• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 16:58:36

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Pasninkaukime kartu

Pradėjo Augucka, liepos 31, 2013, 19:36:25

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Visų tikėjimo praktikų laikymosi giliausia prasmė yra ta, kad jos padeda mums tapti/būti tuo, kuo ir turėtume. Žmogus sukurtas pagal Dievo paveikslą, o pasiduodamas savo kitai prigimčiai – nuodėmingumui – jis vis tolsta nuo savo Kūrėjo panašumu į Jį. Įgytomis dorybėmis tampame vis labiau žmonėmis, o įgytomis ydomis – mes vis mažiau jais būname.

Pasninkas padeda įgyti saikingumo dorybę, o taip pat kovoti su jai priešinga – rajumo yda.
Šiandien pasninkaujantiems siūlau paskaityt labai įdomų tekstą - vieną iš aštuonių straipsnių serijos apie ydas: Nemoku mylėti, tad valgau.

Varlė keliauninkė

Artėja gavėnia. Laikas ruoštis didžiajam pasninkui. Įdedu ta proga Kryžiaus Teresės Benediktos (Edita Stein, 1891–1942) mintis ne visai šia tema, bet labai jau artima.

"Iš auklėjimo ir patirties žmogus sužino, kad nevaržomas prigimtinių potraukių tenkinimas yra pražūtingas, o sveikas protas laisva valia imasi tam tikro tų potraukių ribojimo ir tvarkymo. [...] Patogus žmogaus įsikūrimas pasaulio namuose, pasaulio siūlomas malonumų išsipildymas, šių malonumų geidimas ir savaime suprantamas pritarimas šiam geidimui, – visa tai, kas prigimtiniam žmogui reiškia šviesų dienos gyvenimą, Dievo akyse reiškia tamsybes, yra nesuderinama su dieviškąja šviesa (šios tamsybės, pagrįstos nuodėme, iš esmės skiriasi nuo tamsos, kilusios iš Dievo ir lemiančios tamsybių sunaikinimą). Kad sieloje atsirastų vietos Dievui, reikia minėtus dalykus išrauti su visomis šaknimis. Atsiliepti į šį reikalavimą galima tik visais frontais stojant į kovą su savo prigimtimi – imti ant pečių savo kryžių ir atsiduoti nukryžiavimui".

Diak. Tomas M.

Kartais ką dar darau - valgau maistą, kuris iš esmės man nepatinka. Va neseniai nusipirkau tokį užtepą, bet pasirodė labai neskanus, bet juk neišmesi maisto... tai ir draugaujam penktadieniais ;D

Augucka

Tomai, o ką, irgi šiokia tokia auka suvalgyti tai, kas neskanu  :thumbup:

Kukuli, žinoma, kad pasninkas yra ne tik apie valgymas- nevalgymas. Šiuo metu tai yra tai, ką galim paaukoti. Ateis laikas, bus ir didesnių kūno ir proto apsimarinimų su Dievo pagalba. Bet iki to dar reikia priaugti visaip kaip. Kas kaip gali, tas taip pasninkauja.
Šioje temoje bandome aptarti kas apskritai yra pasninkas ir ieškome draugų palaikymo ir pastiprinimo, nes pasninkauti gali kol kas ne kiekvienas. Valia pakiša koją labai dažnai, todėl pastiprinkim geriau vienas kitą malda.

kukulis

Citata iš: Tomas M.  sausio 31, 2014, 16:21:31
Kartais ką dar darau - valgau maistą, kuris iš esmės man nepatinka. Va neseniai nusipirkau tokį užtepą, bet pasirodė labai neskanus, bet juk neišmesi maisto... tai ir draugaujam penktadieniais ;D

Įdomus variantas  ;D

kukulis

Citata iš: Augucka  lapkričio 15, 2013, 08:03:55
Kelios Šv. Jono laiptininko mintys apie pasninką:

Vidinė tyla yra išminties priežastis, pasninkas gesina kūno karštį, o sugrudusi širdis yra visų vylingų ir blogų minčių priešas.

Pasninkaujančiojo protas meldžiasi tyrai, o nesusilaikančiojo protas apimtas netyrų svajojimų. Pilvo sotumas džiovina ašarų šaltinį, o susilaikymu išdžiovintas pilvas pagimdo ašarų jūras.

...
...
...

Augucka, o tu lietuvišką versiją turi Joano Laiptininko? Nes aš skaičiau rusų kalba, ir taip patiko kad buvau pasišovęs išversti, tik žiūriu tavo įkeltos citatos daug geriau ir sklandžiau išverstos nei aš kada galėčiau, kadangi tikrai nesu vertėjas profesionalas ;)

Augucka

Taip, yra lietuviska versija. Gali parsisiusti is cia:
http://vakaroskaitiniai.tumblr.com/elknygos

Ten yra ir daugiau knygu parsisiuntimui.
Originaliai sis tekstas randamas: http://www.pnb.lt/pnb_lt/content.php?page=skaitykla

;)

Diak. Tomas M.

Atnaujinu įsipareigojimą vasariui:

Prisijungiu trečiadieniais ir penktadieniais ;)

Mano pasninkų intencija - kad visi mes būtume Švč. Jėzaus Širdies sustiprinti mūsų dvasinėje kovoje. Kad Kristus Švč. Širdyje mus paslėptų, pašventintų, nuskaistintų ir išlaikytų Jam ištikimus amžinai  [-o<

Augucka

Turbūt dvigubai palaimintas bus tas, kuris šiandien atlaikys meilės dienos galimas vaišes ir išliks ištikimas penktadienio pasninkui.  [-O<
Dieve, suteik stiprybės  [-O<

Silvija

Įsipareigoju gavėnios penktadieniams - duona ir vanduo. Kad mokėtume nugalėti blogį gerumu.

Varlė keliauninkė

Geras pavyzdys yra užkrečiamas - prisijungiu :-)

kukulis

Aš per gavėnią įsipareigoju nežaist prie kompo :)
Penktadieniais vegetariškas maistas.

Dar vieną dalyką nusprendžiau pabandyti: dalinis tylėjimas penktadieniais. Ne šeimoje atsakinėti tik kai esu klausiamas ar kai reikalauja darbas paklausti. Šeimoje nekelti balso ir nieko nebarti.

arabele

Prisijungiu prie bandymo nesibarti čia man bus super iššūkis.

Diak. Tomas M.

Atnaujinu įsipareigojimą kovui:

Prisijungiu trečiadieniais ir penktadieniais ;)

Mano pasninkų intencija - kad visi mes būtume Švč. Jėzaus Širdies sustiprinti mūsų dvasinėje kovoje. Kad Kristus Švč. Širdyje mus paslėptų, pašventintų, nuskaistintų ir išlaikytų Jam ištikimus amžinai  [-o<

Gavėnios proga labai norėčiau savo dienotvarkę normalesnę padaryti. O kaip bus tai sunku prognozuoti...

Sigitas

Prasidėjo gavėnia. Galvoju padaryti pasninką nuo interneto ir kompiuterio apskritai. Ir nuo tėliko ir nuo radijo ir nuo laikraščių...
Bet ne viskas mano galioje. Mobilaus visgi negaliu atsisakyti, nes yra įsipareigojimų bendruomenei.
Lengva pasakyti, padaryt kur kas sunkiau. Tai jeigu ilgesnį laiką nebeprisijungsiu, galbūt vykdysiu pasninką.  :swoon:

kukulis

Svarbiausiai užsibrėžti tai, ką sugebėsi įvykdyti :)

Pilgrim

Vaikystėje gavėnios laikotarpiui įsipareigodavome žiūrėti tik 'Lababankt vaikučiai"  :thumbup:
Gal ir tas mūsų pasiryžimas pasninkui nuo medijų turėtų būti protingas, na pvz žiūrėsiu tik pvz. laidą 'Šventadienio mintys", klausysiu Marijos radiją bent po valandą per dieną arba tik Mažosios studijos laidas. Protingumo kriterijus yra svarbus.

Sigitas

Planuoju pakeisti gyvenamą vietą. Išmaunu iš miesto į kaimą. Ten nėra interneto, tėlikas yra bet nėra skaitmeninės TV, radijas lygtais yra, nežinau. Tikiuosi taip gyventi visą likusį gyvenimą. Nežinau, kaip pavyks. Daug ko nežinau. ...

kukulis

o internetą gal galima susidiegti kažkaip?

Pilgrim

Sigitai,  :( kaip mes tave dabar puodukui ...  :'( arbatos pakviesim ?
Tiesa,
o kodėl gavėnios penktadienį po Kryžiaus kelio kodėl nesusitikus prie puoduko  :)
Laukiam Jūsų nuomonių ... ;)

ir visai visai rimtai  :-\ Sigitai būtų liūdnoka prarasti tave pašnekesiuose