• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 25, 2024, 02:05:39

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Atsargiai - Muzika !

Pradėjo Agnietė, sausio 16, 2013, 10:27:22

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Citata iš: kukulis  gegužės 21, 2014, 08:22:21
Šiaip pas pravoslavus, kiek žinau, iš viso jokių muzikos instrumentų nenaudoja - tik balsus :) Nes jiems vargonų skambesys yra per grubus liturgijai ;)

Jie nenaudoja vargonų todėl, kad vargonai savo tonais (ypač žemais) veikia žmogaus kūną, gal net galima būtų pavadinti aistras, todėl norint to išvengti ir kiek įmanomai sukurti sakralesnę aplinką, jie naudoja tik žmogaus balsą.

Silvija

Pasidomėjau apie kūrinį, kurio ištrauką atliko aštuonmetė mergaitė tame video ir radau kai ką įdomaus: http://classicalmusic.about.com/od/opera/p/5magicflute.htm, jūs žinojote, kad Mocartas buvo masonas? :o

Kažkada mokykloje pati dainavau kūrinuką iš "Užburtosios fleitos": Koks balsas čia skamba toks mielas, švelnus? Tralialia lia lia lia lia lia lia... :D

Diak. Tomas M.

Prudencija, kaip prisistatyme minėjai, dažnai turi stiprią nuomonę. Suprantame. Kita vertus, tavo slapyvardis apeliuoja ne tik į protingumą, bet pagal reikšmę dar ir į atsargumą, apdairumą, taupumą (žodžiuose?).

Kalbant apie muziką ir jos poveikį žmogui, jo dvasiniam gyvenimui, pradžiai norėčiau paklausti, ar tavo nuomonė be tavo pačios požiūrio ir ribotos, vos kelių dešimčių metų gyvenimo patirties dar kažką už savęs neša? Sakysime tu turi išsilavinimą dvasinėje ir muzikos srityje, darei tyrimus, kaip tam tikra muzika veikia žmogų emociškai ir dvasiškai, o gal buvai dvasine vadove ir padėjai žmonėms siekti šventumo (čia tikriausiai kalba eina apie tuos "nesveikus")?  :-\

Prudencija

Labas Tomai,

Kaip iškart matau, tamstai mano nuomonė nepatinka :) Ir atsargumą ir taupumą su šiuo terminu pradėjo vartoti žmonės gerokai vėliau nei pats terminas atsirado.
Ne, turiu pakankamai žemišką išsilavinimą. O ką be išsilavinimo esu gyvenime dariusi ir veikusi ir kaip padėjusi žmonėms - per ilga tema  šnekėti.

Nedariau su muzika susijusių tyrimų, nes man pernelyg silpnai logiškai paaiškinama sritis. Taip pat ištirti emocinį poveikį nėra sunku. Dvasinio poveikio nepaskaičiuosi :)

Tiesiog dalinuosi savo kuklia nuomone jos nekišdama kitiems. Jei visi būtų vienodos nuomonės ar forumas (kaip priemonė) ilgai gyvuotų? Netektų prasmės

kukulis

Sutinku - nuomonių skirtumas labai gerai. Ir pripažįstant nuomonių skirtumus atsiranda terpė diskutuoti įvairiais klausimais.

Antra vertus, jeigu mes perdėtai pradėsime gerbti nuomonių skirtumus, pasidarys taip, kad aš negalėsiu išsakyti savo nuomonės, kadangi gerbdamas kito nuomonę, bijosiu, kad su savo išsakymu galiu jį įžeisti.

Konkrečiai kalbant, šioje temoje vystoma nuomonė, kad priklausomai ne vien muzikos turinys, bet ir stilius daro dvasinį poveikį. Prudencija pasisakė, kad muzikos stilius jokiais būdais nedaro dvasinio poveikio, o tik turinys.
Tomas sako - kad daro ir turinys ir stilius, ir to pagrindu toliau vystė temą.

Klausimas sekantis: ar galime toliau vystyti temą apie tai, kad ir stilius daro dvasinį poveikį, bet tuo pačiu neįžeisim Prudencijos ir kitų, turinčių nuomonę kaip ji? :) Ar tai, vis dėl to, nesuderinami dalykai? :D


Prudencija

Ne ne ne ;) nesakiau, kad nedaro poveikio. Tiesiog nemanau, kad rokas yra piktojo muzika pats iš savęs. :) Jei mane kas nors įtikins kitaip - mielai sutiksiu ir priimsiu įtikinimą :) Paminėjau, tik tai, kad tai gali būti saviraiškos stilius :) Pvz jei aš esu labai gera būgnininkė, kodėl negaliu grodama būgnais šlovinti? Manau kad aišku galiu :)

Diak. Tomas M.

Prudencija, esmė ne tame, ar man kažkas patinka ar ne. Šio forumo tikslas yra padėti vienas kitiems siekti šventumo. Tokiu atveju, neatsargiai duodami patarimus, kurie remiasi išimtinai mūsų ribotu suvokimu, galime kitiems duoti blogą patarimą. Todėl reikia būti atsargiems. Dėl tos priežasties mes stengiamės remtis įvairiais šaltiniais, kurie patvirtina mūsų nuomones, pažvelgti į Bažnyčios kolektyvinės išminties lobyną.

Tu sakai, kad kažkas nėra bloga "iš savęs". O kaip patikrinti? Vienas iš patikrinimų yra kilmės būdas. Kaip dalykas kilo, kas buvo jo (tiesioginis ar netiesioginis) įkvėpėjas, kaip jis vystėsi?

Šioje temoje mes pateikėme nemažai resursų, todėl norėdama pasigilinti į temą, paskaityk/paklausyk bent keletą jų, tikiuosi pasidarys aiškiau.

Pradedant afrikietiškais ritmais, baigiant pagrindinėmis "kultinėmis" rokenrolo žvaigždėmis, kurios praktiškai ir apibrėžė muzikinį stilių, bei suteikė DNR tolesnėms jo atmainoms, matome okultines praktikas, neslėpiamus atlikėjų liudijimus ar faktus, kaip jie pardavė velniui savo sielas vardan muzikinių pasiekimų ir šlovės. Tokiu būdu matome, kad nuo pat pradžių viskas yra įtakota okultizmo, o kūrėjai kūrė tiesioginio velnio įkvėpimo pagauti. Sakysime tai neįtikino tavęs, tu vis dar manai, kad tas obuolys nuo pažinimo medžio gali būti geras.

Kitas - vaisių būdas, kokius vaisius (tiesioginius ir netiesioginius) duoda tas dalykas? Rokenrolo akivaizdžiausias vaisius yra prasidėjusi seksualinė revoliucija, kuri praktiškai nušlavė tikėjimą nuo JAV paviršiaus ir pagimdė ištisą "gėlių vaikų" kartą, pasimetusią tikėjimo ir moraliniuose pasirinkimuose.

Kitas vaisius yra psichologinis ir fiziologinis poveikis žmogui. Nuo pat Elvio ir bitlų laikų žvaigždės savo elgesiu ant scenos ir gyvenime, skatino amoralų elgesį, populiarino okultizmą, narkotikus, jų įtakoje kūrė muziką, šlovinančią tą patį amoralų elgesį, okultizmą ir tuos pačius narkotikus.

Kalbant apie psichologiją, rokenrolas skatina apgaulingą visiškos, neribotos laisvės jausmą (Do what thou wilt), skatina jos siekti. Rokas savo ruožtu skatina protesto jausmą, skatina pasipriešinimą, prieštaravimą. Sunkusis rokas ir metalas skatina agresiją. Kurie šių dalykų tavo nuomone yra iš Dievo ir veda prie Dievo?

Kartais tuos vaisius sunku pastebėti. Pavyzdžiui, vairuodamas garsiai klausau roko, grįžtu namo pakilios nuotaikos, jaučiuosi atsipalaidavęs, tačiau žmonai kažką "ne taip" pasakius, tuojau ją užsipuolu ir dar apkaltinu, kad sugadino man "gerą" nuotaiką... čia toks realus epizodas, kuris bet kuriam gali atsitikti, bet kurį sunku užčiupti.

Egzorcistai - šių laikų gaisrininkai ir gelbėtojai, kurie realiai susiduria su dvasinėmis nelaimėmis. Šiuo atveju jų nuomonės tikrai verta įsiklausyti, nes jie realiai mato, ką gali padaryti muzika ir kaip blogis per ją veikia. Egzorcistai pasaulietinės muzikos atžvilgiu (ypač rokenrolo, roko ir metalo) yra nusiteikę gana vieningai.

Dievas yra ramybė. Tikiuosi sutiksi. Tokiu būdu kelias į šventumą yra kelias į ramybę. Jei šiandien priėmiau Švč. Sakramentą ir paskendau ramybėje, bet važiuodamas namo užsimetu "gero roko" (kad ir su krikščioniškais tekstais), kaip tai atsispindi mano sielos ramybėje? Ar ta muzika, kuris savo esme skatina manyje maištingus jausmus, veda į ramybę?

Grigališkojo giedojimo taisyklės formavosi šimtmečiais ir formavo jas šventi protai. Kai kurie modernūs bažnytinės muzikos kūrėjai netgi priekaištauja, kad grigališkajame giedojime yra uždrausta naudoti tam tikras intonacijas. Jie pamiršta, kad sakralinės muzikos tikslas - kelti sielą prie Dievo, o ne jaudrinti jausmus (net jei jie ir geri būtų). Tikėjimas nėra melodrama.

Pereinamosios priemonės argumentas. Kartais žmonės sako, kad sunki muzika su krikščioniškais tekstais yra geras dalykas, nes padeda žmonėms pereiti iš satanistinių muzikos stilių. Man tai primena metadono pavyzdį, kai narkomanams jis buvo pradėtas nemokamai dalinti, siekiant padėti įveikti priklausomybę. Realybėje nemažai narkomanų taip ir lieka "pasėdę", jei ne ant tikrų narkotikų, tai ant to pačio metadono... Jei žmogus tikrai atvertų savo širdį ir paprašytų Dievo paimti visą tai iš jo, Dievas neabejotinai tai ir padarytų, bet... tiesiog dažnai mes patys nenorime skirtis su tais dalykais. Čia panaši situacija, kaip žmogaus, kuris paskyrė savo gyvenimą mokyti jogą, bet vėliau supranta, kad tai nėra gerai. Ar jis ryšis visa tai išmesti ir pradėti viską nuo nulio?  :-\

Manau panašias paraleles galima išvesti ir su būgnininkės pavyzdžiu. Gal ji galėtų paklausti - Dieve, Tu man davei gerą ritmo pajautimą, kaip dar kitaip galėčiau tai panaudoti Tavo garbei? O gal, prisiminus Šv. Antonijų iš Surožo, tarti: "Dieve, jei tu manai, kad tas ritmo pajautimas atitraukia mane nuo Tavęs, atimk tai iš manęs".

Silvija

Norėčiau paremti moterišką flangą :) ir dar jaunystę :) Prudencija, nenusimink labai, žinok mes čia kartais ir griežčiau vienas su kitu pasikalbame, bet kas atlaiko ir nuolankumu priima, žiūrėk po kiek laiko labai stipriai ūgtelia, tampame nuo to tik artimesni ;)

Šiaip tai aš tave labai suprantu, nes mano vaikai yra lygiai tokios pat nuomonės, o vyrui išvis nepaaiškinsi kokią muziką klausyt. Kai kur nors važiuojame automobiliu, tenka girdėti, bet neklausyti (čia perfrazavau tą mintį kai kalbėjome apie skaistumą - "žiūrėti, bet nematyti" :) ). Todėl manyčiau šioje temoje dar aktualu ir apie tai pakalbėt, kaip gyventi tokios "apgulties" sąlygomis.

Pilgrim

Sveika Prudencija,
kol kas nebuvo galimybės pasakyti labas, dabar pasitaisau  :)
didelis užimtumas  :(

Ar egzistuoja krikščioniškas rokas ... Sudėtingokas klausimas ...
Yra teologų, kurie tvirtina, kad taip ... tačiau yra teologų, kurie sako ne ...
Na toks vaizdukas

https://www.youtube.com/watch?v=Q5VFC_TDkYM
ir kiekvienas galime sau atsakyti ar norėtume ten būti ...

Maginiuose, okultiniuose, šamanų ir pan. ritualuose ritmas turi ypatingą reikšmę. Čia muzikos forma yra labai svarbi. Ji yra ženklas ir tekstas kartais būna mažiau svarbus. Tekę ir matyt, ir girdėt kuomet ritualų metu sėkmingai panaudojama Tėve mūsų malda. Tuomet muzikinė forma yra centras, kuris duoda ženklą, o žodžiai tokios reikšmės neturi. Taip suklaidinama.
Palyginimui
http://www.realmusic.ru/songs/757359 ir

https://www.youtube.com/watch?v=DTMB40iwoH8

Taigi ar egzistuoja krikščioniškas rokas ... kiekvienas muzikinis stilius ar kryptis turi savo instrumentų rinkinį.
Galbūt vieni instrumentai labiau tinka vieniems tikslams, o kiti kitiems  :-\  Tiesiog pamąstymui tai ...
Roko grupių muzika labai skiriasi, o įvertinant visą kontekstą iš viso galime tiesiog paklysti ir suklysti
tam, kad atpažinti mums neužtenka pajėgumų, todėl nuolat prašyti šv. Dvasios šviesos
dar pora pavyzdukų

https://www.youtube.com/watch?v=c2U3PU-E32E

https://www.youtube.com/watch?v=8VgLKXD-BoY

Kad praplėstume matymo kampą klausimai laisvalaikiui,  ;) kurie padėtų suprasti, kodėl tai yra svarbu
kodėl atsirado muzika ?
Kokia muzikos reikšmė ?
paaukokime laiko šaltinių paieškai.
:thumbup:

O dabar į pievas ir lankas  ;)
kai ne Mišioms, o agapei ...  ::)
tokia mintis ... dalis apaštalų buvo žvejai ir Jėzus sakė tapsite žvejais, na žmonių ... bet vis tiek žvejai.
O ką žvejas pirma daro ... pašeria žuvį ir tada ant kabliuko  ;) tai gal ir tas sausainis tegul pabūna masalu,
kad paskui įkliūtų į Jėzaus tinklą  :D

Diak. Tomas M.

Šiandien klausiau pamokslo apie šeimos šventumo išlaikymą ir pasitaikė susijusi istorija, kaip mergaitė, kuri pirmosios Komunijos metu patyrė mistinį Dievo prisilietimą, o būdama 16 metų jau buvo pankuojanti ragana. Mergina dalinasi savo patirtimi, kaip tai atsitiko. Apskritai visa paskaita gera, bet įdedu nuorodą į tą vietą, kur pradeda pasakoti tą istoriją (anglų k.):

Pagan-proofing, Sanctifying the Home

Viskas prasidėjo nuo Youtube, rokenrolo muzikos, tuomet ji persimetė į hipių muziką, vėliau į punk ir ska, pradėjo skaityti fantazy knygas ir paskutinė stotelė - raganystė...

Visa kelionė nuo pareigingos katalikės merginos iki raganos užėmė 1 metus... Muzika yra galingas įrankis.

Įdomu, taip pat, kunigas dalijasi savo patirtimi - yra žymiai lengviau įtikinti sugyventinių porą išsiskirti (kad jie pradėtų gyventi atskirai), nei įtikinti bent vieną jų, atsisakyti blogos muzikos. Vaikinas greičiau atsisakys savo merginos, nei savo blogos muzikos  :no-no:

Taip pat jis pastebi, kad dabartinė karta pati nedainuoja. Ir čia tikra realybė - mūsų karta pamiršo kaip patiems dainuoti, todėl jiems pastoviai reikia užkimšti kažkuo tą žiojėjančią skylę ir dažnai ji užkemšama nuodinga muzika.

Donatas


Diak. Tomas M.

Kai jie pasityčiojo iš Jėzaus ir Apaštalų, iškart atsikračiau visos jų muzikos, kurią turėjau.

Tikintysis

   Negali pykti. Aš pats tai pamatęs panašiai galvojau. Bet Mamontovas sukūręs daug gražių dainų... Čia vieną laidą žiūrėjau, tai jis sakė, kad jo senelis yra pirmasis TSRS išleidęs lietuvišką abėcėlę. Pats ją ir parašė berods. O buvo kažkoks aukštas tų laikų pareigūnas ar tai vos ne KGB.
   Aš tai tarp panašių visokių stengiuosi surasti ką nors gražaus. Nepuolu jų teisti. Nejau negaliu net įsijungti jų muzikos, kuri man taip nuotaiką praskaidrindavo?

Diak. Tomas M.

Čia ne teisimas, bet mano pasirinkimas. Kiekvienas, net ir mažas pasirinkimas mus vis veda tolyn tų pasirinkimų tinkle - ar tiesiai ar į šoną?

Tikintysis

  Gerai aišku. Aš irgi dažnai mėgstu kategoriškumą.

kukulis

A. Mamantovas aktyviai dalyvauja Lietuvos Baltų kultūros judėjime.

Jau kažkada rašiau, kad pas juos man atmosfera slogi pasirodė. Be abejo tai subjektyvu, gal kiti žmonės kaip tik jaučiasi labai dvasingai ir t.t. Tačiau, kaip ten bebūtų, viena pasaulėžiūra kertasi su kita, ir todėl turi kažkurią iš jų atmesti.
Turbūt taip ir atsitiko A. Mamontovo atveju.

Taip pat žinau, kad su baltų kultūros bendruomenėmis aktyviai palaiko ryšius visokie burtininkai, ir "baltieji magai", ir ten stengiasi daryti kuo didesnę įtaką.

--

Nemanau, kad reiktų dėl to atmesti visą A. Mamontovo muziką. Nes tai ką jis kūrė anksčiau - buvo neįtakojama dabartinės jo pasaulėžiūros. Galima sakyti  - jis anksčiau buvo vienoks žmogus, o dabar kitoks.

vida

Birželio 23 d. Kaune bus koncertas , kuriame dalyvaus satanistinė grupė.
Kunigas Valkauskas prašo melsti Kraujo litaniją , kad sutrukdyti piktajam pasiekti savo tikslus.

kukulis

Prisijungsiu malda.

Ar čia kalba eina apie "Iron maiden" kurios plakatą uždraudė Kaune?

vida

Kukuli, negaliu pasakyti ar uždraudė tą plakatą. Tiesiog buvo maldos prašymas.