• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 13:31:13

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Loginiai uždaviniai

Pradėjo kukulis, gegužės 18, 2014, 08:26:53

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Varlė keliauninkė

Augustai, pritariu. Mes nežinome Dievo plano kiekvienam žmogui, todėl turim remtis vertybėmis kaip sakai.

Abu klausimai buvo iš gyvenimo.
I. Tas vaikas buvo Betovenas!
II. Pirmasis kandidatas: F. D. Ruzveltas.
    Antrasis kandidatas: V. Čerčilis.
    Trečiasis kandidatas: A. Hitleris.

kukulis

Kiek žinau, A. Hitleris domėjosi ezoterika (svastikos simbolis iš to kilo). Todėl šitoj vietoj kyla klausimas, kas turi didesnę reikšmę: ar domėjimasis ezoterika ar lankymasis pas būrėjas.

Bet geras uždavinys :) :thumbup:

VMI

Citata iš: Varlė keliauninkė  gegužės 26, 2014, 16:53:04
Gerai. Ir as turiu logini uzdavinuka:
Lenda dviese dumtraukiu. Vienas islenda suodinas, kitas - svarus. Kuris eis praustis?
Ei praustis švarus, ba jis mato suodiną ir mano, kad jis po analogiškos procedūros atrodo taip pat. Gi suodinas mato švarų ir yra pats sau patenkintas manydamas, kad ir jis toks pats. Tarp kitko, gili mintis.  :D

Varlė keliauninkė

Atsakymas apie dūmtraukį yra toks

Jaunas žydas atėjo pas rabiną ir pareiškė, jog nori studijuoti Talmudą.
– Aš baigiau Berklio filosofijos fakultetą ir apsigyniau disertaciją apie Sokrato filosofijos logiką. O dabar noriu truputį pasimokyti Talmudo.
– Tu nepasiruošęs studijuoti Talmudą, – pasakė rabinas. – Tai giliausia knyga iš visų, kada nors žmonių parašytų. Bet jei jau reikalauji, aš patikrinsiu tavo logiką: susidorosi – mokysiu tave.
Jaunuolis sutiko. Rabinas klausia:
***
– Du žmonės leidžiasi dūmtraukiu. Vienas išlenda švariu veidu, kitas – ištepliotu. Kuris iš jų eis praustis?
– Na, žinoma, tas, kurio veidas nešvarus!
– Neteisingai. Pagalvok logiškai: tas, kieno veidas nešvarus, pažiūrės į tą, kurio veidas švarus, ir nuspręs, kad jo veidas taip pat švarus. O tas, kurio veidas švarus, pažiūrės į tą, kurio išteptas, nuspręs, kad jo veidas taip pat išsitepęs, ir eis praustis.
– Gudriai sugalvota! – sužavėtas pasakė svečias. – Nagi, rebe, patikrinkite dar kartą!
***
– Gerai, jaunuoli. Du žmonės leidžiasi dūmtraukiu. Vienas išlenda švariu veidu, kitas – ištеptu. Kuris iš jų eis praustis?
– Bet mes gi jau išsiaiškinom – tas, kurio veidas švarus!
– Neteisingai. Praustis eis abu. Pagalvok logiškai: tas su švariu veidu, pažiūrės į tą, kurio išteptas, ir nuspręs, kad jo veidas taip pat išsitepęs. O tas, kurio išteptas, pamatęs, jog kitas nuėjo praustis, supras, jog jo veidas išteptas ir taip pat eis praustis.
– Aš apie tai nepagalvojau! Neįtikėtina – aš padariau loginę klaidą! Rebe, patikrinkite dar kartą!
***
– Gerai. Du žmonės leidžiasi dūmtraukiu. Vienas išlenda švariu veidu, kitas – ištеptu. Kuris iš jų eis praustis?
– Na.. Praustis eis abu.
– Neteisingai. Nė vienas neis praustis. Pagalvok logiškai: tas, kurio veidas nešvarus, pažiūrės į tą, kurio švarus, ir neis praustis. O tas, kurio švarus, pamatęs, kad išsitepęs neina praustis, supras, kad jo veidas švarus, ir taip pat neis praustis.
Jaunuolį apėmė neviltis.
– Patikėkite, aš galiu studijuoti Talmudą! Paklauskite ko nors kitko!
***
– Gerai. Du žmonės leidžiasi dūmtraukiu...
– O Viešpatie! Nė vienas neis praustis!!!
– Neteisingai. Dabar tu įsitikinai, kad Sokrato logikos nepakanka, norint studijuoti Talmudą. Paaiškink man, kaip taip gali atsitikti, kad du žmonės leistųsi vienu ir tuo pačiu dūmtraukiu, ir vienas veidą išsiteptų, o kitas – ne?! Šis klausimas – beprasmis, ir jei tu leisi savo gyvenimą, atsakinėdamas į beprasmiškus klausimus, tai visi tavo atsakymai taip pat neturės prasmės!

kukulis

Tu matai kiek čia galima išlankstyti. O atrodytų .. nueitų abu praustis ir tiek ;)

VMI

Citata iš: Varlė keliauninkė  liepos 08, 2014, 11:01:57
Paaiškink man, kaip taip gali atsitikti, kad du žmonės leistųsi vienu ir tuo pačiu dūmtraukiu, ir vienas veidą išsiteptų, o kitas – ne?! Šis klausimas – beprasmis, ir jei tu leisi savo gyvenimą, atsakinėdamas į beprasmiškus klausimus, tai visi tavo atsakymai taip pat neturės prasmės!
Čia vadinas - klaida uždavinio sąlygoje ir naivus jaunuolio pasitikėjimas rabinu (na neįtarė, kad šis gali beprasmiškus klausimus uždavinėti). Susireikšminęs rabinas nenorėjo apsiimt padėt Talmudo studijose, todėl pasistengė "suvartyt". :D Taigi dar vienas atsakymas - žiūrėk į ką kreipiesi pagalbos.  8)

kukulis

Aha, gerai čia išaiškinai
Valstybine Mokesčių Inspekcija ;)

Varlė keliauninkė

Taip kaip pavirsutiniskai paaiskino VMI (nesupyk) rabinai nedaro. Tiesiog tai buvo pamoka jaunam zydui apie prasme ir kaip yra svarbu uzduoti teisingus klausimus. Gal is cia ir tas posakis, kad "i klausima zydas visada atsako klausimu"? :-) Paskutinis rabino sakinys vercia susimastyti.

Pilgrim

Na Berklio filosofijos fakulteto mes nebaigėme, tačiau niekas netrukdo "pakedenti" klausimą - už kokius nusikaltimus pirmieji krikščionys būdavo pasmerkiami mirti.

Silvija

Įtariu už piktžodžiavima, panašiai kaip islamo šalyse dabar? :-\

Varlė keliauninkė

Tik reik nepamiršti, kad pirmieji krikščionys irgi buvo žydai, pasmerkti kitų žydų.
Kodėl? Išversiu ir įkelsiu vieną tekstuką

Varlė keliauninkė

Kodėl tarp žydų vyravo įtampa ir priešiškumas?

Iš ST žinoma, kad karalius Nabuchadnezaras ištrėmė į Babiloną žydų elitą. Pasiliko prastuomenė, nemokanti nei skaityti, nei rašyti (pasak rabinų gal tik apie 10 proc. mokėjo iš maždaug 3 mln.). Jie nebesuprato ivrito, kuriuo buvo parašyta Tora, kalbėjo aramėjiškai, tačiau buvo išlaikę savo sakytinę Torą ir jos aiškinimą (Targumas). Antrosios Šventyklos laikotarpiu (iki 70 m. e. metų) dalis turtingų ir išsilavinusių žydų buvo jau sugrįžę į savo kraštą. Daugelis jų taip pat buvo išlaikę tradicijas, tačiau svetimame krašte persiėmę pernelyg liberaliomis pažiūromis. Yra išlikę nemažai to meto istorijų apie šių dviejų ,,klasių" priešiškumą viena kitai. Tai gerai iliustruoja Jn 7, 47-49:
Citata47 Fariziejai atsakė: ,,Gal jau ir jūs leidotės suvedžiojami? 48 Ar tiki jį bent vienas iš vyresnybės ar fariziejų? 49 Nebent tos prakeiktos padugnės, neišmanančios Įstatymo".
Tos ,,prakeiktos padugnės" ir yra ta paprasta liaudis, hebrajų Šventajame Rašte vadinama am-chaarec. Taigi, daugumas fariziejų ir sadukiejų ir buvo tie turtingi ir išsilavinę žydai, kruopščiai besilaikantys Įstatymo (ne Dievo, o žmonių įstatymo). Nepaisant Dievo įsakymo ,,nežudysi", jų Įstatymas visgi leido užmušti akmenimis nesilaikančius Įstatymo, o romėnų valdžia į tai nesikišo (tai žinoma iš NT iš Piloto ir Jėzaus scenų).
Yra manoma, kad Jėzaus apaštalai ir mokiniai buvo iš tų vadinamų ,,padugnių", am-chaarec. Taip pat iš NT žinoma, kad ir turtingi ėjo pas Jėzų – prisiminkim Nikodemą arba turtinga jaunuolį, kuris norėjo sekti Jėzų, bet nesugebėjo atsisakyti savo turto.

Taigi tai gali būti piktžodžiavimas (Įstatymo pažeidimas/nesilaikymas) sumišęs su tuo metu vyravusiu priešiškumu vienų kitiems.
Ir aišku, kad Berklio universitetas čia "nipričiom" :)

Silvija

Labai įdomu, Keliauninke :thumbup:

O logiškai sekant Pilgrim minčių eigą O:-), t. y. kadangi jam kilo mintis užduoti mums šį klausimą temoje apie karinę tarnybą, tai atsakymas sektų toks: pirmieji krikščionys atsisakydavo pažeisti 5-tą Dievo įsakymą ir taip nepaklusdavo valdžiai.

Varlė keliauninkė

Karo tarnyba yra  t a r n y b a  - tai visai kas kita.
Tai susiję labiau su valstybine santvarka, o ne su Dievu. Bent jau šiais laikais

Pilgrim

prie karo tarnybos klausimas apie profesijas, o čia apie nusikaltimus.
Kai rašiau ir aš maniau kad Berklis "nepričiom", bet  :D kuo toliau tuo kažkodėl jis darosi "pritom" ;)

kukulis

Piligrim: gal galėtum pasakyti, kodėl aš tavo 70% pranešimų nesuprantu? :)

Ar čia manyje kokia bėda ar pas mane intelektas per žemas? :o

Pilgrim

Kukuli, klausimas skamba už kokius nusikaltimus
vadinasi atsakymas
pvz. - 1. piktžodžiavimą, 2. neištikimybę, 3. neaukojimą stabams ir pan.
jei klausimas skamba kokios profesijos
pvz. toks 1. gydytojas, 2. santechnikas, 3. politikas ir pan.

juk ir programuojant kai rašai sąlygą jeigu, tuomet ir atsakymas konkretus tas ir tas, be jokių galbūt taip. Va kriminalistikoje kol nerastas konkretus ginklas formuojamas  teiginys daiktas panašus į pistoletą. Kada konkretus klausimas tai ir atsakymas konkretus.

P.S. manau reikia puoduko arbatos su ... cukrumi ir supratimas ateis

kukulis

O kaip su karine tarnyba susiję?

Ar čia jau kitas uždavinys? :)

kukulis

Na, kaip su tuo atsakymu? Ar čia vėl analogiška situacija, kaip su žmonos našle? :D

Augustas

Nieko čia nėra ypatingo, Kukuli. Atsiverti istorijos vadovėlį ir pažiūri. :)