• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 14:15:57

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kuklumas ir orumas aprangoje, išvaizdoje. Ar moterys turi būti patrauklios?

Pradėjo Diak. Tomas M., liepos 18, 2013, 00:15:13

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Sparnai, taigi aš sakiau neperlenkti lazdos su tais aukštakulniais :D

Bet šiaip tai labai gražus tavo komentaras :thumbup:

Pilgrim

Galvos dengimas apdangalu moterims einant į Bažnyčią turi simbolinę prasmę. tai tikrai nėra susiję su kokiu nors poveikiu.
Apaštalas Paulius, vadovaudamasis bibline logika, judėjų ir pirmųjų krikščionių tradicija, pirmame laiške Korintiečiams nurodo galvos apdengimo taisykles ir paaiškinimą. Šią ištrauką jau aukščiau pateikė Tomas, kad nereikėtų jos ieškoti primenu 1 Kor 11, 3 -
Noriu, kad žinotumėte, jog kiekvieno vyro galva yra Kristus, moters galva – vyras, o Kristaus galva – Dievas.
Kiekvienas vyras, kuris meldžiasi ar pranašauja apdengta galva, paniekina savo galvą.
Ir kiekviena moteris, kuri meldžiasi ar pranašauja neapgaubta galva, paniekina savo galvą: tai tolygu būti nuskustai.
Jei jau moteris neapsigaubia, tai tegul ir nusikerpa! O jei moteriai gėda nusikirpti ar nusiskusti plaukus, tegul apsigaubia.
Vyrui nereikia gaubti galvos, nes jis yra Dievo atvaizdas ir atšvaitas. O moteris yra vyro atšvaitas.
Juk ne vyras padarytas iš moters, bet moteris iš vyro,
taip pat ne vyras buvo sukurtas moteriai, o moteris vyrui.
Todėl moteris privalo turėti ant galvos priklausomybės ženklą dėl angelų.

Paulius pateikia argumentus, nurodo ne tik vyro ir moters kilmės eilę, tačiau jis taip pat kalba ir apie atsakomybę. ši atsakomybė turi savo hierarchiją ir santykį. Vyras yra kur kas labiau atsakingas Dievui, atsakingas už žmoną, už savo šeimą ir pratęsiant toliau kūriniją, visuomenę. Vyro pareiga melstis už žmoną, ja rūpintis, paskelbti Dievo žodį savo šeimai, nepaprastai gražiai skamba - būti vyskupu šeimoje. Moters išskirtiniu užtarėju pas Dievą yra jos vyras.
Apaštalas pasako, kad galvos apdangalas yra santuokinio santykio, panašiai kaip vestuvinis žiedas - priklausymo vyrui ženklas.
Kitas dalykas, apie kurį vis sukasi kalba, - kuklumas, kuris yra svarbi krikščioniška dorybė,
bažnyčia nėra vieta, kur reikia demonstruoti viliojantį grožį, blaškyti kitų dėmesį.


Silvija

Nagi nagi, paaiškink, Pilgrim, apie tą simboliką šių dienų kontekste. Kodėl nepaisoma ir visi tyli (išskyrus Tomą ;))?

Diak. Tomas M.

Pilgrim, labai gražūs žodžiai apie vyro misiją šeimoje - DĖKUI ;)

Citata iš: sparnai  spalio 01, 2013, 07:06:55
Manau kad siuolaikine mada paremta moters prigimtiniu troskimu buti zavingai. Troskimas gi musu kyla is pasaukimo.

O aš galvojau... kaip ten Apaštalas Paulius sakė, kad ne moters plaukų pynės daro ją gražia :)

(Prasideda sarkazmas) Tiesa, tikiuosi, kad kalbėdama apie pašaukimą, neturi omenyje seniausios profesijos ;) (Baigiasi sarkazmas)

Citata iš: sparnai  spalio 01, 2013, 07:06:55
Tarp kitko, auksti kulnai ne tik optiskai prailgina o taigi ir palieknina moters figura, taciau gerokai itakoja laikysena bei eisena.

Bandysiu teigti, kad tas laikysenos "pliusas" buvo dirbtinai padarytas tiek pačių moterų, norinčių "kiečiau" atrodyti, tiek vėliau gal ir "aukštosios" mados dizainerių, kuriems kurti batelius be aukšto kulniuko matomai yra neįdomu :)

Reikalas tame, kad moteris iš to žavesio troškimo vis persistengia ir nusiperka per aukštus batelius. O remiuosi šokio eksperte ir nauda moters sveikatai: Šokėjos laikysena: aukštasis mokslas apie aukštus kulniukus

P.S. Įdomu, jei sako, kad Dangaus vartai labai maži, tai gal net reikės atsitūpus pralįsti, o su aukštakulniais labai nepatogu būtų, na tada ant kelių teks repečkoti ;D

P.S.S. Įžvelgiau ir teigiamą aukštakulnių aspektą - ilgiau pavaikščiojus, jie tikrai prikankina moterį, o kančia yra gera auka Dievui!

sparnai

Man nuostabiai patiko komentaras apie vyro vaidmeni seimoje. Taciau nesutinku, kad esu vyro atvaizdas. Galit mane susaudyt, nesutiksiu. Paulius gyveno laikais, kuomet moters socialine padetis buvo kardinaliai kitokia nei dabar. Nors ir dabar patiriame diskriminacia. Taciau prisiminkime ne Pauliaus laiskus, o Pradzios knyga, kur sakoma ne tik tai, kad buvau sukurta is savo brangaus vyro sonkaulio, kas reiskia lygia, salia esancia, bet sakoma:
Tuomet Dievas tarė: ,,Padarykime žmogų pagal mūsų paveikslą ir panašumą; tevaldo jie ir jūros žuvis, ir padangių sparnuočius, ir galvijus, ir visus laukinius žemės gyvulius, ir visus žemėje šliaužiojančius roplius!"
27 Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą,
pagal savo paveikslą sukūrė jį;
vyrą ir moterį; sukūrė juos.[i10]

Taigi jokio kurinijos eiliskumo lytims nera. Zmogus yra zmogus. Vyras tai ar moteris. Ir apie vyro ir moters vaidmenis kalbeti dera atsizvelgiant i ju pasaukima, kaip butent kiekvienas yra pasauktas atspindeti Viespati. Vyras - stiprybe, tvirtumu, jega. Moteris - groziu, svelnumu, paguoda. Na cia nesipleciant.
Del aukstakulniu dydzio Tomai pilnai pritariu. Tai kas darosi dabar yra nusikaltimas praktiskai. O tuos didziausius ir nepatogiausius aukstakulnius mano manymu kuria tie, kurie nekencia moteru. Visgi nedidelis paaukstinimas yra visai patogus ir tam tikrom progom mano manymu pilnumoj tinka.
O ar zinojote, kad pirmieji pedkelnes ir aukstus kulnus eme nesioti vyrai? ;) 

Pilgrim

Sparnams  :)
               tiesiog klausimas, kur ta patiriama diskriminacija ?
Jooo ... feministės (čia tikrai ne Tamstai taikoma) ... vis už tas lygias teises, tačiau kame tos lygios teisės ? Kur turi būti tas lygybės ženklas ?
O gal vyrai yra labiau nuskriausti negu moterys  :-\ ?
Ir tiesiog pamąstymui, kas trukdo išgirsti to pačio apaštalo Pauliaus žodžius o jūs žmonos, jūs moterys būkite paklusnios ... kas trukdo ... ... ... paklusti  :) ?

Augucka

Visų pirma reikia pačiam sau atsakyti į klausimą: ar moku būti nuolankus (-i)? Ar moku būti kuklus (-i)?
Šiuolaikiniams žmonėms trūksta šių dorybių, dėl to kyla visokie feminizmai ir kitokie debilizmai. Atsiprašau, bet nesusilaikau.

Moterys besipuošdamos gerokai persistengia, nejaučia saiko ir peržengia visas padorumo ribas. Tas begalinis noras patikti vyrams, juos suvilioti, sužavėti... Kažin ar kuri puošiasi vien tik dėl savęs. Jei ir taip sako - meluoja. Netikiu, kad mes puošiamės tik dėl savęs pačių, jei į mus nevėpsotų vyrai. Kyla kažkoks vidinis pasitenkinimas, kai jauti, kad trauki savo išvaizdą stipriąją lytį...

Reikia keisti mąstymą, kad imtumei patikti ne vyrams, ne sau pačiai, bet DIEVUI. Gražinti savo sielą, o ne išorę.
Kas iš tos išorės, ji laikina. Amžina tik siela ir tik ja reikia rūpintis. Ją puošti ir gražinti, kad taptumei švarus ir grynas.

Besirūpindamas savo fizine išvaizda, netapsi gražus Dievui, o greičiau nutolsi nuo jo. Tai traukia į pražūtį, į nuodėmę, į nuodėmingus geidulius ir troškimus.

Būdamas kuklus ir atrodydamas kukliai, tu Dievui atrodysi daug patrauklesnis ir artimesnis, nes nekils pašalinės mintys, kurios traukia link pasaulio.

Dėl to vienuoliškas rūbas ir yra būtent toks, koks yra - kuklus, bet savaip nuostabus!

Štai tokios mano mintys  ::)





Pilgrim

Augucka,
1 Kor 7, 32-34 
  Nesusituokęs rūpinasi Viešpaties reikalais ir trokšta patikti Viešpačiui. O susituokęs rūpinasi šio pasaulio reikalais, stengiasi patikti žmonai  ir yra pasidalijęs. Taip pat netekėjusi moteris bei mergina rūpinasi Viešpaties reikalais, trokšdama būti šventa kūnu ir dvasia. O ištekėjusi rūpinasi pasaulio reikalais ir stengiasi patikti vyrui.
... visai normalu patikti vyrui  :)
Juk Žmona neturi valios savo kūnui, bet vyras. Panašiai ir vyras neturi valios savo kūnui, bet žmona. 1 Kor 7,2

sparnai

O ka sie Pauliaus zodziai turi bendro su tuo ka as sakiau apie zmogaus kilme ir tamstos mineta hierarchija?
Ir ar jums tikrai atrodo kad zmonos klusnumas vyrui turetu buti argumentuojamas tuo kad moteris kaip tamstos tikite, kilo is vyro? Hm... As tai maniau kad klusnumas turetu tiesiog kilti is meiles :) Juk ir Dievui paklustu is meiles.
Apie diskriminacija gal atskira tema net issipletotu, bet nesinori to. Per daug pasauliska tema.
Esu nemazai patyrusi ir tvirtai isitikinusi kad moteris visada gauna mazesni atlyginima nei vyras. Vyrams mokami didesni atlyginimai jau vien del to kad jie vyrai. Kiek daug pramones saku samdo moteris del to kad cituoju "Jos pigiau ir geriau dirba". Jau nekalbu apie pasaulinius mastus :)
O ir bendrai pagarba moteriai musu lietuvisku labai atsiprasau antidzentelmenu visuomenej yra tapusi visiska egzotika. kad ir toks "anekdotas". Vyras paprase nueiti i parduotuve autodetaliu ir nupirkti zvakiu. Tai pardavejas man i tevus tinkantis vyriskis, ogal ir vyresnis atitinkama intonacija salia kitu "dzentelmenu" garsiai sako: kokiu jums zvakiu? Kapiniu?
Poziuris i moteri dar oi kaip toli iki normalaus. Patys tiek prie jo priprate esam, kad net nesuvokiam kas su juo netvarkoj. 
Kas vyrai turi savo issukiu ir sunkumu, ir siuolaikinis vyriskumas yra siaubingai suzalotas, nesigincyju. Lytiskumas yra apskritai baisiai suzalotas, tiek vyru, tiek moteru. Taciau kalbam apie socialini reiskini, diskriminacija.
Ir is kur cia islindo zodis feminizmas?? Tiesa sakant ju filosofijos as nesuprantu. Taciau kaip bebutu, aisku kaip diena - moteris kaip buvo prastesnej socialinej padety taip ir liko. Pradzioj - del nuvertinimo ir vyru dominavimo, dabar, del to kad buvo pajungtos i ekonomines masinos aparata pilnu pajegumu. Ech... Nelengva :)

Augucka

Citata iš: Pilgrim  spalio 02, 2013, 08:03:51
Augucka,
1 Kor 7, 32-34 
  Nesusituokęs rūpinasi Viešpaties reikalais ir trokšta patikti Viešpačiui. O susituokęs rūpinasi šio pasaulio reikalais, stengiasi patikti žmonai  ir yra pasidalijęs. Taip pat netekėjusi moteris bei mergina rūpinasi Viešpaties reikalais, trokšdama būti šventa kūnu ir dvasia. O ištekėjusi rūpinasi pasaulio reikalais ir stengiasi patikti vyrui.
... visai normalu patikti vyrui  :)
Juk Žmona neturi valios savo kūnui, bet vyras. Panašiai ir vyras neturi valios savo kūnui, bet žmona. 1 Kor 7,2

Pilgrim,
Susituokus ir neįmanoma nesirūpinti pasaulio reikalais - namai, buitis, vaikai, vyras, gyvūnai - viskas krenta ant moters pečių. Kada gi tai moteriai ir bepasirūpinti savo siela? :-\ Visiškai natūraliai iš to ir kyla šios Biblijos eilutės. Jau senų senovėj taip buvo ir bus per amžius amen

O Biblijos žodžiams aš neprieštarauju.

Pilgrim

Užpuolėt jau visai  :) vos spėju atsakinėti  ;)
Apie kilmę aš nekalbėjau  :) kai rašiau apaštalo žodžius ... nepričiupsit  :)
Žmogaus sukūrimo esmę jau parašei, esam Dievo kūriniai ir taškas.
Sutinku hierarchija ne tas žodis kurį reikėjo panaudoti.
Ir šonkaulio įvaizdis skirtas visiškai ne kilmei parodyti.
Jis labiau apibrėžia žmogaus, kaip vyro ir moters vietą Dievo kūrybos plane.

Diskriminacija - pasaulietinė tema ... ? Na jau feministės tikrai nesutiktų.

Pagaliau dabartinėje kaip rašo sparnai ekonominėje mašinoje vienodai dūsta ir deja moterys ir deja vyrai taip pat.
Vartojimo kultūra iškreipia ne tik ekonominius santykius, bet ir santykius tarp vyro ir moters, santyius tarp manęs ir aplinkui esančio, kito. Santykius su pačiu savimi. Iškreipia ir mano tikėjimą.


sparnai

Nesakau kad ji katalikams neaktuali ar dvasiniam gyvenimui neturi itakos. Tiesiog bent jau mane ji veda i tas nepatenkintas ir irzlias mintis apie pasaulio neteisybe :)
Apie dusima ekoniminej masinoj ir prastesne moters padeti rasydama as turejau omeny, kad didzioji dauguma seimos moteru ne tik dirba pilna darbo diena, bet ir po darbo atidirba antra tiek. Tuo tarpu retas vyras dalinasi ta kruvi - buities prieziura-skalbimai, slavimai, valymai, lyginimai, valgio ruosimas, maisto pirkimas, vaiku mokslu prieziura, ir t.t. Jau nekalbu apie nors vieno vakaro skirima sau. Baisu, bet tai masinis reiskinys. Tei va...

Pilgrim

Nors vieno vakaro ...  :)
žinau, sunkus klausimas, kasdienybė, namų darbai,
bet šioje vietoje noriu dėti tašką. Ir ...
vis dar skaičiuojame Tikėjimo metų dienas, kuriose
Benediktas XVI kvietė giliau pažinti savo tikėjimą. taigi,
Dievo įsakymai, žinomi iki skausmo,
kaip ir Tradiciniai žingsniai, ligi skausmo žinomi,
iki altoriaus priklaupei centre pasisukai į kairę vėl žingsniai,
laipteliai, vėl žingsniai ... arba atėjai į Bažnyčią, švęsto vandens indas,
priklaupimas, kelias į suolą, link į kairę kaimynei aha su nauja skarute, linkt į dešnę,šv. Mišios ... kiek daug tokių kasdieninių, tradicinių dalykų ...
taigi Dievo įsakymai ... ir trečias iš jų švęsk sekmadienį ...
palauk o kodėl švęsk, gal čia koks nesusipratimas, gal garbink Dievą ... bet ne,
ne tik sekmadienį gi reikia garbinti... dalyvauk šv. Mišiose, gal ... ilsėkis, gal ... nežinau ...
o čia švęsk ... benueinančių Tikėjimo metų proga pagalvokim apie tą švęsk, juk nesako ilsėkis, nesako tik dalyvauk Mišiose bet švęsk ... paieškokim sau to atsakymo, ne vyrui, ne žmonai, net ne Dievui, o sau ... švęsk
Žinai, o paskui ... kažkaip atsiranda ir tie vakarai ir ne vienas, kaip nežinau ... kažkaip

sparnai

Taip, nors vieno vakaro. Ar tai kelia ironiska sypsena? As kalbu labai ukiskai. Va kolegei reikejo lankyti mankstas- rupintis savo sveikata. Tai vakaro skyrimas sau. Nors is tikro rupintis sveikata irgi kaip ir jokia prabanga ar igeidis, tiesa?
nezinau ar teisingai supratau jusu poetiskai isreikstas mintis, taciau svesti savo kasdienybes dovana ateinancia is Viespaties ranku, man vis tiek nereiskia kad toks netolygus pasiskirstymas kruviais yra teisingas :)

Pilgrim

Turejau mintyse paprastai - tik svest sekmadieni, ne poilsiauti, ne dalyvauti Misiose, bet svesti sekmadieni, o paskui ir vakaru atsiras laisvu, kaip svesti, turim atrasti patys.

Povilas

Jei nepriestarausit pameginsiu sugrist prie temos :) Manau, kad taisyklemis kuklumas neugdomas. Tikejimas. Kuo didesnis tikejimas tuo didesnis kuklumas. Tai ateina savaime. Issaukianciai apsirengusi ar kitaip "pasidabinusi" moteris - gyvas pagalbos sauksmas - nera meiles, nera tikejimo nera kelio ... Pagalba suteikti galima keiciant savo poziuri i zmones, tiksliau reikia pakeisti savo matyma :) Bet tai jau kita tema :) Atleiskit , jei nepataikiau

Diak. Tomas M.

Aš dar pridėčiau, kad pirmoje eilėje nuo pat mažiausių dienų, mes pradedame mokyti vaikus savo pavyzdžiu. O kai vaikas pradeda suprasti dalykus, tas pavyzdys įsigyvenęs jame, dar papildomai sustiprinamas tikėjimu.

P.S. Sveikas prisijungęs prie mūsų, Povilai   :thumbup:

Pilgrim

O va čia galima pasakyti tradicija,  :)
šiuo atveju tradicija šeimoje, bendruomenėje kaip rengtis,
kad apranga būtų kukli ir ori,
gali pateikti gerą pavyzdį.Ir tai taip pat padėtų
tėvais ugdant augančiają kartą.

Diak. Tomas M.

Labai nuodugnus apmąstymas apie moters galvos dengimą šventovėje:

http://blog.adw.org/2010/05/should-women-cover-their-heads-in-church/

Įdomiai paaiškinta Šv. Pauliaus nuoroda, kad moteris turi dengti galvą dėl angelų. Manoma, kad tai turi ryšį su pranašo Izaijo regėjimu, kuriame jis matė Serafimus, stovinčius Dievo akivaizdoje - dviem iš šešių sparnų jie dengė savo galvas:

CitataI saw the Lord seated on a high and lofty throne, with the train of his garment filling the temple. Seraphim were stationed above; each of them had six wings: with two they veiled their faces, with two they veiled their feet, and with two they hovered aloft.(Is 6:2-3). Hence the idea seems to be that since the angels veil their faces (heads) it is fitting for women to do the same.

O kodėl tuomet vyrui nereikia dengti galvos, jei net angelai dengia? Šv. Paulius ir vėl duoda atsakymą - todėl, kad vyras - Dievo atvaizdas ir garbė, o moteris - vyro garbė:

CitataAnd here also Paul supplies an aswer that is "difficult" for modern ears: A man, on the other hand, should not cover his head, because he is the image and glory of God, but woman is the glory of man. For man did not come from woman, but woman from man. In other words a man shares God's glory immediately whereas a woman does as well but derivatively for she was formed from Adam's wounded side. Alas this argument too will not likely cause a run on veil sales.

Augucka

Tai pasirodo, kad moterys nuo 1983 metų jau nebedengia galvos katalikų bažnyčiose  :(
Ortodoksų bažnyčiose moterys vis dar dengia galvą kiek teko matyti.

XX amžiuje labai sparčiai mada pasikeitė, pradedant 1920 m. Moterys pradėjo drąsiau rengtis, o 1940 aisiai įšoko į kelnes. Iki 1910 ųjų dar buvo įprasta moterims dėvėti skrybelaites visur. Galvą dengdavo tiek aukštuomenės damos, tiek ir valstiečių šeimų moterys dengdavo skarelėmis.

Per pastarąjį šimtmetį moterų mada labai išsikraipė, atidengdama vis daugiau nuogo kūno. Iki to laiko vyravo ilgi sijonai, galvos apdangalai.

Mergelė Marija visuose savo apreiškimuose pasirodydavo ilgais plaukais ir ilgu vualiu, dengiančiu galvą.
Tais laikais visos padorios moterys, kaip rašo straipsnyje Tomo duotoje nuorodoje, turėjo ilgus plaukus ir tik nepadoraus elgesio moterys turėjo trumpus, nes jas nubausdavo nuskutant galvą plikai.

Galiu iš savo patirties pasakyti keistą dalyką. Aš šiaip esu ilgaplaukė, bet buvau vienu momentu nusitrumpinusi plaukus iki pečių. Tuo metu jaučiau, kad mane kas lyg "apsėdęs" būtų, vis kuždėjo į ausį - nusikirpk, nusikirpk. Nebuvo ramybės nei dieną nei naktį. Vakare atsigulu į lovą su mintimis apie trumpus plaukus, ryte atsikeliu su tomis pačiomis mintimis. Buvo kažkokia dvasinė kankynė, lyg koks nelabasis apsėdęs. Kol vieną dieną neištvėriau ir nusikirpau. Tuomet tikrai pasigailėjau  :(

Dabar tai suvokiu kaip piktojo gundymą. Juk moters prigimtis - būti ilgais plaukais. Taip buvo senų senovėje. Kažkokia mistinė dalis slypi moters plaukuose. Moteriai negalima ir nelemta būti trumpais plaukais. Jaučiu, kad nusikirpti verčia tik nelabasis.

Dabar esu atsiauginusi plaukus, ir sakiau gyvenime nepasiduosiu daugiau jo pagundoms nusikirpti. Auginsiu tokio ilgio, kiek reikės, na nebent galiukus patrumpinti, kad sveikai atrodytų. Viskas.