• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 17:48:42

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Katalikiškos architektūros teologija

Pradėjo Diak. Tomas M., rugsėjo 21, 2014, 17:12:54

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Gubijaus vilkas

Jūsų teismui:
http://www.dezeen.com/2014/12/01/reiulf-ramstad-arkitekter-community-church-knarvik-norway-timber-spire/?utm_medium=email&utm_campaign=Dezeen+Mail+231&utm_content=Dezeen+Mail+231+CID_daa381df7fb88d2988026bb0c4e87479&utm_source=Dezeen%20Mail

Augucka

Į katalikišką bažnyčią visai nepanašu.  :no-no: Greičiau protestantiška.
Nei Marijos, nei kryžiaus su Kristaus kančia  :o
Man panašu į konferencijų salę, bet ne į bažnyčią.

Gubijaus vilkas

O tai gražu ar negražu? Net jei ne katalikiška.

Varlė keliauninkė

Man keistas jausmas žiūrint į šią bažnyčią: gražu (iš priekio primena gulbę), bet tokios nenorėčiau.
Tokia "Ledo karalienės" pasakos stiliuje - per daug aštrios duriančios formos, daug šviesos.. apdaila tiesa smagi ir šilta, medis mat; bet man prie širdies labiau bizantiški "apvalumai" ir "tamsus kambarėlis" :)


Augucka

Citata iš: Gubijaus vilkas  gruodžio 05, 2014, 11:03:00
Citata iš: Augucka  gruodžio 05, 2014, 03:56:48
Į katalikišką bažnyčią visai nepanašu.  :no-no: Greičiau protestantiška.
Nei Marijos, nei kryžiaus su Kristaus kančia  :o
Man panašu į konferencijų salę, bet ne į bažnyčią.

O tai gražu ar negražu? Net jei ne katalikiška.

Kaip konferenciju sale - grazu. Grazu todel, kad nauja, sviesi, erdi patalpa, kur galima sutalpinti nemazai zmoniu.
Kaip baznycia, ir dar katalikiska - negrazu  :no-no:

Siaip, sako, baznycia yra zmones, o ne pastatas. Taciau jei baznycia imsime kaip patalpa rinktis katalikams, aukoti misias, melstis, tai pastatas turi tarnauti kaip irankis zmogui susikaupti rimciai, maldai, meditacijai (kontempliacijai). Atsiprasau, bet sitam pastate man to nepavyktu padaryti, nes ji tuscia ir nyki. Joje nera sventumo ir musu kataliku tikejimo jausmo, pojucio. Ji visiskai blanki, sakau, konferenciju sale ir tiek  ::)

Pilgrim

Nuostabios advento pasninko mintys  :thumbup:

Citata
.... nera sventumo ir musu kataliku tikejimo jausmo, pojucio.

kas padaro baznycia sventa ?
koks tai yra kataliku tikejimo jausmas ir kaip ji atskirti ?
kas yra man tikejimas ?

ir tegul musu izvalgas, patirti, mintis palydi -

http://youtu.be/tJbVj1gOIRc

Augucka

Pilgrim kaip visada su filosofiniais klausimais.  :D
Atsakymai paprasti ir kiekvienam zinomi.
1. Visuma.
2. Ta jausma turi savyje kiekvienas katalikas. Gali buti labai individualiai suvokiamas ir patiriamas. Atskirti turi pats zmogus
3. Visuma

Pilgrim

prisiminkime Marijos nuostata, laike savo sirdyje. klausimus tiesiog nesiokime per adventa savo sirdyje. atsakymus izvalgas jei jausis kvietimas galima ir dalintis, bet nebutina.

Sigitas

Citata iš: Gubijaus vilkas  gruodžio 05, 2014, 03:47:21
Jūsų teismui:
http://www.dezeen.com/2014/12/01/reiulf-ramstad-arkitekter-community-church-knarvik-norway-timber-spire/?utm_medium=email&utm_campaign=Dezeen+Mail+231&utm_content=Dezeen+Mail+231+CID_daa381df7fb88d2988026bb0c4e87479&utm_source=Dezeen%20Mail
Tas pastatas sakyčiau labai jau universalus, arba, tiksliau sakant, mėginta daryti jį universaliu - ir žydiška dovydo žvaigždė ir katalikiškumo trupinėlis ir kryžius ant stogo smailumos... bet tikrai nekas gavosi ten jiems... medienos daug, tas suminkština. Tačiau, jei tokia būtų mano parapijos bažnytėlė, eičiau į ją, nes vis tiek joje per Mišias gimsta  tai, kas kataliką daro kataliku. Tiek to tie pastatai.  :-\

Augucka

Jei pratesti minti apie vietos, vietoves, pastato sventuma, tai labai geras dokumentinis rusu filmas apie vienuolyna Ukrainoje Forposte.
Labai kvieciu paziureti:

http://youtu.be/BFxmnS3Byz8

Stai kur tikra sventa vieta.
Vienam epizode pasakoja jaunuolis, kuris labai ruke, ir kuomet atvaziavo i si vienuolyna, apsistojo jame, sekancia diena, jis suprato, kad jis jau neberuko. Be jokiu pastangu. Ta vieta, kaip jis sako, sventa. Toje vietoje tiek daug Dievo meiles ir paties Dievo, kad piktoji dvasia ne is tolo nesiartina prie jos, todel ir zmogui rukalu nebereikejo. Nes rukymas yra tiesiogiai piktojo itakoje.


Silvija

Kas ten žino  :-\ argi nuo arch. stiliaus priklauso ar malda einasi?

kukulis

Aišku, aplinka įtakoja susikaupimą ir nusiteikimą. Bet pvz. man namuose aplinka kaip ir nekinta, bet vieną dieną einasi, o kitą ne ... vadinasi ne vien aplinka :)

Gubijaus vilkas

Citata iš: Silvija  sausio 22, 2015, 10:45:26
Kas ten žino  :-\ argi nuo arch. stiliaus priklauso ar malda einasi?

Nuo stiliaus gal nelabai, va nuo kokybės tai tikrai. Juk tikrai yra viečikių, kur širdis ima melstis vos ne automatiškai.
Visgi tai labai individualu, priklauso nuo išsilavinimo, skonio, nusiteikimo o ir maldos patirties.
Va ir architektūros teologija. Mane gąsdina tik tai, kad jei čia pasakom žodį "katalikiška" ,tai turim omeny vestuvinio torto estetiką, na, geriausiu atveju A. Gaudi...

Pilgrim

Man kai pasakoma "katalikiška" tai prie akis visada iškyla viduramžių gotikinė katedra. Jų tiek daug visoje Vakarų Europoje.

Silvija

Citata iš: Gubijaus vilkas  sausio 23, 2015, 04:24:32
Visgi tai labai individualu, priklauso nuo išsilavinimo, skonio, nusiteikimo o ir maldos patirties.

Taigi... O kaip įtikti visiems? Ir ar reikia įtikti? Ar išsilavinimas negali tapti žmogaus priešu?

Silvija

Netradicinės erdvės pritaikymas tikėjimo reikalams ir pavyzdys, kaip šiuolaikinė Bažnyčia "eina į žmonės". Taip pat - mano pagarba dominikonams, kurie pasirūpino, kad Edinburgo universito rajone, viename iš gyvenamų daugiabučių kiemų, būtų pastatyta koplyčia. Nuotraukose eilės tvarka:

1. Vaizdas iš gatvės: įprastai pro dureles tvoroje patenkama į atskiro daugiabučio kiemą, kuris dažniausiai būna tvarkomas kaip mažas sodelis. Pro šiuos vartelius nueisime į tokiame kieme įrengtą koplyčią.
2. Štai ji. Mažutė iš išorės, bet talpi iš vidaus.
3. Įėjimas
4. Vargoneliai
6. Vidinė erdvė
7. Gražiai "žaidžiantys" šešėliai

Silvija

Ir dar pora:

Pilgrim

O čia Lietuva  :o nors ne katalikiška, bet vis tiek krikščioniška
Visaginas jei ką  :)






Diak. Tomas M.

Įdomiai ta cerkvė, tarsi "įsispraudė" tarp daugiaaukščių :)

O aš irgi suradau gražų pavyzdį. Dažnai žmonės mano, kad sakralu - perkrauta puošybos ir pan. Labai gražus pavyzdys, kaip galima kukliai ir skoningai gražinti sakralumą bažnyčiai.

Kaip tik šiandien masčiau, kad keliose modernaus tikėjimo (nebūtinai architektūros) parapijose yra bendri keli elementai:

1. Nėra klausyklų bažnyčioje. Kas be abejo sumažina išpažinčių, nes "kai niekas nebado akių", tai galima labai patogiai pamiršti. Kita vertus, jei jau nori, šalia mano namų išpažintys klausomos šeštadieniais ryte, na ir dar tikriausiai galima privačiai susitarti... O tradicinėje bažnyčioje įeini, pamatai žalią lemputės šviesą, reiškiančią kad klausykla tuščia ir pagalvoji, ką negero buvai padaręs pastarosiomis dienomis  :ashamed:

2. Šventųjų statulos yra viso labo dekoracija, niekas prie jų nesimeldžia, nes tiesą sakant ir nėra kaip melstis, jos tiesiog kur nors sienoje pritaisytos, nei klauptų nei aplinkos maldai... Tas matoma ir įdėtame rekonstrukcijos pavyzdyje.