• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 24, 2024, 02:30:09

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kuklumas ir orumas aprangoje, išvaizdoje. Ar moterys turi būti patrauklios?

Pradėjo Diak. Tomas M., liepos 18, 2013, 00:15:13

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Tomai, labai ačiū tau už šią diskusiją. Tai, ką čia sužinojau, labai praturtino mano tikėjimą. Tradicijos ir simbolika - neatskiriami nuo žemiško gyvenimo ir mūsų tikėjimo, kol turime Bažnyčią. Mes, katalikai, nesame saistomi reikalavimo moterims dengtis galvas, bet tai tikrai yra labai gražu. Kita vertus, kas iš to, jei kuri tai darys nesuprasdama tik Mišiose ir tik dėl to, kad tai gražu, o šiaip gyvens palaidą gyvenimą. Todėl labai svarbu suprasti, ką darome, aš tikrai už tai, kad ši tradicija grįžtų :thumbup:

(Man atrodo, mes vis paskubam su išvadom, nenorim išgirsti vieni kitų, neįsiskaitom į viską, kas buvo parašyta... )

Jazminas

Galbūt kažką praleidau, atidžiai neįsiskaičiau, ne taip supratau išsakytas mintis, todėl atsiprašau, jei kurį nors iš kalbėjusiųjų užgavau savo pasisakymu šioje konkrečioje temoje. :ashamed:


Kalbėjimas - sidabras, o tylėjimas - auksas.
Eilinį kartą įsitikinau šios patarlės teisingumu.

Dėkui už pamoką.


Diak. Tomas M.

Labai įdomus pamokslas (anglų k.) apie skraistės naudojimą Bažnyčioje: pradedant Kryžiaus ir paveikslų uždengimu, tęsiant tabernakulio, konsekracijos taurės skraiste ir baigiant moterų skraistėmis:


https://www.youtube.com/watch?v=sV2SikBZ738

Labai įdomi pamokslo pabaiga. Kunigas klausia: "... bet kas atsitinka tuomet, kai moterys (tiek pasaulietės, tiek dvasinio luomo atstovės) masiškai pradeda nusiimti skraistes (tuo tarsi atmesdamos paklusnumą)? Tą gerai apibūdina iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio nuotakos skraistės atidengimą, kilęs terminas."

Diak. Tomas M.


Augucka

Viename iš Fatimos apreiškimų, M. Marija pasakė, kad ateis tokios rūbų mados, kurios labai įžeis Dievą. Ar ji kalbėjo apie nuogybių demonstravimą ar apie gotų/emo rengimosi stilių, kurių apranga ir stilius imituoja tamsos dievaičius. Tai žinoma labai piktina Dievą, nes mes esam Jo vaikai ir Jam turėtų būti skaudu, kur link kai kurie Jo vaikai eina.

Citata iš: Tomas M.  gruodžio 08, 2013, 00:01:10
Šiandien yra skraisčių diena bažnyčiose! ;)

Tradicija = grožis :D


http://www.youtube.com/watch?v=_0dg9sfzgeQ

Siūliau savo choro merginoms bent tą dieną dėvėti skraistę, paaiškinau kodėl, bet nei viena neatėjo su skraiste, aš buvau vienintelė  :( Mes kaip tik giedojom tą sekmadienį

Augucka

Video apie kuklumo dorybę. Ypatingai liečia merginas ir moteris. Kaip mūsų išvaizda veikia mus ir aplinką. Apie krikščioniško kuklumo ir dorybių propagavimą.


http://youtu.be/cyCB0xgJnaU

Diak. Tomas M.

Labai gražiai viskas susumuota  :thumbup: tačiau daugelis žmonių žiūrės šį video ir nieko jame nematys... nes jų akys yra uždengtos, kaip ir mūsų buvo... kai esi šio pasaulio dalimi ir nori nuo jo atsiskirti, atrodo, kad mirsi, nes jis tiesiog įaugęs į tave. Bet Dievui nėra negalimų dalykų, svarbiausiai pasitikėti jo malonės veikimu ir nepasiduoti :)

Augucka

Tu teisus, Tomai. Pas daugelį ant akių šydas, tačiau tikiuosi, kad šis video prisibels vistiek į kažkiekno širdį ir sąmonę. Kažkas turi skleisti ir platinti dorovingumą. Mūsų tikinčiųjų misija stoti į kovą pats žinai su kuo...

Pilgrim

Citata iš: Augucka  gruodžio 28, 2013, 03:36:56
Viename iš Fatimos apreiškimų, M. Marija pasakė, kad ateis tokios rūbų mados, kurios labai įžeis Dievą.
Ar ji kalbėjo apie nuogybių demonstravimą
ar apie gotų/emo rengimosi stilių, kurių apranga ir stilius imituoja tamsos dievaičius.

Kelios mintys ... Pamąstymų  :-\ centras turi būti - Dievo įžeidimas.
Mini, mini, mini ir bikini  :) tai žadina aistrą ir per aistrą ateina nuopolis, taigi tai greičiau kelias į nuodėmę.
Gotai ... tokia apranga greičiau yra simbolis, kuris išreiškia mano priklausomybę kažkam, bet ne Dievui.
ir gal įžeidimo mintis jau žmonijos istorijoje yra nuskambėjusi ... būsite kaip dievai ... kokia apranga tai gali atspindėti ? man kyla mintis ... kalbame išmanieji televizoriai, išmanieji telefonai, google glass, išmanieji drabužiai ... jie kuria iliuzija žmogaus visagalybės, jie turėtų būti neatskiriami nuo žmogaus skaičiaus ... gal ... nežinau  :-\

Augucka

Gyvename iškreiptame, iškreiptų iliuzijų pasaulyje.
Iš tikrųjų mūsų diena turėtų prasidėti tarnyste Dievui ir pasibaigti ja.  Mūsų gyvenimas, mūsų talentai ir troškimi turėtų būti dedikuoti Jam. Mūsų darbai, mūsų laisvalaikiai turėtų būti skirti Dievo garbei didinti. Mūsų muzika ir dainos turėtų šlovinti Dievą nuolatos...
Bet aš čia nupiešiau nerealų paveikslą... Čia Rojaus vizija  :angel-2:

Diak. Tomas M.

Ar galima pasimokyti iš aristokratų? Gražus pavyzdys - palaimintoji Maria Cristina di Savoia - dviejų Sicilijų karalienė. Praeitais metais Pop. Pranciškus patvirtino, kad jos užtarimu įvyko stebuklas, tad pradėtas beatifikacijos procesas.

Sigitas

Man keisčiausia tai, jog ne moterys pasisako už skarelių ir kt galvos uždengimo daiktų naudojimą, o vyrai. Jeigu vyrai kabinėjasi prie moterų dėl galvos dengimo ir kitų smulkmenų, tai kodėl patys į save nepasižiūrim? Kur mūsų kostiumai, kai bažnyčion einame? Kas skaičiavo, kiek jaunuolių matė bažnyčioje su džinsais ar netgi šortais, ir kiek buvo kostiumuoti?
Reiklumas turi prasidėti nuo savęs, o ne kito nužiūrinėjimu per pamaldas.

Diak. Tomas M.

Matote, pasirodo vieniems yra nesvarbu, o kitiems - labai svarbu ;D

Citata iš: nesvarbu  sausio 26, 2014, 05:04:41
Reiklumas turi prasidėti nuo savęs, o ne kito nužiūrinėjimu per pamaldas.

Įdomu, kur jūs įskaitėte, kad mes nužiūrinėjame žmones per pamaldas? Vienas dalykas yra "nužiūrinėti" Šv. Mišių metu, kas būtų mažų mažiausia nepagarba Dievui, kitas dalykas, kai pamaldas lankantys žmonės patys labai stengiasi atkreipti kitų žmonių dėmesį į savo kūną ar kūnišką grožį. Jei merginos buvo išauklėtos, ar paveiktos visuomenės labiau vertinti savo kūną ir afišuoti jį, tai visa tai mes matome ir bažnyčiose.

Perskaičius visus penkis diskusijos puslapius, neabejotinai galima rasti ne vieną užuominą, kalbančią ir apie vyrus, juk katalikų dorovingos aprangos normos yra tokios pačios tiek vyrams, tiek moterims  :happy:  tačiau vyrams yra žymiai mažiau galimybių kažką padaryti ne taip... Ingrida savo bloge labai gerai apžvelgė padorią aprangą Dievo namuose:

http://dievogarba.wordpress.com/apranga-baznycioje/

Kadangi jūs įterpėte šypsenėlę iš skeptikų forumo, manau pats(i) norėjote palikti subtilią užuominą, kad esate ateistas. Šiuo atveju pats tikriausiai susidūrėte su paprasta realija, kad ateistams yra sunku perprasti krikščionių elgesio ir sprendimų darymo logiką bei argumentus.

Todėl tokia logika, kad "vyrams nevalia "aiškinti" moterims" čia taip pat neveikia. Mes visi esame seserys ir broliai Kristuje ir visi stengiamės vieni kitus draugiškai įspėti, bei paraginti didesniam šventumo siekimui. Tačiau turiu pripažinti, kad jūsų išsakyta nuomonė yra labai paplitusi pačių katalikų tarpe  :(

Dėl tos priežasties mes galime rasti nepatenkintų moterų, nes Šv. Apaštalas Paulius "aiškina" moterims, nes kunigai "aiškina" mums apie seksualinį gyvenimą, nes "Bažnyčia "aiškina" mums apie kontracepcija... ir t.t. ir pan. Visas tas nenoras paklusti tikėjimo tiesoms realiai parodo negatyvų pasaulietinės visuomenės ir aišku piktosios dvasios poveikį žmogui.

Rekomenduoju šiuos straipsnius, kad bent kiek lengviau būtų suprasti tuos "paikus" katalikus ;)

Apranga bažnyčioje - Dievogarba

KUKLUMAS IR GROŽIS -NEĮVERTINTAS DERINYS  Regina Doman Schmieldicke

Silvija

Ei, vyručiai, ar man tik pasigirdo, ar sužvango ginklai? O:-)

Iš vienos pusės, tai nesinoretu dar kartą pakartoti (ačiū Dievui gerai pasibaigusios) "ateisto" istorijos, iš kitos - mes čia bandome komunikuoti, kaip patarė popiežius, stengdamiesi priimti vienas kitą kaip savo artimą, bet ačiū nesvarbu (įdomus slapyvardis), už dosnumą jau vien pasidalijus savo tinklaraščiu ;)

Dėl skarelių, tai aš tikrai pasisakau "už", jei tik yra tinkamos aplinkybės. Ir niekur čia jau nedingsi - bažnyčioje tai traukia akį... Štai mūsų katedroje buvo kažkoks Gyvojo Rožinio suvažiavimas, maldininkai - daugiausia moterys - su geltonomis skarelėmis, surištomis kaip pionierių kaklaraiščiai ant kaklų, man nekaip pasirodė. Visai tinkama proga, pamaniau, būtų buvus atgaivinti senąją gražiąja tradiciją su galvos apdangalais, bet...

Visa tai, manyčiau, iš nežinojimo. O ši diskusija, ačiū Tomui, tikiuosi pasitarnaus gerų idėjų sklaidai :thumbup:

Giedrė

Na jau ... manau, kad visur svarbu estetika. Na, yra moterims mezginių mantiljos, šilko skraistės, bet ir apranga tada turi būti atitinkamo lygio. Prie mezginių mantiljos nesivilksi juk aptrinto seno švarkelio. Tada reikia ir atitinkama suknele, bateliais pasirūpint. Vienas bičiulis padovanojo mantilją :thumbup: - klimatas neleidžia žiemą jos nešioti, nes per šalta galvai, bet jau rūpinuosi pavasariop turėti reikiamą suknelę prie jos, kad viskas derėtų - estetiškai atrodytų.

Vyrams - kostiumas, kaklaraištis, balti ir švarūs baltiniai, geri batai. Pasižiūrėkite kaip per pamaldas atrodo mormonų ar metodistų vyrai Lietuvoje. (Net pavydas ima, kokie jie tvarkingi, gerais odekolonais pasikvėpinę - teko matyti). Ir nemanau, kad tai prabanga ar tuštybė, nes kun. Blužas yra viešai sakęs, kad net jei kasdienybėje nenešioji kostiumo ar prabangesnės suknelės, tai sekmadieniui privalu turėti gerą kostiumą vyrams ir aprangos komplektėlį moterims. Vaikams irgi. Galų gale, reikia gerbti ir Dievą, ir save, ir aplinkinius.

Ir tik nereikia sakyti, kad skurdas neleidžia to turėti. Kiekvienas žmogus turi teisę turėti padorią išeiginę rūbų pamainą. Galima prasčiau pavalgyti, bet susitaupyti tokiam drabužiui ir būti oriam. Net ir mūsų močiutės, kurios iš pensijų gyvena, labai dažnai sugeba orios į bažnyčią ateiti ir gražu į jas pažiūrėti.

Galima sakyti, kad Savojos Kristina - Sicilijų karalienė sektinas pavyzdys. Tik aišku viskas su protu turi būti daroma, nes šv. Mišios - ne madų ir statuso demonstravimas.

Silvija

Va va, geri batai, puošnūs rūbai, kvepalai... tikrai, Giedre, labai netoli iki madų ir kitko demonstravimo.

O žinot, man labai patinka tos paprastos, neišpuoštos kaimo bažnytėlės, kur ir pats gali ateiti taip, kaip stovi, paprastai... Ir Dievas, atrodo taip pat laukia ir apkabina  :happy:

arabele

CitataO žinot, man labai patinka tos paprastos, neišpuoštos kaimo bažnytėlės, kur ir pats gali ateiti taip, kaip stovi, paprastai... Ir Dievas, atrodo taip pat laukia ir apkabina  :happy:
Taip taikliai pasakyta, juk einam pas Dievą ir negi jis ims pykti ant mūsų tik todėl kad ne pagal etiketą apsirengę. Aš esu viena iš tų moterų kuri dėvi kelnes argi tuo aš skaudinu ką nors?

Giedrė

Na, aš irgi neretai dėviu kelnes, bet jau einant į Bažnyčią, tos kelnės turi būti normalios, o ne aptrinti džinsai ir apdribę švarkai. Teko dirbti su jaunais studentais, tai kai organizavau politikos mokslų akademinį renginį, taip ir pasakiau į akis - ateikite padoriai apsirengę, kad nebūtų gėda, nesmirdantys prakaitu, išsiplovę galvas, pasikvėpinę, švariomis kojinėmis ir panagėmis, su kaklaraiščiais ir normalaus ilgio sijonais. Ir ką jūs manote, suėjo visi kaip "štyk" - gražūs, tvarkingi, kostiumuoti, padoriomis suknelėmis. Kiti ir sako man: kokie tavo studentai pasitempę, gražūs. Taip, kad viską reikia atvirai jaunimui sakyti, nes daugumos tėvai, deja, neįdiegia elementarių higienos ir elgesio normų. Po to padarėm grupės nuotrauką su konferencijoje dalyvavusiais ambasadoriais ir prof. V. Landsbergiu. Visiems jiems liko atminimas visam gyvenimui.

O Bažnyčia tuo labiau, nes Dievas dar svarbiau. Galite juoktis, bet aš eidama į Bažnyčią ne tik, kad stengiuosi pasipuošti, bet ir makiažą neryškų pasidarau, nes manau, kad taip maloniau bus Dievui ir aplinkiniams. Žiemą aišku sunkiau su "stiliumi", nes megztiniai, paltai viską užgožia, bet juk niekas nedraudžia gražesnio šaliko užsidėti. Visada sakiau ir sakysiu: tegyvuoja švara, tvarka, estetika ir savo vertės pajautimas, nes ir Dievas myli pasitempusius.

Man irgi patinka mažos kaimo bažnytėlės, Silvija, bet mano mylimiausioje, jau sudegusioje, Kulautuvos bažnytėlėje buvo vienas didelis trūkumas - labai atsiduodavo prakaito, šlapimo ir kitais žmogaus kūno kvapais, nes mūsų žmonės higiena "nespindi", o zakristijonas, matyt, nesusiprasdavo pakvėpinti oro ir pravėdinti patalpos. Kai ten buvau paskutinį kartą šv. Mišiose, tai negalėjau susikaupti maldai ir išėjau po pamaldų baisiausiai susierzinusi, nes labai jau "nosį rietė" visi tie nešvaros kvapai. Taigi, apsileidimas gali ir nuo Dievo stalo nubaidyti ...

Silvija

Nu joo, yra tie dalykai... jei žmonėms kyla pavojus alpti nuo deguonies trūkumo, tada taip :-\

Bet čia prieiname ir kitą įdomią vietelę – kiek esam įtakojami medžiaginių dalykų ir kiek dvasinių? Tarkim, Giedre, tu turistaudama kur nors ir būdama sportiškam kostiume, gal net vasaros karštyje vilkėdama ,,berankovkę", galimas dalykas dar ir gerokai įkaitusi bei skleisdama natūralų kvapą, užtiktum staiga nuostabų gamtos kampelį su bažnyčia, kurios varpas kaiptik kviečia į Mišias, o širdies balsas tau kužda: ,,esi pakviesta į Avinėlio puotą" - ar suabejotum: užeit-neužeit?

Diak. Tomas M.

Citata iš: Silvija  sausio 28, 2014, 10:14:47Tarkim, Giedre, tu turistaudama kur nors...

Kaip kiekvienas geras turistas, privalai būti pasiruošęs visokiems kelionės netikėtumams, o jei jau esi turistas katalikas, tai tuo labiau, o Italija labai gera vieta treniruotis tokiam "turistiniam-piligriminiam" pasiruošimui, kaip matėme iš Pilgrim įdėtų nuotraukų :D

Moteris visad gali turėti skarą pečių apsidengimui ir net skraistę improvizuotam sijonui :D Čia ne aš sugalvojau, čia skaičiau, kaip vienoje parapijoje pačios moterys ėmėsi iniciatyvos sugrąžinti padorią aprangą Dievo namuose ;)

Ir tikrai sutinku, kad Dievas myli paprastumą, bet mūsų, kaip tikinčiųjų pareiga - duoti Dievui geriausią, t.y. jei aš esu suvargęs kaimelio senukas, tai ir ateisiu taip pagal savo galimybes apsirengęs, bet jei Dievas man suteikė galimybes ir supratimą, tai aš privalau pasinaudoti tomis dovanomis ir man jau bus keliami didesni reikalavimai prieš Dievą, nes talentai negali būti užkasti žemėje.

Ir brangiems aliejams nereikia gailėti pinigų, nes jie skirti Viešpačiui... "ištepė brangiu aliejumi Jėzui kojas (Jn 12, 1-8; Mt 26, 6-12; Mk 14, 3-9) ir susilaukė Judo Iskarijoto priekaištų".