• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 05, 2024, 23:17:42

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar žmogaus sąžinė visuomet teisi?

Pradėjo Silvija, rugsėjo 09, 2015, 03:16:35

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija


Sigitas

Citata iš: Silvija  rugsėjo 09, 2015, 03:16:35Nepilstyk erezijų, Sigitai, pasiskaityk Katekizme apie klaidingą sąžinę.
http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N16A80.html
Aš ten rašiau labai konkrečiai apie tai, jog nėra nuodėmė lankyti karatė, o ne apskritai apie nuodėmę. Tas pats liečia ir muzikos klausymąsi - vienam katalikui nėra nuodėmė klausytis ar net atlikti sunkiojo metalo muziką, o kitam net krikščioniškas rokas - sunki nuodėmė.
,,Atsidūrusi prieš dorinį pasirinkimą, sąžinė gali padaryti teisingą, su protu ir dieviškuoju Įstatymu suderintą, arba priešingą – jų nepaisantį, klaidingą sprendimą" (KBK-1799).
Taigi, skatinu gerbiamai sesei Kristuje Jėzuje, Žuviai, rinktis pagal savo sąžinę.  :thumbup:

Pilgrim

tas pats Katekizmas
truputį žemiau
1801  Sąžinę gali lydėti neišmanymas, arba ji pati gali spręsti klaidingai.
Toks neišmanymas ir klaidos ne visada esti nepakaltinami dalykai.

Kaštonas

O kas ta sąžinė?
Kas yra sąžinė?!

Vida, ten klausi ar sakai?

Sigitas

Citata iš: Kaštonas  rugsėjo 09, 2015, 08:00:16
O kas ta sąžinė?
Kas yra sąžinė?!
,,Kai jokio įstatymo neturintys pagonys iš prigimties vykdo įstatymo reikalavimus, tada jie – neturintys įstatymo – yra patys sau įstatymas. Jie įrodo, kad įstatymo reikalavimai įrašyti jų širdyse, ir tai liudija jų sąžinė bei mintys, kurios tai kaltina, tai teisina viena kitą... Aną dieną Dievas per Jėzų Kristų teis žmonių slėpinius, kaip sako mano Evangelija." (Rom.2,14-16).

,,Savo sąžinės gelmėse žmogus atranda įstatymą, kurio nėra pats sau paskelbęs, bet kuriam privalo paklusti ir kurio balsas nuolat jį ragina mylėti ir daryti gera, o vengti bloga; ten, kur reikia, jis girdimas širdimi [...]. Tai žmogaus širdyje Dievo įrašytas įstatymas [...]. Sąžinė yra intymiausia ir slapčiausia vieta žmoguje, jo šventovė, kurioje jis lieka vienas su Dievu ir Jo balsas aidi žmogaus širdyje."
,,Sąžinė yra intymiausia ir slapčiausia vieta žmoguje, jo šventovė, kurioje jis lieka vienas su Dievu."
,,Sąžinė yra proto sprendimas, kuriuo žmogus suvokia konkretaus veiksmo dorinę vertę."
" (KBK-1776, 1795,1796 punktai).

brolis

Citata iš: Kaštonas  rugsėjo 09, 2015, 08:00:16
O kas ta sąžinė?
Kas yra sąžinė?!

Vida, ten klausi ar sakai?

Psichologai išskiria dvi sąžinės rūšis: humanistinę bei autoritarinę. Kiekviename žmoguje yra abi sąžinės bet skirtingu stiprumu pasireiškia.

Kaštonas

Sigitai, dabar pamėgink savais žodžiai pasakyti. Nes aš neklausiu kas apie ją parašyta.
Taip pat gražiai žemiau pridėk, ar esi nekurčias savai sąžinei?!
, kol aš tau neužkroviau tų žmonių likimų, kuriems patarimus lengva ranka dalini.

Pilgrim

Psichologų sąžinės supratimas ir Bažnyčios sąžinės supratimas, kaip dvi sesutės per kalnelį  ;)

brolis

Citata iš: Pilgrim  rugsėjo 09, 2015, 08:26:24
Psichologų sąžinės supratimas ir Bažnyčios sąžinės supratimas, kaip dvi sesutės per kalnelį  ;)

O kurių supratimas yra labiau pagrįstas?

brolis

Aš nieko nenoriu pagrįsti, noriu paklausti jeigu bažnyčia turi vieną nuomonę, o psichologai kitą, tai kurių nuomonė yra labiau pagrįsta?

Kaštonas

"Aš nieko nenoriu pagrįsti, noriu paklausti jeigu bažnyčia turi vieną nuomonę, o psichologai kitą, tai kurių nuomonė yra labiau pagrįsta?"
Papildžiau:
Ats: Karate ir kiti rytų kovos menai - ar suderinama su krikščionybe?

Užduok iš naujo klausimą.

brolis

Gerai pasakysiu tiesiog kaip yra:

Humanistinė sąžinė sako, jog esi laisvas rinktis ar eiti į jogos treniruotes ar ne.

Autoritarinė sąžinė sako, jog negali eiti į jogos treneruotes nes bažnyčia (autoritetas) tai daryti draudžia

Bažnyčia draudžia eiti į jogos treneruotes.

Logiška?


Kaštonas

"Humanistinė sąžinė" Pirma karta apie tokia girdžiu. Nelabai ką pakomentuosiu.
"Autoritarinė sąžinė" ir šios negirdėjau.

Man asmeniškai niekas nieko negali uždrausti. :) Esu laisvas rinktis.

vida

Net bažnyčia nieko negali uždrausti?

Pilgrim

Ką ten Bažnyčia, net Dievas ... žmogus turi laisvą valią ir Dievas niekad jos neperžengia.

Kaštonas

Negali uždrausti Bažnyčia.

Kad būtų aiškiau.
Du keliai:
Pirmasis  SAVO noru renkiesi esamas Bažnyčios "taisykles".
Antrasis, kuri savąsias ir eini......

kukulis

Aš buvau kažkada nustebęs, kai sužinojau, kad paklusnumas taip pat reikalauja didelių valios pastangų.

Žmogus laisvas ne vien tik daryti ką nori, bet ir laisvas pasirinkti ar paklusti ar nepaklusti. Tuo tarpu gyvūnai taip negali daryti. Jie klauso tik savo jausmų ir instinktų, patys nuspręsti ko klausyti, jie negali.