• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 06, 2024, 16:44:27

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


atpirkimas ir mirtis

Pradėjo Pilgrim, lapkričio 18, 2015, 08:48:51

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.


Andrius4

Citata iš: Varlė keliauninkė  lapkričio 24, 2015, 04:44:14
Be abejo, Andriau. Negi dar nesupratai, kad Dievas įsikūnijo Kristuje. Jis tikras Dievas Jo dvasia ir tikras žmogus su kūnu ir krauju

Net nežinau ko aš dar nesupratau :) Nes juk aš ir bandau įrodyti, kad tai buvo Dievo kraujas, o ne žmogaus.  :read:

Varlė keliauninkė

o kas sakė, kad ten buvo žmogaus kraujas?

Andrius4

Knyga kuria citavo Sigitas ir Pilgrimo nusistebėjimas, kai parašiau, kad tai buvo Dievo kraujas. :)

Pilgrim

Citata iš: Andrius4  lapkričio 24, 2015, 04:24:24
Ar žmogaus kraujas buvo pas Kristų
Jėzus yra ir tikras Dievas, ir tikras žmogus. Ir pas Kristų buvo/yra tikras žmogaus kraujas.

Andrius4

Aš sutinku, kad Kristus buvo tikras žmogus ir jame buvo tikras kraujas. Kitaip aš prieštaraučiau Raštams. Bet negalima paprieštarauti to fakto, kad Marija pradėjo kūdikį nedalyvaujant jokiam vyrui, tai viena. O kita yra žinoma, kad kūdikio kraujas nesimaišo su mamos krauju kai jis dar būna įsčiose. Štai turime nepriklausoma ir nauja kraują. Kuris nebuvo perduotas niekam(nes Kristus vaiku neturėjo), o buvo išlietas už mūsų nuodėmes. Švarus, nesuterštas, su nieko nesumaišytas, niekados niekam nepriklausė. Kieno jis?

kukulis

Žmones atpirko Dievo meilė.
O kraujas tik simbolis.

Nes buvo daug kankinių, ir tik tas jų kraujas yra "kankinių kraujas" , kurį jie išliejo mirdami už tikėjimą.

Tas pats kraujas, kurį kankinys "išliejo" lupdamas bulves, nėra "kankinio kraujas".

Taip ir Kristaus kraujas atperka dėl aukos ant kryžiaus, o ne dėl paties kraujo.

Pilgrim

Kukuli,
Evangelija kalba kitaip, Bažnyčia moko kitaip -
Apaštalas Petras: ,,Juk jūs žinote, kad esate atpirkti nuo niekingos iš protėvių paveldėtos elgsenos (...) brangiuoju krauju Kristaus, to Avinėlio be kliaudos ir dėmės. O Jis buvo numatytas dar prieš pasaulio sukūrimą ir apreikštas laikų pabaigoje jums" (1 Pt 1, 18–20)
Pats Jėzus ,,Tai yra mano kraujas, Sandoros kraujas, kuris už daugelį išliejamas nuodėmėms atleisti" (Mt 26, 28).

Andrius4

Oho, aš čia randu visiška painiava pas jus. Iš pradžių jus tvirtinate, kad ostija yra tikras Kristaus kūnas ir kraujas, o ne simbolis. Kurioje net nėra nei lašelio Kristaus kraujo. Ir Dabar Kukuli sakai, kad kraujas yra tik simbolis. Kai Raštas sako:

Juk jūs žinote, kad esate atpirkti nuo niekingos iš protėvių paveldėtos elgsenos ne nykstančiais turtais, sidabru ar auksu, 19 bet brangiuoju krauju Kristaus, to avinėlio be kliaudos ir dėmės.(1 Pt 1:18-19)

Ir dar kitas labai svarbus dalykas iš KBK:

495  Evangelijose Marija vadinama ,,Jėzaus Motina" (Jn 2, 1; 19, 25),152 o dar prieš Sūnaus gimimą, Šventajai Dvasiai įkvėpus, [Elzbietos] ji buvo džiugiai pavadinta ,,mano Viešpaties Motina" (Lk 1, 43). Iš tiesų tas, kurį ji pradėjo iš Šventosios Dvasios kaip žmogų ir kuris iš tikrųjų tapo jos sūnumi pagal kūną, yra ne kas kitas, kaip amžinojo Tėvo Sūnus, antrasis Švenčiausiosios Trejybės Asmuo. Bažnyčia išpažįsta, kad Marija tikrai yra Dievo Motina (Theotokos).153

Mat kaip gaunasi "Evangelijose Marija vadinama ,,Jėzaus Motina".....Bažnyčia išpažįsta, kad Marija tikrai yra Dievo Motina (Theotokos).153" O kai aš rašau tiesiai, kad tai buvo Dievo kraujas. Prasideda kažkokie išvedžiojimai, kad tiktais tai buvo Kristaus kraujas. Pilgrim, ko negali rašyti tiesiai, kad tai buvo Dievo kraujas? Kai jai gerai supratau, kad Varlytė sutinka, kad tai Dievo kraujas. Kažkaip nėra tvirto pamato :-\

P.S. Matau biški aplenkė Pilgrimas, dėl Kukulio

Silvija

Citata iš: Andrius4  lapkričio 24, 2015, 05:20:55
Citata iš: Varlė keliauninkė  lapkričio 24, 2015, 04:44:14
Be abejo, Andriau. Negi dar nesupratai, kad Dievas įsikūnijo Kristuje. Jis tikras Dievas Jo dvasia ir tikras žmogus su kūnu ir krauju

Net nežinau ko aš dar nesupratau :) Nes juk aš ir bandau įrodyti... ... ...

Nebandyk, nereikia. Mes išsiaiškinsim ir patys.

Kaštonas

Nėra "ten" ką aiškintis, manau.

Citata iš: Andrius4  Lapkričio 24, 2015, 10:24:24
Ar žmogaus kraujas buvo pas Kristų
Jėzus yra ir tikras Dievas, ir tikras žmogus. Ir pas Kristų buvo/yra tikras žmogaus kraujas.

III. Tikras Dievas ir tikras žmogus
464  Nepakartojamas ir vienkartinis Dievo Sūnaus Įsikūnijimas nereiškia, kad Jėzus Kristus yra iš dalies Dievas, iš dalies žmogus, kažkoks dieviškumo ir žmogiškumo mišinys. Jis tapo tikru žmogumi, likdamas tikras Dievas. Jėzus Kristus yra tikras Dievas ir tikras žmogus. Šią tikėjimo tiesą pirmaisiais amžiais Bažnyčia turėjo aiškinti ir ginti nuo ją iškraipančių erezijų.

kukulis

Citata iš: Pilgrim  lapkričio 25, 2015, 08:33:44
Kukuli,
Evangelija kalba kitaip, Bažnyčia moko kitaip -
Apaštalas Petras: ,,Juk jūs žinote, kad esate atpirkti nuo niekingos iš protėvių paveldėtos elgsenos (...) brangiuoju krauju Kristaus, to Avinėlio be kliaudos ir dėmės. O Jis buvo numatytas dar prieš pasaulio sukūrimą ir apreikštas laikų pabaigoje jums" (1 Pt 1, 18–20)
Pats Jėzus ,,Tai yra mano kraujas, Sandoros kraujas, kuris už daugelį išliejamas nuodėmėms atleisti" (Mt 26, 28).

Abejoju ar visose šitose citatose kalbama apie Jėzaus organinį kraują.   :-\

Pilgrim


Varlė keliauninkė

Citata iš: Andrius4  lapkričio 25, 2015, 08:38:09
Oho, aš čia randu visiška painiava pas jus.
Nieko nieko.. diskusijose gimsta tiesa :) o kad mes katalikai silpni Biblijos skaityme ir žinojime anokia čia paslaptis.. Man asmeniškai šita diskusija sustiprino tikėjimą Kristumi, jo atpirkimu ir Jo dievyste.

Citata iš: Andrius4  lapkričio 25, 2015, 08:38:09
Prasideda kažkokie išvedžiojimai, kad tiktais tai buvo Kristaus kraujas. Pilgrim, ko negali rašyti tiesiai, kad tai buvo Dievo kraujas? Kai jai gerai supratau, kad Varlytė sutinka, kad tai Dievo kraujas.

Tik vienintelis iš Švenčiausios Trejybės asmenų tapo tikru žmogumi - Kristus. Tėvas netapo kūnu, nes Tėvo niekas nėra matęs ir negali matyti, nei Šventoji Dvasia netapo kūnu. Tik Tėvo Dvasia apsigyvenusi Marijoje gimė žmogumi su Dievo dvasia. Kai kur literatūroje apie Kristų rašo - dievažmogis, man grynai filologiškai negražu, bet tai tiesa. Pamedituok Kristaus Kraujo litaniją - nuostabi :) http://katalikai.lt/index.php?id=178

Varlytė iš dalies sutinka kad ten buvo Dievo kraujas, bet turėdama galvoje dievažmogį Kristų, ok? :)
Ir dar pamąstymui. Žemėje kraują turi tik žmogus ir gyvūnai, apie kuriuos dabar nekalbu. Pažiūrėk kaip yra hebrajų kalboje:
ADAM - žmogus, žmonija
ADAMA - žemė
DAM - kraujas

Kas juos jungia?

kukulis

Kristus tikras Dievas ir tikras žmogus.

Tačiau kraujas - žmogaus :)

Augustas

Citata iš: kukulis  lapkričio 25, 2015, 16:50:30
Kristus tikras Dievas ir tikras žmogus.

Tačiau kraujas - žmogaus :)

Taip, tačiau Dievas Kristuje taip glaudžiai susisiejo su žmogumi, kad galima būtų pasakyti, jog žmogaus gyvybė yra ir Dievo gyvybė. Ir galiausiai klausimas čia yra tas, kas mirė ant kryžiaus, t.y., ar tai antrasis Švč. Trejybės Asmuo, ar vis tiktai vien žmogus, vardu Jėzus Nazarietis.

Pilgrim

CitataDievas Kristuje taip glaudžiai susisiejo su žmogumi, kad galima būtų pasakyti, jog žmogaus gyvybė yra ir Dievo gyvybė
Ne, negalima pasakyti jog žmogaus gyvybė yra ir Dievo gyvybė. žmogaus gyvybė yra tiesiog žmogaus gyvybė, o Dievas yra tiesiog Gyvas. Jis gyvybės šaltinis.
Jėzuje slėpiningu būdu yra dvi prigimtys: ir žmogiškoji ir dieviškoji. 1 Kor 15,20 ... kaip pirmgimis užmigusiųjų tarpe ... nauja prigimtis: ir žmogiškoji ir dieviškoji, Dievažmogis.
Kas mirė ant kryžiaus ? Negalima kalbėti apie tai, kol lieka neatsakytas ir nesuvoktas klausimas, kuris čia buvo nuskambėjęs anksčiau, kas yra mirtis ?

Varlė keliauninkė

va va, kažkodėl apie mirtį niekas nenori kalbėti..

Augustas

Citata iš: Pilgrim  lapkričio 26, 2015, 05:44:53
CitataDievas Kristuje taip glaudžiai susisiejo su žmogumi, kad galima būtų pasakyti, jog žmogaus gyvybė yra ir Dievo gyvybė
Ne, negalima pasakyti jog žmogaus gyvybė yra ir Dievo gyvybė. žmogaus gyvybė yra tiesiog žmogaus gyvybė, o Dievas yra tiesiog Gyvas. Jis gyvybės šaltinis.

Taikliai pastebėta, Pilgrim'e.  :thumbup: Sutinku su Tavo pastaba.

CitataJėzuje slėpiningu būdu yra dvi prigimtys: ir žmogiškoji ir dieviškoji. 1 Kor 15,20 ... kaip pirmgimis užmigusiųjų tarpe ... nauja prigimtis: ir žmogiškoji ir dieviškoji, Dievažmogis.
Tai aš ir sakau, kad Jėzuje dieviškoji prigimtis yra glaudžiai susijusi su žmogiškąja prigimtimi. Tik čia reikia pridurti, kad nors tos dvi prigimtys glaudžiai susijusios viena su kita, vis tik jos lieka skirtingos, t.y., jos nesusilieja visiškai ir viena kitos nepanaikina. :)

CitataKas mirė ant kryžiaus ? Negalima kalbėti apie tai, kol lieka neatsakytas ir nesuvoktas klausimas, kuris čia buvo nuskambėjęs anksčiau, kas yra mirtis ?

Geras klausimas, Pilgrim'e.  :thumbup: Na, aš manau, kad mirtis yra sąstingis, t.y., ne išnykimas, bet sąstingis.

Silvija

Sąstingis  :-\ Labai įdomus žodžio etimologijos momentas, jei mirtį laikyti gimimu dangui (prisimenant gimdymo stangas).