• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 19, 2024, 19:58:31

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Natūralus šeimos planavimas

Pradėjo Teofilė, liepos 05, 2012, 11:30:47

0 Nariai ir 2 Svečiai peržiūrinėja šią temą.

Augucka

Nuoširdžiai dėkoju, Pligrim, už visą informaciją  [-O<
Bandau skaityti ir suprasti tą NŠP, kuom jis toks ypatingas, tik nematau nieko teigiamo. To "šalutinio" poveikio - nėštumo nenoriu labiausiai ir čia Dievu pasitikėti nesugebu ir negalėsiu, ko gero, niekada.
Esu egoistė, nes nenoriu daugiau pastot ir gimdyt. Jaučiuosi jau tam per sena ir nusiteikusi daugiau nebegimdyti, nors žinau, kad gimdo ir daug vyresnės, tačiau aš jau nusiteikiau, kad man vaikų daugiau nebereikia. O jei bus lemta turėti dar vieną atžalą, tai, manau, kad Dievulis ją gali duoti ir taip, nes nei vienas apsaugos būdas negarantuoja 100%. Visada lieka vietos Dievo planui, nes aš kažkaip nejaučiu, kad jį griaučiau  ;D Dievo niekas negali sustabdyti, jei tik bus tokia Jo valia, tai taip ir įvyks.
Taip, kad ar naudosiu NŠP ar kitą būdą - Dievo valia įvyks bet kuriuo atveju ir nei bažnyčia nei žmogaus sukurtos nuostatos ir taisyklės Dievo nesustabdys.
Čia tokia mano išprotauta filosofija, galit dabar bartis ant manęs  :D

Silvija

Gal jau ir per daug visko, bet Dievo žodžio juk negali būti per daug :), o šiandien klausantis Biblijos, taip krito ši eilutė iš Mt 6, kad negaliu nepasidalinti:

CitataPasitikėjimas Apvaizda

25 ,,Todėl aš sakau jums: per daug nesirūpinkite savo gyvybe, ką valgysite, nei savo kūnu, kuo vilkėsite. Argi gyvybė ne daugiau už maistą ir kūnas už drabužį? 26 Įsižiūrėkite į padangių sparnuočius: nei jie sėja, nei pjauna, nei į kluonus krauna, o jūsų dangiškasis Tėvas juos maitina. Argi jūs ne daug vertesni už juos? 27 O kas iš jūsų gali savo rūpesčiu bent per vieną sprindį prailginti sau gyvenimą?! 28 Ir kam gi taip rūpinatės drabužiu?! Pasižiūrėkite, kaip auga lauko lelijos. Jos nesidarbuoja ir neverpia, 29 bet sakau jums: nė Saliamonas pačioje savo didybėje nebuvo taip pasipuošęs kaip kiekviena iš jų. 30 Jeigu Dievas taip aprengia laukų gėlę, kuri šiandien žydi, o rytoj metama į krosnį, tai argi jis dar labiau nepasirūpins jumis, mažatikiai? 31 Todėl nesisielokite ir neklausinėkite: 'Ką valgysime?' arba: 'Ką gersime?', arba: 'Kuo vilkėsime?' 32 Visų tų dalykų vaikosi pagonys. Jūsų dangiškasis Tėvas juk žino, kad viso to jums reikia. 33 Jūs pirmiausia ieškokite Dievo karalystės ir jo teisumo, o visa tai bus jums pridėta. 34 Taigi nesirūpinkite rytdiena, nes rytojus pats pasirūpins savimi. Kiekvienai dienai gana savo vargo".

sparnai

Na i didesnes diskusijas listi nesu nusiteikusi, bet asmenine patirtim pasidalinti galiu is savo moteriskosios puses. Esame ismegine keleta NSP modeliu, ir is tiesu, kaip Auguckai, taip ir man, negera darosi nuo minties apie termometra, kreiviu paisymus ir panasiai. Taigi pirma mano asmenine isvada yra, kad kiekviena PORA gali ir turi pasirinkti ta NSP metoda, kuris jai yra priimtiniausias. Antra, esu isitikinusi, kad NSP naudoti 100% yra jei ne neimanoma, tai labai sunku, jei vyras tame atsisako dalyvauti. Galu gale, tai juk poros o ne vienos moters reikalas.
Mudu su vyru taip pat naudojomes Kreitono metodu siekdami pastoti. Per 2 metus naudojimosi sia metodika, igijau pakankamai patirties ir supratimo apie jos privalumus ir, zinoma, trukumus. Privalumai yra gerokai virsijantys trukumus, turiu pasakyti. Vienas ju, yra maitinimo krutimi laikotarpis. Nuolat girdziu savo aplinkoje moteris diskutuojant sia tema, nes visos bijo praziopsoti momenta, kuomet vaisingumas vel "isijungs" dar nenutraukus maitinimo. Ir tiesa sakant, be NSP, o ypatingai Kreitono modelio, moterys nelabai turi is ko rinktis. Daugelis labai pagristai nepasitiki barjerine kontracepsija, t.y. prezervatyvais, todel nori griebtis kokio "garantuotesnio budo". Kalbu ne apie baznycios moteris, nors tikiu kad ir joms deja tai galioja. Taigi lieka kontraceptines tabletes arba spirales. Kontraceptiniu tableciu gerti negalima jau vien del to, kad ju vartojimas prasideda pirma menstruaciju diena, taigi lieka spirale, kuri negana moralinio aspekto, daznai moteriai siaubingai netinka, kelia diskomforta, skausmus ir gausias menstruacijas. Tuo tarpu NSP siulo patikima, nekenksminga metoda atpazinti savo organizmo bukle. Man tai priimtiniausia ir zinau, kad po gimdymo atnaujinsiu Kreitono lenteles pildyma.
Taip pat turiu pasidalinti, nes to cia juk ir renkames, kad NSP yra gydantis kelias. Jis gydo tiek moteri, tiek vyra, tiek ju susitikimo vieta- santuoka iki pat saknu. Be abejones, ne pats NSP, taciau Viespats per tai. As nepritariu poziuriui, kad lytiniai santykiai skirti tik vaiku pradejimui, esu isitikinusi, jog ne maziau svarbi ju uzduotis yra santuokinio rysio stiprinimas. Taigi cia mes savo santuokose galime tureti apverktina pasauliniu tendenciju suzalota sriti, arba slovinga Viespaties perkeista sriti, teikiancia gyvybe visomis prasmemis ir dziaugsma. Per mano igyta skausminga patirti ismokau tai, kad Dievas kur kas geriau zino, kas mane daro laiminga ir ko man reikia, nei as. Teoriskai ta zinom visi, taciau tai priimti tenka dazniausiai per dideli skausma.
Ir visgi nesijauciu esanti Dievo - despoto dukra, kuris sako - negalvok, vykdyk. Noredama atpazinti Jo valia, turiu pazinti Ji gyvai ir asmeniskai.. Tada ir pazinsiu Jo valia ir tapsiu bent kiek igalesne i ja atsiliepti kaip dera. Tiek motinystes tiek visose kitose plotmese. 

Silvija

Citata iš: sparnai  spalio 20, 2014, 09:16:17
Man tai priimtiniausia ir zinau, kad po gimdymo atnaujinsiu Kreitono lenteles pildyma.

Sparnai, ar teisingai supratau, kad tu laukiesi? :)

sparnai


Silvija

Aleliuja! Šlovė Dievui! Aš taip džiaugiuosi, kad tu žinotum! :celebrate:

Viešpats yra geras, Jo Vardas šlovingas :pentecostal:

Sveikinu tave ir tavo vyrą!

Čia ekspromtu radau muzikinį gabaliuką dovanų:
http://www.youtube.com/watch?v=3zIIWVioh-Q

sparnai

Aciu labai, Silvija, nuostabus pasveikinimas, net susigraudinau  :happy: Is ties mano siela slovina Viespati, nes didziu dalyku padare man Visagalis is sventas yra Jo vardas  :ashamed:

Silvija


Varlė keliauninkė

Citata iš: Teofilė  spalio 19, 2014, 11:44:53
Viena iš aktyviausiai Lietuvoje dirbančių NŠP mokytojų pati turi septynis vaikus, nemažai turinčių po tris (ir dar pakankamai jauni susilaukti daugiau).
Lietuvoje ne tiek jau daug šeimų, auginančių septynetą. Bet septynis pagimdyti, jeigu gimdosi, nereikalingas nei NŠP, nei JOKS metodas, tik meilė ir dialogas tarp dviejų - šitai yra NATŪRALUS ŠEIMOS PLANAVIMAS. O visa kita per daug sudėtinga, kad būtų dieviška: man irgi nepriimtinas kasdienis savo kūno stebėjimas. Tik įdomu, toje menininkų, septynis vaikus auginančioje šeimoje, NŠP atsirado po kelinto vaiko - pirmo, antro, ... septinto?

Diak. Tomas M.

Sparnai, sveikinu! :D

Jei gerai pamenu, tu juk norėjai tapti Kreitono konsultante, tai tikrai būsi gera specialistė, nes praėjai nuo .. iki ;)

Kukuli, dėl to reikalo, kad ar skirsi kiekvienam vaikui tiek pat pinigų  ir dėmesio, ir ar sugebėsi išleisti į aukštuosius mokslus - tai juk irgi mitas. Dievas tėvams liepia padaryti iš savo vaikų šventuosius, o ne nupirkti butą, aukštąjį ir pan. Mes galvojam, kad žmogui reikia to ar ano, bet tik Dievas žino, ko iš tiesų žmogui reikia, kad jis būtų ir laimingas ir šventas. Gal turėsi 5 vaikus, bet tik du bus linkę į mokslus, vienas koks menininkas ar muzikas, o kiti du nagingi amatininkai. Čia labai geras pavyzdys:

http://www.delfi.lt/pilietis/voxpopuli/neturiu-aukstojo-issilavinimo-ir-uzdirbu-14-tukst-litu-per-menesi.d?id=66086078

Pats pažįstu žmogų, kurį tėvai įkišo į med. mokyklą, o dabar jis turi būti daktaru, bet širdy jis - fizikas, matematikas... nei pacientams bus gerai, nei jis laimingas, o sako, kad "sugaišau vos ne 10 metų studijoms, dabar reikia atsiimti pinigus"... tai ar norėtum pas tokį daktarą gydytis?

Diak. Tomas M.

Citata iš: kukulis  spalio 20, 2014, 03:59:28
Paprastai, kai svarstoma ar turėti trečią vaiką, prasideda kalbos apie 12 vaikų ir kaip jie augs skurde ...
Kažkoks melas ... Juk trečiam vaikui gimus bus 3 vaikai, o ne 12  ::) Ar aš klystu?  ::)

Šią mintį dar verta pagvildenti. Mes pažiūrime į kalno viršūnę, išsigąstame savo fantazijų ir atsisakome lipti į kalną. Tai, kaip sakyti, kad jei aš negalėsiu melstis, kaip sakysime Šv. Kryžiaus Jonas, tai melsiuos tik 3 "Sveika Marija" per dieną ir viskas.

Bet juk mūsų kelias yra kelias laipteliais ir jei mes niekada nesiimsime drąsos žengti sekantį laiptelį, taip ir nesužinosime, kas yra tenai už jo. Kas tame laiptelyje man skirta ir kaip Dievas man padės ant to laiptelio išstovėti ir net žengti ant sekančio laiptelio :)

sparnai

Aciu, Tomai  :D Ne, deja Kreitono konsultante pasaukimo tapti nepajutau. Aciu Dievui atsirado, kas panoro ir tuo aktyviai uzsiima. As tik toliau klausausi kokiu budu Dievas kviecia sioje srityje tarnauti. Kol kas aisku, kad esu kvieciama liudyti visiems, kas kreipiasi, kas turi panasu bedu ir panasiai. Tikras slepinys is kur zmones suzino, kad stai buvo beda ir ivyko stebuklas. Galim dziaugstis tuo, kad Viespats panaudoja kiekviena musu pastanga del Jo tokiu budu, kokiu Jam reikia, virsydamas musu lukescius. Manau mus visus tai ikvepia nenuleisti ranku ir darbuotis visuose reikaluose su didele ugnim  :pentecostal:

Teofilė

Citata iš: Pilgrim  spalio 19, 2014, 12:30:32
CitataPrisimenant Bažnyčios mokymą, net ir NŠP taikymas buvo leidžiamas tik esant rimtoms priežastims. Bažnyčiai modernėjant ir ganytojams tampant apatiškiems svarbiems dalykams, ta dalis "esant rimtoms priežastims" pasimetė.... taip gabalėlis po gabalėlio ir skursta Bažnyčios mokymas, jis tiesiog praskiedžiamas...
Netekę tai kažkur užfiksuoti ir negirdėjau, pameskit nuorodas kur apie tai paskaityti.
NŠP ir dabar Bažnyčios pateisinamas tik esant rimtoms priežastims – oficiali pozicija yra tokia.

Teofilė

Citata iš: Varlė keliauninkė  spalio 20, 2014, 14:31:15
Lietuvoje ne tiek jau daug šeimų, auginančių septynetą. (...) Tik įdomu, toje menininkų, septynis vaikus auginančioje šeimoje, NŠP atsirado po kelinto vaiko - pirmo, antro, ... septinto?
Mano minėtoje šeimoje (neteko girdėti, kad jie menininkai) – po septinto. Moteris pasakojo, kad tuo metu atrodė, jog dar vieno nėštumo nebepakeltų, nors, jei ne NŠP, gal būtų buvęs ir aštuntas.

Teofilė

Citata iš: Augucka  spalio 19, 2014, 13:41:41
Cia turbut NSP salutinis poveikis  ;D Ir dar turbut nepabaiga :D
Man ir triju vaiku uztenka sociai, apie daugiau net galvoti baisu  :no-no:
Iš dalies tikrai taip – taikydami NŠP sutuoktiniai visą laiką yra ryšyje su savo vaisingumu, nenuostabu, kad daugiau mąsto ir apie savo pašaukimą į tėvystę, motinystę.

Teofilė

Citata iš: Donatas  spalio 19, 2014, 12:42:36
Tuo, kad nauja gyvybė tuos planus griauna. Ir tada tenka rinktis ar "planas" ar nauja "nepatogi" gyvybė. Ir visai čia nesvarbu kokiomis priemonėmis tas planas įgyvendinamas ar harmonais ar dienų skaičiavimu ar dar kaip.
Bent man asmeniškai tai yra net labai svarbu – jei pastočiau pavedus kontracepcijai, man tikrai būtų žymiai sunkiau su tuo susitaikyti, nei šiek tiek nesilaikant NŠP taisyklių (ar netyčia ką nors supainiojus). Kontracepcija sudaro iliuziją, kad "problema" yra išspręsta. Ji siūlo tik juoda arba balta: nevartosit – garantuotas pastojimas (patys kalti, niu niu niu), vartosit – viskas OK, padėtis kontroliuojama. Tuo tarpu stebint savo vasingumą yra visas spektras – itin griežtos taisyklės, kai pora tikrai negali sau leisti kviesti vaikelio (labiausiai suvaržančios, bet patikimumas didesnis už hormoninės kontracepcijos), klasikinės taisyklės pagal griežtesnius metodus arba pagal mažiau griežtus, galiausiai tik šioks toks NŠP prisilaikymas, kai pastoti beveik ir norėtųsi, bet gal sunku ryžtis, kad jau būtent tą mėnesį, na ir sąmoningas siekis pastoti, santykius planuojant vaisingomis dienomis. Štai čia iš tiesų yra pasirinkimo laisvė, dalyvavimas Dievo plane – ne tik naujos gyvybės kūrime, kai tam bus laikas, bet ir savęs paties bei savo sutuoktinio kaip asmenų, Dievo vaikų nuolatiniame, nuosekliame kūrime, ugdyme, mokyme įsiklausyti į Jo valią šiandien.

Teofilė

Citata iš: kukulis  spalio 20, 2014, 03:59:28
Na, svarbiausia nepulti į kraštutinumus :)
Paprastai, kai svarstoma ar turėti trečią vaiką, prasideda kalbos apie 12 vaikų ir kaip jie augs skurde ...
Kažkoks melas ... Juk trečiam vaikui gimus bus 3 vaikai, o ne 12  ::) Ar aš klystu?  ::)
Būtent, ir net tas 12-asis vaikas negimsta kartu su kitais 11, tėvams nė nenutuokiant iš kur apskritai jie atsiranda. :)

Diak. Tomas M.

Skaitau apie Šv. Kotryną Sienietę, Bažnyčios mokytoją:

CitataKot­ry­na gi­mė 1347 me­tų ko­vo 25 die­ną Sie­no­je. Ji bu­vo dvi­dešimt ket­vir­ta­sis Džia­ko­mo Be­nin­ka­zos (Gia­co­mo Be­nin­ca­sa), kuk­laus odų da­žy­to­jo iš Fon­teb­ran­dos kvar­ta­lo, bei La­pos Piadžen­ti (La­pa Pia­gen­ti) vai­kas.

Galima įsivaizduoti, kiek galėjo jos motina ir tėvas turėti minčių, bet jie ištesėjo iki galo... Jei jie būtų nusprendę kažkuriuo metu, kad "jau gana", pasaulis nebūtų palaimintas tokios nuostabios sielos... Galima spėti, kad gal Dievas tėvus apdovanojo tokia dovana už jų didvyriškumą paprastame savo gyvenime  :-\


Diak. Tomas M.

Tokia netikėta citata, bet ji visgi parodo, kad net ir natūralūs šeimos planavimo metodai gali būti naudojami su blogais tikslais:

Citata1936. IV. 28

Krizis praėjo, viskas aišku. Juk aš maniau, kad bus blogai suėjus mudviem į intymius santykius, o dabar viskas taip sklandžiai, taip gerai. Aš pati pasidariau drąsesnė, kad d-ras M., kai buvau pas jį prieš Velykas, mane nuramino ir net stebėjosi mano nervingu jautrumu ir skrupulingumu.

...

Mes norim kol kas vengti apvaisinimo; nupirko jis man tą knygą ,,Gimimų reguliavimas", aš skaičiau, rodos, gerai supratau, bet dabar galvoju sau – o jeigu apsirikta, jeigu aš esu pastojus, kas tada? Norėčiau būti motina, išnešioti ir pagimdyti jam kūdikėlį, bet tada reikia pasiaukoti, atsisakyti nuo savo asmeniškų reikalų ir malonumų. Juk mudu norėtume dar dviese pasidžiaugti viens kitu, pavažinėti po užsienį. Mum sąlygos tokios nepatogios: atėjęs pas mane, jis gali tiktai keletą valandų pabūti, pačiam vidurnakty, kada pavargę galėtume susiglaudę kartu pamiegoti, jam reikia jau keltis, rengtis ir eiti ,,namo"...