• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 09:26:03

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Apie litanijas

Pradėjo Augucka, gruodžio 19, 2013, 06:05:33

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Augucka

Prieš keletą dienų užklausiau kun. Virgilijaus Rutkūno apie litanijas. Be to tą patį klausimą uždaviau vienuolei seseriai Christinai, su kuria bendrauju savo parapijoje.
Mano klausimas jiems buvo ar galima litanijas suasmeninti? Nes jos pagrinde kalbamos grupėse ir kalbama dažniausiai daugiskaita.

Tos atliepiamosios vietos, tokios kaip:
Melski už mus
Pasigailėk mūsų
Išklausyk mus

asmeninėje maldoje galima pakeisti:
Melski už mane (arba už Petrą, Marytę ir t.t.)
Pasigailėk manęs (arba Petro, Marytės ir t.t)
Išklausyk mane
ir t.t.

Taip pat galima kalbėti ir prašyti melsti ir pasigailėti mirusio asmens.

Aš deja šito nežinojau ir abejojau ar nebus klaida jei taip litaniją kalbėsiu. Abu dvasininkai, tiek kunigas tiek ir sesutė sakė tą patį, kad asmeninėje maldoje galima, leidžiama ir netgi labai rekomenduojama  :thumbup:

Jei kas dar šito nežinojote, tai būkite ramūs.  [-O<

Augustas

Net nežinojau. Ačiū, Augucka.  :thumbup:

arabele

ir aš nežinojau bet dažnai maldas suasmeninu tai man gaunasi SAVAIME IR NIEKADA NEGALVOJAU AR TAI GALIMA :ashamed:

Augucka

Ir teisingai darai  :thumbup: Man buvo pasakyta, kad asmeninės maldos gali būti tokios, kokios mums tinka. Taip pat kas tinka vienam, netinka kitam. Tas pats liečia ir maldas.
Man asmeniškai Rožinį dar ir po šiai dienai yra sunku kalbėti. Jei ir kalbu, tai kalbu tą senovinį iš Sarumo Švč. M. Marijos Valandų knygos, su apmąstymais kiekvienai 'Sveika Marija'.

arabele

O aš Rožinį pamilau kai įstojau į gyvojo rožinio grupelę ir pabuvojau jų susitikime kuriame buvo nuostabi Dominikonų vienuolė Faustina. Jos meilė maldai ir Marijai jaučiu persidavė mums visiems ten buvusiems [-O<