• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 19, 2024, 10:03:29

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Piratavimas ir kelios idėjos apie dvasinių veikalų prieinamumą žmonėms

Pradėjo Diak. Tomas M., sausio 22, 2013, 11:52:00

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Sigitas

Nu, firmos ten tiek to, bet o kaip su privačiais paveikslėliais? Tarkim kokiam facebook'e patalpinta daugybė visokių nuotraukų ir video įrašų, kuriuos žmonės dažnai naudoja kaip jiem patiem į galvą šauna, nes gi vis tiek yra 'share' visiems arba ten draugams ir draugų draugams, o tai beveik tas pats.

Ir dar. Viena, kai tiksliai žinai kieno tas paveikslėlis, tau patinkamas, tinkamas kokiam reikalui, o bet kas kita kai šeip pagooglines randi kokį patikusį ir jį nusikopijuoji ir naudoji savo reikalais kaip savo nuosavą. Pas mane, kompo harde, tokių paveikslėlių tai tiesiog jūra. Ir jau daugybę metų jais naudojuos kaip tik pats noriu. tai ką išeina jog apsivogiau ir turiu eiti išpažinties dėl tų paveiksliukų arba kokio muzikos gabalo?  :swoon:

Diak. Tomas M.

Taip išeina, nes kiekvieną kartą nusikraudamas paveikslėlį iš paieškos, gali nueiti į puslapį, kur tas paveikslėlis realiai įdėtas ir pažiūrėti ar gali jį naudoti. Bendra taisyklė yra tokia, kad jei nėra jokios informacijos apie licenciją, vadinasi jis yra apsaugotas autorinių teisių.

Aišku, jei nusikrovei paveikslėlį ir naudoji asmeniniams tikslams, kaip pvz. savo darbastaliui apipavidalinti, ar pakvietimui į savo gimtadienį ir pan, tai nieko tokio, bet publikuoti negali ar naudoti kažkur plačiau, kaip parapijos veikloje ir pan.

kukulis

Citatatai ką išeina jog apsivogiau ir turiu eiti išpažinties dėl tų paveiksliukų arba kokio muzikos gabalo?  :swoon:
Aišku kad ne.
Nors.. viskas daug sudėtingiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Problema su programine įranga yra ta, kad skirtingai nuo taburetės arba stalo, tu gali labai lengvai padaryti kopiją. Tuo tarpu stalo ar taburetės atveju tau vis viena reiks daryti naują stalą arba naują taburetę, ir įdėti darbo, nepriklausomai nuo to, kad jau turi pavyzdį.

Yra taip vadinama "laisva programinė įranga".
Žr. čia: http://www.gnu.org/home.lt.html

Kyla klausimas, kaip žmonės uždirba, kurdami tokią programinę įrangą? Atsakymas taip pat turėtų būti pateiktas tame puslapyje. Atsakymas turbūt toks: pajamos eina ne iš produkto, bet iš palaikymo.

Nes pvz. Microsoftas sukuria kokį produktą, o  paskui tereikia vien pardavinėti nebeįdedant labai daug papildomo darbo. Atsiranda tarsi disbalansas, kai gauni ne proporcingai už įdėtą darbą, bet už patentus, sukurtus jau anksčiau padarytam tavo darbui.

Tuo tarpu kai gauni pajamas už palaikymą : klaidų taisymą, pagalbą diegiant, mokymus, konsultacijas ir t.t. - tai tu gauni pajamas tiesiogiai iš savo darbo.



Diak. Tomas M.

Iš palaikymo, atnaujinimų ir papildomų "premium, pro, enterprise" tipo komponentų pardavimų. Dažnai nemokama programa atlieka bazines funkcijas, o visas papildomas funkcionalumas parduodamas kaip papildomi komponentai.

kukulis

Na yra visokių verslo variantų. Bet vis vien Microsoft daro didžiausią pririšimą prie savęs, t.y. labiausiai apriboja varotojo teises. Pvz. dabar pardavinėja MS Office ribotam laikotarpiui, o ne visam laikui. T.y. kol tu naudojiesi turi nuolat mokėti pinigus, nors gamintojas dėl to nei piršto nepajudina ...
Taip ir atsitinka, kai pinigai suplaukia ne tiems, kas dirba, o tiems kas moka "sukti biznį".

Diak. Tomas M.

SAS arba Software As a Service turi savo ir privalumų, pvz anksčiau nusipirkdavai Office ir tą versiją naudodavai, nors būdavo jau naujesnės versijos išėję. Aš paskaičiavau, kad tas ant to gaunasi, nes pradžioje mes pirkdavom "retail" ir naudodavom apie 5  metus, kainuodavo rodos apie $350. Dabar moki $100 per metus, bet visuomet turi naujausią versiją ir dar plius gauni visokių online paslaugų už tą pačią kainą.