• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 18:19:54

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar katalikai vis dar turi stengtis atversti kitatikius į Kristų ir į katalikybę?

Pradėjo Diak. Tomas M., rugpjūčio 03, 2013, 17:15:01

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Varlė keliauninkė


Pilgrim

Žmogus turi laisvą valią ir niekas negali ... niekas negali už jį priimti
sprendimo atsiversti t. y. pripažinti Jėzų savo Išgelbėtoju ir Išganytoju
niekas, net Dievas negali peržengti žmogaus laisvos valios

Varlė keliauninkė

"Sprendimas atsiversti" - man skamba labai keistai. Ta klausima uzdaviau nesvarbiam, nes visa laika maniau, kad atsivertimas tai Dievo darbas arba malone. Ji gali ateiti ir per kitus, suprantu, bet nuspresti, kad va rytoj atsiversiu..., arba nu einu atsiversiu..., arba man jau laikas atsiversti... Vistik manau, kad atsivertimas tiesiog "istinka" zmogu. Viena diena tas grudelis ima ir prasikala.

Arnoldas†

Zinoma zmogus turi laisva valia rinktis ka jis nori daryti su savo gyvenimu, bet mes kaip Dievo tarnai privalome skleisti Dievo ir Kristaus zody, skleisti katalikybe/krikscionybe, mes turime bent pabandyti perkalbeti zmogu y tikejima, mes privalome rupintis savo broliu ir seseru tikejimu taip kaip savo.

kukulis

Citata iš: homo viator  sausio 31, 2014, 16:11:14
"Sprendimas atsiversti" - man skamba labai keistai. Ta klausima uzdaviau nesvarbiam, nes visa laika maniau, kad atsivertimas tai Dievo darbas arba malone. Ji gali ateiti ir per kitus, suprantu, bet nuspresti, kad va rytoj atsiversiu..., arba nu einu atsiversiu..., arba man jau laikas atsiversti... Vistik manau, kad atsivertimas tiesiog "istinka" zmogu. Viena diena tas grudelis ima ir prasikala.

Tačiau yra ir toks pasakymas: "Dievas išgano žmogų tik su žmogaus pagalba" ;) . Kas reiškia, kad jei žmogus nusprendė neatsiversti, tai Dievas per prievartą jo neatvers; žmogus turi laisvą valią, kurią Dievas gerbia, kad ir kokia ta valia būtų.

Varlė keliauninkė

Is vienos puses jus visi teisus del laisvos valios, nes ir Jonas, ir Jezus skelbdami prisiartinusia Karalyste ragino atsiversti. Pvz, Tau, kukuli, reikejo pajudinti pirsta, kad isijungtum Marijos radija arba kazkas kitas ijunge, o Tu emei klausytis.. Taciau is kitos puses - yra Biblijos pasakojimas apie mistini apastalo Pauliaus at(si)vertima. Kaip zinome, jis jojo i Damaska suimineti ir zudyti itikejusiu krikscioniu. Tai gal atsivertimas gali buti ir vien tik Dievo reikalas, ar ne?

Diak. Tomas M.

Kalbant apie Apaštalo Pauliaus atsivertimą, dažnai akcentuojama, kad širdyje jis ieškojo tiesos, nors ir buvo fariziejus. Jis tikėjo, kad gynė tikrąją Dievo religiją, tikrąją tiesą. Tai gal tiesos ieškojimas, siekimas tarnauti Dievui, ginti tiesą ir buvo tas Pauliaus "žingsnis"?  :-\

Tačiau Šv. Stepono kraujas tikriausiai irgi turėjo tam įtakos.

Sigitas

Citata iš: homo viator  sausio 31, 2014, 16:11:14
"Sprendimas atsiversti" - man skamba labai keistai. ... atsivertimas tai Dievo darbas arba malone. Ji gali ateiti ir per kitus, suprantu, bet nuspresti, kad va rytoj atsiversiu..., arba nu einu atsiversiu..., arba man jau laikas atsiversti...
Taip! Tikrai juokingai skamba: "nu einu, atsiversiu"  ;D

Iš tikrųjų atsivertimas, įtikėjimas yra Dievo malonė, kurioje privalomai dalyvauja trys asmenys:
1. Šventoji Dvasia.
2. Skelbiantysis (krikščionis).
3. Dievo ieškantysis žmogus, kuriam skelbiama Jėzaus Kristaus Geroji Naujiena.
,,Kaipgi žmonės šauksis to, kurio neįtikėjo?! Kaipgi jie įtikės tą, apie kurį negirdėjo?! Kaip išgirs be skelbėjo?!" (Rom.10,14). Taigi, skelbiantysis yra privalomas.

Kad nepilstyti iš tuščio į kiaurą, noriu pasidalinti savo atsivertimo, įtikėjimo liudijimu.

1995m. vasaros pradžioje išsiskyriau su žmona. Kadangi gyvenau uošvijoje, išvažiavau pas tėvus savo turtą susikrovęs į lengvo automobilio bagažinę. Buvau labai susikrimtęs, pasimetęs, nevilty. Sugriuvo mano šeimos statyba, sugriuvo mano ateitis. Vaikščiojau kaip žmogus be šešėlio. Mama paragino stoti į pedagoginį, nes sakė, jog man sekasi su vaikais. Per stebuklą įstojau, nors egzamino metu visiškai susimoviau (profesorius man parašė mažiausią teigiamą pažymį vien todėl, jog esu vyras). Stojamojo egzamino belaukdamas nubėgau į arti buvusią Marijos, taikos karalienės, bažnyčią (Klaipėdoj ji buvo kaip tik rekonstruojama iš filharmonijos). Meldžiausi iš to bagažo, ką įdėjo man pirmąjai komunijai besiruošiant.

Bestudijuodamas sutikau Lietuvos krikščionių studentų bendrijos (LKSB) vadovę Klaipėdos skyriui. Ji man paskelbė Jėzaus Kristaus Gerąją Naujieną ir aš įtikėjau. Tačiau dar kurį laiką vaikščiojau abejonėse, kol vieną sunkų, pagiringą rytą, sėdėdamas vienas virtuvėje, rūkydamas, nusprendžiau pasimelst. Maldoje savais žodžiais atsidaviau Viešpačiui Jėzui Kristui kaip mano asmeniniam Viešpačiui. Atidaviau jam savo nevykusį gyvenimą, polinkį išgerti degtinės, rūkymą ir apskritai visą save. Po maldos peleninėje vis dar ruseno cigaretė, bet aš jau buvau neberūkantis. Dievas padarė šį stebuklą ir iš to supratau, jog jis mano maldą priėmė. Nuo to momento nei sykio neužrūkiau, nustojau keiktis ir pijokauti.

Pilgrim

Pavyzdys apmąstymams ... ne tik Homo viator, bet visiems ...

Du apaštalai - Petras ir Judas ...
prisidirbo ir vienas, ir kitas ... bet vienas stovi kaip uola, o kitas ...

Sąlygos buvo vienodos
- informaciją apie Jėzų ir Dievo karalystę turėjo abu vienodą
- abiems buvo pasakyta, kad prisidirbs
- abu prisidirbo
- abu suprato, kad prisidirbo ir gailėjosi
- bet abu nuėjo skirtingon pusėn ...

Tol kol žmogus neįvykdo savo pasirinkimo, Dievas niekada neperžengia jo laisvos valios,
nė vienas nebus išganytas prieš jo (žmogaus) valią
Petras ieškojo Jėzaus žvilgsnio ... pats ieškojo ... Jėzus jo laukė ... laukė ir Judo ...
laukia ir kiekvieno iš mūsų ...

Varlė keliauninkė

Sitas pavyzdys su apastalais Petru ir Judu - siek tiek ne tas atvejis, apie kuri kalbejau. Mat apastalai jau buvo su Jezumi, Petras jau buvo ispazines Jezu Mesiju. As kalbejau apie toki atveji, kai zmogus atsivercia pirma karta - nzn kaip paaiskinti - gauna malone, tikejimo dovana ir jo gyvenimas staiga pakeicia krypti 180' kampu. Gal pries snekantis reiketu pasiaiskinti terminus..
Idedu brolio P. Vaineikio liudijima, kad suprastumete apie ka as cia.
http://m.youtube.com/watch?v=rwkPGQOlWH0 mazdaug nuo 9.30 min.

kukulis

Citata iš: Tomas M.  vasario 01, 2014, 03:06:25
Kalbant apie Apaštalo Pauliaus atsivertimą, dažnai akcentuojama, kad širdyje jis ieškojo tiesos, nors ir buvo fariziejus. Jis tikėjo, kad gynė tikrąją Dievo religiją, tikrąją tiesą. Tai gal tiesos ieškojimas, siekimas tarnauti Dievui, ginti tiesą ir buvo tas Pauliaus "žingsnis"?  :-\

Tačiau Šv. Stepono kraujas tikriausiai irgi turėjo tam įtakos.

:thumbup:

Ir ne tik širdyje, bet ir veiksmu! Nors tas veiksmas buvo neteisingas, bet noras ir pasiryžimas buvo neeiliniai.

Varlė keliauninkė

O stai radau atsakyma ir kartu patvirtinima :-) t. Severinas kalba, tiesa, apie pasaukima, bet tai tinka ir atsivertimui - pirmiausia apie tiesiogini Dievo isikisima ir tik po to apie laisva zmogaus valia:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-01-31-kunigystes-sakramentas-kristaus-vietoje-tarnai-kitiems/113334

"Pašaukimas gali jaunuolį pasiekti tiesiogiai ar per kitą žmogų, per Šv. Raštą ir t. t. – Dievas randa daug įvairių būdų. Tačiau vienas dalykas privalo būti visada. Turiu omenyje tai, kad kandidato dalis yra ne priimti sprendimą, bet atsiliepti į Dievo kvietimą. Jis gali į jį atsakyti ,,taip" arba ,,ne".

Varlė keliauninkė

Gali buti (as tikrai taip galvoju), kad tikinciam nuo mazens, augusiam kriksconiskoje aplinkoje tai yra nesuprantama arba bent sunku suprasti. Bet mano patirtis sako taip, yra tiesioginis Dievo isikisimas.

Perlas

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 05, 2013, 11:52:35

Ir vėl noriu sugrąžinti visus prie temos - ar reikia stengtis žmones atversti, patraukti į Katalikų Bažnyčią? Tas klausimas iškeliamas neatsitiktinai, nes ganytojai rodos pamiršo Kristaus priesaką
Koki dar Kristaus priesaka? :o

Augustas

Nagi šitą: "Tad eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos vardan Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios,..." (Mt 28,19)  :)

Perlas

O, tu tikras, kad teisingai supratai tuos zodzius? Kaip rodo apastalu kalbos ir darbai, jie gerokai kitaip suprato si posaki....

Diak. Tomas M.

Perlai, netuščiažodžiaujant, gal mus apšviesi, kaip iš tikro reikia tą posakį suprasti?

Perlas

Suprasti reikia Naujojoje Testamento kontekste. Naujasis Testamentas ivardija tikslu skaiciu zmoniu, kuriuos apastalai padare Viespaties mokiniais vykdydami anksciau tamstos mineta Viespaties paliepima.

Diak. Tomas M.

Ir tame skaičiuje telpa "visų tautų žmonės"?

Tu šitaip aiškini Šv. Raštą kuo remdamasis? Nes pagal tave gaunasi, kad mes galime eiti į pajūrį ant saulutės gulėti, nes Dievo karalystė jau paskelbta.

Perlas