• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 16:04:26

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Prievarta egzistuoja dėl vienos priežasties - mūsų abejingumo

Pradėjo Diak. Tomas M., gruodžio 18, 2013, 13:07:03

0 Nariai ir 2 Svečiai peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Kai buvau mokinys, vieną žiemos vakarą, stovint troleibusų sustojime, chuliganas bandė iš manęs atimti pinigus. Kaip tik tuo metu atvažiavo puspilnis troleibusas, į kurį įlipau. Mane ten mušė ir toliau, bet visi keleiviai "nieko nematė". Laimei atsirado vienas jaunas studentas, kuris pagrasino chuliganui ir tas sekančiame sustojime iššoko...

Lietuviai yra garsūs dėl savo abejingumo, ypač susidūrus su prievarta. Manau ne vienas mūsų esame susidūrę su panašiais dalykais ar girdėję draugų istorijas. Tas pats yra ir su patyčiomis mokykloje. Jei patys nesikeisime ir nemokysime to savo vaikų, nieko geresnio nesitikėkime. O čia eksperimentas JAV, kuris puikiai parodo problemą.

Prievarta egzistuoja dėl mūsų abejingumo. Jei norime kažką pakeisti, turime patys už tai kovoti. Įdomiausia, kad nedidukė mergina parodo didžiausia drąsą, kovojant prieš prievartą, ji net užstoja auką savo kūnu:


http://www.youtube.com/watch?v=EisZTB4ZQxY

sparnai

Labai geras ir iskalbingas filmukas, parodantys kokiu budu pasaulys blogis siauteja beveik nevarzomai. Man asmeniskai baisu, kai suauge zmones bijo, o gal net tingi? aukleti jaunus zmones, paauglius ir net vaikus, darancius kad ir nedideles eibes. Juk blogis nepasidaro ta pacia akimirka tokio dydzio ir svorio del kurio paskui visi aikscioja, dazniausiai tai prasideda nuo kazko kito, mazesnio, nekaltesnio...

Mano brolis buvo priversta iseiti i nauja mokykla 7oj klasej, ir pirma savaite IS MOKYKLOS grizdavo nusetas didelem melynem... Tevai keliavo pas direktoriu ir visus mokytojus, bet rezultatai buvo tik tokie kad po keliu metu ir is tos mokyklos jis turejo pereiti, nes prasidejo psichologinis smurtas ir is keliu mokytoju. Tokiu eksperimentu ir socialiniu veiksmu, kaip kad Tomo pasidalintame vaizdelyje, verkiant reikia ir Lietuvoje, ir manau visam pasaulyje... :(

Silvija

Teko būti liudininke vieno įvykio. Kaune prie autobusų stoties plėšikas ištraukė vaikinukui iš rankų jo mobilų ir nubėgo. Tai matė taksi mašinoje sėdėjęs vairuotojas, kuris greitai iššoko iš automobilio ir pasivijęs vagį taip jį pridaužė, kad net labiau gaila buvo už pirmąjį. Galbūt šiam ir bus pamoka, bet kokia? Turbūt tokia, kad nugalėti jėgą gali tik dar didesnė jėga  :-\

sparnai

Nezinau Silvija, Jusu abejones pilnai pagristos. Visgi netgi Biblijoje nepamenu kurioj vietoj rasome, kad su protingu galima kalbetis, o kvaili pamokys tik lazda, taigi konkreciai visuomenes daliai tramdyti nematau racionalaus kito budo "susikalbeti", kadangi iki ju sazines taip lengvai nedasikapstysi, vien "neatsakydamas tuo paciu"...  :-\

Silvija

Aš neabejoju, kad reikia reaguoti į smurtą gatvėje, tai yra būtina! Čia pateikiau pavyzdį tik kaip būna perlenkiama lazda, bet mane sužavėjo ta greita taksisto reakcija :thumbup:

Silvija

Čia tokia mažytė iliustracija iš gyvosios gamtos (įdomu kaip jautėsi "medžiotojas" prie objektyvo, kol neįvyko atomazga :-\):


http://www.youtube.com/watch?v=y_sKZkGWVxs