėkui Piligrim. Truputį keistas filmas, bet  jis palyginus su Tapino ar Jakilaičio "žurnalistika" atrodo beveik nešališkas.

Kaštonas


Varlė keliauninkė

Ačiū, Pilgrim, už filmą ir..,sprendžiant iš ironiško
Citata iš: Pilgrim  vasario 07, 2017, 09:30:57
ir filmą ... rekomenduočiau žiūrėti  :)
manai, kad tai vienintelis galimas atsakymo variantas?

Dabar pažiūrėk mano:

https://www.youtube.com/watch?v=z-3NwgnQvx8&list=PLI1dS7itUrvvpw0dKXQxOe_Sx-7zakla0&index=1

ps Giedre, nenoriu piršti nuomonės, pati susidarysi pažiūrėjusi ;)

Pilgrim

Citatasprendžiant iš ironiško
Keliauninke, nesuprantu kur tu matai ironiją ... tikrai nesuprantu.

ir patariu pasižiūrėti filmą tikrai nuoširdžiai,
nes apskritai jis man patiko.

Citatanei siužetas, nei atitikimas istoriniams faktams tapo nesvarbūs
juk nesakiau kad tai man buvo svarbu.
Apskritai tik konstatavau faktą, kad tuo domėjausi.

dėkui už nuorodą Keliauninke,
ir man atrodo, kad filmas tau sukėlė klausimų.


Giedrė

Filmas apie kun. Svarinską sovietinis ir propagandinis. Nematau jame nieko gero, Piligrim.

Varlė keliauninkė

Citatapatariu pasižiūrėti filmą tikrai nuoširdžiai
Nebūčiau rašiusi, kad filmas "labai geras", jei nebūčiau jo žiūrėjusi, todėl ir pamaniau, kad ironizuoji :)

Citatair man atrodo, kad filmas tau sukėlė klausimų
Greičiau tik patvirtino įsitikinimą, kad kankinystė nebūtinai turi būti kruvina. Tas kitoks kankinystės būdas dar blogiau nei mirtis (Fil 2, 7).

Citatanes apskritai jis man patiko
Ačiū, palengvėjo išgirdus tai ;)


Varlė keliauninkė

CitataKažkuria prasme šis filmas primena Lietuvoje rodytą spektaklį.
Atėjo tokia mintis
Argi būtų įmanomi atsirasti tokie spektakliai, ir tokie išbandymai krikščionims (kaip filme - koja ant Kristaus atvaizdo), jeigu nuo pat pradžių būtų laikomasi visų Dievo įsakymų..

Šito nebelikę (Iš 20, 4): "Nedirbsi sau drožinio nei jokio paveikslo, panašaus į tai, kas yra aukštai danguje ir kas yra čia, žemėje, ir kas yra vandenyse po žeme. Jiems nesilenksi ir jų negarbinsi, nes aš VIEŠPATS, tavo Dievas, esu pavydus Dievas, skiriantis bausmę už tėvų kaltę vaikams – trečiajai ir ketvirtajai kartai tų, kurie mane atmeta, bet rodantis ištikimą meilę iki tūkstantosios kartos tiems, kurie mane myli ir laikosi mano įsakymų".