• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 28, 2024, 08:18:06

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Sutemos tirščiausios prieš aušrą.

Pradėjo Kaštonas, liepos 24, 2015, 19:46:09

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Kaštonas

Sutemos tirščiausios prieš aušrą. Apie priklausomybės ligą ir sveikimo kelią. Parengė kun. Kęstutis Dvareckas ir dr. Andrius Navickas. –

Todėl, kad įsitikinome, jog daugelis iš priklausomų žmonių savęs naikinimo kelyje išlieka ir dėl to, kad jų nepasiekė informacija apie priklausomybės ligas. Jiems niekas nepasakė esminės tiesos, kad jie kalti tikrai ne dėl to, jog susirgo, bet tik dėl to, kad nesiryžta eiti sveikimo keliu.
Todėl, kad negalėjo nesujaudinti, nepatraukti tos nuostabios priklausomų žmonių gyvenimo istorijos – iki skausmo tikros, nenugrimuotos – budinančios gyvenimui, kuriame yra tiek rožės, tiek spygliai.

Kas?
Siūlome knygą, kurioje norima ne moralizuoti ar smerkti, bet teikti viltį, gilesnį supratimą apie priklausomybę ir siūlyti įvairius grįžimo į gyvenimą kelius.

Knygą sudaro trys dalys. ,,Akligatvyje" – tai specialistų įžvalgos apie priklausomybės ligas ir sunkumus, kuriuos tenka įveikti žmogui, pasiryžusiam eiti laisvės keliu.

Antroji dalis ,,Kelyje" – tai autentiški sveikstančių narkomanų, alkoholikų, kompulsyvių lošėjų liudijimai. Juose daug skausmo, tačiau taip pat ir vilties bei naujos tikrovės švytėjimo. Esu įsitikinęs, kad kiekvienas priklausomas žmogus šiuose liudijimuose išvys ir savo gyvenimo istorijos atšvaitų ir bus lengviau patikėti, kad panašūs gali būti ne tik praradimai, bet ir naujo gyvenimo atradimai.

Trečioji dalis – ,,Bendrakeleiviai". Čia pristatome įvairias Lietuvoje veikiančias bendruomenes, kurios padeda priklausomam žmogui keistis ir grįžti į gyvenimą. Šios bendruomenės labai skirtingos, ir tikrai nėra vieno atsakymo, kuri geriausia. Kiekvienas priklausomas žmogus unikalus, turi savitą ligos istoriją, skirtingas jos priežastis, todėl ir gijimo kelias visada unikalus. Mes nebandome kaip nors rūšiuoti pagalbos bendruomenių, bet stengiamės atskleisti kiekvienos iš jų išskirtinumą.

Toliau?
Knygos pristatymas kuo plačiau. Svajojame, kad ši knyga patektų į kiekvieno žmogaus, kurio gyvenimas nuklydo į akligatvį, rankas. Būtų puiku, kad knygą perskaitytų tiek priklausomų žmonių artimieji, tiek būsimi socialiniai darbuotojai, medikai, mokytojai.
Svajojame ir apie tai, kad netrukus baigsim rengti ir šios knygos pratęsimą, kuriame susitelksime į priklausomų žmonių artimųjų bei žmonių, augusių nuo šios ligos kenčiančioje šeimoje, problemas.
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-05-14-sutemos-tirsciausios-pries-ausra-knyga-apie-priklausomybe-ir-sveikimo-kelia/82119

Čia visada galite rasite rasti nuolat papildomą www.bernardinai.tv studijoje sukurtų laidų apie priklausomybę ir sveikimo galimybes galeriją
Sveikas, gyvenime – tai iniciatyva, kuria siekiama padėti žmonėms, pakliuvusiems į priklausomybių spąstus, bei jų artimiesiems.
Tai Bernardinai TV laidos, išleisti DVD ir straipsniai, tai rengiama knyga ,,Sutemos tirščiausios prieš aušrą". Daugiau
Sveikas, gyvenime – Tavo galimybė padėti priklausomybių gniaužtuose esantiems žmonėms. Parama reikalinga knygos ,,Sutemos tirščiausios prieš aušrą" leidybai.
Jūsų dėmėsiui siūlome laidas, kuriose specialistai dalijasi įžvalgomis apie priklausomybės ligą ir sveikimo kelią bei sveikstančių priklausomų asmenų liudijimus:


http://www.asesubendruomene.lt/index.php/galerija/video

Kaštonas

Vis daugiau vaikų ir paauglių susiduria su priklausomybe nuo interneto. Praėjusiais metais į pagalbos tarnybą ,,Vaikų linija" dėl šios problemos telefonu ir elektroniniais laiškais kreipėsi keturis kartus daugiau vaikų ir paauglių nei 2012 metais. Pasak ,,Vaikų linijos" savanorių mokytojos, psichologės Vaidos Kvietkauskaitės, nors manoma, kad alkoholis ir narkotikai yra pagrindinės nepilnamečių priklausomybės, pastaruoju metu priklausomybė nuo interneto tampa opia problema ir tėvams derėtų sunerimti, jei vaikas per daug laiko praleidžia virtualiame pasaulyje.

,,Priklausomybė nuo interneto atsiranda dėl tokių pačių priežasčių kaip ir kitos priklausomybės. Jaunuoliai jaučiasi vieniši, neturi draugų, tad paguodos ieško kompiuterio ekrane, čia galėdami pasislėpti nuo problemų. Internetas jaunam žmogui ypatingai patrauklus savo interaktyviu turiniu, lengvu priėjimu, pilnaverčio dalyvavimo iliuzija, galimybėmis likti anonimišku ir užmegzti naujas pažintis, – teigia V.Kvietkauskaitė. – Priklausomybė nuo interneto atsiranda pamažu – iš pradžių vaikas tiesiog aktyviai domisi, vėliau dingsta kiti susidomėjimo objektai, pasitenkinimas kompiuteriniu pasauliu virsta poreikiu.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-06-04-vaikams-internetas-sukelia-tokia-pat-priklausomybe-kaip-alkoholis-ir-narkotikai/118436

Kaštonas

Savižudybė – sukrečiantis ir dažnai sunkiai suprantamas įvykis. Nusižudžius žmogui pirmiausia natūraliai kyla klausimas – ,,kodėl"? O žinojimas, jog žmogus iš prigimties linkęs išlikti gyvu, neleidžia suprasti, kas nutinka, kad jis nusižudė.

Nors klausimas ,,kodėl" yra labiausiai kankinantis artimuosius, į jį vieningo atsakymo nėra. Vienareikšmiškai galima pasakyti tik tai, jog visos prie savižudybės privedusios priežastys sukelia žmogui nebepakeliamą psichologinį skausmą. Įsivaizduok žmogų, kuris pilnas neapykantos, baimės, įskaudintas, liūdnas ir pasimetęs. Jo jausmai tiesiog nebetelpa, viduje viskas kunkuliuoja, verda... Šis žmogus taip gyvena ilgą laiką, bando su tuo susitvarkyti, bet galiausiai jam ima atrodyti, jog niekas nuo jo nepriklauso, jis ima jaustis beviltiškai. Su daugeliu sunkumų bandančiam susidoroti žmogui savižudybė ima atrodyti vienintelė išeitis, o kartais užtenka vieno mažyčio įvykio, kuris perpildo taurę, ir žmogus nusižudo.

Nors dažnai kalbant apie nusižudžiusįjį priežastimi laikomas paskutinis skausmingas įvykis (neišlaikytas egzaminas, darbo netekimas, pyktis su antrąja puse ir pan.), iš tiesų negalima pasakyti, jog žmogus nusižudė, nes jį paliko mergina, ar dėl to, kad jis neteko darbo. Vienos priežasties privedusios prie tokio poelgio dažniausiai nebūna. Savižudybė yra procesas – prie jos einama palaipsniui, vienam po kito sekant skausmingiems išgyvenimams, kai pasiekiama riba, jog žmogus nebegali ištverti to, ką jaučia. Tuomet vienintėlis dalykas, apie ką žmogus galvoja – kaip nebejausti, o vienintelis matomas būdas – savižudybė.

http://www.jaunimolinija.lt/lt/apie-savizudybes/kodel-zmones-nusizudo/

STATISTIKA 2014 metai

2014 m. atsiliepėme į 1 iš 7 skambučių, 2013 m. - į 1 iš 11 skambučių.
•    114 474 skambučiai / 314 per parą – 3% mažiau nei 2013 metais
•    20 470 pokalbiai, kuriuose skambinantieji dalinosi sunkumais / 56 per parą – 20% daugiau nei 2013 metais
•    1 243 elektroniniai laiškai / 3,4 per parą – 14% mažiau nei 2013 metais

Savižudybės rizika:
•    4 194 pokalbiai su savižudybės rizika / 11,5 per parą – 38% daugiau nei 2013 metais
•    388 elektroniniai laiškai su savižudybės rizika / 1 per parą
http://www.jaunimolinija.lt/lt/apie-mus/statistika/


ŠIAIS NUMERIAIS NEMOKAMAI GALIMA SKAMBINTI IŠ VISOS LIETUVOS
Emocinė parama telefonu
Nr.
Emocinės paramos tarnyba
Telefono numeris
Darbo laikas
1
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888
I-VII visą parą
2
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, specialistai
116 111
I-VII 11:00 - 21:00
3
Linija Doverija (pagalba teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277
I-V 16.00 - 20.00
4
Pagalbos moterims linija
Budi specialistai, savanoriai konsultantai
8 800 66366
I-V 10:00 - 21:00
5
Vilties linija
Budi specialistai, savanoriai konsultantai
116 123
I-VII visą parą
800-ąją paslaugą apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu
Nr.
Emocinės paramos tarnyba
Interneto adresas
Atsakymo laikas
1
,,Vaikų linija"
Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt
Atsako per 2 dienas
2
,,Jaunimo linija"
Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetas
Atsako per 2 dienas
3
,,Vilties linija"   Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com    Atsako per 3 darbo dienas
4   ,,Pagalbos moterims linija"   Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt    Atsako per 3 dienas
Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt

Kaštonas

Visų pirma reikia apibrėžti, kaip mes savo bendruomenėje ,,Aš esu" suprantame priklausomybę nuo alkoholio ar kt. Mūsų visuomenėje dar labai gaji nuomonė, kad tai apsileidimas, silpnavališkumas, tinginystė. Tačiau tai yra chroniška, progresuojanti liga. Vaistų nuo jos nėra.

Norisi perduoti svarbią žinią: šią ligą turintis asmuo negali gyventi pilnaverčio gyvenimo, jei nepripažins šios ligos ir nesilaikys taisyklių, lygiai taip pat, kaip, pavyzdžiui, sergant cukriniu diabetu. Progresuojanti liga po kurio laiko nuves į mirtį. Todėl tiek priklausomam asmeniui, tiek jo artimiesiems svarbu suprasti, kad pats čia neišsigydysi, nesusitvarkysi – būtina pagalba ir režimas, galima sakyti – dieta.

Kaip gyventi šalia priklausomų asmenų, kaip padėti jiems išeiti iš šio akligatvio?

Kopriklausomybe vadinamas dažnas priklausomų artimųjų elgesys, kuris labai kenkia, tiesiog trukdo sveikti. Visų pirma norėtųsi paminėti pridengimą, kai artimasis užgeria. Artimieji dangsto, kai šis nenueina į darbą, rūpinasi pažymomis, kviečiasi gydytojus namo ar veža žmogų į privačias gydymo įstaigas išblaivinti, kad nebūtų įrašo medicininėj kortelėj. Net ir važiavimas pasiimti girto po baliaus jau veda į patogią ir progresuojančią priklausomybę. Taip mes padedame gerti.

Vėliau ta ,,pagalba" darosi vis didesnė ir vis mažiau suprantama. Dažnai iš motiniškos meilės ar tėviško rūpesčio (ypač ,,gailestingos" šioje srityje būna močiutės) patys artimiausi pradeda pirkti alkoholį, gražinti skolas, išlaikyti darbą praradusį. Atrodo, to reikalauja artimo meilė, šeimos ryšiai. Tačiau – ne priklausomybės atveju.

Artimieji pradeda kovą su liga, priklausomybe, manipuliacija, o ne su pačiu asmeniu, nes jis jau ne laisvas, ne sąmoningas.

Pagrindinė taisyklė – reikia palikti atsakomybę priklausomam asmeniui, jis turi atsakyti už pasekmes.

Žinoma, tai yra labai nelengva, tačiau išimčių nebūna – jei iškart to nedarysime, mūsų artimasis, naudodamasis mūsų užuojauta, pasiaukojimu (tai yra vienas iš ligos simptomų) turės pasiekti labai gilų dugną – prarasti viską: ir mus, ir namus, ir draugus, ir darbą, ir... viską.
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-06-14-istroskusi-pagirdyti-priklausoma-girdyti/145516

Varlė keliauninkė

Citata iš: Kaštonas  birželio 14, 2016, 02:38:19
Taip mes padedame gerti.
Nevisai - tai tik dalis tiesos. Nereikia artimiesiems užkrauti visos atsakomybės.
Alkoholizmas taip pat ir valstybės problema. Valstybės tarnyba, kaip pats žodis rodo, yra tarnavimas žmonėms. Kaip ir bažnyčios tarnavimas. Dabar valstybės "tarnautojai tarnauja" pinigams ir sau. Bažnyčia, jos ganytojai turėtų garsiau viešiau apie tai kalbėti. Gal tada ir pajudėtume iš mirties taško, o dabar tik bergždžios kalbos ir citatos bergždžios

Kaštonas

"Nereikia artimiesiems užkrauti visos atsakomybės."

Apie tai knygoje rašoma. Taip pat apie "visas atsakomybes" iškarpoje paminėta.

čia kiek plačiau
https://www.google.lt/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=suauge%20alkoholiku%20vaikai

https://www.google.lt/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=kopriklausomyb%C4%97


vida

Kunigas Dvareckas narkomanų, alkoholikų tėvams pasakė , kad reikia leisti kristi į dugną. Nenešioti atsakomybės už vaikų gyvenimus.Kiekvienas atsiskaitysim už savo gyvenimą. Ir dar - vienytis žmonėms, kurie išgyvena dėl tų pačių problemų. Negalvoti , kad tik tau vienam tai vyksta. Daugelis žmonių išgyvena tas pačias problemas. O dėl dugno pasiekimo kalbėjo iš savo patirties. Kol žinai, kad kažkas už tave kažką darys, tol tu ,, važiuoji''.

Diak. Tomas M.

Jeigu Michael Phelps draugas būtų leidęs jam kristi iki dugno, vargu ar jis dabar būtų dalyvavęs olimpinėse ir jau laimėjęs 3 aukso medalius.

Iš mano patirties, reikia visuomet stengtis padėti žmogui atsistoti ten, kur jis yra, bėda tame, kad kartais tas pats žmogus rodos nesiima ryžtingai, tad galima spekuliuoti, kad jam reikia dar labiau patirti savo priklausomybės kančią, kad susiprotėtų. Bet, kad iš karto leisti kristi iki dugno, tai tikrai nepritarčiau tai minčiai.

Kaštonas

Vienam dugnas kitam iki kelių.

Spekuliuoti galima ir savo patirtimi.
Tomai, paprastai kalbant, tavo patirtis šiuo atveju yra  argumentacijos klaida.

Gerbiu tavo patirtį, bet ji nėra vienintelė.
Atsiprašau už stačioką komentarą.


" Šios bendruomenės labai skirtingos, ir tikrai nėra vieno atsakymo, kuri geriausia. Kiekvienas priklausomas žmogus unikalus, turi savitą ligos istoriją, skirtingas jos priežastis, todėl ir gijimo kelias visada unikalus. Mes nebandome kaip nors rūšiuoti pagalbos bendruomenių, bet stengiamės atskleisti kiekvienos iš jų išskirtinumą.

Derekas

Laba diena. Gal jūs galėtumėte, jau kuris laikas ieškau šios knygos, bet  niekaip negaliu surasti, taip noriu ir manau , kad man reikia ją perskaityti. Sakau , gal jūs kas turite ir nėra reikalinga, galėtumėte parduoti, paskolinti ar kažkas panašaus. Būčiau labai labai dėkingas.
Beje beje ieškant knygos, džiaugiuosi, kad atradau šį forumą.

Kaštonas

Tokiu atveju pvz. Gali man parasyti adrsa. As tau ja issiusiu. Paskui grazinsi.
Ok ?!

Derekas

Būtų labai gerai, o kaip matau čia asmeninės žinutės parašyti neina?

Kaštonas

+370 683 67682
Rašyk SMS meilo adresą. Arba SMSu adresą kuriuo išsiųsti knygą.