• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 28, 2024, 00:53:12

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Medžiugorjės problematika

Pradėjo Diak. Tomas M., gegužės 05, 2014, 03:50:33

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

vida

Dviejų metų tikėjimo pagrindų grupelę užbaigėm kelione į Lenkiją - Sokolką. Grįžus gavau komentarų apie sektą , kurią lankau. Bet ačiū Dievui, kad sugebėjau pasakyti , jeigu Romos popiežius sektos galva, tai aš jai priklausau. Be to, viena daktarė pasakė, kad labai norėtų važiuoti į piligriminę kelionę, bet nesimelsti , nepavirsti į fanatikę ::)Tai mane prajuokino. Pasakiau tik tiek- ar aš į tokią panaši? Atsakymas buvo-ne. Tai va - žmogus išsilavinęs , o prieštaravimų daug.

kukulis

Žodžio "fanatikas" lingvistinis išaiškinimas toks: fanatos - graikiškai reiškia miręs. T.y. žmogus neinantis į jokias diskusijas ar kompromisus.

Žmonės bijo tapti "fanatikais" dėl blogų tikinčiųjų pavyzdžių. O kas gi tie blogi pavyzdžiai? Pasirodo ir pati Bažnyčia apibrėžė tuos blogus pavyzdžius ir įvardijo juos kaip paklydimą (arba nemėgstamas Silvijai vertimas "apsižavėjimą" ;) ). Logine grandinėle einant toliau žiūrim paklydimo priežastis. Čia vėl Bažnyčia kalba per savo šventuosius, kad paklydimo priežastis puikybė.

Žmonės labai nemėgsta išpuikėlių, ar tai būtų tikintieji ar netikintieji. Kodėl? Nes jie, jausdamiesi geresniais už kitus, žemina aplinkinius, juos smerkia visomis progomis.
Vadinasi jeigu norime būti tikintieji, bet ne fanatikai, tai nesikelkime prieš kitus žmones ir nesijauskime prieš juos geresni.

O kaip padaryti, kad blaiviai įvertintume kito net ir neigiamus poelgius ir tai netaptų artimo teisimu, čia jau menas, kurio įvaldymui skirtas visas žmogaus gyvenimas :) . Šventieji pataria tai pradėti daryti savo mintyse. Bandant teisti kitą, pirma pažiūrėkime, ar patys nesame blogesni už juos. Taip pat stenkimės įžvelgti teigiamas artimojo savybes kiekvienu atveju. Ilgainiui tai turėtų tapti nuolatinėmis dvasinėmis pratybomis  ::) . Beje šios pratybos neįmanomos vien paties žmogaus jėgomis; reikia nuolat melsti Dievą sustiprinimo. Čia prieinam prie nuolatinės maldos įsakymo vykdymo...

Žodžiu, pradedant vynioti siūlą, pamatome, kad čia ne siūlgalys, o visa siūlų rinkė ;)


vida

Visiškai teisingai, ir ne todėl , kad besąlygiškai noriu palinksėti, bet todėl, kad nei viena aplinkybė veltui neduodama .Čia auklyba man ir dar kartą man. Nuolankumo, susivaldymo darbuose, kalbose ir mintyse reikia melsti.

Diak. Tomas M.

Trumpas, bet informatyvus video apie Medžiugorjės apsireiškimų "karčias šaknis":


https://www.youtube.com/watch?v=Ob8bHdjiPZA

Įdomi detalė, jei jums kada nors apsireikštų Švč. Mergelė, būtinai žiūrėkite, ar matote jos pėdas. Tokiu būdu demonai pasirodo ant debesėlio, kuris uždengia pėdas. Šv. Tėvas Pijus taip atpažino jį norėjusį suklaidinti velnią. Pasirodo velnias negali atkartoti pėdų, kurios suknežino jo galvą  :thumbup:

Panašiai, kaip velnią atpažino ir Šv. Teresė, kai blogis bandė imituoti Kristų, bet imitacija neturėjo žaizdų...

Sigitas

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 23, 2015, 03:36:36
Trumpas, bet informatyvus video apie Medžiugorjės apsireiškimų "karčias šaknis":


https://www.youtube.com/watch?v=Ob8bHdjiPZA
Būčiau labai dėkingas, jei kas nors, suprantantis, ką tas vyrukas ten kalba, parašytų čia lietuviškai, bent konspektuką. Prašau.  ::)

kukulis

Pagrindinės mintys tokios, kad "Marijos apreiškimai" Medjugorijoje prieštaravo Bažnyčios ir Evangelijos mokymui. Taip pat, viena iš svarbesnių minčių - apreiškimuose nesimato "Marijos" kojų, nes velnias negali pakęsti kad tos kojos traiško jo galvą.