• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 28, 2024, 09:38:35

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kuklumas ir orumas aprangoje, išvaizdoje. Ar moterys turi būti patrauklios?

Pradėjo Diak. Tomas M., liepos 18, 2013, 00:15:13

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

sparnai

Auguckan man tamstos mintys atrodo kiek perdetos. Yra juk moteru kurioms netinka ilgi plaukai. Moters prigimties didele dalis yra skleisti grozi. O jei moteris graziau atrodo trumpais? Be to, kiek vienuoliu yra trumpaplaukes. Tai kaip tuomet cia su gundymais?
Jusu pasidalinta patirtis galbut kyla is kitos priezasties, o ne plauku ilgio savaime? Tik pati galit tai Dievo padedama suzinoti. Bet kad moteris privalo buti ilgais plaukais, nesutinku.
Del galvos dengimo, savo nuomone issakiau anksciau ir jos nekeiciu. Jei manes prasytu primygtinai dengti galva, vyrai turetu ta daryti taip pat :P


Augucka

Ačiū Povilai  :happy:

Galbūt mano nuomonė apie visą tą moters kuklumą visame kame šiek tiek archajiška, tačiau aš iš tikrųjų taip galvoju ir nieko neperdedu. Na bent jau man taip atrodo. O kiti gali turėti ir savo nuomonę, aš saviškės tikrai niekam neperšu.

Manau, kad ilgi plaukai tinka visoms moterims be išimties, o trumpi kaip tik ne.

Vienuoles taip pat gundo nelabasis ir dar ir kaip. Kuo labiau žmogus pasišventęs Dievui, tuo didesnę grėsmę jaučia nelaboji dvasia ir atakuoja tokį ypač įnirtingai. Vienuolės ne išimtis. Prisiminkite tėvo Pijaus ir kitų šventųjų istorijas.

Apie savo pasidalintas patirtis esu tikra 100 proc. ir man nereikia ieškoti dar kitų priežaščių tai priežaščiai nustatyti. Save pažįstu puikiai ir savo sielą taip pat. Ypač esu susidūrusi tiesiogiai su piktosiomis dvasiomis vaikystėje, todėl žinau kaip jos veikia. Jei nežinočiau ar nebūčiau tikra savo patirtimi, su jumis nesidalinčiau savo istorija.

Silvija

Dengčiau aš tą galvą ir man nebūtų problemos, jei tai jau nebūtų iškritę iš tradicijos. O vėl sugrąžinti yra kur kas sunkiau, nei išlaikyti. Dabar gi, jei Kaišiadorių katedroj viena imčiau tai daryti, tai nei pati ramiai dalyvauti liturgijoj negalėčiau, nei kitiems ramybę duočiau - bobutės juk viską pastebi :)

Manau tai vis dėlto nėra esminis dalykas ir galima rinktis. Aišku, jei papulčiau į tradicines Mišias, kur dauguma paiso šios nuostatos, nenorėčiau iškrist iš konteksto. Tai yra paprasčausia pagarba daugumai. Kaip apaštalas Paulius ir sako, ,,Viskas valia!" Bet ne viskas naudinga! ,,Viskas valia!" Bet ne viskas ugdo! Niekas teneieško, kaip jam geriau bet kaip kitam. <...> Nepiktinkite nei žydų, nei graikų, nei Dievo Bažnyčios, šitaip ir aš stengiuosi visiems viskuo patikti, ieškodamas ne savo naudos, bet to, kas naudinga daugeliui, kad jie būtų išgelbėti. (1 Kor 10, 23-24; 32-33)

O jei lenksim vien į tai, kad nešioti galvos apdangalą bet kokiu atveju, tai netyčia ir stabą iš to galime pasidaryt :-\

Diak. Tomas M.

Citata iš: sparnai  spalio 28, 2013, 09:50:02
Be to, kiek vienuoliu yra trumpaplaukes. Tai kaip tuomet cia su gundymais?

Vienuolių trumpi plaukai yra auka Dievui, jos - Dievo sužadėtinės ir visą savo grožį aukoja savo Amžinajam Sužadėtiniui, bet kaip galima matyti, abitai neleidžia niekam matyti jų nuogo kaklo:

http://youtu.be/COo4icdlHK4?t=2m25s

Šiaip tai net ir ilgi plaukai gali būti nešiojami iššaukiančiai. Mūsų laikai yra kažkuria prasme bailių laikai, vyrai bijo sekti Kristumi, o moterys Švč. Mergele Marija. Bijome, kad neįsiliesime į purviną visuomenę, kad mums neleis žaisti toje smėlio dėžėje, nes mes būsime "keisti". Mūsų pasirinkimas - ar likti toje smėlio dėžėje, ar siekti dangaus  :pentecostal:

Man atrodo, kad moters misija - ne skleisti grožį, bet nešti į žemę gyvybę ir rūpintis, kad ta gyvybė užaugtų gerbianti savo Kūrėją. Dėl grožio, tai Šv. Paulius aiškiai pasakė, kalbėdamas apie kasų pynes ;)

sparnai

Labai teisingai, Silvija. Mano pozicija ta pati. Visgi man nepriimtinos priezastys cia pateikiamos, kodel dabar, musu kulturinej aplinkoj, socialinej, moteris turetu imti dengti galva. Nes ji yra vyro atspindys??? T.y. zemesnes kastos butybe? Stovinti zingsneliu toliau nuo Dievo? Labai prasau paaiskinkit nes tikrai nesuprantu.
Kuo musu kulturoje siandiena vyrams kliuna moteru plaukai? Nes tikrai nemanau kad jie kliuna pacioms moterims..
Ne tik vienuoles, Tomai, yra pakviestos tapti Kristaus suzadetinemis. Kiekviena moteris yra i tai kvieciama, kiekvienas zmogus yra kvieciamas i pati intymiausia santyki su Kritumi. Tokiu budu man neaisku, kokia logika tu ilgu ir trumpu plauku. Man jau tada daugiau logikos butu laikytis senu tradiciju ir istekejus nusikirpti trumpai.
Beje, kad moters prigimtis yra tik grozis, as ir nesakiau. BET tai tikrai yra svarbi ju prigimties dalis. Jos savo groziu kalba apie musu Viespati. Kaip vyrai savo stiprybe mums taip pat kalba apie Viespati. Ar kada nors kas nors galetu pasakyti kad "moteri puosia randai" ? Tuo tarpu vyro groziui randai tikrai sunkiai tepakenkia :)

Silvija

Dabar pažiūrėjau į šią diskusiją truputį kitu kampu ir įdomiai viskas pasimatė :) Tomas rekomenduoja daug gražių dalykų, kaip moteris turėtų elgtis ir atrodyti, kaip turėtume auklėti mažas mergaites, kad jos taptų idealiomis moterimis vyro akims, o sparnai tarp eilučių vis dėlto įžvelgia bandymą diskriminuoti ir kaip šiuolaikinė moteris visai teisėtai atkreipia į tai dėmesį.

Bet mielieji, juk čia atsispindi tas pats Rojaus ilgesys! Galime lengvai įžvelgti ir laiko ženklus, kai palanki moteriai krikščionybė jau daug kur išvadavo ją nuo kietos širdies vyrų valdžios (prisiminkit Jėzaus atsakymą apie skyrybų raštą, kurį Mozės laikais dar buvo leista išrašyti).

Istorijos rato nepasuksi atgal (ir ačiū Dievui!), nors ir galima kai kurias gražias tradicijas atgaivinti. Bet prisiminkim, kiek su gražiomis buvo ir negražių...

Mūsų tikėjimas kalba apie naują Adomą ir naują Ievą, kurių atitikmenys būtų Kristus ir Marija. Tai - turėtų būti tikinčių žmonių siekiamybė. Ir ne vien tik moteriai reikia žiūrėti ieškoti savo dieviškos prigimties, bet ir vyrui. Instrumentą sustyguot galima tik derinant abi stygas. Tai štai, kai vyras moterį mylės taip kaip Kristus Bažnyčią (Marija čia kaip simbolis, kaip Bažnyčios Motina), tuomet ir moteris bus paklusni vyrui ir neturės jam pretenzijų dėl diskriminacijos. Bet tai šioje žemėje vargu ar įvyks...

Žinoma, kiekvienas iš mūsų esame pašaukti jau dabar rodyti pavyzdį, t. y. visų labui daryti tai, ką pagal mums duotą supratimą ir malonę jaučiam esant būtina. Gražiausiai tai gali atsispindėti šeimoje tarp vyro ir moters. Tokia šeima kaip mažas Bažnyčios modeliukas kalba visiems aplinkui, nereikia net pastangų :)

Povilas

Augucka, nenorejau nieko daugiau pasakyti, tik tiek , kad pritariu tavo mintims 100%. Mano poziuris taip pat labai konservatyvus. Sirdis dziaugiasi ziurint i ortodoksu cerkvese esancias moteris.

Setonas zudo sielas neiskart , o palaipsniui ... Suteikdamas ir propoguodamas jusline laisve, naikina tikejima ir tradicijas, dvasines vertybes ... Viskas prasideda nuo smulkmenu, kuriuos istikro visai ir ne smulmenos :). Viskas ir su kaupu jau issakyta siuo klausimu. Kiekvienas turi pats sau atsakyti: kam puosiuosi, kerpuosi ar naudoju kosmetika ir pan. ... Kam ir del ko ? Ar Dievui to reikia? Jei Dievui to nereikia tai tada kam?

Diak. Tomas M.

Citata iš: sparnai  spalio 29, 2013, 04:24:45
Ne tik vienuoles, Tomai, yra pakviestos tapti Kristaus suzadetinemis. Kiekviena moteris yra i tai kvieciama, kiekvienas zmogus yra kvieciamas i pati intymiausia santyki su Kritumi.

Taip, visi esame pašaukti į šventumą, bet ne visos moterys tampa Kristaus sužadėtinėmis. Yra posakis, kad mūsų siela - Kristaus sužadėtinė, bet čia yra kitas kontekstas, siela dar nėra visas žmogus, o vienuolės atiduoda Kristui save visą. Moteris savo sužadėtiniui atiduoda vieną didžiausių savo turtų - skaistybę. Jei tą turtą atidavei Kristui - esi Jo sužadėtinė, jei savo vyrui - esi savo vyro sužadėtinė. Mes visi esame Dievo vaikai, bet ne visi pretenduojame į tam tikrus titulus, kurie pelnomi tik didžiu pasiaukojimu, meile ir darbu. Visi esame pašaukti tapti Kristaus kankiniais, tarnais, apaštalais... bet ar tampame?

Citata iš: sparnai  spalio 29, 2013, 04:24:45
... kodel dabar, musu kulturinej aplinkoj, socialinej, moteris turetu...

Manau šie žodžiai nusako problemą ir tą problemą turime spręsti mes - vyrai. Moteris negali pati nugalėti didelio monstro - socialinio spaudimo. Pati būdama jautri socialinė būtybė, moteris tampa labai pažeidžiama, o esant palankioms sąlygoms, tampa tos socialinės erdvės įkaite.

Sugedusi visuomenė nuo mažens augina žmones savo standartais, tad nenuostabu, kad net suaugę žmonės mano, kad jie patys to nori, nors iš tiesų tai yra tai, ko mamonos valdoma visuomenė nori. Juk nemažai krikščioniškų bendruomenių priėmė visuomenės normas ir pripažino homoseksualumą norma... Katalikai dar spardosi, bet gal ir jie kada nors "sukultūrės"? [sarkazmas] Kiek galima viduramžiuose gyventi? Reikia juk išsikapstyti iš provincinio mastymo... [/sarkazmas]

Ir niekam neįdomu, kad Švč. Mergelė Marija perspėja apie madas, nedorovingą aprangą, elgesį ir pan. Kai kas širdy gal net mano, kad Švč. Mergelė yra socialiai ir kultūriškai atsilikusi, juk ji gyveno prieš 2000 metų... plius iš Dangaus ten kitaip matosi, jie ten aukštai nesupranta mūsų gyvenimo realijų, jiems juk nereikia įsilieti į "sistemą", nereikia prasimušinėti karjeros laiptais ir pan... Juk ne veltui viena protestantų vyskupė viešai paniekino Šv. Paulių, nes jis "neteisingai" mokė, kad homoseksualizmas yra nuodėmė... ir ne veltui beveik neįmanoma išgirsti iš sakyklos žodį apie dorovingą elgesį ir aprangą.

Prisiminkime netolimą praeitį, dauguma žmonių patys norėjo būti komjaunuoliais, o suprotinus, greitai stodavo ginti sovietinių standartų.

Kaip vyrai gali tai įtakoti? Sveiko požiūrio skleidimu, informavimu ir savo pasirinkimais.

Daug merginų rūko, nes tai yra "cool", visos nori būti "kietos". Beje, ir vyrukai bare žymiai draugiškiau bendraudavo su ne tokiom susikausčiusiom panelėm, kurios kartu dūmelį traukdavo. Tačiau socialiniai tyrimai parodė, kad nors vyrai labiau mėgdavo rūkančias merginas bare, kai ateidavo laikas rinktis žmoną, jie pasirinkdavo nerūkančią  :thumbup: Štai ir apsisprendimas.

Įsivaizduokime situaciją, merginos kalbasi ir viena jų pasidalina mintimi, kad jai patinka vienas vaikinas, kitos ją permuša - "nesigaus, jis seno sukirpimo, jam patinka tik tradiciškai atrodančios ir besirengiančios..." :D Gal tuo momentu jos ir pasišaipys iš to vyro, bet mergina stoja prieš pasirinkimą - arba būti "cool", arba susidraugauti su rimtu vaikinu :)

Augucka

Povilai, pritariu viskam  :thumbup:


Citata iš: Povilas  spalio 29, 2013, 09:32:29
Kam ir del ko ? Ar Dievui to reikia? Jei Dievui to nereikia tai tada kam?

Ko gero pasauliui, juslėms patenkinti  :(

Deja ir aš kartais pasidažau, bet stengiuosi labai minimaliai. Visame kame turi būti saikas. Kai saiko nepaisoma, tuomet moterys persipuošia. Tada prasideda plastinės ir korekcinės kūno operacijos, blakstienų ir nagų klijavimai ir t.t.

Vyrams paprasčiau, jiems užtenka apsikirpti, nusiskusti plaukus nuo veido ir vualia. Jie paprasti ir gražūs ir be makiažų.  :D

Ir dar apie ilgus plaukus. Ilgi plaukai gali būti viliojimo priemonė, bet manau, kad ištekėjusios moterys turi laikyti plaukus surištus arba supintus, kad neblaškytų niekieno dėmesio, nes tai paprasčiausiai yra nuodėminga. O panelės manau gali nešioti ir palaidus, nes joms gi reikia jaunikį susirasti, aišku jei neplanuoja tapti vienuolėmis  :happy:

Bet realiai mes visi turėtume būti savotiški vienuoliai, jei norim pasiekti išganymo - tiek vyrai, tiek ir moterys. Turime imti pavyzdį iš jų ir stengtis gyventi kuklų ir maldos gyvenimą.

Deja, suprasti suprantu, bet visa tai įgyvendinti dar man reikia pasistengti. Tikiuosi su laiku ir su Dievo pagalba...

Kaip sakė romėnų poetas Ovidijus: "Matau ir pritariu tikrajam keliui, tačiau patsai pasirenku klaidingą"...

sparnai

Tomai, del suzadetuviu su Viespaciu musu nuomones kaip matau labai skiriasi.
Skaistybe - nera lytiniu santykiu neturejimas. Tas pats moters neturintis vienuolis gali buti paskendes gaslybeje savo zvilgsniais ir t.t., juk akivaizdu? Skaistus zmogus turi buti pagal savo luoma - Vienuolis, pasaulietis: vedes ar nevedes. Istekejusi moteris yra skaisti, budama istikima savo vyrui su Dievo pagalba. Antra, kaip gi gautusi tuomet, jei ne visi butu pasaukti i artimiausia santyki su Dievu? Kam Dievas tuomet kure pasauliecius? Siaip del skaiciaus? Ar meilei, bet .. na ne tokiai didelei? Truputi mazesnei? Ar manai kad Dievo meile buna ivairiu rusiu? Vienus Jis myli vienaip, o kitus - kitaip?

Diak. Tomas M.

Nenoriu per daug nukrypti nuo pagrindinės temos, tad užbaigimui ;)

Mes visi esame pašaukti į Kristaus kunigystę ir gal širdyje jaučiamės Kristaus kunigais (ar net šeimos vyskupais, kaip Piligrimas įvardino), bet mes nesame kunigai...

sparnai

Esame pasaukti i kunigyste, bet nesame kunigais? Jei toks mano pasaukimas, ir as atsiliepiu i ji, tai esu kunigas, arba nesu kunigas, nes neatsiliepiu i ji. Dievas nera toks slidus ir miglotas, jei jau sako kad kviecia, vadinasi kviecia.

Diak. Tomas M.


sparnai



Pilgrim

Nuskambėjo daug dalykų:
visuotinė kunigystė, skaistumas, abitai, vienuoliniai įžadai (čia mintyse Kristaus sužadėtinė)
Šiek tiek pasiaiškinkim  ;)  pradėkim nuo aprangos, juk apie ją čia kalbame  :)
Sekuliarizuotame pasaulyje negali būti geresnio krikščioniško pasišventimo Dievui liudijimo, negu šventi kunigų ir vienuolių rūbai.  Šis senus laikus siekiantis paprotys sunyko po II Vatikano susirinkimo.
Taigi, pastovaus sutanos ar abito dėvėjimo privalumai:

1. Pastovus priminimas pačiam kunigui ar vienuoliui.
Turime savybę užsimiršti, o šis rūbas yra nuolatinis, regimas priminimas.
2. Antgamtės buvimas pasaulyje.
Vienas iš didžiausią poveikį turinčių simbolių yra uniforma. Pavyzdžiui, uniformuotas policininkas...  ;)
Sutana ar abitas taip pat sužadina žmonėse antgamtės pojūtį.
3. Tai naudinga tikintiesiems
Kunigystė ar viemuolystė nėra profesija, nėra darbas pagal grafiką, bet visas gyvenimas, paskirtas Dievui. Dievo tauta turi teisę prireikus gauti dvasinę pagalbą. Tai bus lengviau, jei kunigas ar vienuolis bus atpažįstamas, turintis išorinį ženklą.
4. Apsauga nuo rizikos
Vienas jėzuitas rašė: "Kaip daug yra dalykų, kuriuos išdrįstų daryti kunigai ir vienuoliai, jei nevilkėtų sutanos ar abito!" Šis įspėjimas šiandien, deja, tapo tikrove.
5. Nesavanaudiškai padėti kitiems
Krikščionys kunigo ar vienuolio asmenyje mato Dievo vyrą ir moterį, kurie ieško ne savo asmeninės, bet savo aplinkinių žmonių naudos. Tiek žmonės, tiek įstaigos daug noriau atidaro savo širdies duris ir atidžiau išklauso kunigų ir vienuolių, būna dosnesni sutanoms ir abitams. Kas atsakytų vienuolei, prašančiai duonos vargšams ar senukams? Visi šie dalykai – labdara, geri darbai – tradiciškai siejami su abitais.
6. Skatina rengtis kukliai
Bažnyčia visada stengėsi apsaugoti savo kunigus ir vienuolius nuo puikybės ir todėl davė jiems rūbą, kuriame nėra prabangos.
7. Paklusnumo Bažnyčios dvasiai ir teisei pavyzdys
Sutana ir abitas padeda praktikuoti neturtą, nusižeminimą aprangoje, paklusnumą Bažnyčios disciplinai ir panieką pasaulio daiktams.

Nors tiesa yra tai, kad abitas nedaro žmogaus vienuoliu, bet taip pat tiesa, kad vienuolis dėvi abitą ir dėvi jį pagarbiai. Ką pamanytume apie kareivį, kuris nekenčia savo uniformos? Tą patį, ką ir apie kunigą, kuris nemėgsta savo sutanos!

Pilgrim

Skaistumas ...
Nereikia to suprasti labai siaurai ... Su niekuo ir niekuomet ... O kaip seima  :-\
Sparnai teisi. Seimoje taip pat imanomas skaistumas. Yra ivairios skaistumo formos.
Panasiai musu supratimas kartais kalba ir apie kitus dalykus. Pvz. pasninkas ... ar tai tik mesos nevalgymas  ::)
Kalbant apie skaistuma turekime mintyse du dalykus : susitvardyma ir istikimybe. Susitvardymas apima musu aistras ir geismus, o istikimybe musu isipareigojimus.

Diak. Tomas M.

Gruodžio 8 - skraisčių diena - Švč. M. Marijos Nekaltasis Prasidėjimas! Labai gražus moterų atsišaukimas:


https://www.youtube.com/watch?v=1jvd9qHNWwQ

Kas geriau gali parodyti pavyzdį, jei ne Dievo Motina  :D

Silvija

Gruodžio 8-ą Lietuvoje kartais būna taip šalta, kad nėrinių skarelė prie kailinių atrodys kaip išsidirbinėjimas :P