• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
spalio 12, 2024, 10:11:51

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Šv. Ignaco Lojolos pratybos - kas jose vyksta ir ar verta dalyvauti?

Pradėjo Giedrė, liepos 14, 2013, 06:31:07

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Kaštonas

Eik į savo kambarėlį" – šv. Ignaco Lojolos mokymu pagrįstos Dvasinės pratybos kasdieniame gyvenime, skirtos atrasti/sutvirtinti ryšį su Dievu, pažinti labiau save.
"Kaip vaikščiojimas, ėjimas ir bėgimas yra kūno pratybos, taip meditacija, kontempliacija ir kiti maldos būdai, kurie parengia ir nuteikia sielą, yra vadinami ,,dvasinėmis pratybomis", - sako Šv. Ignacas Lojola.

Daugiau:
https://www.facebook.com/events/1028835510570472/

sandraa

Radau citatą: "Pirmoji pratyba atliekama vidurnaktį; antroji tuoj atsikėlus iš ryto; trečioji prieš ar po Mišių, bet iki pietų; ketvirtoji Vakarinės metu; penktoji – valanda prieš vakarienę.
Daugiau ar mažiau tokios valandų sekos reikia laikytis per visas keturias savaites, priklausomai nuo to, ar pratybas atliekančio žmogaus amžius, nusiteikimas ir temperamentas padeda jam atlikti penkias ar mažiau pratybų". 


Kas galėtų man paaiškinti, kaip visa tai turėtų atrodyti kasdieniame žmogaus dienoje, ypač jei žmogus dirbantis arba gyvenimo ritmas nepastovus? Ar įmanomos šios dvasinės praktikos, neperkant knygos ir nedalyvaujant grupiniuose užsiėmimuose? Kiek laiko trunka atskira pratyba,  ar vidurnaktis tikrai reiškia 00:00 val., kada skaitomi raštai ir t.t.?

Ačiū.

Pilgrim

Ignacas Lojola sako :
"Kaip vaikščiojimas, ėjimas ir bėgimas yra kūno pratybos, taip meditacija, kontempliacija ir kiti maldos būdai, kurie parengia ir nuteikia sielą, yra vadinami ,,dvasinėmis pratybomis".
šv. Ignaco Lojolos mokymu pagrįstos Dvasinės pratybos yra skirtos pagilinti atrasti iš naujo savo santykį su Dievu, taip pat labiau pažinti save.
Šios Dvasinės pratybos gali būti atliekamos keliais būdais (priklausomai nuo laiko):
1. per mėnesį. Visas tas 30 dienų vyksta šios Pratybos ir nieko daugiau. paprastai yra atsiskiriama iš kasdieninės aplinkos, kad nebūtų trukdoma Pratyboms. Apie tai byloja, Sandra, tavo pateikta citata.
2. per 4 savaites. Pratybos yra suskaidytos į 4 savaites. Pirma savaitė, antra savaitė, trečia ir ketvirta. Praktiškai ištisa savaitė skiriama pratyboms. Ši savaitė kaip ir mėnesio atveju vyksta "pabėgant" iš įprastos kasdieninės aplinkos. Tarp savaičių galima ilgesni ar trumpesni kaip paprastai kelių mėnesių tarpai.
3. per 33 savaites. Šiuo atveju Pratybos vyksta kasdieninėje aplinkoje. Per dieną surandant bent 30 min. atlikti tam tikroms užduotims. Pasirenkama individualiai.
Ir kiekvieną savaitę susirenkant grupėje pasidalinti patirtimi, įžvalgomis.

Ar įmanoma ... pabandyčiau atsakyti ar įmanoma išmokti užsienio kalbą be kito žmogaus, be vadovėlio, be užduočių ...
Rekomenduojama, bent turėti dvasinį palydėtoją.
Tačiau labai labai rekomenduotina ir grupė.

sandraa

O kaip dėl minimalaus bendravimo su artimiausiais žmonėmis, per tas  30 d.? T.y.,  po vakarienės?  Šiuo metu neturiu jokios galimybės dalyvauti nei grupėse, nei bažnyčioje ir pan., nes  laikinai gyvenu užsienyje, o kalba minimali.  Ar per tas 30 d., žmogus visiškai izoliuojasi nuo aplinkos ir visų žmonių: tik užsiima dvasinėmis pratybomis, valgo ir miega? Juk lieka ir laisvo laiko, ar ne?

Pilgrim

paprastai 30 d. (mėnesio) ar 7 d. (savaitės) rekolekcijų metu
yra išvykstama iš įprastos aplinkos (namų)
ir apsigyvenama ten kur vyksta rekolekcijos (vienuolyne, rekolekcijų namuose ar pan.)
kontaktai su  išoriniu pasauliu būna labai riboti.
Dar galima paskaityti čia -
http://www.jesuit.lt/dvasines-pratybos-32/articles/apie-dvasines-pratybas-placiau

sandraa