• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 01, 2024, 15:43:42

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Pabėgimas iš pasaulio

Pradėjo kukulis, liepos 19, 2015, 15:11:33

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis


P.P.S.

Citata iš: Kaštonas  liepos 24, 2015, 05:28:19
Kukuli, prašau mane suprasti teisingai.

Aš nelyginu reikšmių. Nevertinu. Nededu ant svarstyklių.

Tada kai tave lankiau, viena moteris prabilo, jog jai visai nereikia eiti į bažnyčią nes štai ji Bažnyčią. Ir dar daug pvz....
Sakau pavadinkite šį užsiėmimą (rekolekcijas) kaip nors kitaip.

Tai tik parodo kokie skirtingi žmonės ateina į bažnyčią.

Varlė keliauninkė

o tai nejaugi visi turi būti vieno kirpimo? :) kaip būtų nuobodu.. kokia skūka..
Kitoks - yra iššūkis. Kitas irgi. Bet tai sunku.. užtat įdomu :)

Sigitas

Garbė Jėzui Kristui!
Ačiū broliui Kristuje Jėzuje, Kukuliui už Žodį, ačiū sesei Kristuje Jėzuje, Varlei Keliauninkei už komentarus!. Ačiū broliui Kristuje Jėzuje, Kaštonui už diskusiją, ačiū sesei Kristuje Jėzuje, Giedrei už atvirumą ir pasidalinimą pavyzdžiais iš praktinio gyvenimo. Ačiū sesei Kristuje Jėzuje, Silvijai už taikdarystę :) . Ačiū broliui Kristuje Jėzuje, Piligrim už paaiškinimą ir iniciatyvą!
Pats online rekolekcijoms nepasirašau, nes itin nereguliariai, tiesiog tik pripuolamai kada ne kada būnu online.

Aišku, geriausia, kai rekolekcijom specialiai išmauni į kokį nors vienuolyną ar rekolekcijų namus, pvz. pas jėzuitus į Kačerginę kokiai savaitei ar ilgesniam laikui, kai nerūpi kasdieniniai buities ir kt reikalai, virtę rutina. Tačiau pailsėti Dvasioje ir būti Dievo vedamam galima ir neišeinant iš namų, va tarkim online bendruomenėje, čia. Rekolekcijas, beje, gali pravesti ir pats ponas Dievas, esu tokiose dalyvavęs, nieko nekainavo, nebent begalinį, besąlyginį atsidavimą ir atsivėrimą Jam!

Esate man labai brangūs, mielieji ir mylimieji broliai ir sesės Kristuje Jėzuje! Meldžiuosi už jus ir prašau prisiminti mane kai melsitės, užtarkite žodelį už mane, nusidėjėlį. Sudievu!

Diak. Tomas M.

Citata iš: Kaštonas  liepos 24, 2015, 05:49:48
Jei tokios ale rekolekcijos vyks internete, neatsiras nei vieno kuris padėtu tau.

Nepriešink dalykų, kurie nėra vienas kitam priešingi. Jei net kalbant apie savo asmeninę patirtį, jei tau Dievas davė taip, tai nereiškia, kad visi žmonės yra tokie patys.

Kaštonas

"Vieną rusišką paskaitą klausiau apie pabėgimą iš pasaulio, tai ten kalbėjo apie visai ką kitą. Tai yra tiesiog rėmimasis apaštalo Pauliaus žodžiais:..............."
Tai visai ne kas kita Kukuli. :) Tai tas pats. Tiksliau tik dalis to.
Čia šios dienos skaitinys ir homilija žemiau jo.
MT 13, 18-23 ,,PASĖLYS GEROJE ŽEMĖJE – TASAI, KURIS GIRDI IR SUPRANTA ŽODĮ; TAS IR DUODA DERLIŲ".
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-07-24-mt-13-18-23-paselys-geroje-zemeje-tasai-kuris-girdi-ir-supranta-zodi-tas-ir-duoda-derliu/132424

"Nepriešink dalykų, kurie nėra vienas kitam priešingi. Jei net kalbant apie savo asmeninę patirtį, jei tau Dievas davė taip, tai nereiškia, kad visi žmonės yra tokie patys."

Skaičiau Tomai komentarą, nenoriu veltis į diskusiją.


kukulis

Citata
Tai visai ne kas kita Kukuli. :) Tai tas pats. Tiksliau tik dalis to.
Gal ir dalis, gal ir susiję, bet, manyčiau, kad ir ne visai dalis, o labiau atskiras to paties dalyko realizavimas kitaip/kitu būdu.

Taip kaip yra laikas melstis ir yra malda tame laike ir tik malda be kažkokių priedų, bet yra ir nuolatinė malda, kuria liepia apaštalas Paulius melstis visada, kada dirbame, ilsimės ar užsiimam kokia kita veikla; lygiai taip pat ir su rekolekcijomis ir su atsitraukimu nuo rūpesčių kasdieninėje veikloje.

Yra rekolekcijoms paskirtas laikas, kurio metu vyksta rekolekcijos, kurios yra pagrindinė žmogaus veikla tuo metu. Rekolekcijų metu viena iš sudedamųjų dalių - atsitraukimas nuo pasaulio rūpesčių. Tačiau ir kasdieninėje veikloje reikia mokėti ar bent jau stengtis atsitraukti nuo tų kasdieniškų rūpesčių, skiriant pakankamai daug jėgų ir įsitraukiant pakankamai, kad galėtum gerai atlikti darbą, bet tuo pačiu metu visad turėti omeny, kad visa ką darai yra praeinantys dalykai amžinybės atžvilgiu.
Manau šis "priėjimas" padeda/turėtų padėti išlaikyti giluminę sielos ramybę sunkiose ir stresinėse gyvenimo situacijose.

Aišku, kasdienybė vis labiau ir labiau žmogų įtraukia į rūpesčius, bet galbūt tais momentais ir reikia imti atostogas (rekolekcijas? ), kurios lyg ir turėtų padėti atstatyti gyvenimo ritmą? :)

Kaštonas

"
Yra rekolekcijoms paskirtas laikas, kurio metu vyksta rekolekcijos, kurios yra pagrindinė žmogaus veikla...
"
Kukuli, ar žinai kodėl rekolekcijos kartais dar ir pratybomis vadinasi?

kukulis


Kaštonas

 tavo palydėtojas tau pasakys( maždaug) "eik į gyvenimą kaip ėjai į rekolekcijas"
Apie dabar, mąstysi buvo laikas, svarsčiau. Mąsčiau einu į rekolekcijas, o buvo pratybos....  :swoon:

kukulis

Tai kodėl rekolekcijos dar vadinasi dvasinėmis pratybomis?

Kaštonas


kukulis


Kaštonas

"Vieną rusišką paskaitą klausiau apie pabėgimą iš pasaulio,
Na rusai pvz, .




kukulis

Ok.

Bet aš pagalvojau kad tai, kad rekolekcijos tuo pačiu yra ir dvasinės pratybos, tuo išsakoma kažkokia mintis.
Ta prasme kad yra pratybos ir yra karas. Taip ir su rekolekcijomis - jos yra pratybos, o gyvenimas - karas?
Šitą mintį norėta išsakyti?

Kaštonas

"Bet aš pagalvojau ..."
"...tuo išsakoma kažkokia mintis."

Kiekviena išsakoma mintis turi prasmę. Ty svarbu, ne tik tai ką norime pasakyti žodžiais, bet svarbu ir tai kodėl tai sakoma?!

"rekolekcijos tuo pačiu yra ir dvasinės pratybos"
Ir taip ir ne.
"Ta prasme kad yra pratybos ir yra karas."
Kukuli čia ne ta vieta kur mudu galėtume užsisakyti kokio nors gėrimo kaip prie baro.
"Taip ir su rekolekcijomis - jos yra pratybos, o gyvenimas - karas?"
Viskas yra MALONĖ.


Planuoju rugpjūti į Paliandrius. Gal nori kartu?

kukulis

Nežinau, dar svarstau.

O dėl išsakomos minties, tai dėl to ir uždavinėjau tuos klausimus, nes nesupratau, kokią mintį norėjai išsakyti :)
Nes visada išsakoma kažkokia mintis, bet bent jau tas kuris išsako, tai gal žino tą mintį kurią nori išsakyti, ar irgi pas jį daug tų minčių ir jis pats nežino, kurią iš jų nori išsakyti? :D

Kaštonas

Turim bėdą, Kukuli.
Mintis dar šios temos pradžioje jau išsakyta. :)
Atsakymas #28 Įrašytas: Liepos 24, 2015, 09:56:34 »

Diak. Tomas M.


Kaštonas


Silvija

Citata iš: Kaštonas  liepos 28, 2015, 04:32:28
Turim bėdą, Kukuli.
Mintis dar šios temos pradžioje jau išsakyta. :)
Atsakymas #28 Įrašytas: Liepos 24, 2015, 09:56:34 »

Kaip vienas brolis mėgdavo sakyti, trukt už vadžių ir vėl nuo pradžių :)

O kodėl domininkonai tai daro?

CitataGaveniamieste.lt yra susikaupimo rekolekcijų pasiūlymas internete.