• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 23, 2024, 07:51:48

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Romumas

Pradėjo Giedrė, vasario 25, 2016, 15:18:00

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Giedrė

Radau labai gražų tekstą:

Popiežiaus Jono XXIII romumo dekalogas

Tik šiandien aš pabandysiu gyventi kaip niekada –
neketindamas išspręsti viso gyvenimo problemų.

Tik šiandien aš būsiu mandagus ir paslaugus –
nieko nekritikuosiu ir nesikėsinsiu ką nors pataisyti ar drausminti, išskyrus save patį.

Tik šiandien aš būsiu laimingas,
nes esu sukurtas laimei ne tik būsimame pasaulyje, bet ir šiame.

Tik šiandien aš prisitaikysiu prie aplinkybių,
nenorėdamas, kad jos paklustų mano užgaidoms.

Tik šiandien aš paskirsiu dešimt minučių gerai knygai,
prisimindamas, kad kaip maistas reikalingas kūnui, taip gera knyga – sielos gyvenimui.

Tik šiandien aš padarysiu gerą darbą ir apie tai niekam nepasakosiu.

Tik šiandien aš padarysiu nors vieną dalyką, kurio nenoriu,
ir jei būsiu įžeistas, aš pasistengsiu, kad niekas apie tai nesužinotų.

Tik šiandien aš susidarysiu smulkią dienotvarkę,
gal aš jos neįvykdysiu, bet ją vis tiek parašysiu.
Ir saugosiuos dviejų negandų: skubėjimo ir neryžtingumo.

Tik šiandien aš tvirtai tikėsiu (net jei aplinkybės bus priešingos),
kad Apvaizda rūpinasi manimi taip tarsi daugiau niekas pasaulyje neegzistuotų.

Tik šiandien aš nesibaiminsiu
ir ypatingai nebijosiu gėrėtis tuo, kas gražu ir tikėti gerumu.

Aš galiu daryti gėrį dvyliką valandų, ir nenuleisti rankų.
Bet jei galvočiau, kad turiu tai daryti visą gyvenimą – pritrūkčiau drąsos.

Iš pranc. k. vertė ses. Danguolė Gervytė RA

gailestingumas.com

Silvija

Jau buvo ;) (lengva patikrinti per paieškos paslaugą).

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,955.msg10973.html#msg10973

Bet šia proga pasinaudojus galima padiskutuoti, kaip sekasi būti romiais  :thumbup:

CitataTik šiandien aš pabandysiu gyventi kaip niekada –
neketindamas išspręsti viso gyvenimo problemų.

Man dažnai tenka su skausmu pripažinti, kad esu nepajėgi to padaryti. Bet reikėtų išmokti tai padaryti dar ir su meile.

CitataTik šiandien aš būsiu mandagus ir paslaugus –
nieko nekritikuosiu ir nesikėsinsiu ką nors pataisyti ar drausminti, išskyrus save patį.

O kaip vaikų auklėjimas?  :-\ Ar įmanoma šią taisyklę taikyti pedagogikoje?

CitataTik šiandien aš būsiu laimingas,
nes esu sukurtas laimei ne tik būsimame pasaulyje, bet ir šiame.

Amžina problema: kaip būti laimingam, kai kiti akivaizdžiai eina prarajon? Prasmingi Landsbergio dainos žodžiai: Kas man iš tos laimės ir iš tos garbės, jei aš vienas džiaugiuosi, o šimtai liūdės?

CitataTik šiandien aš prisitaikysiu prie aplinkybių,
nenorėdamas, kad jos paklustų mano užgaidoms.

Ar toks įprotis prisitaikyti nenusilpnins žmogaus, kai reiks pakovoti už tikėjimą? Kas yra užgaida?

CitataTik šiandien aš paskirsiu dešimt minučių gerai knygai,
prisimindamas, kad kaip maistas reikalingas kūnui, taip gera knyga – sielos gyvenimui.

O jei aš skaitau valandą, dvi, kartais ir daugiau... jei mano vyras ima šnairuoti į šį mano pomėgį? O:-)


...

Augustas

Citata iš: Silvija  vasario 25, 2016, 17:35:23
CitataTik šiandien aš pabandysiu gyventi kaip niekada –
neketindamas išspręsti viso gyvenimo problemų.

Man dažnai tenka su skausmu pripažinti, kad esu nepajėgi to padaryti. Bet reikėtų išmokti tai padaryti dar ir su meile.

:o Nepajėgi deleguoti kitiems jų pačių gyvenimo tvarkymo?

Citata
CitataTik šiandien aš būsiu mandagus ir paslaugus –
nieko nekritikuosiu ir nesikėsinsiu ką nors pataisyti ar drausminti, išskyrus save patį.

O kaip vaikų auklėjimas?  :-\ Ar įmanoma šią taisyklę taikyti pedagogikoje?

Tokie dalykai (t.y., drausminimas ir taisymas) pedagogikoje turėtų būti išimtis. Gi visi psichologai ir pedagogai teigia, kad geriausias vaikų auklėjimo būdas yra pačių tėvų bei auklėtojų ir mokytojų pavyzdys.

Citata
CitataTik šiandien aš būsiu laimingas,
nes esu sukurtas laimei ne tik būsimame pasaulyje, bet ir šiame.

Amžina problema: kaip būti laimingam, kai kiti akivaizdžiai eina prarajon? Prasmingi Landsbergio dainos žodžiai: Kas man iš tos laimės ir iš tos garbės, jei aš vienas džiaugiuosi, o šimtai liūdės?

Laimė patraukia. Nori, kad kiti išsigelbėtų? Parodyk jiems, kad esi laiminga su Kristumi. Ir tada visi susidomės Kristumi, ir gal net pradės Juo sekti dėl Tavo pavyzdžio. :)

Kitką pratęsiu vėliau. :) Dabar nėra laiko.

Silvija

Ačiū, Augustai, kad sureagavai :)

Iš esmės aš tikiu ir gėriuosi šiomis sentencijomis, bet pripažįstu, kad manyje dar esama seno žmogaus: pirmu atveju - kai nepajėgiu išspręsti tų vadinamų problemų ir į jas dar nemoku pažvelgti, kaip į dovanas. Antru atveju - kai, pavyzdžiui, išgirstu iš pedagogų apie šiuolaikinius pradinukus (pati nesu pedagogė), plaukai šiaušiasi ir nesuvokiu, kaip ir kokius metodus taikyti kolektyve, kur kas antras vaikas - kaip sužeistas žvėriukas. Trečiu atveju - tikrai, man trūksta to visiems matomo džiaugsmo, nes daug blogybių matau artimoje aplinkoje, bet giliai atrandu, kad vis dėlto esu laiminga :)

O tu? Pasidalink kaip sekasi tau būti romiu.

Giedrė

Na, man tai būti romiai visai nesiseka, kad nors vieną punktelį pavyktų ...,   kad ir su darbotvarke ar kito neteisimu ir nesibarimu, nekritikavimu.  :ashamed:

Bet labai patiko man šis tekstas.

Diak. Tomas M.

Citata iš: Silvija  vasario 26, 2016, 07:25:33
... plaukai šiaušiasi ir nesuvokiu, kaip ir kokius metodus taikyti kolektyve, kur kas antras vaikas - kaip sužeistas žvėriukas...

Čia tikriausiai Šv. Jono Bosco patirtis padėtų, nes būtent jis su tokiais vaikais ir dirbo.

Augustas

Citata iš: Silvija  vasario 26, 2016, 07:25:33
Ačiū, Augustai, kad sureagavai :)
...
O tu? Pasidalink kaip sekasi tau būti romiu.
Tai prašom, Silvija. :)
O va, nekritikuoti man irgi nesiseka. :(  Kartais netgi bartis norisi. Irgi nesusilaikau. :(

Reikės prašyti Dievo, kad primintų man, jog kai norėsis bartis su kuo nors, 10 minučių palūkėti, atvėsti ir tada jau blaivia ramia galva pagalvoti, ką sakyti ar rašyti.

Donatas

Ar kritika yra toks blogis, jog jo reikia būtinai vengti? Jei man reiktų rinktis su kuo bendrauti - ar su tuo kuris giria ir neparodo kur klystu, ar su tuo kuris negiria, bet  parodo kur klystu, nesu tikras kurį rinkčiausi...  Reikia ir kritikos ir pagyrimų.

Augustas

Citata iš: Donatas  vasario 28, 2016, 05:31:17
Ar kritika yra toks blogis, jog jo reikia būtinai vengti? Jei man reiktų rinktis su kuo bendrauti - ar su tuo kuris giria ir neparodo kur klystu, ar su tuo kuris negiria, bet  parodo kur klystu, nesu tikras kurį rinkčiausi...  Reikia ir kritikos ir pagyrimų.

Ne, kitų žmonių kritika nėra blogis, bet tai turėtų būti išimtis. :) O štai savikritika turėtų tapti taisykle. :) Tačiau bent jau mano atžvilgiu yra (vis dar yra) atvirkščiai. Kitus pastebiu ir kritiškai nusiteikęs jų atžvilgiu būnu, o štai save pastebėti ir pakritikuoti dažnai užmirštu. :( 

Pilgrim

CitataNe, kitų žmonių kritika nėra blogis
Teigiu priešingai, kitų žmonių kritika yra blogis.

kukulis

O kitų žmonių poelgių kritika?

Augustas

Citata iš: Pilgrim  vasario 28, 2016, 09:18:59
CitataNe, kitų žmonių kritika nėra blogis
Teigiu priešingai, kitų žmonių kritika yra blogis.

Paskubėjau parašyti.  :ashamed: Šiaip turėjau minty kitų žmonių poelgių kritiką, o ne apskritai žmonių kaip asmenų kritiką.