• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 26, 2024, 04:48:27

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Klausimai apie maldą ....

Pradėjo Giedrė, rugsėjo 16, 2016, 14:58:53

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Giedrė

Susidūriau su dviem klausimais:

1. Kaip palaikyti maldos pastovumą? Man sunku išlaikyti tai, nes ryte - skubu, o vakare - labai pavargusi. Pasimeldžiu dažniausiai jau už vairo. Atrodo vis pasižadu taisytis, bet nelabai sekasi. Gal turit kokių gerų įžvalgų ir patarimų?

2. Esu girdėjusi apie "mąstomąją maldą", bet tiksliai nežinau kaip ji praktikuojama. Kaip tai daroma ir kokie ypatumai?


kukulis

Tikriausiai tai yra žmogaus gyvenimo uždavinys.

Mano patarimas - užsibrėžti minimumą, kurį gali išlaikyti, ir jo laikytis. Gal būt tavo malda per ilga ir dėl to sunku prisiversti laikytis režimo. Tuomet reiktų sumažinti ir jau tada stengtis laikytis.

P.S.
Man irgi iš ryto visad laiko trūksta. Todėl atsikėlęs tik padėkoju už naują dieną. O kažką daugiau pasimeldžiu pakeliui į darbą :)

Augustas

Citata iš: Giedrė  rugsėjo 16, 2016, 14:58:53
Susidūriau su dviem klausimais:

1. Kaip palaikyti maldos pastovumą? Man sunku išlaikyti tai, nes ryte - skubu, o vakare - labai pavargusi. Pasimeldžiu dažniausiai jau už vairo. Atrodo vis pasižadu taisytis, bet nelabai sekasi. Gal turit kokių gerų įžvalgų ir patarimų?

O kaip dėl žadintuvo nustatymo 15-30 minučių anksčiau, kad spėtum ir pasimelsti?  :-\

Citata2. Esu girdėjusi apie "mąstomąją maldą", bet tiksliai nežinau kaip ji praktikuojama. Kaip tai daroma ir kokie ypatumai?

Mąstomoji malda tai yra ta pati meditacija. Tokios maldos pavyzdžiai yra Rožinis, šv.Ignaco Lojolos dvasinės pratybos, Šv.Rašto tekstų apmąstymai, nuosekliai pereinantys į pokalbį su Dievu, ir pan.

Giedrė

Ačiū už atsakymus dėl mąstomosios maldos.  :)

Dėl žadintuvo: keliuosi tikrai labai anksti, jei dar ankstinsiu - dirbdama liksiu visiškai nepailsėjusi. Jau išbandžiau ..., bet man buvo paguoda, kad kukuliui irgi tenka pasimelst pakeliui į darbą. Reiškia gal ne man vienai taip.  ;)

Varlė keliauninkė

Jūs tikriausia meldžiatės "ratais", aš - kojomis :) Eidama į darbą sukalbu dalį rožinio, griždama - likusią dalį. Blogumas yra tame, kad taip darau kokius septynis metus ir pastebėjau, kad sėdint namie melstis tapo sunku, negaliu susikaupti - tai katė, tai šuo, tai vaikai.. Tada kunigas patarė melstis liturgines valandas  ::) bandau pratintis - tikrai lengviau, kolkas spėju tik vakarinę arba naktinę.

Silvija

Citata iš: Giedrė  rugsėjo 16, 2016, 14:58:53

1. Kaip palaikyti maldos pastovumą?


Kontempliacijoje. Nuolat ieškant Jo Veido. Tai gali būti ir tylioje ryto akimirkoje, ir triukšmingoje miesto piko valandoje. Kol to dar nemokame, sugrįžtame į maldą trumpais atodūsiais, pagarbinimu pažvelgus į dangų ar paaukojimu kokio nors darbo Viešpaties garbei. Prisimename Viešpatį vis dažniau ir dažniau. Strėlinės maldos Jėzui ar Švč. Mergelei gali skristi tūkstantį kartų per dieną :), bet čia reikia vieno dalyko - įsimylėti Jį, o per Jį ir žmones. Tuomet vietoj keiksmo kokiame nors autoįvykyje ar nemalonioje situacijoje tu tarsi maldos žodžius, o nuovargio valandoje Jo Širdį pradžiuginsi nuoširdžiais spontaniškais išpažinimais.

Kažkur skaičiau, kad paklausus net mažo vaiko, kodėl šis meldžiasi, buvo gauti trijų tipų atsakymai: a) kad gautų geresnį pažymį b) nes nori viską pažinti ir suprasti ir c) nes patinka būti su Dievu. Vakariečiai žmonės dažnai tai daro dėl atlygio, nes nuo mažens nėra gavę kontempliacijos pamokų. Kai pasiekiamas tikėjimo lygis, kada to atlygio neieškoma, kaip Motina Teresė išsireiškė vienu žodžiu Trokštu, tuomet visa daroma tik Dievo garbei, o t.y. ko tu ir klausei - pasiekiamas maldos pastovumas.

Be paliovos melskitės! (1 Tes 5, 17)


Giedrė

Labai teisingi žodžiai, Silvija. Neretai tenka net nusikeikti bevairuojant, aišku, kad geriau būtų malda vietoj to. Bet kol kas - nelabai sekasi. Ir Varlytė teisi - meldžiuosi "ratais" - jei ramiai vairuoju, tai pasiseka sukalbėti "Tėve mūsų" ir "Sveika, Marija". Tokia mano ryto malda. Dažnai būna bene vienintelė per dieną ir Dievui to tikriausiai per mažai. Vakare - krentu miegoti kaip pakirsta. Būna gerai, jei dar pajėgiu sukalbėti "Atsimink, Mergele Marija". Kartais perskaitau gabalėlį Evangelijos, kai labai pasiseka. Viskas. Buvau mėginusi ištaikyti 15 val. Gailestingumo vainikėlį sukalbėti, bet dabar nebeišeina. Taigi ...

Augustas

Čia Tavo darbo diena taip smarkiai apkrauta, Giedre?   :o O ar kada nors esi bandžiusi prašyti Dievo, kad Jis Tau suteiktų daugiau laisvo laiko?  :-\

Pilgrim

skaitau ir beskaitant kyla mintis, kuria pasidalinsiu ...
kažkur teksto paraštėse krebžda toks pasvarstymas,
melstis reikia, melstis privalu, tačiau atsiranda baimė, kad malda bus
netinkama, kad malda bus neteisinga ...
tai ir klausimas - o kas yra teisinga malda ?
ar rožinis, ar mąstomoji malda, ar Tėve mūsų, ar ... ?

p. s. jau ne vienoje forumo diskusijoje pastebiu tai, kad prieiname tam tikrą forumo "ribą"
ją įvardinčiau konfidencialumo riba. Diskusija turėtų tęstis mažesnėje auditorijoje.
Gal tikslinga kaip kažkada buvo, vėl surengti garsinę konferenciją.

Silvija

Manai, kad tai bus saugi erdvė? Aš tuo abejoju.

Toji mažesnė auditorija, pagal mane, turėtų būti namai, kur nuolat susirenka broliai/sesės... visi kiti variantai - laikina ir netikra.

Diak. Tomas M.

Citata iš: Silvija  rugsėjo 18, 2016, 03:24:32
Citata iš: Giedrė  rugsėjo 16, 2016, 14:58:53

1. Kaip palaikyti maldos pastovumą?


Kontempliacijoje...

O pas mane maldos pastovumas palaikomas tokio labai egzotiško įrenginio dėka - laikrodžio aliarmo :P Rankinis laikrodis nustatytas 12:00 Viešpaties Angelui, dar atsargai ir telefone užsistatęs 12:05, kad jei kažkoks "neatidėliotinas darbas" (ar yra apskritai toks dalykas?  :-\ ) numuša atmintį, kad vėl prisiminčiau. Pastebėjau, labai sunku melstis pagal žadintuvą, reikia save tiesiogine prasme išrauti iš rutinos nasrų ir susikaupti tom trim maldelėm... bet kaip sakoma "Usus est magister optimus".

Silvija

Tomai, aš labai šituos "egzotiškus" metodus, nejau manai priešingai? ;) Dievo tautos budėjimas paros valandomis - labai svarbus. Vakar dienos skaitiniai (1 Tim 2) taip gražiai priminė, kad turime melstis ne tik už save, bet ir už tuos, kurie to nedaro:

Liturginės pamaldos

1 Taigi pirmiausia prašau atlikinėti maldavimus, maldas, pamaldas ir dėkojimus už visus žmones, 2 už karalius ir visus valdovus, kad galėtume tyliai ramiai gyventi visokeriopai maldingą ir gerbtiną gyvenimą. 3 Tai gera ir priimtina akyse mūsų Gelbėtojo Dievo, 4 kuris trokšta, kad visi žmonės būtų išganyti ir pasiektų tiesos pažinimą.
5 Vienas yra Dievas
ir vienas Dievo žmonių Tarpininkas –
žmogus Kristus Jėzus,
6 kuris atidavė save kaip išpirką už visus,
pateikdamas liudijimą nustatytu laiku.
7 Tam aš esu paskirtasis šauklys ir apaštalas, – sakau tiesą, nemeluoju, – tikėjimo ir tiesos mokytojas pagonims.
8 Aš norėčiau, kad vyrai visur, kur melsis, keltų aukštyn tyras rankas, be pykčio ir nesantaikos.

Giedrė

Darbo diena mano sustyguota pagal valandas ir teminus: taigi, negali nei vėluoti, nei atidėti. Bet telefono signalas - nebloga idėja, Tomai. Kol kas Augustai, Dievo prašau tik dar daugiau darbo, nes tai viso mano gyvenimo variklis. Reikia dirbti, jei nori gyventi ir tobulėti profesinėje srityje. Bėda, kad moterims po darbo dar yra "antra darbo diena" - virtuvė, parduotuvės, skalbimas ir t.t. Viso to nemėgstu, tačiau tenka. Galiausiai - maldai menkai lieka jėgų. Bet, ką gi ... ;)

Augustas

Citata iš: Giedrė  rugsėjo 19, 2016, 05:32:07
... Bet telefono signalas - nebloga idėja, Tomai.
:thumbup:

CitataKol kas Augustai, Dievo prašau tik dar daugiau darbo, nes tai viso mano gyvenimo variklis. Reikia dirbti, jei nori gyventi ir tobulėti profesinėje srityje. Bėda, kad moterims po darbo dar yra "antra darbo diena" - virtuvė, parduotuvės, skalbimas ir t.t. Viso to nemėgstu, tačiau tenka. Galiausiai - maldai menkai lieka jėgų. Bet, ką gi ... ;)
Taip, žinoma, profesinės pareigos yra šventas reikalas. O va tą "antrąją darbo dieną", sakyčiau, labai pasistengus, visai įmanoma sumažinti. Kaip Tau pačiai toks variantas atrodo, Giedre?  :-\

vida

Giedre, tu labai nuoširdus žmogus. Kiekvienas turime savo maldos praktiką. Aš manau, kad  noras kyla melstis be jokios priežasties, o iš tikrųjų be Šv. Dvasios veikimo mes negalėtume lūpų praverti. Jėzus nori mūsų širdies. Man atrodo, kad ne litanijų gausa, o mūsų padėka ir gyvas kreipimasis į Kristų labiausiai vertinamas. Jau rašiau, kad disciplina reikalinga maldoje. Galiausiai kiekvienas asmeniškai susidėliojame tą laiką, kurį skiriame maldai. Anksti keliuosi, bet jau išsiugdžiau įprotį( kaip dantis valyti) pagal knygelę Žodis tarp mūsų paskaityti Šv. Raštą, pasimelsti. Aišku, viskas labai individualu. Viena žinau, kai pasakai taip, Dievas padaugina laiką , svarbu troškimas. Šeimos nariai irgi ,, koreguoja'' maldą. Anksčiau vyras , nežiūrint  kad meldžiuosi kalbindavo, blaškydavo. Dabar ėmė gerbti ir ,, netrukdo''. Svarbiausiai nepaliauti. Ar važiuoji , ar eini , ar guli kreipti mintis į Viešpatį. Tai turbūt ir yra malda.

Varlė keliauninkė

Citata iš: Pilgrim  rugsėjo 18, 2016, 14:01:28
skaitau ir beskaitant kyla mintis, kuria pasidalinsiu ...
kažkur teksto paraštėse krebžda toks pasvarstymas,
melstis reikia, melstis privalu, tačiau atsiranda baimė, kad malda bus
netinkama, kad malda bus neteisinga ...
tai ir klausimas - o kas yra teisinga malda ?
ar rožinis, ar mąstomoji malda, ar Tėve mūsų, ar ... ?
čia bijai, Pilgrim? ar čia tie, kurie pasidalino bijo?

Citata iš: Pilgrim  rugsėjo 18, 2016, 14:01:28
p. s. jau ne vienoje forumo diskusijoje pastebiu tai, kad prieiname tam tikrą forumo "ribą"
ją įvardinčiau konfidencialumo riba. Diskusija turėtų tęstis mažesnėje auditorijoje.
konfidencialumo nebūna tik su vyru ar žmona arba su geriausiu draugu :) todėl mažesnė auditorija nieko neišspręstų. Virtualiai, sakyčiau, net saugiau :P

Diak. Tomas M.

Citata iš: Giedrė  rugsėjo 19, 2016, 05:32:07
Bėda, kad moterims po darbo dar yra "antra darbo diena" - virtuvė, parduotuvės, skalbimas ir t.t.

Truputį offtopicas, bet žinok, Giedre, vyrai irgi turi savo "antrą darbo dieną" ;) Siurprizas!

Pilgrim

Citatačia bijai, Pilgrim? ar čia tie, kurie pasidalino bijo?
kiekvienas suranda savo atsakymą ... kiekvienas asmeniškai.

mažesnė auditorija taip pat ir ta prasme,
kad dialogas/diskusija matomi mažesnei/apibrėžtai auditorijai.
Ar namai tinkama aplinka ... diskusinis dalykas

Kaštonas

"konfidencialumo nebūna tik su vyru ar žmona arba su geriausiu draugu"
Būna, būna... (Labai retais atvejais kai jo nebūna)

"Ar namai tinkama aplinka ... diskusinis dalykas"
Gali pamėginti pasakyti bent viena pasiteisinimą kokio aš negirdėjęs.
Kai noro nėra ...
TINKAMA. NET LABAI.





Silvija

Namus turėjau ta netiesiogine prasme, Pilgrim ;) Vakar autobuse jaučiausi kaip namuose, nes su savo bendruomene, o va namuose, kur gyvenu, ne visuomet apie maldą išeitų pašneket :(