• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
birželio 21, 2024, 18:04:28

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Stabai į mūsų namus atsėlina nepastebėti

Pradėjo Diak. Tomas M., rugsėjo 01, 2012, 16:46:25

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Augustas

Citata iš: nf  spalio 02, 2017, 02:38:14O kaip yra su "energetinėmis" vietovėmis, ar čia psichologinis poveikis, ar ištiesu tokios būna?


Sunku pasakyti. :/  Neaišku, kas tai yra tos energetinės vietovės - ar tai tiesiog gražios vietos, kuriose norisi pabūti, pailsėti nuo miestų pilkumos, ar tai buvusios (ir galbūt esamos) pagoniškos šventovės, panašios į ST aprašytą Ben-Hinomo slėnį.

nf

Delfyje nesenai skaičiau straipsnį apie Lietuvos energetines vietoves, tai ten viskas suplakta į vieną, ir Šiluva, ir Pažaislio vienuolynas, ir Merkinės piramidė, ir akmenys (nepamenu pavadinimo).
Parsivežti iš tokių vietų vandens ar tai taip pat bus stabas?

Augustas

Citata iš: nf  spalio 02, 2017, 09:25:09Delfyje nesenai skaičiau straipsnį apie Lietuvos energetines vietoves, tai ten viskas suplakta į vieną, ir Šiluva, ir Pažaislio vienuolynas, ir Merkinės piramidė, ir akmenys (nepamenu pavadinimo).
Parsivežti iš tokių vietų vandens ar tai taip pat bus stabas?


Tai viskas priklauso nuo to, kam žmogui tas vanduo iš tų vietų, t.y., nuo intencijos.  :)  Bet jei ir katalikiška intencija, tai vis tiek reikėtų žiūrėti, iš kokios vietovės ir kam bus panaudotas, pvz., vanduo ar akmuo.

Donatas

Man atrodo, kad tai bus stabas. Jei  tikima neaišku kokiomis "energetikomis".
Nebūtų stabas, jei nori gerti, ir kelionei prisipili butelį švaraus vandens iš šaltinio kuris trykšta šalia "stebuklingos vietovės", bet tik todėl, kad šaltinis pasitaikė pakeliui.

nf

Ačiū Donatai, panašus atsakymas ir man sukosi galvoje.

Kaštonas

"Maginis  veiksmas  visada  turi  šiuos  elementus:  materialų  dalyką,  t.y.  instrumentą; žodinį  užkeikimą  t.y.  reikalavimą  ar  prašymą,  kuriuo  kreipiamasi  į  aukštesnes  jėgas;  ritualą. 47  Tad jei  veiksmas  neturi  šių  sudedamųjų  dalių,  jis  negali  būti  laikomas  magija.  Magija  pasižymi  tikėjimu, jog  žmogus  gali  išmokti  manipuliuoti  pasauliu  saviems  tikslams,  paslaptingais  būdais.  Šie  būdai skiriasi  nuo  religijos  pateikiamų  būdų,  nes  čia  žmogus  pasikliauja  tik  savimi  ir  stengiasi  kontroliuoti anapusybę.  Tuo  tarpu  religija  pateikia  būdus  kurie  leidžia  anapusybei  kontroliuoti  žmogų."https://vb.vdu.lt/object/elaba:2076095/2076095.pdf


Stabas - ne Viešpaties šlovinimas*.

Donatas

Atvažiuoja pas akademiką, kitas akademikas į sodybą. Jie žmonės pragmatiški ir jokiais "prietarais" netiki. Svečias žiūri, kad pas šeimininką virš durų pasaga prikalta.
Svečias ir klausia:
- Kam ta pasaga, negi tu prietarais tiki?
Šeimininkas atsako:
- Žinoma netikiu, tik girdėjau, kad jie veikia net tada, kai netiki.


Saulius

Ačiū už pasidalinimus [-o< , tik dabar prisiminiau kad turiu kolegos parvežtą papirusą iš Egipto (su dviem dievybėm), kažkur mėtosi ant spintos.  O galvojau kad viskas, kas kertasi su tikėjimu sudeginta... Inventorizacija - geras dalykas :)

nf

   Nesenai klausiausi Dimitrijaus Smirnovo atsakymo Į klausimą:
-" Dukra iš kelionės parvežė budos statulėlę dovanų, bet jos nepriėmiau ir dėl to susipykom. Ar teisingai pasielgiau nepriimdama dovanos?".
   Atsakymas buvo, kad pasirinkai patį blogiausią variantą susipykti su artimu žmogumi dėl "balvankės".

Saulius

Jau vien faktas, kad dukra net nenutuokia kuo tiki ir kokiomis vertybėmis gyvenime vadovaujasi tėvai - yra šeimos tragedija...