• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 14:03:59

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kaip būti geru krikšto tėvu/mama - geriausi patarimai iš jūsų patirties

Pradėjo Diak. Tomas M., birželio 28, 2012, 00:43:35

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Aš pats esu jau trigubas krikšto tėvelis  :o

Žinau, kad krikšto tėvai turi atsakingai prisidėti prie savo krikšto vaikų dvasinio aklėjimo ir tobulėjimo. Bet geras klausimas: KAIP?

Nesinori savo pareigų apriboti pasveikinimu gimtadienio ar vardo dienos proga, reikėtų surasti kokių gudrių ir įdomių būdų, kaip įnešti daugiau dvasingumo ir dvasinio supratimo į vaiko gyvenimą.

Labai laukiu jūsų patarimų!

Silvija

Ir aš triguba :D

Labai aktualus reikalas. Liečiantis sąžinę, nes jaučiuos šitoj srity ne viską padariusi/daranti. Ačiū, kad primeni.

Tiesa, vakar brolis paskambino siūlydamas braškių (jo duktė mano krikšto vaiks), ta proga sumąsčiau mergaitei (jau paaugliukė) nuvežti YOUCAT'ą - jaunimui skirtą katekizmą.

Materialiais dalykais aišku lengviau atlikt pareigą...

Giedrė

Pasidalinsiu: mano krikštatėviai, deja, tik sudalyvavo krikšte ir tuo jų vaidmuo baigėsi. Tai - labai blogai. Ypač vaikystėje, kai lauki dėmesio ir dovanėlių.

Manau, kad yra du būdai: 1) bendrauti, susitikti, kartu kur nors išvykti - kuo dažniau, tuo geriau; 2) rodyti dėmesio per šventes ar svarbiais gyvenimo atvejais (mažos dovanėlės, atvirukai, skambutis reikiamu metu).

Viena neįmanoma be kito, tad abu būdus reikia gražiai derinti, atrasti laiko . Tada viskas bus gerai. Na, o apsileidimas šioje srityje - labai skaudus dalykas krikštavaikiui.

Silvija

Labai ačiū už šį žvilgsnį - iš krikštavaikio pozicijos.

Diak. Tomas M.

Šiandien kilo tokia mintis - paskirti vakarą susipažinti su šventu vaiko globėju - kas jis buvo, kokiomis dorybėmis pasižymėjo, kokia jo, kaip dangiško užtarėjo "profesija" ir pan. Gal ta tema yra filmas, o gal knyga.

Jei vaikas jau kiek paūgėjęs, galima būtų kartu padaryti savo darbo knygutę apie tą šventąjį. Galima būtų įklijuoti ten jo paveiksliuką, įrašyti šventojo stiprias savybes, dorybes, labiausiai patinkančius bruožus ir įdomias jo gyvenimo akimirkas, stebuklus, gal net įdėti ir jo relikviją, jei pavyko gauti.

Jei krikšto vardas sutampa su senelių, prosenelių, giminaičių vardu (nes kartais tai būna šeimos tradicija), pakalbėti, kokiomis geromis savybėmis pasižymėjo senesni to vardo nešiotojai.

Dar viena pasiteisinusi strategija. Paskambini krikšto vaiko tėveliams ir paprašai, kad jūsų krikšto vaikas būtų vedamas į sekmadienio Mišias. Ir krikšto vaikui gerai, ir jo tėveliams ;)

Diak. Tomas M.

Dar kelios idėjos iš seminaro tėvams.

Pradėti mokyti vaiką paprastas ryto ir vakaro maldeles. Ryte prašome palaiminimo, vakare dėkojame už dieną.

Antras žingsnis - vakare prisiminti 3 gerus dienos epizodus ir 3 blogus poelgius ar darbus. Tokia savianalizė yra gana paprastas ir aiškus žingsnis į asmeninį bendravimą ir ryšį su Dievu, ir savo sąžinės ugdymą. Vaikai jau nuo 6 metų amžiaus noriai imasi tokios "analitinės" užduoties.

Silvija

Kažkur nugirdau tokią šventą mintį, kuriai šiuolaikiniam pasaulyje yra būtina tapti gyvenimu: mokyti vaiką gailestingumo - tai mokyti visko.

Diak. Tomas M.

Tikriausiai praktišku variantu reikėtų vaiką pratinti dalyvauti labdaringoje veikloje, kad realiai pamatytų kaip žmonės skurde verčiasi, kaip vaikai vaikų namuose gyvena.

Gal net savanoriavimas kokioje gyvūnėlių prieglaudoje irgi galėtų nemažai gailestingumo išmokyti  :-\

Silvija


letuciux

O ką dovanoti mažuliui krikštynų proga... Mąstau apie kryželį gal. Būsim krikšto tėvai :)

Silvija

Visai neblogai :)

Na aišku, kol kas naujas Dievo tautos narys to neįvertins, todėl galima būtų parašyti "lydraštį"  :D, t. y. laišką, kurį galės perskaityti vėliau - visada, kada tik paims iš dėžutės tą kryželį. Galės kaskart prisiminti savo Krikšto šventės svarbą ir, skaitant autentiškus jūsų palinkėjimus, įvertinti savo krikštatėvių dvasinę dovaną - įsipareigojimą lydėti šioje kelionėje.

Speciali dėžutė su Krikštu susijusiems daiktams laikyti - taip pat gera dovana, - juk reikės išsaugoti ir Krikšto liudijimą, ir žvakę, ir rūbą... galima ten sudėti ir Šventės nuotraukas. O vėliau (jei dar tilps :D), ten sukrauti ir pirmos Komunijos prisiminimus. Taip senoviškai :)

Diak. Tomas M.

Paaiškinti tėvams, kad jų vaikas yra gimęs būti Dievo šventuoju ir kad jie turi taip jį auklėti, kad tam nemaišyti, o netgi padėti:

Jei žinočiau, kad mano vaikui lemta tapti genijumi, ar kažką daryčiau kitaip?

Diak. Tomas M.


klaidas1

Citata iš: Giedrė  liepos 20, 2012, 07:40:29
Pasidalinsiu: mano krikštatėviai, deja, tik sudalyvavo krikšte ir tuo jų vaidmuo baigėsi. Tai - labai blogai. Ypač vaikystėje, kai lauki dėmesio ir dovanėlių.

Manau, kad yra du būdai: 1) bendrauti, susitikti, kartu kur nors išvykti - kuo dažniau, tuo geriau; 2) rodyti dėmesio per šventes ar svarbiais gyvenimo atvejais (maža www.geradovana.lt
, atvirukai, skambutis reikiamu metu).

Viena neįmanoma be kito, tad abu būdus reikia gražiai derinti, atrasti laiko . Tada viskas bus gerai. Na, o apsileidimas šioje srityje - labai skaudus dalykas krikštavaikiui.

Aš labai pritariu Giedrei. :) svarbiausia nepamiršti ypatingai kol dar nedideli vaikučiai :) Pats irgi dabar neseniai tapau krikštatėviu, tai vis palepinu kokiu mažmožiu ir visad sako kad labai geras krikšto tėtis aš :)

Augucka

Citata iš: Silvija  spalio 30, 2012, 09:35:15
Magnificat Vaikams prenumerata galėtų būti graži kalėdinė dovana krikšto vaikui.
Tikrai šauni idėja  :thumbup: Nors ir nesu niekieno krikšto mama, bet idėja labai gera. Jei kada ja tapsiu, būtinai prisiminsiu šitą :)

Diak. Tomas M.


arabele

Aš galiu poasisakyti išabiejų pusių turiu nuostabią krišto mamą ji man kaip antra mama visur ir visada šalia. Tikėjimo klausimais gal ir nelabai konsultavo bet žmogiškas nuoširdumas ir meilė manua atpirko viską.
Kaip krikšto mama dar labai mažai prisidėjau mano krikštukui tik du metai žinoma nepamirštu gimtadienių ir kitų žvenčių, bet tikėjimo prasme nalabi ka pagelbsčiu nebent tai kad meldžiuosi už jį.

Pilgrim

Labai gerai darai  :)
krikšto mama, kas yra labai svarbu, turi melstis, melstis ...

Silvija

Truputį ne į temą, bet šalia :)

Teko kartą ilgai svarstyti ar nedarau klaidos atsisakydama tapti krikšto mama. Esu girdėjusi liaudišką nuomonę, kad tai net nuodėmė :o

Nors tuo asmeniškai netikiu ir turėjau daug priežąsčių tai daryti (atsisakyti), progai pasitaikius nusiunčiau į MR klausimą. Galite čia ties 34:50 pasiklausyti atsakymo :)

Diak. Tomas M.

Čia iš tiesų pas ortodoksus (pravoslavus) taip yra, pas katalikus kitokios tradicijos :)

Tačiau ir ten yra įvairių nuomonių:

CitataОтказываться быть крестным отцом или крестной матерью можно (кроме экстренных случаев, например, если ребенок умирает и больше никого нет), но не по ложной причине, а из понимания своей неготовности, слабой веры и невежества.

arba

CitataО.В.: Да, отказаться можно. Я, правда, не стал бы давать конкретных рецептов, "моделировать" возможные ситуации... Ведь душа человека – это тайна. И исходя только из каких-то рациональных, даже канонических, юридических соображений часто не удается принять правильное решение. Необходимо молиться Богу, просить, чтобы Господь помог почувствовать сердцем - как поступить.

Bet man labai svarbus atrodo šis tėvo Dimitrijaus komentaras:


https://www.youtube.com/watch?v=bDvEHoboVxU

Ortodoksų požiūris į krikšto tėvų pareigas:
О роли крестных. Священник Максим Каскун

Tėvas Dimitrijus apie tai, kai krikštijama prietaringai:


Что делать, если ребёнка крестили по суеверию?