• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 24, 2024, 19:13:09

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Piratavimas ir kelios idėjos apie dvasinių veikalų prieinamumą žmonėms

Pradėjo Diak. Tomas M., sausio 22, 2013, 11:52:00

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Tikintysis

   Aš jau minėjau, kad domėjausi tais visais LM teismais ir visą tą sekiau metus su viršum. Kažko konkretaus nėra, nenubaudė to paties LM. Nauja LANVA vadovė teigia, kad negaudys, nebaus, bet stengsis teikti informaciją ir vartotojus informuoti, bei atpratinti nuo piratavimo (bent jau panašiai kalbėjo kai tik pradėjo dirbti).
   Įstatymas labai platus, čia gali apimti visą pasaulį jis. Ten vėl turi būti atitinkamos sutartys šalyse su tais kurėjais ar jiems atstovaujančiomis kompanijomis ir t.t... Daug visokių niuansų. LANVA vienokia veikla, LATGA vėl kitokia. Berods LATGA turi turėti sutartis su kūrėju norėdama jam atstovauti pagal įstatymą ar tai, kad tas įstatymas galiotų atitinkamoje šalyje.
   Aš pvz. mėgstu užsenietiškus klasikinius filmus, tarkim pvz. Tailando kokį sena 1965 metų kovinį kurio niekas neturi ir nėra pirkti, bet pasirodo kažkoks kovinių filmų fanas iš to paties Tailando dalinasi internete juo ir tik jis vienas teturi šį filmą su priėjimų prie interneto. Tai jei aš neturiu galimybės iš kitur gauti, aš juk nedarau "nusikaltimo" jei parsisiunčiu kažkokią senieną, kurios nėra net pirkti ir kuri greičiausiai net neapsaugota jokiais įstatymais ar aktais? Arba galioja ten kažkur Tailande, pas kažkokį tai seną tailandietį, kuris turi kažkokią įmonę nesuinteresuotą savo kūrinių apsauga. Tai kaip man dabar čia susimokėti ir kur? Ką daryti? Į LANVA skambinti?
   Terminas kūrėjas ir jo tariamas kūrinys yra labai plati sąvoka. Galbūt ji labiau tinka naujausiems ar bent jau labai populiariems (Mozartas) kūriniams.
   Kad čia diskutuoti - reikėtų pažvelgti ir iš leidėjų pusės. O čia dabar sakyti įstatymas ir viskas - negalima... Nors tą įstatymą internetui tik pritaikė ir viskas, nieko net nekūrė. mano manymu internetas (neapčiuopiamas) labai skiriasi nuo tikrovės kūrinių (apčiuopiama).
   Žinai jei ten paklausė kažkas parsisiuntė Aliukus kažkokius dėl įdomumo ar šiaip netyčiom ir jų net neklausė bei nebūtų net pirkęs, tai žinai... Čia tas įstatymas labiau man kaip draudimas siųstis kažką ne kiek atsakomybė už kažkokius kūrėjus ir jų kūrinius.
   Yra skirtumas vogti tas pačias cigaretes ar kažką siųstis internetu.
   Kažkam pavogė triusikus, bet net pats nežino kur jie buvo padėti ar išmesti per balkoną - ir po to sakyti, kad visi kieme vaiškto su jo triusikais...
   Pasipinigavimo įstatymas interneto atžvilgiu. Turguje, kur piratiniai CD šitas įstatymas visai kitaip atrodo.
   Arba dar serialai nauji. Juos kuria pačios TV kompanijos, kad per TV rodyti ir žmonių mases pritraukti. Tai jei Lietuvoje nerodo kažkokio naujo, o JAV paslaugos Lietuvai neteikia, kad pažiūrėt susimokėjus internetu - tai man laukti kol atsiras LT?
   Žaidimų atveju, tokioms šalims kaip Rusija (SNG/CIS) - taikomos nuolaidos, joms kainos būna 50-70 proc. pigesnės.
   Aš suprantu, kad kūrėjui internetas yra kol kas didžiausias galvos skausmas. Bet vėl, jei jo kūrinius iki interneto pirko 4 tūks. žmonių, o po interneto atsiradimo perka tie patys 4 tūkst., bet dar pora milijonų siunčiasi internete? Tai tie du milijonai jau apvogė jį?
   Be to kiekvienas iš mūsų skirtingai suvokia pačią tą piratavimo elgseną ir įstatymą.
   

Sigitas

Šnekėti galima daug ir apie viską, man labiau patinka praktinė dalis. Esu linkomanijos "gerbėjas" karts nuo karto parsisiunčiu kokį žaidimą ar filmą. Mano laptopas dabar jau gal kokie pora metų be jokios antivirusinės. Seniau pikrdavau ESSET, bet atėjo metas, kai pinigai labiau reikalingi realybėj, nei virtualybėj. Buvo metas, kai turėjau legalius WINXP, bet tie nuseno, dabar naudojuos WIN7, sūnėno įpiltais į senuką laptopą. Šeip nesu įstatymo mylėtojas. Tiek virtualybėj, tiek realybėj - važinėju automobiliu su pasibaigusiu technikiniu, kartais greitį viršydamas ar ten per beveik raudną šviesoforo signalą pramaunu... man patiko nuomonė apie įstatymą  iš kino filmo Matrica: "kai kuriuos įstatymo punktus galima apeiti, kai kuriuos - ignoruoti" taip ir darau, o Dievą vis meldžiu pasigailėti.

Katras Jėzaus palyginime išėjo nuteisintas iš sinagogos? tas, katras rodė pirštu ir sakė - ačiū DIevui, nesu toks, kaip jis?  ;)

Tikintysis

 :thumbup:
Nu jei jau apie automobilį, tai dar šiukšles pridėsiu - kartais patingiu parūšiuot :D

Varlė keliauninkė

Tikriausia viskas it depends/priklauso nuo.
Jei gali nusipirkti, bet neperki - darai nuodėmę; jei negali, bet tai reikalinga darbui ar dar kam - tai ką kur žmogus dėsies.. Tiesa, aš čia ne apie filmus ir muziką, o apie nelegalią programinę įrangą. Pati namuose naudojuosi nelegalia. Va paskambina iš kokios katalikų organizacijos, nesakysiu iš kokios, ar gali sumaketuot tą ir tą? Jei pasakysiu, kad pas mane namie nelegalios programos, tai negi jie ieškos, kas turi legalias? Abejoju.

Beje minėjau vienam kunigui apie tai, o jis man pasakė 'aš ir pats dar legalių neįsigijau' .. :)

ps
o kas dėl greičio viršijimo ir geltonus/raudonus šviesoforius, apie ką rašė Sigitas, tai turiu griežtą nuostatą - negaliu pažeidinėti ar apeidinėti įstatymo ir taisyklių, nes esu ne viena kelyje, yra ir kiti eismo dalyviai, už kurių gyvybę galiu tapti atsakinga. Todėl paprastai važinėju ramiai :)

Diak. Tomas M.

Bet jei tau reikia programos, gal vertėtų prieš tai paieškoti ar yra nemokamų, o ne imti geriausios ir brangiausios rinkoje ir naudoti nelegaliai? Jei esu stalius, galbūt galiu nusipirkti paprastą oblių, kuris nėra aštriausias ir patogiausias, bet darbą atlieka, piniginės neištuština ir sąžinę švarią išsaugo.

Štai Sigito atveju, yra kelios puikios nemokamos antivirusinės programos:

https://www.avast.com

https://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php

Comodo dar ypatinga tuo, kad ne tik leidžia naudotis asmeninėms reikmėms, bet net ir versle, todėl aš naudoju ją savo darbe, kadangi ne pelno organizacija neturi daug lėšų. Viskas legalu ir viskas nemokama.

Dėl operacinės sistemos, galima puikiai naudoti Linux, kurios dabar praktiškai identiškos Windows sistemoms, o daugelį jų net nereikia instaliuoti, gali paleisti tiesiai iš CD, kurį pats gali išsikepti. Rekomenduoju:

https://www.linuxmint.com/download.php

Ir taip yra su daugeliu programų. Pvz aš pats perėjau naudoti GIMP grafinį redaktorių ir kol kas išsiverčiu. Ar yra labai galinga ir super patogi programa? Ne visai, bet įpranti ir gali atlikti darbą.

Tad prieš žengiant pavojingą žingsnį, reikia nepatingėti padaryti namų darbus ir pasistengti ieškoti kelių, kaip nepadarius nuodėmės...

Na, o dėl kunigėlio nuodėmių, tai čia ne pateisinimas ;)

Varlė keliauninkė

Na, Gimp man nelabai tinka, nes neturi daugelio reikalingų funkcijų, o geros ir brangios programos brangios todėl, todėl, kad ir yra skirtos profesionalams, prie kurių, kad ir kaip ten bebūtų, tenka priskirti ir save..

Jeigu žiūrint taip griežtai kaip tu Tomai, tai ir rašymas į forumą ar naršymas internete darbo metu (kaip daugelis dirbančiųjų čia rašo, tame tarpe ir aš) taip pat yra vagystė. Darbdavio laiko vagystė. Sutinki?

Sigitas

Tos nemokamos programos būna tiek užkimštos reklamomis, kad užknisa vien pakol ją paleidi...  :-\

O staliaus įrankiai... anądien va reikėjo išgręžti skylutę medinėje lentelėje, paėmiau vieną naują iš komplekto medžiui gręžti, pirkto maksimoje, tas užsilenkė net iki pusės skylės nedagręžus.  :swoon: Po to susiradau kažkokį ten seną rusišką atbukusį grąžtuką ir dabaigiau gręžti. Jie netgi ne vienkartiniai!

Vagystės, melavimas, sukčiavimai pasitaiko visose gyvenimo srityse, nereikėtų sureikšminti tos vienos kompiuterinės srities. Man, pavyzdžiui, iš vonios pastoviai po vienokių ar kitokių svečių, kurių mano gyvenamoje sodyboje netrūksta, dingsta šukos ar žirklutės nagams karpyti ar dar kokie niekniekiai. Nusiperku kitus. Nekreipiu į tai dėmesio. Va savo autobusiuko nuo balandžio pabaigos kaip nebematau, nes daviau vienam meistrui kėbulą remontuoti (rūdžių daug). Vis pažada, jog savaitgaly bus gatavas, o jau ir birželis baig įpusėti...  ::)

kukulis

Nemokamos programos geros tik "opensource" ir geriausia pagal GPL arba LGPL licenciją. Nebus jokių reklamų 100% užtikrinu.

Įrankius reikia pirkti specializuotose įrankių parduotuvėse, kur savininkas nenori savo firmos vardu rizikuoti. O meistriukus reikia nuolat spausti, ir pasakyti, kad tą ir tą datą mirtinai reikia;  nes tik taip jie supranta kad tau tikrai reikia, ir pradės daryti. ;)


Žiauriai mėgstu patarimus dalinti  ;D

Silvija

Citata iš: Tomas M.  birželio 03, 2016, 02:24:04
... jei dalykas nėra prigimtinė žmogaus teisė ar kažkas, kas būtina išgyvenimui, jis nepapuola į tą kategoriją, kur galima tikėtis išlygų.

Man atrodo tinkamiausias šis atskaitos taškas.

P.s. paryškinimas mano. Nes kartais - būna tokių tamsių minučių - gali būti gyvybiškai reikalinga pasižiūrėti kokį nors filmą ar pasiklausyti muzikos.

Diak. Tomas M.

Citata iš: Sigitas  birželio 07, 2016, 02:46:13
Tos nemokamos programos būna tiek užkimštos reklamomis, kad užknisa vien pakol ją paleidi...  :-\

Matai, tu jau turi savo nuomonę, tad net nebandęs numoji ranka... ką jau kalbėti apie "ateikite ir pažiūrėkite"...

Varlyte, tu visai teisi dėl laiko. Aš asmeniškai esu sau pasiskyręs tam tikrą minučių laiką per valandą (galvoju 10 ar 15?  :-\ ), nes tyrimais įrodyta, kad tos pertraukėlės ir atsijungimas yra būtinas, norint išlaikyti dėmesį ir kūrybingumą, ir stengiuosi darbo dienos metu neviršyti bendro to laiko sumos. Ne visada gaunasi, bet bent jau pradedi žymiai sąmoningiau leisti savo laiką. Man tai primena originalios karmeličių konstitucijos vienuolynų praktiką, kur rodos kiekvieną valandą viena sesutė įeina į kambarį ir suskambinus varpeliu primena: "Prisiminkite, kad esate Dievo akivaizdoje!" :)

Donatas

Siūlau pažiūrėti į situaciją iš kitos pozicijos: jei nemokate už filmą, muziką, ar programinę įrangą tai už ją sumoka kiti, kurie ją naudoja legaliai...

O dėl pertraukėlių darbo metu - jų metu reikia bent atsistoti,  pavaikščioti ir, nes kitaip galima ir rimtą traumą patirti. Pas mus darbe viena moteris net koją susilaužė - po ilgo sėdėjimo stojosi, nepajuto nutirpusios kojos, nugriuvo ir gipsas. Tačiau bet kuriuo atveju pašaliniais reikalais užsiėmimas darbe nėra tiesioginis darbdavio "apvagimas". Mokama už padarytą darbą ir jei žmogus užsiima darbe ne tuo kuo reikia tai jis ir padaro mažiau, automatiškai turiu mažiau galimybių gauti didesnį atlyginimą ar aukštesnę poziciją.


Kaštonas

"Mokama už padarytą darbą ir jei žmogus užsiima darbe ne tuo kuo reikia tai jis ir padaro mažiau, automatiškai turiu mažiau galimybių gauti didesnį atlyginimą ar aukštesnę poziciją. "

Darbas darbui nelygus.
"užsiima darbe ne tuo kuo reikia tai jis ir padaro mažiau," iš savosios patirties galiu pasakyti "kuo daugiau darbo - tuo daugiau maldos".
"automatiškai turiu mažiau galimybių gauti didesnį atlyginimą ar aukštesnę poziciją. " tai tarpusavio susitarimo reikalas įmonėje.
" gauti didesnį atlyginimą ar aukštesnę poziciją. " o kai gausi kas bus?

(turiu savo įmonę, taip pat kitoje įmonėje dirbu samdomo darbininko darbą)

Varlė keliauninkė

Citata iš: Donatas  birželio 08, 2016, 03:09:21
jei nemokate už filmą, muziką, ar programinę įrangą tai už ją sumoka kiti, kurie ją naudoja legaliai...
Tai yra firmos, organizacijos, biurai, kurie tiems patiems 'nuodėmingiems' nemokiems darbuotojams moka tokius pat nemokius atlyginimus?
O jei privatus asmuo gali įsigyti legalią, tai kodėl jam nesumokėti ir už tą kuris neišgali įsigyti, ypač jei jis krikščionis.. čia ta pati dalijimosi kultūra, kaip kad sušelpti močiutę prie bažnyčios ar benamį.

Citata iš: Donatas  birželio 08, 2016, 03:09:21
bet kuriuo atveju pašaliniais reikalais užsiėmimas darbe nėra tiesioginis darbdavio "apvagimas". Mokama už padarytą darbą
:) Kažkada ir aš naiviai galvojau, kad normalus darbdavys moka "už padarytą darbą". Mano šefas kažkada man pasakė "perku tavo 8 valandas  ir moku tiek ir tiek". Viskas. Ir per tas 8 valandas jis gali tave užversti tokią darbų krūva, kad norėdamas atsikratyti nepatikusio darbuotojo, lengvai ir legaliai gali tą padaryti. Toks yra naujųjų lietuvių verslas.

Kaštonas

"Toks yra naujųjų lietuvių verslas."

Nebūčiau toks kategoriškas.

Varlė keliauninkė


Kaštonas

"Bet."
Yra gerų pavyzdžių?!

Pvz. buvusiame mano gyvenimo etape "darbo metu" galėjau žaisti lauko tenisą. Penktadieniais eiti "kur pakvietė".
O ir šiandiena nesiskundžiu. :)

"kelios idėjos apie dvasinių veikalų prieinamumą žmonėms" tai penktadienį į "mokyklą" varau. :D

Donatas

Citata
čia ta pati dalijimosi kultūra, kaip kad sušelpti močiutę prie bažnyčios ar benamį.
Ne ta pati, močiutė pati nelenda į svetimas piniginės. Čia labiau pasiėmiau ne vietoje padėta daiktą kultūra. :) Arba benamis pats nekviestas ateina į sandėliuką ir ten išsirenka sau pašalpą, nors turi pinigų ir galėtų pasiimti daiktus nusipirkti.

CitataMano šefas kažkada man pasakė "perku tavo 8 valandas  ir moku tiek ir tiek". Viskas. Ir per tas 8 valandas jis gali tave užversti tokią darbų krūva, kad norėdamas atsikratyti nepatikusio darbuotojo, lengvai ir legaliai gali tą padaryti. Toks yra naujųjų lietuvių verslas.
Kai šefas pamatys, kad per 8 valandas vieni padaro dvigubai mažiau nei kiti, padarys išvadas. Arba nepadarys, tačiau darbe niekas amžina ištikimybe neprisiekia.

Diak. Tomas M.


Sigitas

Man čia toks klausimas iškilo, manau į šią temą įsipaišo.
Ar tai yra vagystė, jeigu, tarkim, aš susirandu internete reikiamą ir man tinkamą paveiksliuką, jį copy-paste į savo kompo hardą, vėliau jį įkeliu į savo susikurtą svetainę ir panaudoju, tarkim, savo firmos logotipui, prie jo priklijuodamas kokį nors ten užrašą ar šiek tiek jį pakeisdamas savo nuožiūra.

Juk jeigu ateičiau į paveikslų galeriją ir iš jos pasiimčiau kokį tinkamą paveikslą, o vėliau jį pristatyčiau kaip savo nuosavą tai tas reikalas tikrai būtų įvardytas kaip vagystė, nusisavinimas ar dar kaip panašiai. Arba nuotrauką jeigu paimu iš kito žmogaus albumo tai juk irgi vagystė. O iš interneto jamam viską be jokių skrupulų ir sąžinės graužaties, kaip kad žmonės prie ruso viską tempdavo iš darbovietės. ...  ::)

Diak. Tomas M.

Taip, tai yra vagystė. Tiesa pasakius, didelės kompanijos skanuoja internetą ir jei randa jų paveikslėlius, informuoja svetainių savininkus, kartu su teismų grasinimais. Man pačiam vieną kartą taip buvo, vos išsisukau. Todėl reikia naudoti taip vadinamus Public Domain arba CC0 licenciją turinčius paveikslėlius. Kai kurios licencijos leidžia naudoti paveikslėlį jei pridedamas prierašas apie autorystę, kitos leidžia naudoti paveikslėlį, bet neleidžia jo modifikuoti, o kitos leidžia ir tą ir tą, tad visuomet reikia žiūrėti.

Čia galima rasti populiarių licencijų Creative Commons atributus, kuriuos naudoja Flickr ir kitose svetainėse: https://lt.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons

Taip pat yra svetainės, kuriose talpinami tik Public Domain paveikslėliai, todėl visada būsi ramus, kad gali ir naudoti ir daryti pakeitimus, aš naudoju dažniausiai:

http://www.freeimages.com

http://pixabay.com