• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 16, 2024, 09:51:19

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Charizmatinis garbinimas pamaldose

Pradėjo Agnietė, gruodžio 23, 2012, 09:58:30

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Įdomus tas pasakojimas Armijos777 forume, kaip "išprievartaujama" kalbų dovana. Keistoka, sakyčiau  :-\

Man patiko paskutiniam MR laidos Katekizmo komentare apie malonę Valkauskas kalbėjo, kad jokia prievarta malonės iš Dievo neišpešim. Tai su dovanomis, gal sakau, panašiai?  :-\

Varlė keliauninkė

Kiek supratau dėl kalbų dovanos ir ginčų dėl jos, tai tikrai neturėtų būti masinis reiškinys kaip yra mėginama išpūsti dabar charizmatinėse bendruomenėse (tipo, tu gali, tik paprašyk, mes pasimelsim ir t.t. - teko išbandyti :)) Kodėl tada ortodoksai neturi? Ne, jie tikriausia turi, tik slepia :)

Pilgrim

prievarta ... gal ne tas žodis. Mums prievarta asocijuojasi su smurtu.
prievarta šiuo atveju labiau įkyrumas, kaip ir Evangelijoje palyginimas apie duonos prašytoją
prie užvertų durų ... belskite ir bus atidaryta.

Diak. Tomas M.

Pataisykit, jei neteisus, bet bręstant krikščionybei nuolankumas įgavo didesnį svorį, tad vietoje "išprašymo", buvo pereita prie nuolankaus galvos nulenkimo ir visiško atsidavimo Dievo valiai, kuri padarys taip, kaip turi būti ir duos tų dovanų, kurių tikrai reikia.

Tai taip pat apsaugo nuo dovanų, kurias labai prašant suteikia ne Dievas, bet kai kas kitas. Skaičiau apie vieną krikščionį (nepamenu metodistas jis buvo ar kitos konfesijos), kuris jautėsi nevykėlis savo bendruomenėje, nes niekaip negavo kalbų dovanos. Jis labai norėjo ir kaip pats pasakojo, vieną dieną dirbant sode jį aplankė neeilinis jausmas ir jis pradėjo kalbėti kalbomis, t.y. dabar jau buvo toks, kaip visi.

Galiausiai po kurio laiko suprato, kad buvo apsėstas. Tik katalikų kunigas sugebėjo egzorcizmo pagalba jį išvaduoti. Po ko jis tapo kataliku.

Kaštonas

Iš paties kun. Valkausko lūpų girdėjęs pasakojimą, kai jam buvo priminta, (atrodo lietuviu kalba) kokias cigaretes jis rūkė.  ;D
Ana diena jis viešėjo Vokietijoje. Tai, kad jis rūkė niekas nežinojo.

Silvija

Citata iš: Pilgrim  spalio 22, 2015, 17:51:24
prievarta šiuo atveju labiau įkyrumas, kaip ir Evangelijoje palyginimas apie duonos prašytoją
prie užvertų durų ... belskite ir bus atidaryta.

Bandau įsivaizduoti situaciją, kai man prireikia kalbų dovanos taip kaip duonos naktį.. :-\, manau, kad gali taip atsitikti ir Dievas reikalui esant tikrai duos, bet kiek teko susidurti su charizmatais, tos dovanos prašymas pas juos vyksta beveik kaip žaidimas.

Pilgrim

Silvija,
pabandyk tai prisitaikyti šiek tiek kitaip -
Bandau įsivaizduoti situaciją, kai man prireikia ... įsidėk tai ko labai labai reikia ... taip kaip duonos naktį ...
svarbu pajusti "tą beldimą" tuomet ir pajauta bus kas tai yra

Kaštonas


Silvija

Aš supratau, geras pastebėjimas, Pilgrim! :thumbup:

Negi neturi, Kaštonai, tokių poreikių, dėl kurių kartais pritrūksta maldos žodžių?

Kaštonas

Čia apie ašaras kalbat? :)
Man jau per vėlus metas matomai

Silvija

Mano draugė pasakojo, kad jai prasimušė malda kalbomis prie sergančio kūdikio lovelės.

Iš tiesų metas jau  :off-to-bed:

Kaštonas

Na tai ji vaikui sveikatos meldė bet ne kalbos dovanos

Tai ar kalbos dovanos tai ką galime vadinti " labai labai reik?"

Diak. Tomas M.


Sigitas

Citata iš: Silvija  spalio 22, 2015, 17:06:26
O kažin kodėl niekad nesu mačius vyskupų kalbomis meldžiantis?  :-\
Esu matęs, nes buvau kartu su juo charizmatinėse rekolekcijose. Viešai kalbų dovanos paprastai žmonės nepraktikuoja, tai yra skirta asmeniniam augimui ir bendravimui su Dievu, būna, kai bendrose pamaldose Dvasia gūžtelna ir vijurku prasineša, tada pakyla tam tikras burbėjimas, tarsi vėjo ūžimo garsas iš susirinkusiųjų burnų, tarpais giesmėmis, tarpais tik nesuprantama kalba.

O dėl laikmečio tai nieko negąsdinu, tokia yra realybė - gyvename paskutinius laikus, Paruzija čia pat, budėkime! Todėl Šventoji Dvasia yra liejama be saiko ir be krašto kiekvienam, kas nori ir siekia, daro tam tikrus žingsnius link Dievo, nusigręžia ir nebekartoja nuodėmių, polinkio į blogą, sėja Dievo sėklą.

Kodėl kilo charizmatinis atsinaujinimo judėjimas? Ar manote, jog jis atsirado iš žmonių, kaip kad Lietuvos atgimimo Sąjūdis (nors jis irgi ne be Dievo valios atsirado). Dievo Dvasia žino, jog laikas baigiasi, kaip ir velnias, beje, irgi žino, jog betur mažai laiko. Todėl pasaulyje dedasi kraupūs dalykai, netgi mirusios religijos yra prikeliamos ir jomis bandoma suvilioti silpnatikius, kad tik nukreipti nuo doros kelio.

Kodėl pravoslavai nepraktikuoja glosolalijos? Manau, yra tokių, kurie privačiai meldžiasi kalbomis, tiesiog to neiškelia į viešumą. Kodėl daugumoje matome protestantų charizmatikus? Jie mėgsta reklamuotis. Katalikai irgi per daug reklamuojasi. Dievas to nenori. Dievas nori, kad mes garbintume ir šlovintume, aukštintume Jį ir naudotume jo suteiktas dovanas artimo meilės ir savo sielos išganymo darbams.

Ten, tame Army777 forume, brolis Kristuje Jėzuje Benas Ulevičius labai gerai paaiškino apie kalbų dovanas. Tiesiog puikiai viską išaiškino, su savo gyvenimo liudijimu. Ten ir mano pasisakymų yra daug, gal net per daug.  ::)

Kaštonas

Benas Ulevičius dar šią vasarą dalinosi savo patirtimi viename iš susitikimų.
Sakau nereik manipuliuoti pavardėmis ir kas kada ką sakė!

Ty dabar aš sakau, ne iš saves sakau,,, charizmatikai,,  taip pat veikiami placebo  efekto. Reali kalbos dova taip pat gali būti akmuo... Placebo dar pavojingiau nei tai būtų,,dovana,, iš piktojo.

Beje šitam judėjimui jau 40 metų su viršum!!! Ir ką?
Ana, prašom į sinodą akis nukreipti. Sėdi audžia...

Silvija

Na nesibark taip ;)

Citata iš: Kaštonas  spalio 22, 2015, 18:33:39
Na tai ji vaikui sveikatos meldė bet ne kalbos dovanos

Tai ar kalbos dovanos tai ką galime vadinti " labai labai reik?"

Ne, kiek kitaip. Ne pati kalbų dovana siekiamybė, bet meldžiantis dėl tos kitos (asmeniškai tau svarbios)  siekiamybės, kai atrodo niekas nebepadeda, Dievas įdeda į lūpas kalbas (Dvasia ateina į pagalbą mūsų silpnumu). Tai, kažkuria prasme, peržengimas savęs paties, savo kompleksų dėl kito gerovės (melstis-maldauti).

Va dėl to aš nelabai suprantu kalbų dovanos norėjimo kaip savitikslio, maždaug, užsinorėjau Tėveli labai labai ir dabar įkyriai prašysiu. Ne, jos reikia norėti dėl kitų ir tai - tik priemonė. Kaip ta duona naktiniam bendravimui su draugu, kuris ne pavalgyti atėjo.

Bet tik Dievui žinoti, kada ir kaip ją duoti.

Kaštonas

Šventą Dvasią gauname krikšto sakramentu. Ji visada su manimi!

Štai Viešpaties Meilė atrodo kitados nutolsta ir čia jokios monologu remtos kalbos dovanos nepadeda...

Dvasia užtaria, o tada koks mano nuopelnas?

Pacituokie žemiau po mano komentaru, prašau,, jeigu aš neturėsiu meilės....,,

Pilgrim

Citatakoks mano nuopelnas?
tokia mintis - mano nuopelnas leisti arba neleisti pasirodyti Dvasios užtarimui. Dėl laisvos valios aš galiu leisti arba neleisti šiam Dvasios veikimui pasireikšti mano gyvenime, kūrinijoje arba aplinkiniams.
Mano nuopelnas leisti Dvasios veikimui tapti "regimu". tarsi "įsikūnyti" manyje, mano gyvenime ir pan. tapti "apčiuopiamu", "matomu".

Kaštonas

Kur Viešpaties Dvasia, ten ir laisvė.

Pilgrim

Bet tik aš galiu leisti šiai laisvei pasireikšti. Dievas neišganys manęs per prievartą, prieš mano norą. Dievas neperžengia mano priešingo pasirinkimo. Jis kviečia, bet neverčia. Todėl Dievas išgano mane, bet ne be manęs. Tik tada kai aš Jį priimu ir tik tada kai atveriu save ir įsileidžiu Jį, tik tada Jis ir išlaisvina, ir perkeičia mane. Tik aš priimu arba nepriimu išganymo dovanos, laisvės dovanos, meilės dovanos.