• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 11, 2024, 05:04:00

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Teve musu malda

Pradėjo zulija, rugsėjo 02, 2013, 05:55:30

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

zulija

Sveiki,noriu pasidalinti savo ispudziais.Paskutiniu metu man pradejo sektis,susikloste viskas i geraja puse ir sios maldos deka.Man ji kaip gyvenimo ramstis :celebrate: Atsirado dvasios ramybe,visada esu puikios nuotaikos ir pripildyta meiles. pasidalinkit ir jus ka jums reiskia si maldele :)

Silvija

Sveika, Zulija, gera girdėti, kad tau sekasi  :thumbup:. Linkiu sustiprėti taip, kad net ir užslinkus tamsiam audros debesėliui išliktum stipri ir galėtum kitus padrąsinti bei nuraminti.

Kalbant apie Tėve mūsų maldą reikėtų turbūt pradžioj pasakyt, kad apie ją yra labai daug prirašyta ir prikalbėta įvairių mokymų, Katekizme kiekvienas žodžių junginys paaiškintas labai išsamiai. Bet kiekvieno žmogaus lūpose ir širdyje ji tikriausia visvien suskamba skirtingai. Man asmeniškai labai stiprus momentas šioje maldoje tas, kad meldžiuosi ne vien nuo savęs, bet visų vardu: Tėve mūsų.

Mes kiekvienas šalia savęs turime nemenką pulkelį artimųjų, kuriame kartu keliaujame gyvenimo keliu. Yra tarp jų ir tokių, kurie išvis nesimeldžia, todėl aš pasistengiu visus aprėpt vidiniu savo žvilgsniu ir kalbėti maldą ne tik su tais, kurie taip pat meldžiasi, bet ir už tuos, kurie nesimeldžia.

zulija

Aciu Silvija,dar isitikinau,kad mintyse kartojamas Viespaties vardas,pripildo mane ramybe,saugumu :)

Silvija

15 a. pabaigos

Tėve mūsų, kuris esi danguosu, švęskisi vardas tavo, ateiki tavo karalystė, būki tavo valia kaip danguj teip žemėj. Duoną mūsų visų dienų duoki mumus nū ir atleiski mumus mūsų kaltes, kaip ir mes atleidžiame mūsų kaltiemus, neveski mūsų žalonu, ale mus gelbėki nuogi viso pikto. Amen.

16 a. pabaigos (1595)

Tėve mūsų, kuris esi danguose, švęskis vardas tavo, ataik karalystė tavo, būk valia tavo kaip danguj, teip ir žemėj. Duoną mūsų visų dienų duod mumus šią dieną ir atlaid mu-mus mūsų kaltes kaip ir mes atlaidžeme saviemus kaltiemus ir neved mūsų ing pagundymą, bat gelb mus nuog pikto. Amen.

17 a. pradžios (1605)

Tėve mūsų, kuris esi danguosu, šviskis vardas tavo. Ataik karalystė tavo. Būk valia tava kaip danguj, tep ir žemėj. Duonų mūsų visų dienų duok mumus nū. Ir atlaid mumus kaltes mūsų, kaip ir mes atlaidžiame kaltiemus saviemus. Ir nevesk mūsų pagundyman. Bet gelbėk mus nuog pikto. Amen.

18 a. vidurio (1755)

Tėve mūsų, kurs esi danguje, būk švenčiamas vardas tavo, ateik tavo karalystė. Būk tavo valia kaip danguje, taip ir an žemės. Duną mūsų dienišką duok mums šią dieną. Atleisk mums mūsų kaltes, kaip mes atleidžiam savo kaltiems. Nevesk mus pagundi-ma(n). Bet gelbėk mus nuo pikto. Amen.

19 a. pradžios (1802)

Tėve mūsų, kuris esi danguose, šveskis vardas tava, ateik karalystė tava, būk valia tava, kaip danguj, teip ir ant žiamės. Duonos mūsų visų dienų duok mums šiandieną. Ir atleisk mums mūsų kaltes, kaip ir mes atleidžiam saviems kaltiems. Ir nevesk mus ink piktą pa-gundimą, bet gelbėk mus nuog visa pikta. Amen.




Šaltinis: http://www.lkbkronika.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=625:-priedai&catid=49:tikiu-diev-maldynas-pareng-kun-stasys-yla&Itemid=550

Diak. Tomas M.

Įdomu, kad 18 a. variantas yra artimesnis dabartiniam variantui, nei 19 a. :)