• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 15:26:15

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


John Tavener muzika – gyvenimo ir amžinybės tema

Pradėjo Silvija, rugsėjo 29, 2012, 17:26:39

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Kartais papuola pasiklausyt Marijos radio laidos ,,Muzika sacra". Vakar vienas iš laidų vedėjo kun. V. Sikorskio pateiktų pavyzdžių nuginė mane į youtubę paieškot daugiau britų kompozitoriaus John Tavener muzikos. Labai patiko jo
Padėkos akatistas, bet ypač mane sudomino kitas, labai netikėtas kūrinys.

Šį muzikinį darbą iš serijos ,,Angelų ašaros" (prisimenant Simeono giesmės iš Luko evangelijos žodžius: ,,Dabar gali, Valdove, kaip buvai žadėjęs, leisti savo tarnui ramiai iškeliauti"), John Tavener skyrė savo išėjusiems tėvams, o taip pat, - kaip garso takelį Aleksandro Sokurovo filmui ,,Motina ir Sūnus"(1997). Šiuo metu ypač aktualios tematikos kūrinys – artimo žmogaus oraus palydėjimo amžinybėn, pripildantis mus kažkur pamesto žmoniškumo.

John Tavener muzika - meditacinio pobūdžio, dažnai joje pasigirsta rytietiški motyvai. Skirta ne pramoginiam klausymuisi, kaip ir šis ypatingas filmas – ne pramoginiam žiūrėjimui. Gal kai kam kūrinys pasirodys kiek monotoniškas ir ilgokas, bet tuo pačiu ir nepakartojamas, kaip kad paskutinis buvimas dviese.


http://www.youtube.com/watch?v=2HMplXUU2SM

Diak. Tomas M.