• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 19:11:14

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar mūsų išgelbėjimas yra nulemtas (predestinacija)?

Pradėjo Sigitas, sausio 12, 2017, 16:13:44

0 Nariai ir 3 Svečiai peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Prašau, patikslink, ką reiškia 'pasirinko' ir ką 'atmetė'. Nepamirškime, kad kalbam apie išgelbėjimą (tavo ir mano amžinąjį gyvenimą). Tai, kad kiekvienas turime būti savo pašaukime, pagal savo tapatumą, manau sutarsim. Bet gal tu čia kalbi apie Dievo darbus ir piktojo, į kuriuos Dievas "atmetė" (arba "atmetė" nuo gerų darbų darymo)?

Nes toks įspūdis, kad šitas pasakymas:

Citata iš: Andrius4  rugpjūčio 21, 2017, 08:11:25[Kodėl Dievas vienus pasirinko, o kitus atmėtė? Kas įtakojo Jo pasirinkimą?

yra lygu pasakymui:

CitataDievo nulemta, kuriems būti Jo, o kuriems Jo nebūti (Jam nepriklausyti)

P.s. štai dar viena citata iš tavo komentaro #30, kuri galbūt mane klaidina:

Citata...  Dievo yra pasirinkta kurie bus išganyti, o kurie ne ir nulemti  visi įvykiai žemėje kurie vyksta ir dar turi įvykti.

kukulis

Dievas trokšta visus išgelbėti.
Apie tai rašė apaštalas Paulius (cituoju iš atminties): retas kuris sutiktų mirti už kitą, nebent už geradarį, o Jėzus numirė už mus kai dar buvome nelabi.
Todėl pats klausimas "kodėl Dievas vienus pasirinko išgelbėti, o kitų ne" yra klaidingas, nes Dievas visus pasirinko, tik ne visi pasirinko Dievą.

Šis teiginys "kodėl Dievas vienus pasirinko išgelbėti, o kitų ne", yra labai blogas. Jis atspindi taip sakančio nuostatą apie viršenybės turėjimą prieš kitus.

Norėjau parašyti ir daugiau epitetų apie tokį žmogų, bet nutylėsiu, nes žmonės keičiasi, ir nesinori klijuoti etikečių.

Predestinacijos idėja yra eretiška ir seniai pasmerkta Katalikų Bažnyčioje.

Andrius4

Citata iš: Silvija  rugpjūčio 21, 2017, 08:51:11Nepamirškime, kad kalbam apie išgelbėjimą (tavo ir mano amžinąjį gyvenimą). Tai, kad kiekvienas turime būti savo pašaukime, pagal savo tapatumą, manau sutarsim.
Žinoma, kad kiekvienas turime buti savo pašaukime, kaip ir  kiekvienas turime buti Kristuje. Bet gvildename dabar, ar Dievas mus pasirinko dar prieš pasaulio sukūrimą? Ir dabar tik atkreipiau dėmėsi, kad temos pavadinimas neatitinka to ką dabar kalbame. Nes nulemti yra pasaulio įvykiai, o ne žmonių pasirinkimai. Todėl taip, predestinacija negalima taikyti žmonėms. Esmė yra ta, kad aš nesu labai geras tuose terminuose. Bet manau iš mano pasisakymų turėjo matytis, kad netaikau kažkokio iš ankstinio nulėmimo žmonėms. Bet žmonių padaryti pasirinkimai tikiu kad nulėmė jų galutini tašką, nes Dievas žino kiekvieno žmogaus galine stotele.

CitataPrašau, patikslink, ką reiškia 'pasirinko' ir ką 'atmetė'.
Ef 1   
3 Garbė Dievui, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Tėvui, kuris palaimino mus Kristuje visokeriopa dvasine palaima danguje, 4 mus išsirinkdamas jame prieš pasaulio sukūrimą, kad būtume šventi ir nesutepti jo akivaizdoje.


Klausimą iškėliau remdamasis ta citata. Jeigu Dievas kažkurios išrinko, tai analogiškai, kažkurie liko neišrinkti. Tai ir klausiau kodėl? Kas įtakojo Dievo pasirinkimą? Kurios išsirinkti, o kurios ne?

Citata iš: kukulis  rugpjūčio 21, 2017, 10:05:20Dievas trokšta visus išgelbėti.
Apie tai rašė apaštalas Paulius (cituoju iš atminties): retas kuris sutiktų mirti už kitą, nebent už geradarį, o Jėzus numirė už mus kai dar buvome nelabi.
Todėl pats klausimas "kodėl Dievas vienus pasirinko išgelbėti, o kitų ne" yra klaidingas, nes Dievas visus pasirinko, tik ne visi pasirinko Dievą.
Kukuli, geras tas klausimas, nes šitam tavo sakinyje ir yra atsakymas "nes Dievas visus pasirinko, tik ne visi pasirinko Dievą" Aišku tą atsakymą galima papildyti. Ir aišku Dievas ne visus pasirinko, o tuos kurie pasirinko Ji.

CitataŠis teiginys "kodėl Dievas vienus pasirinko išgelbėti, o kitų ne", yra labai blogas. Jis atspindi taip sakančio nuostatą apie viršenybės turėjimą prieš kitus.
Tai klausimas Kukuli, tai ne teiginys. Teiginys yra Pauliaus laiške (Ef 1,3).

CitataNorėjau parašyti ir daugiau epitetų apie tokį žmogų, bet nutylėsiu, nes žmonės keičiasi, ir nesinori klijuoti etikečių.
Tu vėl Kukuli į žmogų taikai ir tuoj puoli žmogų kritikuoti. Va štai kas yra tikrai neteisinga. Žmonių kritikavimas niekur kitur nenuves, kaip tik į priešiškumą. Ką šėtonas visada ir siekia padaryti, tad neleiskim jam per mus veikti. O kritikos samčiais gali semti prieš kiekviena, ką ten samčiai, kamazais vežti :) .

CitataPredestinacijos idėja yra eretiška ir seniai pasmerkta Katalikų Bažnyčioje.
Jeigu taikoma prieš žmogų? Tikrai sutinku :)

Silvija

Citata iš: Andrius4  rugpjūčio 21, 2017, 13:04:23...manau iš mano pasisakymų turėjo matytis, kad netaikau kažkokio iš ankstinio nulėmimo žmonėms.

Ne, nesimatė. Panašu, kad nori pabėgti nuo atsakymo, todėl vėl parodysiu, ką neseniai kalbėjai:

Citata iš: Andrius4  rugpjūčio 19, 2017, 12:41:21...netikėjimas, kad  Dievo yra pasirinkta kurie bus išganyti, o kurie ne ir nulemti  visi įvykiai žemėje kurie vyksta ir dar turi įvykti. Yra tiesiog netikėjimas į Dievo žodį.

Andrius4

Nes Dievas pasirinko išgelbėti tuos, kurie Ji pasirinko, o tiksliau, kurie pasirinko Kristų. Nes išgelbėjimas per Kristu. Juk tai ne nulėmimas, tai Dievo, o ir galima sakyti ir mūsų  pasirinkimas.

P.S. Ir tie pasirinkimai tikiu, kad ir nulėmė avių nuo ožių atskirimą. Tikiu, kad lemtis eina po pasirinkimo, ne prieš.

kukulis

Dažniausiai ginčai ir kyla dėl terminų sampratų skirtumų.
Tokiai predestinacijai kaip tavo, Andriau, ir aš galiu pritarti ;)

Tik, kiek girdėjau, tai pas musulmonus ta predestinacija daug griežtesnio lygio, kur tas pasirinkimas žmogaus visai minimizuojamas.

Bet gal irgi priklauso nuo tų musulmonų pakraipos.

Šiaip ar taip, musulmonai tik pavyzdys, o tema - predestinacija, o čia norėjau pabrėžti, kad tas pats terminas "predestinacija" gali būti laipsniuojamas, nuo galutinio tikslo, iki kiekvienos žmogaus gyvenimo sekundės.

Tai aš galiu pritarti galutinio tikslo predestinacijai su tam tikromis išlygomis, bet tik ne kiekvienos sekundės.

Keistuolis

Citata iš: kukulis  rugpjūčio 21, 2017, 10:05:20Predestinacijos idėja yra eretiška ir seniai pasmerkta Katalikų Bažnyčioje.

Nežinojau, kad Paulius
bažnyčios požiūriu yra eretikas ir vertas pasmerkimo!

Nes Paulius apie Dievą sako: ,,Taigi, ko nori pasigaili, ir kurį nori, tą užkietina." (Rom. 9,18)


Psichiatras

Labai susidomejau sitais klausimais....
1) Kas nulemia laisvosios valios motyvus?
2) Kodel musu pasirinkimai yra logiski, ir apibrezti....
3) Kam reikia tikejimo....
4) Ka man pasakytumet, del laisvosios valios.
Esu tikintis. Bet turiu daug isbandymu....
Negaleciau nesirinkti Dievo!.
;]
Man atrodo, jog klausimas mano bus toks...
Ar laisvoji valia leidzia nuspresti mums viska?
Kadangi a) absoliuciai yra kazkoks faktorius. b) musu (netikintis suabejotu...) nera...
Tai, tik pasirinkimu kvestijonavimas, kadangi as ziuriu netik is Biblijines puses.
Papasakociau biski... Man pasirinkt reikejo per isbandymus. Tai ne tikejimo kelias....
Del to mano terminai kitokie, ir tureciau tiek, kiek ir turiu.
Nieko nesuprasti neketinu, nes Biblija visados remciaus.
Turiu, tik pasvarstyt, ir pasirinkti.
Taip cia mano pasirinkimo reikalas...
Ar laisvoji valia yra, ar is anksto viskas yra musu Dievo! nuspresta....
Del to nenoreciau jokiu gincu, tik uzduot klausimu....
Nesuprantu as daugelio dalyku....
Jog, ir kodel.
Mano pasirinkimas, jeigu taip butu, tai butu laisvoji valia.
Bet as galvojau, jog  musu Dievas! yra deterministas, ir to pasekoje....
a) kiekvieno likimas yra salygotas faktoriaus.
b) gali buti, jog laisva valia yra.....
Jieigu pasirenkama b) tai man rupetu atsakyt, i mano galvoje esancius klausimus....
Kiek tos valios mes turim? Kas yra tie pasirinkimai? Ir kokius principus tureciau sau iskelti, jog tureciau Jezaus atleidima...

Psichiatras


Psichiatras

:'( cia mano kelias....
Ps 51,10
10 Dieve, tyrą širdį sutverk manyje ir teisingą dvasią atnaujink.
patarkit.... :'(

Silvija

Nepamirškit, kad čia užsukantys yra nusidėjėliai, kaip ir visi. Todėl patarimai gali būti nebūtinai geri. Šiuo atveju - tik bendro pobūdžio pasvarstymai, nieko konkretaus. Tai klausimas - ar išvis jie būtų verti dėmesio?

Psichiatras

 :D verti!
nes meiles stokojau.... :celebrate:  :celebrate:  :celebrate:  :celebrate:  :swoon:  ::)  ;)

kotletas

Laisvos valios motyvus nulemia faktas, kad visus mus sukūrė Dievas pagal savo paveikslą ir panašumą. Jis mums davė laisvą valią, vaizduotę ir kūrybines galias.

Logiški ir apibrėžti mūsų pasirinkimai? Nemanau. Daugumą pasirinkimų darome kaip tik turėdami mažokai informacijos ir dalis jų net nėra logiški ar apibrėžti. Tiesiog elgiamės kaip elgiamės, pagal situaciją. Logiškumo ir apibrėžtumo noras yra daugiau troškimas nei realybė.

Dievui tikrai nereikia mūsų tikėjimo. Jis pats sau pakankamas, jis neturi jokios pasaulėžiūros. Galime sakyti, kad jo keliai nežinomi. Nori - tiki, nori - ne. Dievas nuo to tikrai netaps mažiau dieviškas, net jeigu priimsi ir netinkamus sprendimus (juk Dievas netapo mažiau dieviškas, kai Liuciferis su savo pakalikais nupuolė). O va pats gali, bet tikrai ne Dievo valia, o savo pasirinkimais. Ir bet kuriuo atveju darysi pasirinkimus. Laisvos valios vienas iš komponentų - susidūrimas su pasekmėmis. Ir čia ir keli klausimą, kaip geriau daryti pasirinkimus. Ar aklumo (netikėjimo, ignoravimo) būsenoje ar bandyti suvokti bent kažkiek Dievo planą mums, kiek tai leidžia mūsų dabartiniai gebėjimai? Vėlgi tai yra pasirinkimo klausimas.

Ar laisva valia leidžia mums nuspręsti viską? O čia jau nuo supratimo priklauso. Kai Dievas mus kūrė, jis gan aiškiai apibrėžė laisvą valią. Tai yra, ją turi tu, turiu aš. Tad akivaizdu, kad pažeistum laisvos valios įstatymą, jeigu bandytum kitam pažeisti jo laisvą valią.

Ar Dievas sprendžia, ką turime daryti? Nesprendžia, nes visi mes turime laisvą valią. Ir jis ją gerbia. Taip gerbia, jog kartais, kai mato, kad priimame netikusius sprendimus, jis įsikiša ir parodo geresnį kelią. Bet juo eiti neverčia. Tai yra, galima atvesti prie vandens šaltinio, bet niekas tavęs nevers gerti to vandens. Pavyzdžiui, ar tikrai naudotumeisi savo laisva valia žudyti kitą žmogų? Tokia valia tikrai gali būti, bet, jeigu suvoktum, kad tas žmogus yra iš Dievo (nes nėra nieko, kas buvo sukurta ne iš Dievo), tai greičiausiai pasirinktum elgtis kitaip ir Dievui nereikėtų tavęs papildomai gąsdinti pragaro liepsnomis.

Kada turėsi atleidimą? Tada, kai nuoširdžiai išmoksi pats sau atleisti. Nuo tos akimirkos tampi nepakaltinamas prieš Dievą. Kaip ir minėta, Dievas neturi pasaulėžiūros, jis taip pat nepriima asmenybių. Į dangų gali pakilti tik tas, kuris iš ten ir nusileido.

Psichiatras

Sudetinga man buvo suvokti, kas yra laisva valia....
As nesakau, jog Dievui nera absoliuciai viskas nezinoma....
Bet sitas klausimas....
Jis per sudetingas?. Negalvoju, jog neturetu(man dar nereikia remtis Biblija, bet noreciau....)buti nulemta!
tik 1) mes neturetume tos teises, kuri yra sprest.(Uz Dievo planus)
2) nieko nera nelogisko....
As pats turejau pasirinkti, ir suprates, jog laisva valia yra....(galetu neleisti mums kazko, ar kazkas ne del musu vykt?)
turejau suprasti, kas yra predestinacija, del savo paties morales....
Isitikinti, jog viskas nuspresta?. Turejo buti Pradzioje zinoma, kas bus.
Man atsakymas toks ir atejo, jog mes patys ta renkamas, bet ne del pasirinkimo, o del tos meiles, kuria del musu sukure....
Negalvoju, jog Dievui(viskas man aisku) buvo nezinoma....
ka...
kas...
kur...
ir kada.
tik tiek, jog pasirinkti, mes galime, ne del kazko, o patys del saves.
Tureciau zinot, jog praeitis itakoja ateiti....
Ir, jog absoliuti logic tame yra.... ;) .(jog viskas absoliuciai zinoma...).
Mums leidziama spresti, ir mylet....
O, kas atskyrta....
;)))))))))).

kotletas

Galima pamėginti ir taip pamąstyti. Jeigu Dievas tiksliai žino, pavyzdžiui, ką tu valgysi pusryčiams po metų, tai rodo šiuos dalykus:
1. Jis žino, kad būsi gyvas.
2. Jis žino tavo mėgstamą maistą dabar.
3. Jis žino, kaip tavo mėgstamas maistas dabar darys įtaką tavo mėgstamam maistui po metų.
4. Jis žino, kad tu sugebėsi būtent lygiai po metų atsikelti laiku ryte ir nepraleisti pusryčių.
...
N. Dar krūva faktorių, kuriuos Dievas žino.

Ar Dievui įmanoma tą žinoti? Mano nuomone, tikrai taip. Jeigu Jis yra visagalis, Jis turėtų gebėti peržengti bet kokias žinojimo, tos pačios logikos ribas. Koks Jo galios mastas yra, tai mes dabartinėje sąmonės būsenoje suvokti negalime. Ar galėsime suvokti vėliau, nežinau. Bet greičiausiai, jeigu ir galėsime, tai pats Dievas mums ir atskleis šį slėpinį. Tuo pačiu, manau, čia vaidina svarbų vaidmenį ir laisva valia. Jeigu tikrai norėsime tai sužinoti, Dievas mums tą ir parodys, nes, kiek suprantu, Jis tikrai labai gerbia mūsų pasirinkimus ir mūsų laisvą valią, kurią Jis pats mums ir dovanojo. Jam pačiam nėra jokio tikslo nuo mūsų kažko slėpti, nes Jis pats iš savęs yra absoliuti, nekintanti tiesa per daugybę metų.

Bet su laisvos valios naudojimu irgi yra svarbių momentų. Pavyzdžiui, mes galime norėti sužinoti tai, ką žino pats Dievas. Ir kyla klausimas, kiek tai ateina iš laisvos valios, o kiek iš kitų aspektų? Kodėl mes norime žinoti, ką žino Dievas? Ar tikrai mums yra būtina žinoti tiek kiek Dievas, jog galėtume darniai gyventi šiame pasaulyje? Kol kas manau, kad nereikia, ir tas troškimas kyla iš puikybės. Tiesiog, kad ir kokias svajones beturėčiau (nuskristi į Mėnulį, Marsą, Kentauro Alfa), tai, kad ir kokia grandioziška svajonė bebūtų, man tikrai nereikia matyti visko taip kaip mato Dievas. Ko pakanka, tai suvokti Jo duotus įsakymus. Tai iš esmės, jeigu turiu tokias svajones, tai turiu jų siekti darniais, bendruomeniškais būdais, kitiems nekenkdamas, nedarydamas žalos planetai ir pan. Išties užtenka net labai nedaug mums žinoti, kad prasigyventume, turėtume materialiai aprūpintą gyvenimą ir dar galėtume siekti savų svajonių. Tad labai tikėtina, jog noras "būti kaip Dievu" iš esmės ateina iš puikybės, noro pasirodyti prieš kitus, kitus žeminti, užuot skatinus tarpusavio vienybę, bendruomeniškumą. Tas noras "būti kaip Dievu" buvo viena iš nuopuolio priežasčių.

Tad jeigu neatskleidė dabar, tai turbūt mums to dabar ir nereikia. Kad Jis žino geriau, ko mums tiksliai reikia, tai faktas. Su tuo daugybė žmonių yra susidūrę. Kai Dievas paveikia žmogaus gyvenime bet kurioje srityje, ilguoju laikotarpiu žmogus jaučiasi kur kas darnesnis, laimingesnis ir labiau suartėjęs su Dievu. Jame pykčio, pagiežos yra mažiau, bet kur kas daugiau meilės. O kai velnias veikia, tada trumpuoju laikotarpiu gauni krūvą materialių dalykų, bet po kurio laiko kenti ir tu, ir kiti. Verslo terminais kalbant, tai Dievas deliver'ina darnų, ilgalaikį rezultatą, o velnias - trumpalaikį ir po to muilinasi, kodėl rezultatas ne toks kaip žadėjo. Dar daugiau, jeigu imi ilgąjį laikotarpį, tai Dievas tau suteikia ir tų pačių materialių dalykų kur kas daugiau nei bet koks velnias sugebėtų duoti. Kodėl taip yra? Nes Dievas yra pats sau pakankamas, Jo meilė yra besąlyginė, beribė. Na o velnias nori įrodinėti Dievui, kad pats Dievas suklydo mums duodamas laisvą valią, išvis mus sukurdamas. Velnias seniausiai pamiršo, kad jis irgi yra iš Dievo.

Bet faktiškai yra taip. Žiūrėkime realistiškai. Ar Dievas norėjo, kad mes kentėtume? Tikrai ne. Ar jis norėjo, kad jo angelai nupultų? Irgi ne. Bet nutiko kaip nutiko. Dievas tai galėjo sustabdyti? Taip, galėjo. Tai kodėl nestabdė? Nes tai ir yra laisvos valios mechanika. Dievas, kurdamas multivisatą, turėjo konkrečią intenciją - pasidalinti savimi su viskuo kas yra. Kad jis tą pilnai įgyvendintų, turėjo remtis savo egzistavimo principais. Ir iš to suvokiame, kad Dievas irgi yra sąmoninga būtybė, pasižyminti laisva valia. Daugybė žmonių kažkaip į Dievą žiūri kaip į labai tolimą, mūsų nesuprantančią būtybę. Bet Dievas mus geriau supranta nei mes patys save. Ir tuo pačiu tai yra sąmoninga, sau pakankama esybė, kuri mus visus ir sukūrė pagal savo paveikslą.

Tad kas nutinka, kai Dievas duoda laisvą valią? Na labai paprasti dalykai. Tai reiškia, kad Dievas nepasakys tiksliai, ką tu valgysi pusryčiams po metų. Jis tau gali pateikti tikimybinį skirstinį, pavyzdžiui: (0,1: pramiegosi ir nevalgysi pusryčių; 0,8: duona su saliamio dešra; 0,1: komandiruotėje valgysi angliškus pusryčius). Bet ką Dievui reikš tas skirstinys? Na Jis greičiausiai patikrins begalybę įmanomų kombinacijų ir pasakys, kad tavo esamoje būsenoje yra taip. Bet kas jeigu pakeisi būseną dabar? Tada jau skirstinys pasikeis momentaliai.

Kitaip sakant, matematine statistika galima įrodyti, kad laisva valia tikrai yra ir jos niekas iš mūsų niekada neatėmė ir niekada neatims. Pats Dievas ją suteikė, vadinasi, Jo tokia ir valia yra.

Psichiatras

Bet nutiko kaip nutiko.  :no-no:
Ok, o kaip galetu atsitikti, ar mums sprest?.
Jeigu Dievas kazka nusprende, tai taip ir buvo....
? Ar galetu Dievui buti viskas zinoma?.
Juk Pradzioje buvo nulemta.....
Mano paties pasirinkimai sako, jog praeitis itakojo dabarti, nes, jog ir kaip as noreciau....
Prisimenu, ka man psichoterapiijose buvo sake, ir viskas atsitiko taip, kaip buvo sprendziama ir spresta, kas bus ateityje....
Man tas samoneje-pasamoneje dabar prisimenama.....
Tureciau pasakyt, jog tos psichoterapijos, kurias turejau.... nuleme visa mano pasirinkimu santyki.....
Nes, tik dabar, ir po ligos;)Joks as ne psichiatras, taip tik pasivadinau, o ta liga ir buvo.... susiejusi....
Dabar as suvokiau, jog kazkokie demonai mane anksciau kankino, ir dabar pradejau klausti, ir ieskot...
O tie prisiminimai is vaikystes sako, jog as jokiu pasiirinkimu neturejau...  Viskas sprendesi, ir sprendziasi....
Kaip suvokiu, taip ir bandau isspresti, nes iki tol, kol nesuvokiau, jog Dievas yra....netik netikejau, bet dar ir sirgau....
Niekas nesako, jog laisvos valios nera, tik Dievas is anksto viska zino. Tai ir yra toks sprendimas.....
Negaletume permetineti tos atsakomybes ant Dievo, jog tarkime laisva valia yra, ir as noriu netikiu noriu tikiu....
Tai priklauso, nuo musu. Ir gyvenime mums leidziama rinktis...
Negalvoju, jog galetu buti kitaip, nes patyrtis, kuria turiu....
Man neleidzia, nei kazko keist, nei kazka daryt....
Bandziau suvokti, ar as is tiesu Dieva pasirinkau, ir iki fakto dar nedaejau.....
O norint paaiskinti sudetingus procesus....
Negaleciau gyrtis, bet anksciau tokio suvokimo, koki turiu neturejau....
Tiesiog. Taip asmenines patyrties neturejau, ir nemaciau nieko, bet tas ka suvokiau...
Patyrimas, ir sako, jog is vaikystes viskas, tik buvau nutoles, o dabar ;) nezinau, ar as teisingai pasirinkau?. bet kazko pakeist negaleciau, nes pabandzius, toliau prisimenama, kas buvo, ir viskas sprendziasi... Sprendimai susieje...
Tai mano gyvenime man mintys, o gal ir Dievas....
LEIDZIA, manyti, jog tolimesni gyvenima galeciau sieti su Dievu, ir su mokslu....
Ir, netik Biblija atsiverst, bet ir moksle bandyt paaiskint.
Taip as suvokiu, kas yra zinojimas, o ka pasakyt?. Kitaip as  ir pasirinkt negaliu.....
Noreciau isaiskinti, ar tikrai Dievas man taip leido, o jeigu ne.... tokia Dievo valia....
Negaleciau priestaraut, nes pasirinkimu nebeturiu.....
Dabar tiesiog apsibreziu eilutes Biblijoje, kaip motyvus, ir jos sprendzias.
Tiesiog man sako, jog as tikiu, o kas galetu priestaraut?. Su manim patyrtije ir Dievas, tik be vaizdu, ir garsu, o tik mintys....
Kazka pasirinkt?. Ieskau  dar....
O kokius planus turiu?. Jog po ligos pasveikciau, ir pabandyciau....
tiesiog yra toks mokslininkas Chris Langan, ir jo teorija yra reiksminga, nes manau tikrai paaiskina tuos procesus, kuriuos Dievas skure..... Man tokius pacius planus turi Dievas, nes del to, ka pasirinkau...
Eiciau, i moksla.... teorija sita yra viena, ir ji negaletu buti paneigta... ctmu theory, ja ir remciausi, o tik tiek, jog man tokius planus realiai leido suvokt. Negaleciau pasirinkt, be tos patyrties, kuri mane itakojo vaikysteje....
Nieko nezinau? Zinau apie tuos procesus, kuria yra samone, pasamone, ir mokslo daug suvokiu....
Bijau ir nezinau, ar tikrai...
Bet pasirinkimu neturiu.... ne del to, jog nesirinkciau...
o del to, jog viskas is praeities atsikartoja....
ir tolimesni sprendimai ;) prisimenami, o dabar renkuos, bet....