• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 28, 2024, 09:16:56

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Psichologo pagalba

Pradėjo Silvija, lapkričio 28, 2012, 04:51:22

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Pilgrim

Kiekviena mokslo šaka nėra uždara.
Tirdama savo objektus ir spręsdama jai keliamus uždavinius ar siekdama tikslų, ji naudojasi gretutinėmis mokslo šakomis.
pvz. Fizika. Atrasdama savo dėsnius ir tyrinėdama fizikinius objektus, nustatydama ryšius ji naudojasi kitomis mokslo šakomis ir jų pasiekimais: matematika, chemija, geometrija ir pan.
Psichologija taip pat. Tarkim kaip ir visi socialiniai mokslai, naudojasi žmogaus termino apibrėžimu kurį pateikia antropologija.
Taigi, kertinis klausimas - kas yra žmogus.

Diak. Tomas M.

Kukuli, gal dalį šios temos atskirti apie psichologiją kaip mokslą?

Pilgrim

keletas apibrėžimų:
* Žmogus yra dvikojis primatas, priklausantis hominidų šeimai ir žinduolių klasei.
* Žmonės yra visuomeniniai gyvūnai, gyvenantys sudėtingai suderintose įvairaus lygmens socialinėse bendruomenėse, kurios tarpusavyje bendrauja, bendradarbiauja ir varžosi.
* žmogus mirtinga mąstanti būtybė.
* žmogus yra vienovėje esantis kūnas, dvasia ir siela, sukurtas pagal Dievo paveikslą ir panašumą bei iki mirties patiriantis nuopolio pasekmes.

iššūkis mokslui kurį apibrėžimą pasirinkti. Psichologijai taip pat.

Sigitas

Mokslas mokslu, o mes prie ko?

Silvija

Mes (tie kam prireiks) esame potencialūs psichologų klientai :) ir jei tau tektų pataikyti ant tokio "sielų daktaro", kurio žmogaus apibūdinimas yra ties pirma žvaigždute (arba antra, trečia...), dėl gydymo pasekmių užjaučiu iš anksto :)

Donatas

Jei esame klientai tai tik pas psichologą, jei pacientai tai pas gydytoją. Ar psichologas aplamai negali užsiimti gydymu? Tam yra psichoterapeutai ir psichiatrai.  Psichologo konsultacija mano nuomone aplamai yra tik miglos pūtimas į akis. 

Teko bendrauti (ne kaip pacientui ar klientui) su psichologu, tai anot jo pati psichologija nelabai ir žino atsakymą į klausimą, kas yra žmogus - kas lieka atmetus specifinę reakciją į aplinką (charakterį ir kitas asmenines savybes).

Silvija

Tada klausimas: kas yra žmogaus psichika? Psichologas - tai tos psichikos žinovas ir jei mes kreipiamės į Jį patarimo, mes tikime(-ės), kad mus mūsų kryžkelėse psichologas pakreips teisinga linkme.

Ar tai ne dieviška funkcija? Jėzų vadiname Keliu ir Gydytoju, Jį tikime. O štai mūsų kelyje atsiranda žmogus - psichologas, kuriuo imame pasitikėti. Manau kito atsakymo tikinčiajam negali būti, kaip tik: jei renkuosi eiti pas psichologą konsultacijos, jis išimtinai turi būti tikintis Kristų, kad galėčiau tikėtis per Jį veikiant Dievą.

Kaštonas

Tikintis nelygu praktikuojantis katalikas. Na maždaug tas kuris ant kelmelio pasimeldžia visai gali būti laiko save tikinčiu. Gal net kitus į šunis deda, kad anie blogai tiki...

Pr. metų spalį kreipėsi vienas sėkmingas verslininkas su prašymu įgyvendinti statybos projektą. Projekto neįgyvendinom, nes maždaug persigalvojo.
Šiandiena sužinojau, kad nusižudė. Praėjus savaitei po savo paties vestuvių.
Besilaukianti žmona, nauja A8, namai, verslas ....


Nedrauskim ieškoti pagalbos. Lai kalba, tegul ieško.
(Tikintis psichologas nelygu praktikuojantis katalikas. Ir vėl, kad praktikuoja dar nieko nesako apie tai kaip jam sekasi maldoje*.)

Ps "kad galėčiau tikėtis per Jį veikiant Dievą." jei Viešpats norės, kalbės ir pagonio lūpomis. Pačiam pagoniui net nenutuokiant.

Silvija

Aš lygiai taip pat įžiūriu galimus prieštaravimus tarp rėmimosi į apibūdinimą "praktikuojantis", man netgi daugiau svorio (dvasine prasme) turi "tikintis" (raginimą tikėkite randu daugelyje Evangelijos vietų, o praktikuokite - iš viso nėra  :P)

Varlė keliauninkė

Citata iš: Kaštonas  gegužės 09, 2016, 05:44:51
kad praktikuoja dar nieko nesako apie tai kaip jam sekasi maldoje*
"sekasi maldoje" - ką tai galėtų reikšti? Ar kad tas, kuriam "sekasi", jau yra tikras praktikuojantis, o kuriam "nesiseka" - na toks lūzeris sakykim? :) Ar Jėzus kur nors kalbėjo apie "sėkmę" meldžiantis  :o Kažkas negerai yra su katalikais, kai jiems "sekasi maldoje", gal reikėtų vieną kartą atsikratyti iliuzijų, jog dvasinis gyvenimas tik džiaugsmas, malonė ir skraidymas po devintą dangų..

Kaštonas

"Kažkas negerai yra su katalikais, kai jiems "sekasi maldoje", gal reikėtų vieną kartą atsikratyti iliuzijų, jog dvasinis gyvenimas tik džiaugsmas, malonė ir skraidymas po devintą dangų.."

:thumbup:

Tikriausiai problema žodyje sekasi. Ty kaip skirtingai tas žodis suprantamas.
"sekasi maldoje" jei malda duoda vaisių, tai kaip pavadinti?

Varlė keliauninkė

Malone ;) nes tikėjime viskas ką gaunu yra dovana, už kurią reikia būti dėkingam, už "nesisekimą" taip pat

ps  sunkumai ir nesėkmės maldoje, pasak mistikų (kiek man teko skaityti), yra didesnė malonė nei "sėkmė"

Donatas

Citata iš: Silvija  gegužės 09, 2016, 04:34:01
Psichologas - tai tos psichikos žinovas ir jei mes kreipiamės į Jį patarimo, mes tikime(-ės), kad mus mūsų kryžkelėse psichologas pakreips teisinga linkme.

Psichologas tiria įvairius psichikos procesus: dėmesį, atmintį, intelektinius gebėjimus, mąstymą (pvz., mąstymo adekvatumą, kryptingumą), taip pat asmenybės bruožus (intraversiją, ekstraversiją, savęs vertinimą, sugebėjimus užmegzti santykius ir kt.). Taip pat psichologas konsultuoja iškilus problemoms tarpasmeniniuose santykiuose, šeimoje arba darbe.

Tam tikrais atvejais psichologas gali padėti - pvz žmogus turi psichopatinių charakterio savybių ir jam nesiseka bendrauti. Tokiu atveju psichologas gali nurodyti priežastį dėl ko taip nutinka. Nors mano manymu tam reikia praktikuoti dorybes ir rezultatas bus ne blogesnis.



Silvija

Pritariu, Donatai. Bet štai vėl pavartojame žodį praktikuoti, man jis truputį disonuoja su tikinčio gyvenimu :-\ Gyventi Kristuje = praktikuoti krikščionybę? :-\

Vakar vienos mamos, kuri pati yra nekrikštyta, paklausiau, kodėl jie krikštijo savo vaikus, atsakė - tokia tradicija. Tai yra iš dalies praktikavimo užuomazga ir tokių daugiau mažiau praktikuojančių yra pilna Lietuva, deja...

Aišku, vėl prikibau prie žodžio ir gali būti, jog kartais nuoširdžiai praktikuojantis yra arčiau Dievo, nei paviršutiniškai tikintis.

Jei mūsų tikėjimas būtų kaip garstyčios grūdelis... :angel-2:

Donatas

Turėjau mintyje žmogiškas dorybes - protingumą, teisingumą, saikingumą ir tvirtumą. Jos aprašytos dar Platono laikais. Jas suprasti nereikia tikėjimo - užtenka proto. Krikščionybė duoda žymiai daugiau, jų neatmesdama.

Kaštonas

,,Malone ;) nes tikėjime viskas ką gaunu yra dovana, už kurią reikia būti dėkingam, už "nesisekimą" taip pat,,
Radai malonę pas Dievą tai ir sekasi.
Tai ar tau nesiseka, kad gauni?

Augustas

Citata iš: Donatas  gegužės 09, 2016, 07:01:36
Citata iš: Silvija  gegužės 09, 2016, 04:34:01
Psichologas - tai tos psichikos žinovas ir jei mes kreipiamės į Jį patarimo, mes tikime(-ės), kad mus mūsų kryžkelėse psichologas pakreips teisinga linkme.
Tam tikrais atvejais psichologas gali padėti - pvz žmogus turi psichopatinių charakterio savybių ir jam nesiseka bendrauti. Tokiu atveju psichologas gali nurodyti priežastį dėl ko taip nutinka. Nors mano manymu tam reikia praktikuoti dorybes ir rezultatas bus ne blogesnis.

Čia Donatas iškėlė įdomią problemą - kokiu tikslu eiti pas psichologą, jei užtenka tik dorybių praktikavimo, ir problemos išspręstos.  :-\

P.S.
Citata iš: Silvija  gegužės 09, 2016, 04:34:01
Psichologas - tai tos psichikos žinovas ir jei mes kreipiamės į Jį patarimo, mes tikime(-ės), kad mus mūsų kryžkelėse psichologas pakreips teisinga linkme.

Silvija, psichologo uždavinys nėra ką nors nukreipti teisinga linkme. Nukreipti žmogų teisinga linkme yra jau dvasinio palydėtojo/dvasios vadovo uždavinys. Psichologo uždavinys yra padėti žmogui save pažinti. Jei žmogus gali save pažinti be psichologo pagalbos, juo geriau. Bet ne visiems tai sekasi vienodai sėkmingai. Ir tiems, kuriems sekasi save pažinti sunkiau, vizitas pas psichologą gali padėti sutaupyti laiko savęs pažinime. Daugiau iš psichologo nėra ko tikėtis. Jis - ne gydytojas, ne pedagogas, ne dvasinis palydėtojas, ne kunigas, tad nieko teisinga linkme nenukreipinėja (nebent jei žmogus serga psichine liga, tai gali nukreipti pas gydytoją, bet tai išimtiniai atvejai) ir neturi teisės nukreipinėti.

Donatas

Augustai, sutinku su tavim. Pagrindinis uždavinys - pažinti save, klausimas kiek giliai. Taip, galima sužinoti apie
savo tam tikrus bruožus, bet tik tol kol jie yra psichologijos objektas, ne giliau. Vertybės, prasmė, žmogaus esmė, gėris ar blogis nėra psichologijos objektas.
Bent jau kokie klausimai yra užduodami populiariose portaluose, tai mano manymu atsakymai daugiausia blevyzgos pagal kažkokį šabloną ir išeinant iš psichologijos rėmų.

Augustas

Taip, Donatai, Tu mane supratai teisingai.  :thumbup: Na, o Pilgrim'o nuomonė kokia bus?

Kaštonas

Psichologo pagalba
" pažinti save, klausimas kiek giliai. Taip, galima sužinoti apie
savo tam tikrus bruožus, bet tik tol kol jie yra psichologijos objektas, ne giliau. Vertybės, prasmė, žmogaus esmė, gėris ar blogis nėra psichologijos objektas."

Dėja. Vertybės, prasmė, žmogaus esmė, gėris ar blogis yra ir psichologijos objektas.

"Pagrindinis uždavinys - pažinti save, klausimas kiek giliai"  abu, nueikite ir pasižiūrėkite ką atsakė temos autorius.
Sufleruoju: CV ir darbo santykiai.
Manau jums abiems aktualu "pažinti save". Pagrindinis psichologo uždavinys - išspręsti problemą.