• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 26, 2024, 05:08:44

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar privaloma priklausyti savo parapijai?

Pradėjo Saulius, rugpjūčio 21, 2016, 12:40:08

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Kaštonas

Labai įdomi nuomonė Augustai.
Gal nori pateikti pvz. išeinantį iš praktikos?
Suburti bendruomenę tikra to žodžio prasme tai ne du pirštus .... Arba forume raides kalti.

"Tai yra vienintelis kriterijus, "- jėzuitai, dominikonai, pranciškonai ....

Silvija

Man atrodo yra kažkoks naujas dokumentas dėl šito priklausymo parapijai, reiktų paieškoti  :-\

Augustas

Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 27, 2016, 06:12:19
Labai įdomi nuomonė Augustai.
Gal nori pateikti pvz. išeinantį iš praktikos?

Pavyzdžių pilna. :) Parapijos Caritas bendruomenė, parapijos pranciškonų (dominikonų etc.) tretininkų bendruomenė, parapinė "Atgaivink" grupelė (nežinau, kaip dabar, bet anksčiau tokios egzistavo ir buvo gan plačiai paplitusios)...

CitataSuburti bendruomenę tikra to žodžio prasme tai ne du pirštus .... Arba forume raides kalti.
Sutinku.  :thumbup:

Citata"Tai yra vienintelis kriterijus, "- jėzuitai, dominikonai, pranciškonai ....

Kuo šie ordinai yra išimtiniai?  :D

Kaštonas

"Teritorinio pasiskirstymo principas šiuo atveju nesvarbus visai."
"Kuo šie ordinai yra išimtiniai?"

"Parapijos Caritas bendruomenė, parapijos ..."

Ar tu esi susijęs praktiškai su viskuo ką išvardinai? Kiek laike?

Kaštonas

" T.y., nesvarbus klebonas, nesvarbu, koks bažnyčios interjeras ar kaip (kokia kalba) vyksta pamaldos ir pan."

Pvz. yra maldos grupelė, kurią palydi .... Yra bendruomenė kurios veikloje dalyvauja dvasininkas. ....
Taip pat. Su kunigu pietaujama, vakarieniaujam. Stovyklaujam. Šventės švenčiamos...
Ty kunigas ne ten kažkur už borto, o čia esantis.

Saulius grubiai ir paviršutiniškai paėmus "teisėtai" piktinosi.

Gali lietuviškai kalbėti, bet jei nejausi bendruomenės pulso, kuo bendruomenė gyvena, tai ...

Augustas

Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 27, 2016, 08:39:55
"Teritorinio pasiskirstymo principas šiuo atveju nesvarbus visai."
"Kuo šie ordinai yra išimtiniai?"

"Parapijos Caritas bendruomenė, parapijos ..."

Ar tu esi susijęs praktiškai su viskuo ką išvardinai? Kiek laike?

Buvau susijęs. :) Su parapijos Caritas praleidau maždaug 7-8 metus. Su "Atgaivink" grupele kokius 2 metus. Maždaug 1 metus praleidau su jėzuitais ir KGB, 1,5 metų pabuvau "Tikėjimo ir šviesos" bendruomenėje, su Rožinio grupele 9 metus. Tiesiog ieškojau savo bendruomenės, kol suradau dabartinę, kurioje esu 10 metų. O ką?  :)

Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 27, 2016, 08:50:28
" T.y., nesvarbus klebonas, nesvarbu, koks bažnyčios interjeras ar kaip (kokia kalba) vyksta pamaldos ir pan."

Pvz. yra maldos grupelė, kurią palydi .... Yra bendruomenė kurios veikloje dalyvauja dvasininkas. ....
Taip pat. Su kunigu pietaujama, vakarieniaujam. Stovyklaujam. Šventės švenčiamos...
Ty kunigas ne ten kažkur už borto, o čia esantis.

Saulius grubiai ir paviršutiniškai paėmus "teisėtai" piktinosi.

Jei piktinosi kunigais, tai nelabai teisėtai.  :no-no:

CitataGali lietuviškai kalbėti, bet jei nejausi bendruomenės pulso, kuo bendruomenė gyvena, tai ...

:thumbup: Jei tai yra taikoma Sauliui, žinoma.  :)
O jei taikoma kunigui, tai negalioja, nes kunigas iš viso gali būti bukas kaip bato aulas, nesidomėti parapija bei jos gyvenimu ir apskritai būti viešas nusidėjėlis. Svarbu bendruomenė, kuriai yra galimybė tarnauti ir kuri konkrečiam krikščioniui suteikia reikalingo dvasinio peno.

Kaštonas

""O ką?   "
"Tiesiog ieškojau savo bendruomenės, kol suradau dabartinę, kurioje esu 10 metų."
Nu va man buvo labai įdomu.
Tu tiek daug dalyvauji. Galva nusimušti galima. Kada viska suspėti... Gal todėl nesvarbu; sienos (ką paliksiu sekančioms kartoms arba kur šiemet eglutę statysim ir su kuo ....). Klebonas (bendruomenės narys). Arba ordinas (ten kur radai save)?!
o jei tu atsirasi pvz. Kaišiadoryse (  :celebrate: ) ?

Kai atsirasi "Kaišiadoryse"  tada pasikalbėsime.
Svarbu/nesvarbu...

" Jei tai yra taikoma Sauliui, žinoma.  "
Tau sakiau ne Sauliui.
Seniai čia esi, tave jau lupti galima.

Ps "jei piktinosi kunigais, tai nelabai teisėtai.  :no-no: " - " nes kunigas iš viso gali būti bukas kaip bato aulas, "
taip ir gyvenam

Augustas

Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 27, 2016, 15:09:23
""O ką?   "
"Tiesiog ieškojau savo bendruomenės, kol suradau dabartinę, kurioje esu 10 metų."
Nu va man buvo labai įdomu.
Tu tiek daug dalyvauji. Galva nusimušti galima. Kada viska suspėti... Gal todėl nesvarbu; sienos (ką paliksiu sekančioms kartoms arba kur šiemet eglutę statysim ir su kuo ....). Klebonas (bendruomenės narys). Arba ordinas (ten kur radai save)?!
o jei tu atsirasi pvz. Kaišiadoryse (  :celebrate: ) ?

Tikriausia rasčiau ką nors tinkamo ir ten. O jei nerasčiau, tai su vyskupo leidimu pats pradėčiau organizuoti kažką panašaus į tą ordiną, kuriame radau save.  O:-) O ką? :)

CitataKai atsirasi "Kaišiadoryse"  tada pasikalbėsime.
Svarbu/nesvarbu...

Užsienyje būtų sunkiau negu Kaišiadoryse. :)

Citata" Jei tai yra taikoma Sauliui, žinoma.  "
Tau sakiau ne Sauliui.
Seniai čia esi, tave jau lupti galima.

Man tai nelabai galioja, nes aš jau turiu nuolatinę bendruomenę, kurioje per 10 metų esu matęs visokių blogų kunigų, ir nepaisant to, vis tiek man ta mano bendruomenė patinka. :)

CitataPs "jei piktinosi kunigais, tai nelabai teisėtai.  :no-no: " - " nes kunigas iš viso gali būti bukas kaip bato aulas, "
taip ir gyvenam
Kitą sykį nepamiršk išbučiuoti tokiam kunigui rankų, kai jį sutiksi, nes tai yra tiesiog idealumo įsikūnijimas Tavo dabartinėje situacijoje, ir būtų tikrai gaila, jei šis (taip idealiai tinkantis Tavo dabartinei situacijai) kunigas paliktų Tavo bendruomenę pirma laiko. Tai sakau visai rimtai, be jokios ironijos ir, juolab, sarkazmo.

Pilgrim

Bažnyčios dokumentai apie parapiją ...

iš Katalikų Bažnyčios Katekizmo:
2179  ,,Parapija yra dalinėje Bažnyčioje pastoviai įsteigta ir aiškiai apibrėžta tikinčiųjų bendruomenė, kurios sielovada rūpintis vietos vyskupo vardu yra pavesta klebonui kaip tikrajam bendruomenės ganytojui." Parapija – tai vieta, kurioje visi tikintieji gali susiburti sekmadienio Eucharistijos švęsti. Parapija padaro krikščionis liturginio gyvenimo dalyviais, suburdama juos švęsti liturgijos; ji moko išganingojo Kristaus mokslo; gerais ir broliškais darbais įkūnija Viešpaties meilę:
    Tu negali melstis namie taip kaip bažnyčioje, kurioje yra daug žmonių ir kurioje kreipiamasi į Dievą tarytum viena širdimi. Ten yra kažkas daugiau: dvasios vienybė, sielų sutarimas, meilės ryšys, kunigų maldos.
2182  Dalyvavimas bendrai švenčiamoje sekmadienio Eucharistijoje parodo priklausymą ir ištikimybę Kristui ir Jo Bažnyčiai. Tikintieji tuo patvirtina savo tikėjimo ir meilės bendrystę. Visi drauge jie liudija Dievo šventumą ir savąją išganymo viltį. Jie vieni kitus stiprina, Šventosios Dvasios vadovaujami.

iš Kanonų teisės kodekso
Kan. 518
   Pagal   taisyklę,  parapija  yra  teritorinė,  tai  yra  apima visus konkrečios teritorijos tikinčiuosius, tačiau, kur tai yra reikalinga, įsteigiamos asmeninės parapijos, pagrįstos  teritorijoje  gyvenančių  tikinčiųjų  ritu,  kalba, tautybe ar kitais konkrečiais motyvais.
Kan. 515   § 1.
    Parapija yra konkreti dalinėje Bažnyčioje pastoviai įsteigta    tikinčiųjų    bendruomenė,    kurios    dvasiniais poreikiais kaip savas ganytojas, paklusdamas diecezijos Vyskupo valdžiai, rūpinasi klebonas.

Silvija

Ačiū, Pilgrim.

Galbūt klystu, bet visai neseniai lyg ir sklandė kalbos apie naujas rekomendacijas dėl priklausymo parapijai ir su tuo susijusiom pareigom bei atsakomybėm. Ryšium su vis labiau plintančiu "turizmu"  :-\ Nieko negirdėjai?

Varlė keliauninkė

įkišiu trigrašį  :P
šiaip jau niekas neprivaloma. net Jėzus neprivalomas

Kaštonas

Kitą sykį nepamiršk išbučiuoti tokiam kunigui rankų, kai jį sutiksi, nes tai yra tiesiog idealumo įsikūnijimas Tavo dabartinėje situacijoje, ir būtų tikrai gaila, jei šis (taip idealiai tinkantis Tavo dabartinei situacijai) kunigas paliktų Tavo bendruomenę pirma laiko."

Renkuosi nutylėti.

Silvija

Citata iš: Varlė keliauninkė  rugpjūčio 28, 2016, 14:29:02
įkišiu trigrašį  :P
šiaip jau niekas neprivaloma. net Jėzus neprivalomas

Taip, žinoma. Ir tai labai gerai suprato šiandieninis žmogus.

Saulius

Ačiū Pilgrim. Vis tik pagrindinis kriterijus yra teritorinis, nors nevienintelis :)

O dėl prastų pamokslų radau atsakymą, iš tikrųjų piktintis galima ir reikia, bet taip, kaip moko apaštalai:
radau čia: 
https://www.youtube.com/watch?v=mndjAVg5h1Q  cituojami kun.Astijaus Kungio žodžiai (tiksli vieta 57:47)

Saulius

Buvote teisūs - negalima atsiskirti nuo savo parapijos.
Kaštonui, buvo įdomu ką aš darysiu.
Atsigręžiau į savo parapiją, nuėjau pas kleboną, pasiūliau savo pagalbą.

Kaštonas


kukulis

Gebėjimas dirbti būtent savoje parapijoje, mano nuomone, yra žmogaus stipraus charakterio požymis. Nes jis nesirenka "kur lengviau", ar "kur labiau patinka".
Aišku nereikia smerkti ir tų žmonių, kurie seka savo širdimi ir randa bendruomenę kuri labiausiai atitinka jo lūkesčius, nors tai būtų ir truputį toliau nuo jo gyvenamosios vietos :)

vida

Už ištikimybę ir teritoriniu ir dvasiniu aspektu. Labai dažnai sako , oi negraži bažnyčia , ten kitur gražiau. Tai mes žmonės sudarome bažnyčią. Išeina taip , kad pats esi negražus. Turiu omenyje dvasinius dalykus.

Augustas

Tai taikliai čia Vida pastebėjo.  :thumbup: Pritariu.

Saulius

Pritariu Vidai, bet manau kad teisus ir Kukulis: kartais reikia "įkvėpti šviežio oro"- nes iš šalies save pamatai dažniau tada, kai pažiūri į save kito akimis ir tai ne tik važiavimas į kitą Bažnyčią, bet ir rekolekcijos, stovyklos.