• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 28, 2024, 11:27:45

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Teisybės ieškojimas ir Dievo valia

Pradėjo Diak. Tomas M., kovo 29, 2015, 23:24:32

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Čia vėl, man atrodo, sudėjom skirtingas prasmes į terminą estetinis ;D, nes aš tai suprantu, kaip labiau išorinio grožio vertinimą, tiksliau tai, kaip išorinis grožis paliečia jausmus. Gi apie žmogaus grožį kalbėjau kaip apie jo vidinį tobulumą, kuris uždengia išorės trūkumus. Mažytis nesusikalbėjimas ;)

kukulis

Aš nenoriu, kad mano žodis būtų paskutinis, o tik palaikyti diskusiją  :ashamed:

Silvija


Varlė keliauninkė


Silvija

Geras :)

Yra toks posakis liaudyje: man šviečia, kad.... O kitam tuo pat metu gali šviesti visai kitaip, todėl tikrai neverta nervuotis :)

Giedrė

Yra dar: "Man vienodai šviečia". Pasirodo nevienodai, o kiekvienam savaip. :D

kukulis

Šitas pavyzdys geras, bet turi viena minusą - tarsi įtvirtina žmogų į jo požiūrio tašką, ir nepalieka galimybės kad kai kuriuos dalykus galima suvokti iš esmės, o ne vien iš vieno požiūrio taško.

Netyčia savaitgalį įsijungiau seimo kanalą. Kalbėjo Oželytė. Viena frazė labai patiko: "kai žmogus nežino, tia jis turi nuomonę, o kai žino, tai jis neturi nuomonės, o tiesiog žino".
Nors ši frazė irgi nėra 100% visiems atvejams taikoma, bet ji labai tinka šiame pavyzdyje su paveikslėliu. Ištransliavus gaunasi maždaug taip:
"Kol žmonės nežino, kad čia ritinys, tol vienas turi nuomonę, kad tai kvadratas, o kitas turi nuomonę, kad tai apskritimas; o tas kuris žino, tai jis žino, kad čia nei kvadratas, nei apskritimas, o ritinys."

Silvija

Aha... ir jei žmonės pasitikėtų vieni kitų (nesumeluota) nuomone, jie turėtų platesnį žinojimą apie reikalo esmę. Tokia turėtų būti diskusijų siekiamybė.

Žinoma, kartais Šviesa mums leidžia pamatyti ne tik vieną projekciją, bet ir visumą. Tai - malonė.