• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gruodžio 07, 2022, 08:37:26

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


2012 metai - jūsų TOP 3 geriausi matyti filmai

Pradėjo Diak. Tomas M., gruodžio 02, 2012, 23:50:33

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

2012-ieji jau artėja į pabaigą, manau būtų įdomu aptarti, kokie gi filmai paliko giliausią įspūdį?

Kaip ir praeitais metais, norėjau pateikti savo matytų top filmų trejetuką, bet surinkau tik vieną... laiko stoka, o gal ir tų filmų nebuvo gerų?

For Greater Glory: The True Story of Cristiada (
filmo pristatymas) - Tikrai sukrečiantis ir skatinantis susimąstyti filmas. Šis Meksikos istorijos epizodas labai primena Lietuvos Katalikų Bažnyčios persekiojimą sovietmečiu.

Dar nespėjau pamatyti, bet manau tikrai vertas paminėti filmas:

Dreaming the Path (Sapnuoju, kad einu) (
filmo pristatymas)

Silvija

Nors Advento ir Gavėnios liturginė spalva ta pati – violetinė, tačiau pirmu atveju ji reiškia lūkestį, o  antru – atgailą. Džiaugsmingas laukimas, sakysite, labai skiriasi nuo to, kaip jaučiamės atgailaudami? Teisingai, bet juk mūsų tikėjimas toks jau yra, kad viskas nuolat šalia ir atgaila mūsų sielai kasdien reikalinga. Todėl šį Advento penktadienį siūlau tiems, kas dar nematė, labai gerą Pavelo Lugino filmą ,,Dirigentas", pasirodžiusį ekranuose dar metų pradžioje, kovą.

CitataMan atrodo, sugebėjimas atgailauti – tai svarbiausia žmogiška savybė. Tai ji skiria žmones nuo gyvulių. Pagal tai, kaip žmogus išgyvena gėdą, gailisi, prisimena ir vertina save, galima spręsti, koks jis žmogus. Yra žinomas Tertulijono posakis, kad siela – iš prigimties krikščionė. Siela – tai tas organas, kurį skauda, ji neleidžia daryti to, ko galbūt norisi ir kas tau naudinga. Tai vientisas kompleksas, apimantis tai, ką sąlyginai vadinu ,,žmogiškumu".

Tai - režisieriaus mintys. Negalima būtų šio kūrinio atskirti ir nuo jo muzikos, kuri, kaip sako P. Luginas, buvo nuo pat pradžių. Viso filmo metu skamba metropolito Hilariono (Alfejevo) oratorija ,,Pasija pagal Matą". Na ir dar kas įdomu, kad pagrindiniam vaidmeny – mūsų Vladas Bagdonas.


http://www.youtube.com/watch?v=q131H0hTkf4

O aš, kadangi nesu didelė kinomanė ir neturiu ilgo filmų sąrašiuko, tai į mano TOP 3-uką įtrauksiu ir kitus du to paties režisieriaus filmus. Tai
"Sala", kurį jau rekomendavome pažiūrėti ir
"Caras". Pastaruosiuose pagrindinius vaidmenis sukūrė visiem gerai žinomas rusų aktorius Piotras Mamonovas (labai įdomu pasiklausyt ir jo pasidalinimų iš asmeninės tikėjimo kelionės).

Rūta

Šių metų filmai... Pradžiai - 3 mano matyti filmai, bet tikrai kai kuriuos mačiau ne šiemet.  O:-)
1) "Karolis. Žmogus kuris tapo popiežiumi" (Karol. A man who became Pope). Įkvepiantis filmas :thumbup: (Žiūrėjau N kartų, nors trukmė 3 valandos, bet kiekvieną kartą žiūrint galima atrasti šį tą naujo).
2) "Gyvenimas yra gražus" (Tikrai nuostabi istorija apie šeimą pakliuvusią į koncentracijos stovyklą ir pasiaukojančią tėvo meilę).
3) ... Mačiau ir šių metų filmų, bet tokių gilių ir sukeliančių pamąstymus - nelabai radau. Kai rasiu - pasidalinsiu.  ;)

nf

Čia ne visai filmas, o labiau iliustruotas pasakojimas apie Mariją Egiptietę :

http://www.youtube.com/watch?v=X4H_-LqdStQ

Silvija

Citata iš: Silvija  gruodžio 14, 2012, 11:35:34
Nors Advento ir Gavėnios liturginė spalva ta pati – violetinė, tačiau pirmu atveju ji reiškia lūkestį, o  antru – atgailą. Džiaugsmingas laukimas, sakysite, labai skiriasi nuo to, kaip jaučiamės atgailaudami? Teisingai, bet juk mūsų tikėjimas toks jau yra, kad viskas nuolat šalia ir atgaila mūsų sielai kasdien reikalinga.

Kaip ir minėjau, P. Lugino filmuose ,,Sala" ir ,,Dirigentas" dominuoja atgailos tema, ji labai aktuali ir šiomis Gavėnios dienomis. Radau režisieriaus ir filmo muzikos autoriaus, metropolito Hilariono (jis – ir filosofijos daktaras, ir liaudyje dar vadinamas Provoslavų Bažnyčios užsienio reikalų ministru :)),
pokalbį apie tai. Dvasininkas pastebi, kad dažnai išpažinties ateina žmogus, neturintis ką pasakyti, jam atrodo, jog jei nieko nepavogei ar neužmušei, tai ir gyveni teisingai, tada tenka tokiam žmogui padėti ,,atsikapstyti" savyje. Kaip teigia metropolitas, Gavėnios laikotarpiu Bažnyčia primena žmogui, kaip reikalinga yra sugrįžti į tą taip svarbų mūsų išganymui savęs pažinimo laiką, asmeninį atgailos kelią, kuris galų gale atveda pas Kristų.

Kas dar nematė ,,Dirigento", dar kartą kviečiu jį pažiūrėti.
Čia dar vienas jo pristatymas.

Kaštonas

"pažiūrėti ir "Caras"."

Pliusas.
Vakar žiūrėjau.
Filmas iš tų kurį galima žiūrėti du ... kartus.