• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 01, 2024, 11:15:24

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kas yra nuodėmės?

Pradėjo Ganjah, rugpjūčio 04, 2016, 06:53:50

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Ganjah

CitataTyrimai rodo, kad didžiausias laimės indeksas yra skurdžiose Afrikos regionuose, kur žmonės normaliai net pavalgyti neturi, tad problemų neturėjimas yra ne bilietas į laimę, bet greičiausiai į depresiją, ką ir parodo JAV žmonių situacija.

nuoroda galima?


CitataKiek pamenu, yra tokia nuomonė, kad laimė yra mokėjimas džiaugtis ir įvertinti mažus dalykus, net jei ir esi skurde, jei įvertini tai, ką gauni, tu esi laimingas, bet gali gyventi JAV ir būti nelaimingas, nes pvz į tave restorane padavėjas ne taip pažiūrėjo ir t.t.

na del sito tai sutinku :) kai kurie zmones tokie ir yra, jiem daug kas negerai, pazistu tokiu. Ir niekad nebus gerai jei nepakeis mastymo, kaip sakai ne taip paziures, jau blogai. Pvz vienas toks buvo, vaziuojam su masina. Sugedo. Pradejo nervuotis, kam ta masina, nebuvo masinos, negesdavo nieks. Aha, debilas galvoju, tai ko vaziuoji su ta masina, ko neparduodi jos. Ir gadina nuotaika. Musu tevai vaziuodavo su tokiom masinom, kur ten pastoviai reikdavo ka nors remontuot kelioneje ir dziaugesi kad turi ta masina , ten ziguli ar maskviciu. O kad ir sugenda kartais ta masina, tai vistiek ji negenda taip daznai ir tikrai patogiau ir greiciau nei su autobusu yra vaziuot.

Ai bet tai gal kai jis kencia del sugedusios masinos tai daugiau sansu kad pateks i dangu ? :)

CitataŠiaip realiai pažiūrėjus net nežinau ar tu gali eiti prie išpažinties, nes tam, kad priimti sakramentą, tu turi suprasti ką darai ir pilnai priimti/ar bent jau stengtis priimti Bažnyčios mokymą, o tu dar rodos net neapsisprendęs nei dėl Dievo, nei dėl tikėjimo.
Nu jo, as kai mazas buvau ir nemastantis , tai man lengviau buvo ipirst tokius dalykus. Bet kuo toliau, man tuo sunkiau, nes man net galai nesueina daug kur.
Nu arba as galiu pasakyt tas nuodemes kurias baznycia galvoja kad atai nuodemes, bet realiai as ir toliau jas darysiu, nes kitaip kam ir gyvent. Ir ten net nesigailiu. Pvz man kiti zmones sako kad as nesu blogas zmogus. Man irgi taip atrodo.

Ai dar esu girdejes, kad zmogus jau gimsta iskart su nuodeme. Nu sakes. Nieko nepadarei, ir jau su nuodeme. Tai isvis pasityciojimas atrodo.

Pilgrim

Kitoks klausimas tau -
kas pavaizduota tavo profilio paveiksliuke ?

kukulis

Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 09, 2016, 03:44:13
Ai dar esu girdejes, kad zmogus jau gimsta iskart su nuodeme. Nu sakes. Nieko nepadarei, ir jau su nuodeme. Tai isvis pasityciojimas atrodo.
Kaip manai, iš kur toks teiginys atsirado?

Žinai pasakymą "norėjau kaip geriau, o gavosi kaip visada" ?

Kaštonas

"Nieko nepadarei, ir jau su nuodeme. Tai isvis pasityciojimas atrodo."

Šitas geras.  Ir man taip atrodė.
šefas irgi lochas, už nieko nedaryma algos nemoka, bonką gerti trukdo.
Nėra gyvenimo, nėra...


Nebūtu ančiukas bjaurus, nebūtu pasakos apie gulbę.

kukulis

Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 09, 2016, 09:22:44
šefas irgi lochas, už nieko nedaryma algos nemoka, bonką gerti trukdo.
Nėra gyvenimo, nėra...

:thumbup:  ;D

Sigitas

Kas yra nuodėmės?
Mano atsakymas:
darymas to, kas Dievui nepatinka, kitaip tariant - nemoralu.
Kadangi Dievas yra visur, todėl tai liečia ne vien socialinę ir ekonominę, bet ir asmeninę dvasinę-sielinę plotmę. Nuodėmės Romos Katalikų Bažnyčioje skirstomos į sunkias ir lengvas. Sunki nuodėmė yra tada, kai yra atliekama sąmoningai ir svarbiame reikale. Sunki nuodėmė atleidžiama tik sakramentinės išpažinties eigoje (tai pas katalikus vadinama atgailos sakramentu). Lengva nuodėmė kai trūksta vieno kurio iš šitų dviejų, ji atleidžiama atsiprašius Dievo ir/ar to žmogaus, kurį tai liečia; lengvos nuodėmės bendrai yra išpažįstamos ir atsiprašoma už jas kiekvienų Mišių pradžioje (kai visi sako - esu kaltas ir mušasi į krūtinę).
Dabar sukonkretinsiu. Pavyzdžiui: masturbavimasis yra sunki nuodėmė, nes masturbuojantysis žino, jog elgiasi negerai ir vis tiek tai daro. Masturbuojantis yra kenkiama savo sveikatai tiek fiziškai tiek emociškai tiek psichologiškai. Fiziškai - vyro atveju veltui išliejama sėkla ir patiriamas ankstyvas orgazmas, kuris vėliau, suėjus su moterimi, taip pat įvyksta per anksti ir ne abi pusės lieka patenkintos (labai grubiai parašiau, atsiprašau). Emociškai ir psichologiškai kenkiama, nes besimasturbuojantysis vis tiek prieš save įsivaizduoja esant moterį ir jos geidžia, o tai irgi yra nuodėmė. Kūniškai masturbacija pakenkia ir nervus. Yra tokia liga, kai žmogus nebegali ištverti nemasturbavęsis nė valandėlės, vien apie tai begalvoja, o kitą kart tai daro net negalvodamas, susiformuoja specifiniai sąlyginiai refleksai, kurių žmogus nebevaldo net viešoje aplinkoje.

Gėrimas (alkoholinių gėrimų), kaip ir melavimas, yra sąlyginai lengvos nuodėmės. Sąlyginai, nes priklauso nuo pasekmių. Melo pasekmės gali būti itin skaudžios, kaip ir girtuokliavimo. Šios abi nuodėmės visada liečia kitus žmones, net jei žmogus geria šnapsą, ar vartoja narkotikus vienas pats - socialinės pasekmės to muša per kišenę ir skatina meluoti, vogti, apgaudinėti, sukčiauti, ieškoti neleistinų uždarbio būdų.
Apskritai paėmus išgerti nėra nuodėmė - Jėzus Kristus taip pat dalyvaudavo pokyliuose, gėrė vyną. Bėda, jog žmonės nesilaiko saiko, neturi stabdžių.

Apskritai gerbiamam Ganjah, kaip matau, yra problema laikytis taisyklių. Maišto dvasia tau sava? Turiu nuvilti - ji veda į pragarą. Jei bijai mirti ir miręs keliaut į pragarą, tai nutrauk draugystę su šia nelabąja dvasia.
Jeigu priimi Romos Katalikų Bažnyčios religiją, turi ją priimti visą tokią, kokia ji yra, o ne vien tai, kas tau paranku, patinka, miela. Tokia yra išganymo sąlyga - tu arba esi su Kristumi, arba esi kartu su nelabukais. Nenori būti kataliku? Niekas neverčia būt kataliku, jei nepatinka - gali būt krišnaistu, baptistu, dzenbudistu, maoistu, dar bala žino kuo. Visur reikės priimti ir paklusti konkrečioms taisyklėms, nes netgi anarchistai turi savas taisykles!

Beje, kas yra nuodėmė parašyta bet kurioje maldaknygėje, keista, jog iki šiol to nežinojai.

Kaštonas

"Apskritai gerbiamam Ganjah, kaip matau, yra problema laikytis taisyklių."

O.
Kaip tau sekasi Sigitai, laikytis viso ką prirašėi labiau nei anarchistams?

Ganjah

CitataKitoks klausimas tau -
kas pavaizduota tavo profilio paveiksliuke ?
zole ir menulis. kodel klausi?


CitataKaip manai, iš kur toks teiginys atsirado?

Žinai pasakymą "norėjau kaip geriau, o gavosi kaip visada" ?

Na cia privede ko gero prie to kad tipo Ieva su Adomu pridirbo nuodemiu, o mes visi turim atsakyt uz kazkokius asilus kurie pridirbo. Tai tegu jie patys ir atsako uz tai.


Citata"Nieko nepadarei, ir jau su nuodeme. Tai isvis pasityciojimas atrodo."

Šitas geras.  Ir man taip atrodė.
šefas irgi lochas, už nieko nedaryma algos nemoka, bonką gerti trukdo.
Nėra gyvenimo, nėra...


Nebūtu ančiukas bjaurus, nebūtu pasakos apie gulbę.

nesupratau prie ko cia sefas ir alga ar bonka, anciukas.

CitataMasturbuojantis yra kenkiama savo sveikatai tiek fiziškai tiek emociškai tiek psichologiškai. Fiziškai - vyro atveju veltui išliejama sėkla ir patiriamas ankstyvas orgazmas, kuris vėliau, suėjus su moterimi, taip pat įvyksta per anksti ir ne abi pusės lieka patenkintos (labai grubiai parašiau, atsiprašau).

Gal galima kokios mokslines informacijos kur siuos teiginius patvirtintu?


CitataEmociškai ir psichologiškai kenkiama, nes besimasturbuojantysis vis tiek prieš save įsivaizduoja esant moterį ir jos geidžia, o tai irgi yra nuodėmė. Kūniškai masturbacija pakenkia ir nervus. Yra tokia liga, kai žmogus nebegali ištverti nemasturbavęsis nė valandėlės, vien apie tai begalvoja, o kitą kart tai daro net negalvodamas, susiformuoja specifiniai sąlyginiai refleksai, kurių žmogus nebevaldo net viešoje aplinkoje.

na gal kitas vyras ir vyra isivaizduoja :D

CitataTuriu nuvilti - ji veda į pragarą. Jei bijai mirti ir miręs keliaut į pragarą, tai nutrauk draugystę su šia nelabąja dvasia.
Tai keliausim i pragara 95 % zmoniu turbut. Gal viskas bus gerai?


CitataBeje, kas yra nuodėmė parašyta bet kurioje maldaknygėje, keista, jog iki šiol to nežinojai.
neturiu maldaknyges. Kazkada vaikystej turejau sena kazkokia, na bet ten galejo but pasenus informacija ir as net neisivaizduoju kur ji bera. Galvojau ten labiau mulkino zmones, ir dabar tikejaus kad viskas yra geriau.

Jei zinociau 100% kad yra kazkoks ten pragaras, tai gal butu labiau ir prasmes tu taisykliu laikytis. Bet dabar gali praleist savo vieninteli trumpa gyvenima besilaikydamas, ir pasirodyt kad ner nei to dangaus nei pragaro ir viskas veltui.

Plius ar tam danguje ten bus bent malonumas? Seksas ir pan. ? Ar ten kaip anekdote, zmones pateke i dangu gailesis, nes pragare linkmsiau - baliai :)

Kaštonas

"Plius ar tam danguje ten bus bent malonumas? Seksas ir pan. ? Ar ten kaip anekdote, zmones pateke i dangu gailesis, nes pragare linkmsiau - baliai"

Koks seksas ir baliai be kūno - nesupratau.
Norėjau pasakyti, kad pliusas labiausiai patiko.

Pilgrim

kodėl būtent tokį paveiksliuką nusprendei pasirinkti

Ganjah

Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 09, 2016, 12:53:38
"Plius ar tam danguje ten bus bent malonumas? Seksas ir pan. ? Ar ten kaip anekdote, zmones pateke i dangu gailesis, nes pragare linkmsiau - baliai"

Koks seksas ir baliai be kūno - nesupratau.
Norėjau pasakyti, kad pliusas labiausiai patiko.

gerai, o kas gero bus danguj tada?

Citatakodėl būtent tokį paveiksliuką nusprendei pasirinkti
nes nickas ganjah, tai siaip prisiderinau :) kodel klausi?

mane kaip apibudinot, tai as tureciau koki nors velnio paveiksliuka uzsidet :D

Kaštonas

"
gerai, o kas gero bus danguj tada? "
o ką žinau kas tau bus?! kodėl dangui?!

Diak. Tomas M.

Ganjah, tau bus sunku įsitikinti pragaro egzistavimu, nes blogis tokių, kaip tu nekabina, nes tu ir taip eini ten... va pradėk bandyti gyventi pagal tikėjimą, tuomet blogis labai greitai tau apsireikš, bijodamas, kad štai šita siela gali pabėgti... panašiai kaip šitam bičiukui buvo:

RAW: Angels pt. 4: Spiritual Warfare

Pilgrim

tada papasakok visiems savo nick'o reikšmę.

Ganjah

CitataGanjah, tau bus sunku įsitikinti pragaro egzistavimu, nes blogis tokių, kaip tu nekabina, nes tu ir taip eini ten... va pradėk bandyti gyventi pagal tikėjimą, tuomet blogis labai greitai tau apsireikš, bijodamas, kad štai šita siela gali pabėgti... panašiai kaip šitam bičiukui buvo:

RAW: Angels pt. 4: Spiritual Warfare

sitas vyrukas sako most of us are happy living in sin :) so true :)

siaip bandziau gyventi pagal tikejima kai buvau mazas. Bet tiesiog nebeiseina taip aklai viskuo tiket bet logiskos priezasties. Aisku tie kurie skaito, klausosi visokiu religiniu kalbu, gali patiket net ir tuo kas nera tikra - tiesiog propaganda, reklama taip veikia - kartoji kartoji ir patiki zmogus po kazkiek laiko.

Ai dar sako Budos statula blogai. Nu tai cia kodel dabar Buda blogai. Zinau, kad ten isakymuose ar kazkur - neturek kitu dievu tik mane viena. Tai visi tie kas yra kituose tikejimuose pazeidzia sita ir eis i pragara. Pasmerkti.

Beje sitas yra geras video, priverciantis pamastyt irgi, kas nezino tai cia garsus komedijos artistas:


https://www.youtube.com/watch?v=8r-e2NDSTuE

Citatatada papasakok visiems savo nick'o reikšmę.nickas reiskia - zole.

Ai dar prisiminiau linksma citata:

"When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realised that the Lord doesn't work that way so I stole one and asked Him to forgive me."

Al Capone

Kaštonas

"Bet tiesiog nebeiseina taip aklai viskuo tiket bet logiskos priezasties"

Ir aš nesuprantu žmonių kurie aklai TIKI. :)
Laužyti taisykles, tūsintis ....
Pažįstamas kelias.


kukulis

Manau, kad problema tame, kad Ganjah įsivaizduoja Dievą kaip kažką, kas stebi ir baudžia, jei tik kas daro nuodėmę.

O esmė tokia, kad Dievas nieko nebaudžia. Žmogus darydamas nuodėmę, jau pats save baudžia.

Todėl jei tik nori daryti tas nuodėmes, tai daryk, mums nuo to nei šilta nei šalta. O jeigu praėjus kiek laiko pradėsi jausti tuštumą, ir kad kažkas su tavim negerai, tai grįšk ir galėsim iš naujo pakalbėti.

Varlė keliauninkė

Citata iš: kukulis  rugpjūčio 10, 2016, 06:07:35
Manau, kad problema tame, kad Ganjah įsivaizduoja Dievą kaip kažką
Tai tai pat ir kai kurių tikinčių problema - įsivaizduoti Dievą kaip daiktą, o Dangų - kaip vietą.

Diak. Tomas M.

Šiandien galvojau apie tai, kad žmonėms sunku suprasti, kodėl Adomo ir Ievos nuodėmė gali mums persiduoti, nors mes visai nekalti... ir man atėjo į mintį toks palyginimas.

Sakysime buvo vyras su žmona, kurie gyveno netoli Černobilio. Jiems jų geras draugas sakė, kad jie ten neitų, nes ten radiacija. Jie iš pradžių saugojosi tos zonos, bet iš smalsumo visgi nusprendė pažiūrėti, o kas gi ten (juk sako grybai metro aukščio, miško gyvūnai dvigubai didesni ir pan.). Taigi, jie patenkino savo smalsumo jausmą, bet kartu buvo apšvitinti, paveikti tos radiacinės taršos. To pasekoje buvo pažeistas jų genetinės informacijos vientisumas ir jų vaikai gimė su įvairiausiais apsigimimais. Kaip galima įtarti, jų vaikų genetika buvo paveldėta tokia, kokią turėjo tėvai, t.y. pažeista, tad ir vaikų vaikai ir vaikaičiai, ir visos tolimesnės kartos buvo taip pažymėtos tų genetinių defektų.

Ar vaikai yra kalti dėl ko nors? Ne, bet tėvų smalsumo patenkinimas turėjo būtent tokią aukštą kainą...

Bet istoriją galime pratęsti. Vaikai visgi suprato, kad jų genetika yra pažeista, tad kreipėsi į vienintelį specialistą, kuris jam vienam prieinamu metodu galėjo pašalinti tuos genetinius defektus... pratęsti galite patys ;)

Ganjah

tai Dievas yra visagalis, galejo issprest Adomo ir Ievos problema, taip pat galetu ir cernobilio problema issprest. O jis gal nori padaryt experimenta, kas bus jei paleisim zmones gyvent be pagalbos.

Kaip kokie bandomieji triusiai mes esam?