• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 18, 2024, 10:30:52

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Apie išmaldos davimą. Kaip elgtis su elgeta?

Pradėjo Nieko nežinau, lapkričio 09, 2012, 08:02:32

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Rūstumas yra septynių ydų sąraše.

Eugenijau, paties pozicija yra teisinga, bet, kaip pop. Benediktas XVI sako, gailestingumas traukia mus prie Dievo, o teisingumas verčia jo bijoti.. Kaip tokiai kategorijai žmonių parodyti Dievą?  :-\

Čia geras straipsnis: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-06-10-kaip-padeti-kitam-ir-neperimti-jo-atsakomybes/145357

Kaštonas

"Jei žmogus, atėjęs pagalbos, pamato mano kaltinantį žvilgsnį, jis neatsivers, o gal daugiau ir nebesugrįš. "
"pagalbą teikiančiojo ir pagalbos prašančiojo santykis."
"varbu prisiminti, kad nesu atsakingas už kito pasirinkimus ir apsisprendimus. Jei Dievas davė žmogui laisvą valią kaip didžiausią dovaną, tai kaip aš galiu iš jo tai atimti? "

Neperlenk Silvija.

Ps turim tokią močiutę, kuri už gautą išmaldą važiuoja taksi iki bulkučių restorano. Topinė.

Silvija


Kaštonas

Pagerk bent penkias savaites iš eilės. Tada pasikalbėsim.

Silvija

Suprasti tave ne iškart galima. Bet supratau - sakai, man nesuprasti girtuoklio ir jo ligos? Ar tam yra būtina tapti sugėrovu?

Kaštonas


Silvija

Taip, bet ir man iškyla dilema praeinant pro šalį.

Parodyti gailestingumą šiuo atveju yra padaryti daugiau, nei kad patenkinti sergančio liguistą poreikį. Gailestingojo samariečio gulintis prie kelio neprašė padaryti viską, ką jis dėl jo padarė. Gal vienas iš variantų ir būtų nuvežti jį pas Kęstutį Dvarecką į bendruomenę. O gal ir ne. Kiekviena situacija skirtinga.

Kaštonas

"man iškyla dilema praeinant pro šalį. "
Piktosios dvasios veikimas, tavosios sielos veikimas ir Šventosios Dvasios veikimas. Rinkis."Gal vienas iš variantų" gali būti keli variantai.

Mano atveju buvo piktosios dvasios veikimas. (Turim savų prašinėtojų)



Varlė keliauninkė

Citata iš: Silvija  birželio 13, 2016, 03:46:42
Ar tam yra būtina tapti sugėrovu?
Daugeliu atveju taip.
Daugumai alkoholikų maistą atstoja alkoholis, ir kai jam jo trūksta (sveikatai pataisyti), tai sąmonė neveikia - aiškink neaiškinęs, rodyk gailestingumą nerodęs, vyk ar nevyk jį su lazda, kaip Eugenijus siūlė, jam dzin, nes jam reikia tik vieno. Kas nesusidūrė, gali ir nesuprasti.
Todėl, kai turiu, visada duodu. Tik poto galima kalbėtis.

Kaštonas

" Tik poto galima kalbėtis."

Galima kalbėtis, jei teisingai prisimenu, po mėnesio blaivybės. Senokai buvau su tuo susidūręs tai persiprašau.

(Kai priklausomybę turintis žmogus gauna dozę, jam atrodo, kad jis jau nemiršta iki ...
Gali kalbėtis ir tau net prižadės iki sekančio būtent to "iki" .Kai alkoholio organizme mažėja jis vėl miršta .... . Noras "gyventi" stipresnis nei tai apie ką jūs ten kalbėjot ar jis žadėjo.)

Varlė keliauninkė

Kažką tokio ir turėjau galvoje. Buvau susidūrus ne su tokia kraštutine situacija.

Kaštonas

"Daugumai alkoholikų maistą atstoja alkoholis,"
Kiek aš prisimenu po šios stadijos mirtis sekanti stadija.

Varlė keliauninkė

Tai dabar kabinėsies prie kiekvienos netikslios tavo galva frazės, nors ir supratai mintį? :)

Eugenijus

E, ponai, yra daugybė kitų būdų išmaldai duoti ir vargstantiems paremti. Jeigu jūs numetate kokį pinigėlį ant šventoriaus besitrainiojantiems dykaduoniams alkoholikams, tai iš tokios išmaldos išeina tik šnipštas, meškos paslauga. Girtuoklis ir toliau mirksta alkoholyje, ir toliau jis teršia savo buvimu šventoriaus vaizdą. Arba gadina nervus prekybos centro lankytojams.
Reikia būti išradingesniems ir vargstančius paremti išradingiau, užuot numetus pinigą netikram elgetai šventoriuje.
     Štai vėjyje ir šaltyje prie turgaus stovi suvargusi močiutė, pardavinėja sūrius. Matosi, kad tie sūriai varganai padaryti jos rankomis. Niekas jų neperka. Po kiek sūriai - paklausiu. Po du eurus. Kiek turite sūrių? Penkis. Duokite man visus penkis. Paduodu bobutei dešimt eurų, pasiimu penkis jos sūrius. Džiaugsmas nušviečia močiutės veidą - kad pardavė sūrius, nebereikės stovėti šaltyje. Man tų sūrių nelabai reikia, bet suvalgysiu kaip nors . Tik jaučiuosiu gerą darbą padaręs, močiutei džiaugsmo suteikęs.
    Kitą kartą stoviu prie kasos. Prieš mane - sena moteriškė, pasiėmusi duonos ir dešros, skaičiuoja centus, ir žiūri, kad jai nebeužtenka pinigų užmokėti už pirkinį. Pasimetus nebežino ką daryti. Užmoku už ją kelis eurus ir greitai pasišalinu, kol nepradėjo dėkoti.
     Galima daugybė kitų būdų išmaldai ir labdarai sugalvoti -pvz., suskaldyti be atlyginimo ir neprašant kokiam neįgaliam senukui malkas; kitam išplauti kambarius, dar kitam nupirkti ir atnešti be jokio atlyginimo ir padėkos jo mėgstamo maisto; galima sunkiai besiverčiančiam ir neišgalinčiam patyliukais sumokėti užšildymą; galima jį pasisiūlyti nemokamai nuvežti ir parvežti į polikliniką ar parduotuvę ir taip toliau. Visokių labdaros ir rėmimo būdų galima sugalvoti begales. Pagaliau net aplankyti ir pakalbinti vienišą apleistą žmogų, be materialinių gėrybių, ir tai jau bus vietoj išmaldos.
  O numesdami pinigą ant šventoriaus sėdinčiam veltėdžiui tik apgauname savo sąžinę, ir tiek.

Kaštonas

"Tai dabar kabinėsies prie kiekvienos netikslios tavo galva frazės, nors ir supratai mintį? :)"
Ne tokia ji jau netiksli.
Kalbėsiu aplamai, pvz.
Tas pats alkoholikas turi sakykim "penkias" gelbėtojas per diena. (Man žinomi atvejai) Gali pamąstyti kas nutiks jei nei viena(-as) neduotu?
Ps Mano galvą palik ramybėje.

Varlė keliauninkė

Tu geriau išmanai, tai tiesa
Bet pasakyk, ką daro ar gali padaryti alkoholikas, kai negauna, o labai reik?

Kaštonas


Silvija

Eugenijau, esi išradingas ir tikrai gražūs tavo pavyzdžiai, bet tik va jokio pavyzdžio neišgirdau, kaip tiems "besitrainiojantiems" ir "teršiantiems šventoriaus vaizdą" sužadinti norą oriai gyventi. Juk ko gero daugelis iš jų - taip pat pakrikštyti, t.s. Dievo tauta. Girdžiu didelę nepagarbą tavo žodžiuose ir tai, manau, nesuderinama su krikščioniškumu (neskaitei straipsnio nuorodoje?). Jei taip nusiritęs į dugną būtų tavo kraujo brolis, taip pat kalbėtumei?

Taip, jie manipuliuoja, meluoja, kad nori dirbti, nori užsikabint ir gyvent. Bet iš tiesų jie nebenori, jiems gerai kaip yra. Ką daryti? Leisti, kad ta šakelė sudžiūtų ir būtų išmesta sudeginti? Klausiu iš nevilties, nes Kaštonas su Varle beveik įtikino, kad ne man šis reikalas. Taip pat ir kun. Dvarecką esu girdėjus sakant, kad jei nepasiryžti nueiti iki galo, geriau nepradėk šio žygdarbio. Taip visi ir paliekam viską kaip yra...

Šiandien kaip tik evangelija į temą. Kristus tarsi sako: padarykite daugiau nei teisingumas liepia.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-06-13-mt-5-38-42-jei-kas-verstu-tave-nueiti-mylia-nueik-su-juo-dvi/145401

Kaštonas

"Taip, jie manipuliuoja, meluoja, kad nori dirbti, nori užsikabint ir gyvent. Bet iš tiesų jie nebenori, jiems gerai kaip yra. "

žodžius įdėjai į burną. Jei sakė- pasakė netiesa.



Silvija