• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 28, 2024, 09:23:39

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Psichologo pagalba

Pradėjo Silvija, lapkričio 28, 2012, 04:51:22

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Augustas

Citata iš: Kaštonas  gegužės 09, 2016, 17:04:30
Psichologo pagalba
" pažinti save, klausimas kiek giliai. Taip, galima sužinoti apie
savo tam tikrus bruožus, bet tik tol kol jie yra psichologijos objektas, ne giliau. Vertybės, prasmė, žmogaus esmė, gėris ar blogis nėra psichologijos objektas."

Dėja. Vertybės, prasmė, žmogaus esmė, gėris ar blogis yra ir psichologijos objektas.

Iš kur sužinojai, Kaštone?   :o Kas tas niekšas, kuris išdavė psichologų paslaptis?  :-\

Citata"Pagrindinis uždavinys - pažinti save, klausimas kiek giliai"  abu, nueikite ir pasižiūrėkite ką atsakė temos autorius.
Sufleruoju: CV ir darbo santykiai.
Manau jums abiems aktualu "pažinti save". Pagrindinis psichologo uždavinys - išspręsti problemą.

Jei jau prakalbom apie problemų sprendimą, tai psichologai kaip tokie apskritai žmonių problemų nesprendžia. Problemas sprendžia pats žmogus, o psichologai tik padeda problemas įvardyti, įsisąmoninti, suvokti, geriau suprasti ir pan. Daugiau jie nieko nedaro, nes jiems daugiau nieko ir nereikia daryti. :)

Kaštonas

"Jei jau prakalbom apie problemų sprendimą, tai psichologai kaip tokie apskritai žmonių problemų nesprendžia. Problemas sprendžia pats žmogus, o psichologai tik padeda problemas įvardyti, įsisąmoninti, suvokti, geriau suprasti ir pan. Daugiau jie nieko nedaro, nes jiems daugiau nieko ir nereikia daryti. :)"
Taip(teoriškai). Bet ar taip yra(praktiškai)?

Augustas

Citata iš: Kaštonas  gegužės 10, 2016, 06:57:28
"Jei jau prakalbom apie problemų sprendimą, tai psichologai kaip tokie apskritai žmonių problemų nesprendžia. Problemas sprendžia pats žmogus, o psichologai tik padeda problemas įvardyti, įsisąmoninti, suvokti, geriau suprasti ir pan. Daugiau jie nieko nedaro, nes jiems daugiau nieko ir nereikia daryti. :)"
Taip(teoriškai). Bet ar taip yra(praktiškai)?

Ir teoriškai, ir praktiškai būtent taip ir yra.  Kitas dalykas, kad kai kurie žmonės turi ir psichologo konsultanto, ir, pvz., psichoterapijos diplomą. Taigi jie turi teisę ne tik konsultuoti, bet taip pat ir gydyti. Tokie ir konsultuoja, ir gydo, jeigu prireikia psichoterapijos.

Kaštonas

Augustai.
Nežinau ką tu nori ginti ar apginti.
Toli eiti nereik, žmogus parašė "patarė". Ar aiškinsimės ką reiškia "patarti"?

Augustas

Citata iš: Kaštonas  gegužės 10, 2016, 07:12:28
...
Toli eiti nereik, žmogus parašė "patarė". Ar aiškinsimės ką reiškia "patarti"?

Būtų tikrai neblogai pasiaiškinti, ką (psichologų žargone) reiškia žodis "patarti" ar žodžių junginys "duoti patarimą". Juk aiškinomės ar bent jau bandėm pasiaiškinti, kas yra žmogus. Tad kodėl gi nepasiaiškinus, ką reiškia "patarti", "duoti patarimą"?  :-\  :D

Kaštonas

" Juk aiškinomės ar bent jau bandėm pasiaiškinti, kas yra žmogus."
Na taip. Sekant diskusiją, pradėjot šnekėti, kad šeima ne vertybė, o neištikimybė ne blogis.  :celebrate: ir tt.

"Tad kodėl gi nepasiaiškinus, ką reiškia "patarti", "duoti patarimą"? "
Kodėl jums patiems neišsiaiškinus kas blogai tame "duoti patarimą"?!

Varlė keliauninkė


Augustas

Citata iš: Varlė keliauninkė  gegužės 10, 2016, 11:00:06
Kaip tyč Augustui šiandien straipsnis
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-05-10-apie-gerus-ir-blogus-patarimus/144100

Straipsnis puikus, tik jis yra skirtas labiau Kaštonui, o ne man. Nes aš kaip tik ir sakau beveik tą patį, ką sako ir tame straipsnyje:

CitataNuoširdžiai stengiantis padėti žmogui, jūsų užduotis būtų tik suteikti jam papildomos svarbios informacijos, kuri padėtų jam į savo gyvenimo situaciją pažvelgti plačiau, giliau ar kitu aspektu.

Tą patį daro ar bent jau turėtų daryti ir visi psichologai.  :)

Kaštonas

"Tą patį daro ar bent jau turėtų daryti ir visi psichologai."
Laba diena.
Čia tavo citata.
" Katalikiškos pasaulėžiūros visai nereikia ir kliento emocinių problemų nustatymui."


Psichologija (iš graik. ψυχή – siela ir λόγος – mokslas) – mokslas, tiriantis psichinius reiškinius, jų kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus.
wiki

"Dažnai patarimo kreipiamės į profesionalus, savo srities ekspertus. Deja, sąžiningų, kuriems tikrai rūpėtų abejojančio žmogaus gerovė, tarp jų nėra daug. Ne vienas esame susidūrę su situacija, kai išspręsti nedidelę sveikatos problemą siūloma brangiais vaistais ar sudėtingomis procedūromis. "

Augustas

Citata iš: Kaštonas  gegužės 11, 2016, 07:56:23
"Tą patį daro ar bent jau turėtų daryti ir visi psichologai."
Laba diena.
Čia tavo citata.
" Katalikiškos pasaulėžiūros visai nereikia ir kliento emocinių problemų nustatymui."
Na, ir kur aš čia neteisus?  :-\  Arba Kur Tu čia įžiūri prieštaravimą tarp šių dviejų teiginių?


Kaštonas

(Na, ir kur aš čia neteisus? -sugrįšiu)

Jamam situacija.
"Kitas svarbus dalykas - kaip apie kliento gyvenimą kalbama konsultavimo procese. Jūs atėjote su klausimu, o aš iš karto jums sakau, kad neturiu atsakymo į jį."
http://www.asirpsichologija.lt/index.php?id=186&category=8

Panelė pagalvojo, kad vaikinukas jos nemyli.
Konsultacijos metu, išaiškėja, kad sekanti kart reikės ateiti abiems.

Vaikinas atsisako. Nes jam viskas gerai.

Kaip pasielgs panelė?

Augustas

Citata iš: Kaštonas  gegužės 11, 2016, 08:19:55
(Na, ir kur aš čia neteisus? -sugrįšiu)

Na, tai laukiam, kol sugrįši prie šio klausimo. :)

CitataPanelė pagalvojo, kad vaikinukas jos nemyli.
Konsultacijos metu, išaiškėja, kad sekanti kart reikės ateiti abiems.

Vaikinas atsisako. Nes jam viskas gerai.

Kaip pasielgs panelė?

Psichologui absoliučiai nesvarbu, kaip ji pasielgs (jei būtent apie tai Tavo klausimas). Jį domintų tik tos merginos konkretaus poelgio motyvai (emociniai, racionalūs, neracionalūs, įsisąmoninti, neįsisąmoninti ir pan.). :)
Ar atsakiau į Tavo klausimą, Kaštone?

Kaštonas

"Psichologui absoliučiai nesvarbu, kaip ji pasielgs "
Atsakei.

Tai ačiū Dievui, kad yra tiems kuriems svarbu. Apie tai straipsnis ir čia smarkiai klysti.
(elgesio motyvus universitete dėsto)



Augustas

Citata iš: Kaštonas  gegužės 11, 2016, 09:11:05
"Psichologui absoliučiai nesvarbu, kaip ji pasielgs "
Atsakei.

Tai ačiū Dievui, kad yra tiems kuriems svarbu. Apie tai straipsnis ir čia smarkiai klysti.
(elgesio motyvus universitete dėsto)

Na, tai pateik citatą iš to Tavo minėto straipsnio, kurioje būtų parašyta, kad psichologui svarbu, kaip ta mergina pasielgs Tavo minėtoje situacijoje.

Kaštonas

Straipsni paėmiau kaip pvz.
Prašom.


"Mūsų darbas bus bendras ieškojimas. Tuo metu, kai jums atrodys, kad žinote, kur einate, aš sau leisiu abejoti, ar tikrai einate ten. Kai jums atrodys, kad nežinote, kur einate, aš galiu surasti argumentų, įrodančių, kad jūs iš viso stovite."

Pilgrim

Psichologui turi būti svarbu, kaip pasielgs mergina. Ji atėjo pagalbos, kadangi turi sunkumų. Jau net nekalbant apie krikščioniškumą, paprastas žmogiškumas kalba kad reikia padėti. Ir tu kaip psichologas esi atsakingas už pagalbos suteikimą. Jei tau nesvarbu ... tada kitas klausimas psichologui.

Augustas

Citata iš: Pilgrim  gegužės 11, 2016, 10:07:15
Psichologui turi būti svarbu, kaip pasielgs mergina. Ji atėjo pagalbos, kadangi turi sunkumų. Jau net nekalbant apie krikščioniškumą, paprastas žmogiškumas kalba kad reikia padėti. Ir tu kaip psichologas esi atsakingas už pagalbos suteikimą. Jei tau nesvarbu ... tada kitas klausimas psichologui.

Taip, Pilgrim'e, mergina atėjo pagalbos, bet atėjo jos pas psichologą, o ne, sakykim, pas to vaikino tėvus, kurie galėtų tą vaikiną paauklėti, pasakyti jam, kad jis negerai elgiasi. Kuo psichologas gali jai padėti, jei to vaikino jis paveikti negali niekaip ir net neturi teisės jo mėginti paveikti? Va čia ir yra visa esmė.

P.S.
Citata iš: Kaštonas  gegužės 11, 2016, 09:57:36
Prašom.
"Mūsų darbas bus bendras ieškojimas. Tuo metu, kai jums atrodys, kad žinote, kur einate, aš sau leisiu abejoti, ar tikrai einate ten. Kai jums atrodys, kad nežinote, kur einate, aš galiu surasti argumentų, įrodančių, kad jūs iš viso stovite."

Ir kur čia prieštaravimas mano tezėms, Kaštone?  :-\

Kaštonas

Na paskutinis prieštaravimas tu teigi, kad nerūpi, o aš teigiu, kad rūpi.
Citatoje yra mintis "ar tikrai einate ten" kur ten?

"Tai yra simpatijų vienai ar kitai teorijai klausimas. Filosofinė struktūra reikalinga paties terapeuto mąstymui, kad neleistų pasiklysti kliento ieškojimuose ir svarstymuose. Filosofija suteikia gyvenimui daugiau šviesos ir aiškumo. Tad ji reikalinga daugiau terapeutui nei klientui."

Ar pastebi kas šiam suteikia šviesos?

Augustas

Citata iš: Kaštonas  gegužės 11, 2016, 11:12:48
Na paskutinis prieštaravimas tu teigi, kad nerūpi, o aš teigiu, kad rūpi.
Citatoje yra mintis "ar tikrai einate ten" kur ten?

Minties pratęsimas yra toks: "Ar tikrai einate ten, kur norite eiti?" :) Maždaug tokia to klausimo tikroji prasmė būtų.

Citata"Tai yra simpatijų vienai ar kitai teorijai klausimas. Filosofinė struktūra reikalinga paties terapeuto mąstymui, kad neleistų pasiklysti kliento ieškojimuose ir svarstymuose. Filosofija suteikia gyvenimui daugiau šviesos ir aiškumo. Tad ji reikalinga daugiau terapeutui nei klientui."

Ar pastebi kas šiam suteikia šviesos?

Nepastebiu, nepyk. Tai pirma.

O antra. Aha, straipsnyje minimos Žano Polio Sartro, Frydricho Nyčės filosofijos yra tikrai katalikiškos filosofinės sistemos pavyzdžiai.  :-\

Kaštonas

Nuo pabaigos pradėsiu.
Egzistencinės psichologijos pradininkas V. Franklis.

"Nepastebiu, nepyk. Tai pirma. "
Filosofija. (tau neįdomu, kaip čia atsitiko, kad psichologas įšoko į filosofiją?)
"Tai yra simpatijų vienai ar kitai teorijai klausimas."
Ar dar pameni "panelės ir berniuko problemą"? :D

"minties pratęsimas yra toks: "Ar tikrai einate ten, kur norite eiti?"
:D nea.
Braliukas, konsultacijoje klientas yra vedamas, nori tu to ar nenori. Kitas klausimas kaip tai daroma ir į kur vedamas.
Ty ir šis psichologas vestų į ten kur pats mato teisinga. (prie savo simpatijos vienai ar kitai teorijai)