• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 14:25:28

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Katalikiškos architektūros teologija

Pradėjo Diak. Tomas M., rugsėjo 21, 2014, 17:12:54

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Varlė keliauninkė

Šiaip man tas pats, bet visgi tai netikslu :)

Pilgrim


Varlė keliauninkė

Tada pavadinčiau Riboženklio bažnyčia. Būtų labai modernu ir šiuolaikiška :)
Bet ir vėl pastebiu, kad ironizuoju.. Atleiskit bičiuliai, matyt laikas man užsičiaupti.

Pilgrim

Keliauninke,
cykiau, nekalbėk nesąmonių,
bet labai geras, super taiklus pastebėjimas,
riboženklis  :thumbup:

Varlė keliauninkė

Kviečiu pažiūrėti labai fainą video apie.. aukso taisyklę, kuri įrodo koks nuostabus yra mūsų ir šio pasaulio kūrėjas.

Kaip žydai sako - viskas yra JAU sukurta ir viskas yra šiame pasaulyje, tik reikia žmogaus, kuris įsižiūrėtų ir tai pamatytų, kaip pamatė da Vinčis. Pamatytų, o ne "atrastų" :) Na o bežiūrint, pasiklausysit ir fantastiškos Pachabelio muzikos.


https://www.youtube.com/watch?v=VkHiV2SvATk

Diak. Tomas M.

Kaip vienas katalikų kunigas rašo: "Bažnyčios architektūra atspindi ją stačiusių žmonių tikėjimą". Šios naujos Maskvos cerkvės grožis pritrenkia...

http://www.orthodoxartsjournal.org/a-miracle-of-liturgical-art-the-church-of-the-protection-of-the-mother-of-god-at-yasenevo/

Varlė keliauninkė

Savaitgalį teko būti Rygoje. Keletas pastabėjimų iš ten.

Daugumas lankomų bažnyčių, jų tarpe ir katalikiškos, turi kasas, kuriose parduodami bilietai turistams apsilankyti jose ne Mišių ar pamaldų metu. Šalia katalikų šv. Jokubo bažnyčios visą parą veikianti nedidukė adoracijos koplytėlė. Patiko, kad įėjimas iš gatvės ir atvira visiems norintiems pagarbinti Kristų. Aš ten ten penkias minutes gerai pailsėjau (žr. foto1 ir 2).
Na, o kitas nuotraukas pakomentuokite patys..  :)

Diak. Tomas M.

Šitas Altorius Mechiko miesto katedroje nelabai nusileidžia ir Rytų Bažnyčios šedevrams :)

Sigitas

Kam tokio monstro reikia?
Esu įsitikinęs, jog genialumas slypi paprastume.
Kam visas tas "ikonostazas" jei gana vienos solidžios ikonos, va kaip Klaipėdos Kristaus Karaliaus bažnyčioje:

Diak. Tomas M.


Diak. Tomas M.

Dabartinių
mini lėktuvėlių pagalba galima žvilgsniu paskraidyti bizantiškoje bažnyčioje:


Byzantine - BigFly

Diak. Tomas M.

Sakoma, kad jei yra noras, atsiranda ir galimybės :) Dvi Altoriaus transformacijos, kad galima būtų laikyti Ekstraordinarinės formos Šv. Mišias. Įdomu, kaip iškart pakeičia visą vaizdą:

Altar-ation


Metamorfosis del altar


Pilgrim

Tomai,
atsirado klausimas, gal tiesiog įdomu pasidarė,
kas tau pačiam pasikeičia kai įvyksta tokios altoriaus transformacijos,
kai matai pakeitimus.

Diak. Tomas M.

Kaip ir visos tradicinės bažnytinės architektūros tikslas, taip ir tradicinio Altoriaus - nukreipti akis ir sielą "į viršų", į Dangų.

Pirmame pavyzdyje matome dar vieną svarbų aspektą - Eucharistinis Jėzus (Tabernakulis) sugrąžinamas į Jam deramą vietą - centrą.

Trečias aspektas - sugrąžinamas grožis ir Altoriaus objektai, kurie taip pat yra ir simboliai.

Pilgrim

dar pora klausimų  :-\
koks netradicinio altoriaus tikslas ?
kas tie altoriaus objektai ?

Diak. Tomas M.


Pilgrim

Savu laiku ši knyga buvo vienas iš vadovėlių.

Bet ten atsakymų į mano klausimus nėra.
nei apie netradicinį altorių, nei apie objektus.

Diak. Tomas M.


Silvija

Tomai, ar grožis, puošyba = sakralumas?

O čia - kunigo Artūro Kazlausko katechezė su rekomendacijomis architektams :) taip pat ties 19:10 kalbama apie tai, kas sukuria bažnyčių sakralumą:

http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/72167-2016-12-27-09-00-katecheze.html

Diak. Tomas M.

Ar grožis nėra vienas iš Dievo atributų, kartu su gėriu, meile ir kitais? Kun. Kazlauskas juk viską ten paaiškina ;)

Grožis ir puošyba vardan Ko ir į ką nurodo? Kodėl Sandoros Skrynią Dievas liepė padaryti taip, o ne kitaip? Ką išreiškia auksinis Tabernakulis bažnyčioje, kurią pastatė savo rankomis neturtingi darbininkai?

Citata iš: Pilgrim  rugsėjo 26, 2016, 02:48:04
dar pora klausimų  :-\
koks netradicinio altoriaus tikslas ?
kas tie altoriaus objektai ?

Beje, Pilgrim, ten (nuo 19 min.) kalbama ir apie pseudo Altorius.