• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 17:51:46

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Gabriel Bunge „Akedija“

Pradėjo Diak. Tomas M., gegužės 04, 2015, 00:17:52

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Kaštonas

Įdomi nuomonė Tomai.

Mano akys krypsta į pradžios knygą Ievos sukūrimo istorija iš Adomo. Paskui į NT apie santuoką ir viena kūną. Vėliau į pamokymą vienetui kaip atskiram nariui.

Tai ortodoksus ir katalikus radau kur padėti. Galvoju kiti nepaminėti gali būti kaip nesantuokiniai vakai  :ashamed:

Tačiau gėda jaučiu, kad tikintys neranda bendros kalbos.

Silvija

Iš tiesų viskas vyksta su Dievo žinia, Jis leidžia artintis link Jo (tai ir yra būti Viena) tiek, kiek mes pasiruošę priimti tos malonės. Marija ir Morta simbolizuoja, kad žemėje sukurti ir išlaikyti Dangaus karalystę (regimą vienybę) yra sunku. Ir dažnai neapsieinama be politikavimo, tai ir aš biskį papolitikuosiu  O:-)

Paskaičius rusiškus puslapius susidaro įspūdis, kad pravoslavai yra panašiam istoriniam procese kaip katalikai II Vatikano laikais. Ruošdamiesi savo Šventajam Susirinkimui, jie ne juokais susirūpino būsimo įvykio pasekmėmis ir tas rūpestis labai panašus į baimę, kad sugrius ilgai vyriškai stovėjusi "tvirtovė". Sakau "vyriškai", nes man dvi Bažnyčios dar yra panašios į vyrą ir moterį, kaip Bunge sako, "skirtingas sistemas". Remdamasi Bažnyčios tėvų mokymu, bet atmesdama naują mintį (pvz. filosofus), Stačiatikių Bažnyčia išliko senamadiškai patriarchalinė, nepalenkiama prieš susitaikymo ieškančią ir nusižeminti nebijančią KB. Ne vienam jų pasisakyme išgirsti išsireiškimą "опасаться" - saugotis. Tai labai artima baimei. Bet tobuloj meilėje baimės nelieka. Dalindamiesi ir džiaugdamiesi savo skirtingumais, kaip minėjo nf, mes tik išloštume.

Rytojaus susitikimas labai svarbus ir šia prasme - ar išdrįs dviejų Bažnyčių galvos nesipriešinti Šv. Dvasios vedimui? Nors pasirašymo dokumentas parengtas iš anksto, nors Kirilui už nugaros stovės kietasis Hilarionas, bet kur du ar trys susirinkę Dievo vardu, ten viską sprendžia Jis.

Dar viena verta dėmesio nuoroda, bet pasiruoškite ilgam klausymui:

https://youtu.be/DLsmN9EyqyA

Silvija

O štai, skaitant J. Parr, imi suprasti ir kam Dievo plane reikalingi "perbėgėliai" - mano nuomone, tam, kad pataisyti vieniems pas kitus kai kuriuos eretiško pobūdžio supratimus:

http://www.pravoslavie.ru/90471.html

Pilgrim

o gal  ;) nei Morta, nei Marija. ar nevertėtų prisiminti  :-\ A. Osipovo minėtą dokumentą dėl santykio tarp RKB ir kitų krikščioniškų bažnyčių nustatymo. Jame nėra sesuo ir sesuo, o motina ir dukra  :)

Silvija

Bet tai ir vėl bus pagrindas ginčui kas nuo ko atskilo. Koks tai dokumentas, Pilgrim, ar išsiaiškinai? Gal jis pelėsiais apkerpėjęs?

Katalikų Bažnyčia - pavadinimas savyje "neša" kiek kitokią prasmę nei katalikiška Bažnyčia, todėl kartais čia man kyla dvejonių... Čia kaip ir žydai šmaikštauja, kad ortodoksais save vadinti - vien jau tai yra puikybė. Tai aš taip eretiškai  O:-) kartais sau pagalvoju, kad katalikiška Bažnyčia yra Tai, ką turėtume Kristuje "subendravardiklinti" iš visų Bažnyčių :-\

http://www.katekizmas.lt/kbk1996p2003/N13808.html

Pilgrim

Silvija,
aišku, kad žinau dokumentą  ;)
ar nuo 2000 m. jis spėjo apipelėti  :-\ va šito nežinau  ::)
Tikėjimo mokslo kongregacija
apie termino "bažnyčios-seserys" vartojimą
dokumentas anglų kalba
http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20000630_chiese-sorelle_en.html
rusų kalba
http://www.unavoce.ru/library/sister-churches.html

Diak. Tomas M.

Pasirodo Tridento lotyniškų Šv. Mišių gerbėjų ir praktikuotojų yra ir Rusijoje (Una Voce - Сохранение вероучительной, исторической и культурной идентичности Католической Церкви в России) :D  :thumbup:

Silvija

Bodesys, Evagrijaus supratimu ir teigimu, yra itin sudėtingas ir prieštaringas fenomenas, tam tikra prasme - kryžkelė. Kas joje atsiduria, tas, nelygu kaip elgiasi, pasukęs vienu keliu, anksčiau ar vėliau nueina į dvasinę, o kai kada net į fizinę mirtį, tačiau pasirinkęs kitą kelią, nueina į gyvenimą. Depresija gali reikšti pabaigą arba tikro gyvenimo pradžią.

*

Kadangi būdingas blogio pasireiškimas yra polinkis visais įmanomais būdais pabėgti, Evagrijus gydomąsias priemones sutraukia iš esmės į vieną: tiesiog ištverti! Ištvėrimu apskritai pagydoma nesveika šaknis - savimeilė. Juk ištverti reiškia atlaikyti iracionalių geismų spaudimą. Maksimas Išpažinėjas, kaip žinoma, įkvėpimo dažnai sėmęsis iš Evagrijaus ir jo mokinių, "Keturiose centurijose apie meilę" itin taikliai cituoja LK 21, 19 pateikiamus Kristaus žodžius: "Savo ištverme jūs išlaikiysite savo gyvybę."

Tačiau ši ištvermė - tai ne aklas iškentėjimas, bet sąmoningas Dievo laukimas. Pralaužti užburtą bodesio ratą įmanoma tik pralaužus savojo Aš kalėjimo sienas, savo beviltiško atsiskyrimo sienas ir pasiekus tikrą buvimą asmeniu, atvirumą kitam, ir šitaip pasiekus tikrą meilę, radus save, atiduodant save kito Tu. Tačiau savo paties asmenį žmogus gali rasti tik susitikime su Dievo asmeniu, kuriame jis pats, kaip ir visa būtis, saugiai glūdi. Dievas yra meilė, todėl tik susitikimas su Dievu galiausiai išgydo nuo pagrindinės savimeilės blogybės - apgailėtino baimės pasireiškimo prarasti save atiduodant save.

Varlė keliauninkė

Čia citatos iš knygos? Paskutinė pastraipa visai nesuprantama.. Pakankamai sunkiai skaitosi ta knyga, kažkaip sudėtingai išversta :(
Beje, turiu atliekamą "Akediją", gal kam reikia - galėčiau paštu atsiųsti, tuk adresiuką prašom man į paštą.

Silvija

Oj, užmiršau parašyt - taip, citata. Aš visada cituoju gulščiu šriftu, kad išsiskirtų iš diskusijų kalbos.

Kaštonas

,Paskutinė pastraipa visai nesuprantama..,,

Kalbama apie egoizmą (Aš pats galiu...), taip pat apie kurčnebylį, aklajį demoną. Baimes...
Ragina dalintis savo vidumi. Viskuo kas guli ant širdies. Jei nesidalinsi mirsi.
Kažkada Silvija vienoje temoje,, nupiešė,,schemą. Skambėjo ji maždaug,, artėdami vienas link kito artėjame prie Dievo. Jei teisingai prisimenu knygoje ,,  vidinis kompasas,, toji schema yra.

Perfrazavus:
Jok:5:16   Išpažinkite vieni kitiems savo nusižengimus ir melskitės vieni už kitus, kad būtumėte išgydyti. Daug pajėgia veiksminga, karšta teisiojo malda.

Dar kalba, kad be kito asmens mes savęs nepajėgiame matyti. Taip pat, kad  ligotas veidrodis atspindi kreivai...
Nepajėgiame savęs, nematysim Dievo. Su Akedija draugausim, nes su ja daugiau niekas nevaikšto :D
Žodžiu. Kas buvo tuštybė ja pasiliks, jei neis pas brolį dalintis.

Varlė keliauninkė

Citata iš: Kaštonas  vasario 16, 2016, 13:48:56
Jei nesidalinsi mirsi.
Kas buvo tuštybė ja pasiliks, jei neis pas brolį dalintis.

Kikiki :)
Ne su bet kuo, ne bet kur, ir ne bet kada.
Šitą pamiršai, Kaštonai.

Kaštonas

Nepamiršau. Tai kita tema.
Beje. Ten kur mažiausiai patinka, dažniausiai tinka.