• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 26, 2024, 02:20:13

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Tikėjimo "sausros" ir "naktys"

Pradėjo Silvija, birželio 04, 2015, 14:09:41

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

es_pada

Galiu pasakyti tiek apie save,kad iš karto man pasirodė sausra,labai staigiai. Nežinojau iš kur tai atsirado,kodėl taip atsitiko.
Dingo visi jausmai,nejaučiau 'medaus mėnesio' su Dievu,kuris  dažniausiai prasideda tikėjimo pradžioje.
Tiesą sakant,labai išsigandau. Galvojau net,kad Dievas mane apleido.
Nežinojau,kas vyksta. Puoliau ant kelių,bet pagalvojau,kad jei Dievas mane išgelbėjo tada pirmą kartą,Jis negali palikti mane šiaip sau.
Vėliau radau internete tai,ko ieškojau : Sausra yra normali ar net būtina būsena siunčiama Dievo,ypač  pradedantiems.
Pasakiau Dievui - 'Daryk su manim,ką nori' bet po kažkiek laiko prasidėjo dar kai kas : Tamsa.
Bandžiau melstis,bet jaučiau,kad dangaus durys nuo manęs užvertos.
Tuštuma,skurdas,apleidimo jausmas,bejėgiškumas. Malda niekaip 'neėjo'. Kuo daugiau  bandžiau melstis,tuo dažniau tai buvo neįmanoma.
Gyvenau ir mačiau aplink save viską,kaip pro miglotą erdvę. Skausmas viduje ir melancholija buvo tokia intensyvi, kad pasidaviau ir  nusprendžiau,kad jeigu  Dievas taip mane apvalo ir  išbando mano mažytį tikėjimą,tai tebunie Jo valia. Pakutinę dieną  pamenu iki šiol - gulėjau and sofos ir jaučiau savo skurdą taip stipriai,kad maniau jog mano dvasia tiesiog plyš į gabalus.
Iš tų tamsybių daug ko išmokau,ypač tai,jog tikėjimas nepriklauso nuo jausmų. Dėkoju Dievui už tai.
Ad gloriam. :bible:

Kaštonas

"Iš tų tamsybių daug ko išmokau,ypač tai,jog tikėjimas nepriklauso nuo jausmų."

Iš tamsybių nieko neišmoksi. Bet kitaip yra esant "naktyje".
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2009-04-29-james-martin-sj-seseliai-maldoje/7815

Taip pat labai drąsus pareiškimas, kad tikėjimas nepriklauso nuo emocijų. Gal net labai greitai ir ši vieta bus išmėginta.
Nepaisant emocinės būsenos tiki ar ne?!

" Dievas taip mane apvalo ir  išbando mano mažytį tikėjimą,tai tebunie Jo valia."
Tarp tikinčiųjų nėra profesionalų. Mažyčių ar didelių.
Tebūnie.
Amen

es_pada

Nepaisant emocijų,kurie yra laikini,kaip ir jausmai,tikiu širdimi ir dvasia.  ;)
Nesvarbu ar tai vadinama tamsa,ar tamsi sielos naktis ar dar kas nors. Buvo,praėjo. ::)
Išmokau daug ko.
Tas,kuris to nepragyveno,negali suprasti tokių būsenų..
Ad gloriam. :bible:

Kaštonas

Tada tegul būna taip kaip tu nori.

Diak. Tomas M.

Sausra tai tikrai yra visų kelyje (vienu ar kitu metu), bet dėl tavo nakties, es_pada, tai man kažkaip atrodo panašu į blogio darbą, todėl spėju, gal kažkaip buvai prisilietusi prie burtų, okultizmo ar dar kažkokių pavojingų praktikų?   :-\ Aišku ir tai vyksta su Dievo žinia, bet dažnai nuodėmė duoda blogiui daugiau teisių į mūsų išbandymus, net ir tokius tragiškus. Tikrai garbė Dievui, kad tave palaikė (nors tau tuo metu taip ir neatrodė)  :pentecostal:

kukulis

Man pirmoji "alia sausra" taip pat įvyko nepraėjus pusmečiui nuo atsivertimo. Ir truko ... maždaug pusę paros :D

O buvo taip, kad aš kai atsiverčiau - mečiau rūkyti. Bet vieną dieną važiavom prie ežero, ir pasiėmiau pypkę. Pagalvojau, vieną kartą parūkyti nepakenks. Kai parūkiau, apėmė toks baisus tuštumo jausmas, kad po to prisižadėjau jau niekad neberūkyti. ...

Vėliau pažado neišlaikiau dar du ar tris kartus, bet tokios tuštumos nebeišgyvenau.

Sunkesnį laikotarpį išgyvenau praėjus 5 metams po atsivertimo. Bet tai labiau buvo ne tuštumos pojūtis, o kankinanti abejonė tikėjimu, ir absoliučiai negatyvus požiūris į visą aplinką ir į savo gyvenimą, kai atrodė, kad viską darai ir eini lyg per kokį kisielių. Ši būsena truko apie du mėnesius, bet pats intensyvumas buvo paskutinę savaitę, o paskui, kai atrodė, kad nebegalėsiu pakelti, staiga dingo, lyg nebuvęs, ir net buvo sunku prisiminti tą būseną, kada buvo blogai.

Todėl to pusdienio tuštumos nebeprisiminiau, kol neperskaičiau tavo Es_pada pranešimo šitame forume :)

es_pada

Ne,tai nebuvo blogio darbas. ::)
Puolę angelai mane iš kart gundė puikybe(sakė - žiūrėk,kokia esi tobula,jau viską pasiekei),gasdino nuleisdami vandenį tualete,(daugybę kartų)trukdė bažnyčioje susikaupti(dusulys)
Vieną vakarą,kai klausiausi sau muzikos,pamačiau žiauriai atrodantį,besišypsiantį klouno veidą,tokie,kurie būna siaubo filmuose,kad iš baimės  net pasidarė viduje karšta..

es_pada

Be to,prie okultizmo niekada nelipau,nes žinau,kas būna tiems,kurie žaidžia su tokiais dalykais.  :o
Aną kartą,kai buvau prislėgta,jaučiau savyje begalo didingą 'kažką',bet esu įsitikinusi,jog tai nebuvo velnias,nes kai puola jis,atsiranda liūdesys kitos prigimties,norisi nusižudyti,nėra tikslo gyventi,jauti jog visi esą prieš tave. Kai artinasi Dievas per naktis,jaučiama melancholija ir nesibaigianti įtampa būtent su viskuo,kas siejama su Dievu. ::) Kai tai pasibaigė,mano tikėjimas įgavo visai kitą formą.
Kontempliacija,tyla,jokių žodžių,vidinė harmonija.
Per tokius išgyvenimus Dievas moko mus nusižeminimo ir supratimo jog esi nuo Jo priklausomas.
Ad gloriam. :bible:

kukulis

Labai sudėtinga atsakyti į tai ką parašei.
Prisipažinsiu aš irgi dažnai patirdavau įvairius reginius, ypač maldos metu. Ir dabar manau, kad 99% visų tų reginių buvo iš piktojo. Padėjo maldos disciplina, kai melsdamasis atmeti visus reginius, nesvarbu, gerus ar blogus,  ir koncentruojiesi į maldos žodžius.
Bet vėl, gali būti ir tas 1% kada kalba Dievas, bet bijoti atmesti tą 1% nereikia bijoti, nes jeigu tai iš Dievo, tai Jis arba pakartos tai kelis kartus, arba kitais būdais perduos tau reikiamą žinią ar paguodą :)

Tačiau gali manęs ir neklausyti, nes patarimus duoti moka visi, o kurie iš jų vertingi, spręsti turi tu pati :)

es_pada

Labai norėčiau rasti dvasios palydovą,kokį kunigą,bet nežinau kur ieškoti.  :read:

kukulis

Kas ieško, tas randa :)

Esu turėjęs du.
Pirmasis buvo labai emocionalus kunigas. Pats pasisiūlė po to, kai atlikau išpažintį bažnyčioje. Bet po trijų kartų aš jį "užknisau", tai pradėjo į tel. skambučius neatsakinėti.  Po to kreipiausi į parapijos kunigą, tai netiesiogiai liepė jis nuo jo atstoti :D
Galiausiai kreipiausi į trečią kunigą, o jis po to mane nukreipė pas tą, kuris yra baigęs dvasinio vadovavimo kursus, ir tas yra dabartinis mano dvasinis vadovas.

Idėja tokia: kad norėti mokyti kitus, o taip pat ir būti dvasiniu vadovu, gali kilti iš žmogaus puikybės. Taip pat dvasinis vadovavimas reikalauja tam tikro diskretiškumo, nes atsiskleisdamas žmogus tampa labai pažeidžiamas.

Ieškančiam dvasinio vadovo žmogui siūloma elgtis taip. Kai surandi žmogų, kuris sutinka būti tavo vadovu, nepradedi visko pasakoti apie save, bet turi jį išbandyti, ir tik tada, kai matai, kad tai patikimas žmogus, gali po truputį atskleisti savo gilesnius išgyvenimus ir mintis. O jei matai, kad tai krokodilas, tai ieškai kito.

es_pada

Vieną kartą buvau išpažinties pas kunigą tokį,kuris labai atsakingai ir maloniai su mani kalbėjo, nekritikavo. Pabandysiu pas jį nueiti  ir paklausiu ar galėtų mane priimti.
Tiesiog norisi pasikalbėti apie tikėjimą su kuo nors,atsiverti. Turiu klausimų taip pat apie savo keistus sapnus,apie kuriuos niekam nepasakojau,nes niekas nepatikėtų.
Beje,čia jau pradėjau kitą temą - atleiskite , tai ją ir pabaigiu.
Ad gloriam. :bible:

kukulis


Kaštonas

"Labai norėčiau rasti dvasios palydovą,kokį kunigą,bet nežinau kur ieškoti.  :read:"
Palydėtojas palydėtojui nelygus. Palydėjimo būdai taip pat skiriasi.
Jėzuitai, karmelitai, pranciškonai....


"Ieškančiam dvasinio vadovo žmogui siūloma elgtis taip. Kai surandi žmogų, kuris sutinka būti tavo vadovu, nepradedi visko pasakoti apie save, bet turi jį išbandyti, "

Pirma karta girdžiu.
Net tavo palydėtojas tau ne vadovas.  :thumbup:

aiii....

kukulis

CitataPirma karta girdžiu.
Malonu pateikti žmonėms naują informaciją. Juk visada būna pirmas kartas, kai ką nors išgirsti. ;)

CitataNet tavo palydėtojas tau ne vadovas.  :thumbup:
Tai jo .. jis ne vadovas. Bet šiame kontekste tai tik terminis netikslumas ;)

Kaštonas

Mjo.

Esi kada girdėjęs apie palydėjimą per išpažintį?

Diak. Tomas M.

Es_pada, o gal ta muzika, kurią klausei, buvo kažkuo "ypatinga"? Kita vertus blogio puolimas gali būti ir iš šalies pasiųstas (užkeikimai ir pan.), na bet gal ir neverta čia giliai kapstytis...

Dėl dvasinio vadovo, aš taip ir girdėjau patariant - eini pas įvairius nuodėmklausius ir jei randi, kuris tau atrodo dėmesingas ir artimas, paprašai jo. Mano žmona tokiu būdu ir susirado. O man teko rodos du metus eilėje laukti, kol priėmė.

Šiaip dvasinis vadovas skaitosi labai didelė Dievo dovana ir sako, kad reikia daug melstis, kad atsiųstų tau jį.

P.S. kažkur gražią idėją mačiau, kad tėvo dienos proga pasveikinti ir savo dvasios tėvą :)

Kaštonas

"Dėl dvasinio vadovo, aš taip ir girdėjau patariant - eini pas įvairius nuodėmklausius ir jei randi, kuris tau atrodo dėmesingas ir artimas, paprašai jo. "
Tomai įsiklausyk ką sakai. Ar eini pas palydėtoja kad jis tau būtu dėmesingas ir artimas?
Išganymo istorija tai simpatijos klausymas?


"Labai norėčiau rasti dvasios palydovą,kokį kunigą,bet nežinau kur ieškoti.  :read:"
Neišbandysi nesužinosi. Norėsi rasi ten ir palydėtoja ir bendražygius. Gal net draugus.
http://www.jonai.lt/dvasines-pratybos-kasdieniame-gyvenime
https://www.facebook.com/Lietuvos-krik%C5%A1%C4%8Dioni%C5%A1kojo-gyvenimo-bendruomen%C4%97-1387036628242701/

http://www.joanitai.org/index.php/lt/

http://www.atleidimas.lt/

es_pada

Žinau muzikos įtaką žmogui labai gerai iš patirties,pati kažkada klausiausi black metalo.. :ashamed:
Bet tai buvo prieš 10 metų,kai buvau paauglė..
Šiuo metu mėgstu romantišką muziką ir atidžiai skaitau dainos žodžius. ::)

Diak. Tomas M.

Citata iš: Kaštonas  birželio 20, 2016, 12:30:16
"Dėl dvasinio vadovo, aš taip ir girdėjau patariant - eini pas įvairius nuodėmklausius ir jei randi, kuris tau atrodo dėmesingas ir artimas, paprašai jo. "
Tomai įsiklausyk ką sakai. Ar eini pas palydėtoja kad jis tau būtu dėmesingas ir artimas?
Išganymo istorija tai simpatijos klausymas?

Ne, bet jei jis tau nedėmesingas, tai vargu ar jis galės tau padėti... Sunku tai paaiškinti, bet kai patenki pas tokį nuodėmklausį, supranti ir tai ne apie simpatiją ar palankumą tau (jis gali tave ir išbarti), bet apie jo nuoširdų norą, kad tu taptum šventuoju.

Tas kunigas, kai su juo kalbi paprastai, jis kalba kaip normalus žmogus, bet kai jis klausykloje, per groteles atrodo, kad pats Kristus su tavim kalba. Na taip ir turi būti iš esmės, nes kunigas tai atlieka Kristaus asmenyje "In persona Christi".