• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 13:10:50

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Adventas

Pradėjo kukulis, gruodžio 12, 2015, 13:10:42

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Pilgrim

Keliauninke, čia truputį kitas kampas ... bet neišmokęs mylėti per tuos kurie tave myli ... nepereisi į kitą level'į

Kaštonas

"bet neišmokęs mylėti per tuos kurie tave myli ." Kokis platus kampas. Ironija.

   
Mt 10   
37 Kas myli[i7] tėvą ar motiną labiau negu mane – nevertas manęs. Kas myli sūnų ar dukterį labiau negu mane – nevertas manęs



7   Mt 10,37: Čia meilei pavadinti evangelistas vartoja ne gr. žodį agapan, kuriuo apibūdina artimo ir Dievo meilę (5,43; 19,19), bet philein – kitose evangelijos vietose juo nusakomas savanaudiškas prisirišimas (6,5; 23,6 – liet. mėgti).

Silvija

O meile agape ar galima kitą mylėti labiau nei Kristų? :)

Varlė keliauninkė

Pilgrim, toks mastymas vadinamas linijiniu: pirmas levelis, antras, ..ir toliau.
Berods, Č. Kavaliausko yra knygutė "Linijinis Jėzus"

Pilgrim

kai kūdikis mokosi vaikščioti yra tam tikra seka:
ropojimas, bandymai atsistoti ir pirmieji žingsniai ...
ir berods yra  :) Karl Frielingsdorf knyga "Demoniški Dievo įvaizdžiai".

Kaštonas

"O meile agape ar galima kitą mylėti labiau nei Kristų?"

Manau, kad "gali".
Plg. Vakar įsijungiau TV. Prabėgus pro kanalus, žiūriu "Moterys meluoja geriau" :D
Scena. Vyras barasi su moterimi, tokis ale šeimyninis barnis. Moteris meta tokią repliką "tu man visa kraują išgėrei, o aš tau visa gyvenimą atidaviau".


Atrodo atvirkščiai, kad "su žiburiu reik ieškoti", kad kas mylėtų (dovanotų save) Jėzų dėl jo paties.

Varlė keliauninkė

Pilgrim, tavo argumentas apie kūdikio mokymasį vaikščioti atmestas, nes tai daugiau instinkto reikalas. Tai daro visi gyviai, nes Dievulis jiems tą instinktą įdėjo. 

kukulis

O tai kaip vis dėl to iš meilės  reiktų pasninkauti?

Pilgrim

Keliauninke,
aš ne apie instinktą, bet apie raidą.
galima pakeisti žodžius ir nevartoti level'io,
bet esmė ta pati yra tam tikri raidos etapai.

CitataĮdomius pastebėjimus pateikia jėzuitas Karl Frielingsdorf knygoje "Demoniški Dievo įvaizdžiai". Jis ištyrė 591 katalikų tikėjimo žmogų (kunigus, vienuoles ir kitus bažnyčios veikloje aktyvius žmones). Pasirodo, tiek krikštas vaikystėje, tiek kiti sakramentai suaugusiame amžiuje, netgi teologijos studijos neužtikrina, kad į žmogaus gyvenimą visiškai įsilietų išganingas Dievo veikimas. Šie žmonės būdami įvairaus amžiaus kreipėsi su pagalbos prašymu dėl savo gyvenimo problemų.
Tyrimo autorius atrado, kad daugelis problemų kyla dėl vaikystėje susiformavusių neteisingų esminių nuostatų, kurių susiformavimui didžiausią įtaką paprastai turėjo vaiko tėvai, ypač pirmaisiais vaiko gyvenimo metais, taip pat ir motinos nėštumo laikotarpiu. Karl Frielingsdorf nesustoja ties neteisingų nuostatų į save ir aplinką atskleidimų, o siekia atskleisti, kaip šios nuostatos užsifiksavo ir žmogui susidarant Dievo įvaizdį. Šie tirti žmonės proto lygyje lyg ir pakankamai žinojo apie apreikštą Biblijinį Dievą ir patys kitiems žodžiais skelbė apie Dievą kaip Gerąjį Ganytoją ir mylintį Tėvą. Tačiau jų viduje (pasąmonėje) buvo užfiksuotas visai kitoks Dievo įvaizdis, kuris žlugdė jų gyvenimus.
http://neformalai.blogspot.lt/2006/01/demoniki-dievo-vaizdiai-i.html

Kukuli,
o tu prisimink savo gyvenimo pavyzdžius kai pasninkavai iš meilės.
Esu tikras, kad jų buvo ir ne kartą.  ;)

Varlė keliauninkė

O kodėl instinktas netinka? Mylėti savo gentainius, šeimą - taip pat instinktas.
Stalinas, Hitleris [...] savo šeimą irgi labai mylėjo, puoselėjo švelnius jausmus, bet tai nesutrukdė jam išžudyti milijonus kitų žmonių.

Silvija

Citata iš: Kaštonas  gruodžio 29, 2016, 04:37:48
"O meile agape ar galima kitą mylėti labiau nei Kristų?"

Manau, kad "gali".
Plg. Vakar įsijungiau TV. Prabėgus pro kanalus, žiūriu "Moterys meluoja geriau" :D
Scena. Vyras barasi su moterimi, tokis ale šeimyninis barnis. Moteris meta tokią repliką "tu man visa kraują išgėrei, o aš tau visa gyvenimą atidaviau".


Atrodo atvirkščiai, kad "su žiburiu reik ieškoti", kad kas mylėtų (dovanotų save) Jėzų dėl jo paties.

Su žiburiu nereikia, va, Džordža sako, kad taip myli... ir pasninką iš meilės ji galėtų paaiškinti :-\  ;)


https://youtu.be/PvDsXUl1nA8

Pilgrim

Keliauninke,
ar nors vienoje vietoje pasakiau, kad instinktas netinka  ;)
tik tai, kad aš kalbu ne apie instinktą,
o apie procesą, raidą

Silvija

Ten juokavau, bet jei rimtai, tai bus proga greit papasninkauti iš meilės (galima bus pasitikrinti ir ar ne iš baimės  O:-)):

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-12-21-visu-religiju-ispazineju-malda-ir-pasninkas-idant-2017-ieji-butu-taikos-metai/153083

kukulis

Dar niekad gyvenime Piligrim'as nieko nėra atsakęs tiesiai šviesiai.

Kada aš gyvenime pasninkavau iš meilės? Gal kai nemiegojau naktimis dėl to kad reikėjo supti pabudusius vaikus? O dėl valgymo .. irgi nežinau. Gal irgi su vaikais susiję ...

Pilgrim

Kukuli,
va ir atsakei apie pasninką ... bet tai ir yra tikras pasninkas iš meilės ... lygiai taip pat kai dalį savo maisto atiduodi vaikams atimdamas iš savęs arba skanesnį saldainį ir pagaliau nešiesi torto gabaliuką pasidalinti su namiškiais ... ką tu iš esmės darai ... pasninkauji
ir pasinnkas todėl, kad jie tau yra brangūs todėl kad juos myli
o ar prisimename daugiau atvejų ?

Kaštonas

Mjo.
"o ar prisimename daugiau atvejų ?" prisimenu.
Kalbu bendra forma.
anuo, visi darboholikai ypač dideli pasninkautojai. Visi vaikai užauginti kaip daržovės "pasninko"ir "didžios meilės" vaisius.

Lk:5:35   Ateis dienos, kai jaunikis bus iš jų atimtas, ir tada, tomis dienomis, jie pasninkaus".

" yra brangūs todėl kad": nuosavas, ... , !!!


Keliauninke. Ieškau tos pasakos. Užvesk ant kelio. Nerandu. AČIŪ.

Kaštonas

"Nors Šventajame Rašte pasninkas suprantamas beveik visada kaip susilaikymas nuo maisto, tačiau yra įvairių pasninkavimo būdų, pavyzdžiui, susilaikyti nuo rūkymo, kai kurių pramogų, televizijos... Kiekvienas dalykas, kurį tu gali laikinai nutraukti dėl to, kad geriau susitelktum į Dievą, gali būti laikoma pasninku (plg. 1 Kor 7,1–5).................

Pasninkas turėtų tęstis nustatytą ribotą laiką, ypač jeigu tai susiję su maistu. Per ilgas susilaikymas nuo maisto kenkia sveikatai. Pasninko tikslas nėra bausti žmogaus kūną, bet sutelkti į Dievą. Pasninkas taip pat neturėtų būti laikomas dar viena ,,dieta". Pasninkaujame ne tam, kad sublogtume, bet kad atsivertume gilesnei bendrystei su Dievu."

Nukreipdami savo žvilgsnį nuo šio pasaulio dalykų, galim geriau susitelkti prie Kristaus. Pasninakas nėra būdas privesrti Dievą padaryti tai, ko norime mes. Pasninkas išties keičia mus, o ne Dievą.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-09-04-ka-reiskia-kriksioniskas-pasninkas/106469

Diak. Tomas M.

Man atrodo, kad Pilgrim kažkaip per daug viską suplaka į vieną vietą. Yra asketizmas, asketinės praktikos - bendrinis dalykas, yra susilaikymas (dalis asketizmo), kurį galima įgyvendinti įvairiais būdais, kaip Pilgrim ir minėjo.

Bet pasninkas yra skirtas labai aiškiam tikslui - marinti kūną per skrandį (prisimename, kad apsivalgymas ar rajumas yra kūno nuodėmių "karalienė"). Ir tai yra svarbu, nes visi Dykumo tėvai laikė tai svarbia asketizmo dalimi.

Tuo tarpu, kas atsitiko XXa. viduryje ir ką galima matyti dabar - kūno marinimas tarsi ištirpsta kitose praktikose ir dingsta, dar geriau - pakeičiamas TV serialo praleidimu... Bet juk kūną marindavo šventieji ne šiaip sau. Įvairūs susilaikymai yra gerai ir jie lavina įvairias dorybes, bet pasninkas, marindamas kūną turi savo darbą, kurį kiti susilaikymai nebūtinai atlieka. Čia galime prisiminti ir Jėzaus žodžius apie dvasias, išvaromas tik malda ir pasninku. Ir kaip galima manyti, Jėzus turėjo omenyje pasninką taip, kaip jį suprato to meto žydai.

Tad praktikuokime įvairius susilaikymus, bet nepamirškite ir pasninko ;)

P.S. teko girdėti tokį pasakymą, kad štai, darbas labdaros tikslais yra tolygus maldai. Mano dvasios tėvas tiesiai pasakė, kad niekas negali pakeisti maldos. Ką galima pastebėti ir Motinos Teresės seserų gyvenime, kur jos visą dieną darbuojasi Dievo garbei, bet grįžusios namo ne krenta paslikos į lovą, bet eina melstis ir adoruoti - tam tikri dalykai negali būti pakeisti kitais, net ir labai gerais dalykais.

Pilgrim

CitataMan atrodo, kad Pilgrim kažkaip per daug viską suplaka į vieną vietą. Yra asketizmas, asketinės praktikos - bendrinis dalykas, yra susilaikymas (dalis asketizmo), kurį galima įgyvendinti įvairiais būdais, kaip Pilgrim ir minėjo.
Nieko nesupratau, jei būtų galima aiškiau ...

1. apie pasninką apskritai ...
pagal Lietuvos Vyskupų Konferencijos Instrukciją dėl atgailos ir pasninko dienų (2006 12 12)
CitataSusilaikymo nuo mėsiškų valgių (abstinencijos) įstatymas. Nuo mėsiškų valgių turi būti susilaikoma visais metų penktadieniais (išskyrus tuos atvejus, kai jie sutampa su iškilmės diena), Pelenų trečiadienį ir, pagal seną Lietuvos tradiciją, – Kūčių dieną. Šis abstinencijos įstatymas saisto visus nuo 14 metų amžiaus.
Pasninko įstatymas. Leidžiama per dieną valgyti sočiai tik kartą. Šio įstatymo privalu laikytis nuo 18 iki 60 metų amžiaus (plg. CIC kan. 1252).
paaiškinimas
CitataSusilaikymo nuo mėsiškų valgių (abstinencijos) įstatymas draudžia valgyti žinduolių ir paukščių mėsą ir tai, kas turi tiesioginį ryšį su mėsa. Leidžiama valgyti žuvį, kiaušinius, pieno produktus, jūros gėrybes.
Pasninko įstatymas leidžia per dieną sočiai valgyti tik kartą. Kitus du kartus (pvz., ryte ir vakare) – tik lengvai užkąsti. Vanduo, pienas, vaisių sultys pasninko nelaužo.

2. Niekur nekalbu apie asketines praktikas, susilaikymą ir apie pasninką apskritai. O konkretų atvejį pasninkas dėl meilės.
CitataVisiems svarbu gerai suprasti, jog fizinis kūno apmarinimas nėra tikslas
pasninkas nėra tikslas, reikalingas motyvas, intencija ir paimta šiuo atveju intencija - meilė.
CitataJėzaus žodžius apie dvasias, išvaromas tik malda ir pasninku
kitas pasninko atvejis, kuris nenagrinėtas

Varlė keliauninkė

Tikriausia kitokio pasninko, ne  iš meilės, ir nebūna, ane? Kitaip jis vadintųsi dieta. Man tik įdomu ar bado akcija protesto vardan prieš valdžios represijas ar neteisybę (pvz ukrainietė pilotė Savčenko) irgi įeina į pasninko vardan meilės (Tėvynės, Tiesos meilės) kategoriją?

Kaštonai, ten buvo senas multikas rusų pasakos motyvais
https://www.youtube.com/watch?v=-LqD-W9kzYw