• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 18, 2024, 14:08:21

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar nuodėmė nesimelsti?

Pradėjo Agnietė, lapkričio 06, 2012, 12:25:30

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Agnietė

Norejau uzduoti klausima visiems.
Skaiciau atsiminimus apie ispazintis su Sv. Tevu Pijumi. Sv. Tevas Pijus turejo sugebejima matyti kitu zmoniu nuodemes ir pats daznai tiesiog isvardindavo jas ispazinties metu. Ir istrigo viena is isvardintu nuodemiu - skaitymas ryto ir vakaro maldu.
Iki siol laikiau prioritetu kiekviena diena skaityti sventaji rasta. Todel sis klausimas priverte susimastyti. Pasidalinkite, jei ne paslaptis, kokias maldas skaitote rytais ir vakarais.
Radau keleta saltiniu. Vienas is ju siulo liturginiu valandu skaitinius, kurie yra skirtingi kiekvienai diena, priklausomai nuo liturginio kalendoriaus.
Dekui.

Diak. Tomas M.

Čia tikriausiai kaip ir Silvija minėjo "kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių" :)

Tai, kas nebuvo nuodėme pradžioje, vėliau jau tampa dalyku, sulaikančiu nuo tobulėjimo, kaip ir sakysime vėlavimas į Šv. Mišias. Anksčiau pas mane buvo taisyklė (nežinau iš kur ištraukta) nepavėluoti į pakylėjimą, o dabar jau ir visai negalima vėluoti...

Taip pat mes nežinome, gal žmogus, kuriam Tėvas Pijus "išrašė pylos", buvo kokio ordino ar organizacijos narys ir todėl privalėdavo atlikti tam tikras dvasines praktikas, bet buvo apsileidęs.

Aš asmeniškai dabar gavau pirmą Valandų Liturgijos dalį ir bandau įkąsti šį maldos būdą. Kol kas pakramtau ir iš vieno šono ir iš kito, kaip tas mažas šuniukas, kai gauna pirmą kaulą ir nesupranta ką su juo daryti, bet lygtai visai skanus daiktas ;D

Sakyčiau Valandų Liturgija turėtų melstis visi katalikai, kaip beje daro ir visi ortodoksai (įskaitant pravoslavus). Nežinia kodėl, bet katalikai kažkuriuo metu "pametė" savo visuotinės maldos įprotį, reikia jį atgaivinti! Galime užvesti naują temą ir kiekvieną diena dalintis pasiekimais ir klausimais, kaip manote?

P.S. Gerai būtų turėti Tėvą Pijų - atėjai, pasakei, ką nedasakei, jis tau priminė ir eini laimingas :)

Agnietė

Dekui Tomai uz atsakyma.
Gal per daug issipleciau su savo klausimu ir neaiskiai isdesciau mintis. Bet mano tikslas buvo akcentuoti ne maldu nebuvima kaip nuodeme, kiek daugiau pacia praktika maldu ryte ir vakare. Ryto ir vakaro malda - stai - gal but butu tikslus klausimas.
Atsiprasau uz sumaisti.


Diak. Tomas M.

Tuomet net nežinau :-\

Šiaip sako ryto ir vakaro malda yra kaip vyriai, ant kurių laikosi diena, bet dėl nuodėmės...

Gal Tėvas Pijus paskaitė nuodėme tai, kad žmogus nepadėkojo ryte, kad gavo dovaną dar vieną dieną gyventi, o vakare nepadėkojo už tai, kad buvo visą laiką lydimas Apvaizdos?

Čia aišku tik spėjimas.

Silvija

Kiek prisimenu, net maldaknygių sąžinės sąskaitoj yra klausimas "ar rytą ir vakarą meldžiuosi?", bet kad būtų kitos praktikos privalomos, tai kol kas tikrai ne.

Bet pritarčiau, kad būtina atgaivinti valandų liturgines maldas. Štai Marijos Radijas jau tą daro ir kam patogu, galima jungtis. Taip pat nuo 2000-ųjų pradėjęs eiti "Magnificat" žurnaliukas - labai patogu, galima darbe, galima traukiny ar namuos.

BET - manasis bet, kad aš to nedarau  :ashamed: (ajajai, matyt nuo šiol teks O:-))

Mano diena tokia: rytais, kadangi turiu tokią galimybę ir protas imliausias, visus išleidus iš namų ilgokai pasėdžiu prie Šventraščio. Dienos bėgyje - Jėzaus malda, mano vadinami "atsidūsėjimai" :) ar monotoniškai žingsniuojant ilgaja Gedimino gatve (jei nesusitinku pažįstamų) - kišu ranką į kišenę, kurioje laukia Rožinis ir - viena ar dvi paslaptys. Bet šitai - kaip išeina, priklausomai nuo situacijos. Vakare paprastai anksti "lūžinėju", todėl mano malda būn trumpa.

Aišku, niekad nereiktų pamiršt, kad Dievui svarbu ne kiekybė, bet kokybė :)

O
čia apie tai ir filmuks ;)

Silvija

Dar dėl to "atgaivinti" - labai jau sudėtinga suaugusiam keisti nusistovėjusius įpročius, štai pamenu prieš kelis metus vyskupų parėdymu buvo bandyta įvesti Mišiose ekumeninį Tikėjimo išpažinimo variantą, - nepavyko. Prasidėjus Tikėjimo metams - vėl bandoma, mūsų Katedroj ant suolų atsirado gražios kortelės su Jėzaus ikona ir maldos tekstu, bet kiek girdėjau, yra senyvo amžiaus žmonių, kurie net piktinasi tokiom permainom - malda ilga, gan sudėtinga, o tekstas smulkiu šriftu...

Taigi, ne viskas taip greit, kaip norėtųsi gaunas.

Diak. Tomas M.

Aš irgi dabar procese pertvarkant dienotvarkę. Anksčiau mano dienotvarkę gerai apibūdino žodis "freestyle" (laisvas stilius) :D

Dabar nusprendžiau, kad dienotvarkės karkasas turi būti dvasinės praktikos, kaip sekcija su knygų lentynomis, o jau į tas lentynas tada dėlioji kitus daikčiukus. Valandų Liturgija yra idealus ir šimtmečių patikrintas karkasas, tiek daikčiukams dėlioti, tiek kitom dvasinėm praktikom. Ir vien jau pavadinimas ko vertas - Dieviškoji Tarnyba  :thumbup:

Kol bandau atrasti laiko ir aiškinuosi subtilybes (o jų labai daug), ryte kartu skaitau Aušrinę ir Rytmetinę (tik maldas, be skaitinių), tada dar spėju į rytines Šv. Mišias, o vakare vienukart Vakarinės maldas ir Naktinę. Ir dienos metu irgi bandau praktikuoti Jėzaus maldą.

Kol kas tai yra labai paprasta, nes beveik visos maldos (Aušrinės, Rytmetinės ir dalinai Vakarinės) yra ant tų laminuotų kortelių, o Naktinė labai paprasta, nes ten tik pagal vienos savaitės dieną, tai labai lengva - atsivertei ir viskas vienoje vietoje, kas labai retai būna Liturgijos Valandose ;D

Agnietė

Smagu, kad pasidalijote savo praktikomis.

Citata iš: Silvija  lapkričio 06, 2012, 14:27:22
Kiek prisimenu, net maldaknygių sąžinės sąskaitoj yra klausimas "ar rytą ir vakarą meldžiuosi?", bet kad būtų kitos praktikos privalomos, tai kol kas tikrai ne.
Mano atmintyje irgi buvo tas sazines saskaitos klausimas islikes.
Bet uzklausiau, nes norisi kazkokios sistemos, karkaso kaip sako Tomas. Ir as uz valandu liturgines maldas. Turiu nusipirkusi knygele, nes anksciau kuri laika jungdavausi prie baznycioje organizuojamu maldu. Bet..apleidau. Paciai skaityti dar kol kas sunku susigaudyti vietas, kurias reikia skaityti. Bet prisiminimai geri. Jauciasi bendrumo jausmas su dalyviais. Tuo paciu pasimeldziama uz kiekvieno intencijas. Tad gaunasi savotiska uztarimo malda.

Citata iš: Tomas M.  lapkričio 06, 2012, 13:16:06
1 .Anksčiau pas mane buvo taisyklė (nežinau iš kur ištraukta) nepavėluoti į pakylėjimą, o dabar jau ir visai negalima vėluoti...

2. P.S. Gerai būtų turėti Tėvą Pijų - atėjai, pasakei, ką nedasakei, jis tau priminė ir eini laimingas :)

1. Mane tikejimo pamokose mokino, kad pakylejimas yra pati svarbiausia Sv. Misiu dalis. Tad...hm...tai visai ne is pirsto lauzta taisykle...:) Geda pripazinti, bet as pati veluoju iki siol, tik su taisykle speti pries kunigo pamokslo pradzia...
2. Cia ir taip, ir ne. Rasoma, kad Tevas Pijus daznai isrisimo neduodavo, tik palaiminima. Tais atvejais, kai zmogus nepakankamai giliai buvo suvokes savo kalte  :)

Silvija

   
Citata1 .Anksčiau pas mane buvo taisyklė (nežinau iš kur ištraukta) nepavėluoti į pakylėjimą, o dabar jau ir visai negalima vėluoti...

Citata
1. Mane tikejimo pamokose mokino, kad pakylejimas yra pati svarbiausia Sv. Misiu dalis. Tad...hm...tai visai ne is pirsto lauzta taisykle...:)

O aš buvau mokyta, kad negalima vėluoti į Evangeliją :)

Dabar esu girdėjus, kad reikia pagarbiai ateiti anksčiau, dar prieš pradžią, kad spėt nurimti ir pačiam.

CitataRasoma, kad Tevas Pijus daznai isrisimo neduodavo, tik palaiminima. Tais atvejais, kai zmogus nepakankamai giliai buvo suvokes savo kalte

Įdomu. Pas stačiatikius ir dabar mačiau daugelis žmonių negauna, galbūt eina tik pasikalbėt. Pas mus - retas atvejis.

Jazminas

Ryto maldas pradedu nuo dienos paaukojimo, kreipimosi į Šventąją Dvasią ir kaip vadinu "poterių už škaplierius". Toliau pasimeldžiu Švč. Jėzaus Kristaus Kraujo garbei, skaitau Šv. Raštą (dienos skaitinius), o šiuo metu dar ir KBK IV dalį Krikščioniškoji malda. Stengiuosi nepamiršt maldelių už mirusius ir Angelui Sargui, Šv. Arkangelams. Jei dar spėju, sukalbu 1 ar 2 Rožinio slėpinius, jei ne - lieka dienos pabaigai. Labai patinka melstis Magnificat malda ir psalmes; 23-ąją ir 148-ąją dažnai naudoju kaip vaistus savo širdžiai ir dvasiai. O vakare mano maldos būna itin trumpos, tik padėka ir 1 poteriai  :ashamed:

Jazminas

Idealu būtų taip susidėliot laiką ir prioritetus, kad nepavėluot į šv.Mišias, ypatingai Sekmadienio. Deja, dažniausiai lekiu paknopstom ir įpuolu prieš pat pradžią, laiko nurimimui jau nelieka. O jei vis dėlto pavėluoju, jaučiuosi nesmagiai.

Citata iš: Erika  lapkričio 07, 2012, 00:07:15
Mano atmintyje irgi buvo tas sazines saskaitos klausimas islikes.
Bet uzklausiau, nes norisi kazkokios sistemos, karkaso kaip sako Tomas. Ir as uz valandu liturgines maldas. Turiu nusipirkusi knygele, nes anksciau kuri laika jungdavausi prie baznycioje organizuojamu maldu. Bet..apleidau. Paciai skaityti dar kol kas sunku susigaudyti vietas, kurias reikia skaityti. Bet prisiminimai geri. Jauciasi bendrumo jausmas su dalyviais. Tuo paciu pasimeldziama uz kiekvieno intencijas. Tad gaunasi savotiska uztarimo malda.
Svarstau, gal pradėt nuo Rytmetinės ir (ar) Vakarinės, vis mažas žingsnelis į priekį.

Silvija

Čia tik noriu primint (sau ir tiems, kam prireiktų) liturginių valandų maldos laiką:

  7.00  Rytmetinė liturginių valandų malda
13.00  Dieninė liturginių valandų malda
17.00  Vakarinė liturginių valandų malda
21.00  Naktinė liturginių valandų malda

Diak. Tomas M.

Dėl vėlavimo, tai prisiminiau Giedrės įdėtą tekstą apie Šv. Mišias: http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,78.0.html

Citata iš: Giedrė  rugpjūčio 29, 2012, 15:04:43
Pagal Bolivijos stigmatizuotosios Katalinos Rivas užrašus (http://www.xxiamzius.lt/archyvas/priedai/zvilgsniai/20050408/3-1.html)

Atėjau į šv. Mišias, kai arkivyskupas ir kunigai jau ėjo iš zakristijos.

Išgirdau Dievo Motinos balsą:

Šiandien tau mokslo diena. Susikaupk, kad galėtum įsidėmėti tai, ką sužinosi, kad galėtum tuo pasidalyti su žmonėmis.

Išgirdau nuostabias giesmes, kurios tai artėjo, tai tolo. Arkivyskupas pradėjo šv. Mišias. Pradėjus Gailesčio aktą, Dievo Motina pasakė:

Iš visos širdies gailėkis, kad savo nuodėmėmis įžeidei Dievą.

Aš pagalvojau: aš neįžeidžiau, nes tik vakar buvau išpažinties, esu malonės būsenoje.

Dievo Motina pasakė:
Neįžeidei? Aš tau priminsiu...
Atėjai paskutinę minutę, kai kunigai jau ėjo prie altoriaus.
Ir dalyvausi šv. Mišiose be jokio pasirengimo...
Kodėl jūs visi ateinat paskutinę minutę?

Reikia ateiti anksčiau, pasimelsti. Prašyti Dievo, kad atsiųstų jums Šv. Dvasią, kad ji apdovanotų jus ramybę, nuvalytų jūsų sielą nuo šio pasaulio rūpesčių, problemų, nerimo. Nes Dievas duoda jums supratimą, išgyventi šį momentą.

Mes visi gerą dalį privėlavę...  :oh-no:

Ir prisiminiau tokį linksmą video su ortodoksų šventiku Dimitrijumi, kai paklaustas, kaip kovoti su vėlavimu paprastai sako: "Jei Šv. Mišios nuo 8, tai eik nuo 7. Kai išmoksi ateiti septyniom, tada eik 7:45". Vot tak ;D

Diak. Tomas M.

Aš dabar nemažai skaitau kaip reikia melstis Valandų Liturgiją, tai gal pabandysiu ir lietuviškai porą "špargalkų" padaryti.

Naujokui yra gana painu, nes ten gausu taip vadinamų "nematomų" maldų ir praktikų, kurios niekur neparašytos, bet realiai atliekamos :)

Ten rašo truputį ankstesnius laikus, kurie labiau atitinka tikrąsias valandas, ką ir rekomenduoja Bažnyčia:

  6.00  Rytmetinė liturginių valandų malda
12.00  Dieninė liturginių valandų malda
18.00  Vakarinė liturginių valandų malda
(prieš miegą) Naktinė liturginių valandų malda

Bet aišku, kiekvienas žmogus pagal save jas pasiderina. Aš tai minimum 6 turėčiau pradėti, nes kitaip į traukinį pavėluočiau :D

Giedrė

O, Dieve, kaip rimtai Jūs meldžiatės - Valandų Liturgija , kasdieninės šv. Mišios - ojoj.  :thumbup:

Pasijaučiau tokia menka :ashamed:. Mano repertuaras: Gailestingumo vainikėlis ir viena dalis Šv. Rožinio, 3 Sveika Marija už tėvų sveikatą, Sveika Karaliene - už draugę, esančią išmėginimuose, Amžiną atilsį - už mirusius. Kartais dar pridedu kokią maldelę dėl įvairovės. Maldos ritmas: kada gaunasi dienos eigoje.

Tik vienas dalykas man jau įdiegtas - į šv. Mišias - nevėluoti. Bet, kita vertus, daug metų prireikė, kad suprasčiau, jog sekmadieninės šv. Mišios ne prabanga, o būtinybė. Anksčiau - neretai numodavau į tą dalyką ranka. Taigi, iki tobulybės dar toli. Kai būnu pavargusi, neretai užmiegu maldų viduryje, bet mane mokė, kad tai ne nuodėmė, nes žmogus pradeda, o Dievas užbaigia... Nežinau, kiek tuo galima kliautis...

Silvija

Tai kad Valandų Liturgijos dar nesimeldžiam, nurimk :D, gvildenam tik ;) Čia Tomas rimčiausiai imasi, o aš žiūriu, ar man tas kauliukas įkandamas  :-\

Galvoju visgi, kad pasauliečiam norint viską padaryt kaip priklauso, reikia turėti labai paslankų darbinės veiklos grafiką, arba kaip sakiau, melstis darbe, traukiniuos... bet ar gera malda gausis? Gal jau geriau tada dažnai kartot Jėzaus maldą. Ir dar norėtųsi 15 val Vainikėlį prisitaikyt kaip nors pasimelst...

Giedrė

Jėzaus malda - labai geras dalykas. Trumpa, galima bet kada sukalbėti. Galima dar : "Jėzau, pasitikiu Tavimi". Dar girdėjau iš Tėvo Stanislovo tokią maldą: "Nuo velnio žabangų apsaugok mus, Viešpatie. Amen". Ją praktikuoju, kai ko nors bijau ar nerimas kankina.

Diak. Tomas M.

Citata iš: Giedrė  lapkričio 07, 2012, 13:47:30
O, Dieve, kaip rimtai Jūs meldžiatės... Pasijaučiau tokia menka :ashamed:

Giedre, tu garbini Dievą nepaliaujama ir nesibaigiančia savo kūno malda ir auka, iki kurios mums visiems toli toli... ;)

Tad net ir miegant, tu meldiesi  :thumbup:

Jazminas

Citata iš: Tomas M.  lapkričio 07, 2012, 14:30:36
Giedre, tu garbini Dievą nepaliaujama ir nesibaigiančia savo kūno malda ir auka, iki kurios mums visiems toli toli... ;)
Tad net ir miegant, tu meldiesi  :thumbup:
Pritariu.

Giedrė

Laikykimės maldos - grandinėlės į Dangų...Kaip kam išeina [-O<