• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 25, 2024, 13:24:33

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kuklumas ir orumas aprangoje, išvaizdoje. Ar moterys turi būti patrauklios?

Pradėjo Diak. Tomas M., liepos 18, 2013, 00:15:13

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

sparnai

Na o arabu krastuose vyrai tai nevyrai del to kad sukneles devi?  :-\

Silvija

Aha :), o sutanos? Ką simbolizuoja šis apdaras? Beje, sentikiai panašų rūbą siuva ir mirusiojo įkapėms. Jokių kostiumų.

vida

Tikrai, bet suknele sutanos arba arabų vyrų apdarų ale suknelinio tipo lyg ir nepavadinsi.

Silvija

Tu teisi, Vida, su suknele nieko bendro sutana neturi.

Citatasutana (prancūziškai – apranga). Nešiojama ji buvo jau VI amžiuje ir iš pradžių tai buvo paprastas tamsus maišas, kurį vilkėdavo atgailaujantys dvasininkai.

http://apzvalga.eu/liturginiai-drabuziai-istorija-funkcijos-simbolika.html

Diak. Tomas M.

"Arba mes turime kalbėti taip, kaip rengiamės, arba rengtis taip, kaip kalbame. Kodėl mes išpažįstame vieną dalyką, o rodome kitą? Liežuvis kalba apie tyrumą, bet visas kūnas atskleidžia nepadorumą." (Šv. Jeronimas, Kunigas ir Bažnyčios Mokytojas)

"Either we must speak as we dress, or dress as we speak. Why do we profess one thing and display another? The tongue talks of chastity, but the whole body reveals impurity." (St. Jerome, Priest and Doctor of the Church)


kukulis

Šiaip po darbo jei kada nueinu į mišias, tai vos spėju kai tiesiai einu iš darbo; grįžti į namus persirengti tikrai nespėčiau. O kas dėl sekmadienio, tai tikra tiesa, reiktų labiau pasistengti  :ashamed:

vida

Lenkijoje vorele sekmadienį daug žmonių traukia į bažnyčią. Atkreipiau dėmesį, kad tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės labai pasipuošę. Žinoma, reikia nuo savęs pradėti. Iš tikro gi eini į šventę, tai savaime suprantama, kad atitinkamai rengiesi. Čia turbūt daugiau auklėjimo įtaka. Mano mama eidavo visada labai pasipuošus. Manau, kad ir aš turiu supratimą.
Turiu dvi dukras, tai viena puošeiva, o kita ne. Ir jeigu eina į mišias, viena kaip visada išsipuoš, o kita į aprangai neteikia jokios reikšmės. Va tau ir auklėjimas. Nesuprasi.

Diak. Tomas M.

Labai patiko šis paveiksliukas su aprašymu:

"Tu esi karalių Karaliaus duktė. Ar tavo išvaizda atspindi tavo kilmingumą?"

CitataYou are a daughter of the King of Kings. Does your appearance reflect that? Your body is a temple of the Holy God. Do you dress your body accordingly?

Your guy friends, fathers and pastors are God's children. Will you be the one to lead them astray like the evil woman described in chapters 5 and 6 of Proverbs?

"But beware lest somehow this liberty of yours become a stumbling block to those who are weak...and because of your knowledge shall the weak brother perish, for whom Christ died?" -1 Corinthians 8:9

Because, dearie, you do have that power – to make a man lust after you whether it's by admiring your curves in that dress or through a flirty glance – sometimes, without even trying.

"It is good neither to eat nor drink wine nor do anything by which your brother stumbles or is offended or is made weak. -Romans 14:21

In the words of Apostle Paul, I don't write these words to tell you what to do or lecture you. "I say this for your own profit, not that I may put a leash on you, but for what is proper, and that you may serve the Lord without distraction." (1 Cor. 7:35). These are the words and Scriptures I share with my little sisters and one day, I hope my daughters will read.

Your body belongs to Christ first and foremost (1 Cor. 6:13). And then, it belongs to your husband (1 Cor. 7:4). Not the cute guy in your math class or for your friends to appreciate your fitness regime. So, don't dress for the desires of men, but dress to please your King. Trust me, the truly Godly men will notice your modesty and thank God for it, because it is like a breath of fresh air in a stale room (do ask a Godly man in your life, if you don't believe me!).

"I charge you, O daughters of Jerusalem. Do not stir up nor awaken love until it pleases." -Song of Solomon 8:4

I cannot tell you what to wear and I can't give you the specs for modesty, but you have something even better already: the Holy Spirit. Pray about it – ask God what kind of clothing pleases Him and He will guide you. Because the Lord cares about what you wear.

Diak. Tomas M.

Nors kunigas atrodo labai laimingas, iš esmės taip apsirengusios jaunosios reikėjo neįleisti į Dievo namus... o juk balta vestuvinė suknelė simbolizuoja nekaltybę...

http://www.delfi.lt/pramogos/zmones/vilniuje-susituoke-krepsininkas-z-janavicius-ir-modelis-l-juozaityte.d?id=68409642

(Mūsų FaceBook grupės narys įdėjo).

Galvoju, jei aš matau tokias nuotraukas ir esu tos parapijos narys, kaip turėčiau reaguoti į kunigo pamokslą apie dorovę, kuklumą, skaistybę? Ar išvis tokį pamokslą kada nors išgirsčiau  :-\

Diak. Tomas M.



Diak. Tomas M.

Pamaniau, čia labai tinka ši žydų filosofo Levino citata:

,,Nuo tos akimirkos, kai kitas mane pamato, aš esu už jį atsakingas, net nesiimdamas atsakomybės jo atžvilgiu; jo atsakomybė įpareigoja mane. Ši atsakomybė peržengia to, ką aš darau, ribas".


Andrius4


"I laiške Korintiečiams:

Kiekvienas vyras, kuris meldžiasi ar pranašauja apdengta galva, paniekina savo galvą.
5 Ir kiekviena moteris, kuri meldžiasi ar pranašauja neapdengta galva, paniekina savo galvą: tai tas pats, kaip būti nuskustai.
6 Jei moteris neapsigaubia, tai tegul ir nusikerpa! O jei moteriai gėda nusikirpti ar nusiskusti plaukus, teapsigaubia.
7 Vyrui nereikia gaubti galvos, nes jis yra Dievo atvaizdas ir šlovė. O moteris yra vyro šlovė.
8 Juk ne vyras iš moters, bet moteris iš vyro,
9 taip pat ne vyras buvo sukurtas moteriai, o moteris vyrui.
10 Todėl moteris privalo turėti ant galvos pavaldumo ženklą dėl angelų.
11 Bet Viešpatyje nei vyras be moters, nei moteris be vyro.
12 Kaip moteris iš vyro, taip vyras per moterį, bet visa – iš Dievo.
13 Spręskite patys: argi tinka moteriai melstis Dievui neapsigaubusiai?
14 Argi pati prigimtis jūsų nemoko, jog vyrui gėda nešioti ilgus plaukus?
15 Tuo tarpu moteriai garbė turėti ilgus plaukus. Nes plaukai jai duoti kaip dangalas.
16 Bet jei kas norėtų ginčytis, – težino, jog nei mes, nei Dievo bažnyčios neturime tokio papročio."

Čia Apaštalas Paulius kalba apie plaukus. Tas minimas moteriai apdangalas yra plaukai " Tuo tarpu moteriai garbė turėti ilgus plaukus. Nes plaukai jai duoti kaip dangalas."   O ne kokia tai skraiste ar dar kas. Ar kas mato Pauliaus kalboje minima skraiste, kaip dangalą? Nes aš matau, kad tai yra plaukai.  Ir Paulius juk čia kalba Šv. Dvasios įkvėptas.  Ir štai puikus pavyzdys. Augucka liudija tai iš savo patyrimo, kad kai nusikirpo plaukus ėmė jausti kažkokį apsėdimą. Ir aš tikiu, tuo ką ji rašo. Nes visada jai avele(Dievo vaikas) išbėga už užtvaro susiduria su vilkais(demonais) ir lieka be apsaugos. Lengvas grobis vilkams. Todėl Auguckos liudijime matau ir Šv. Dvasios veikimą.
Citata iš: Augucka  spalio 28, 2013, 04:32:19
........Mergelė Marija visuose savo apreiškimuose pasirodydavo ilgais plaukais ir ilgu vualiu, dengiančiu galvą.
Tais laikais visos padorios moterys, kaip rašo straipsnyje Tomo duotoje nuorodoje, turėjo ilgus plaukus ir tik nepadoraus elgesio moterys turėjo trumpus, nes jas nubausdavo nuskutant galvą plikai.

Galiu iš savo patirties pasakyti keistą dalyką. Aš šiaip esu ilgaplaukė, bet buvau vienu momentu nusitrumpinusi plaukus iki pečių. Tuo metu jaučiau, kad mane kas lyg "apsėdęs" būtų, vis kuždėjo į ausį - nusikirpk, nusikirpk. Nebuvo ramybės nei dieną nei naktį. Vakare atsigulu į lovą su mintimis apie trumpus plaukus, ryte atsikeliu su tomis pačiomis mintimis. Buvo kažkokia dvasinė kankynė, lyg koks nelabasis apsėdęs. Kol vieną dieną neištvėriau ir nusikirpau. Tuomet tikrai pasigailėjau  :(

Dabar tai suvokiu kaip piktojo gundymą. Juk moters prigimtis - būti ilgais plaukais. Taip buvo senų senovėje. Kažkokia mistinė dalis slypi moters plaukuose. Moteriai negalima ir nelemta būti trumpais plaukais. Jaučiu, kad nusikirpti verčia tik nelabasis.

Dabar esu atsiauginusi plaukus, ir sakiau gyvenime nepasiduosiu daugiau jo pagundoms nusikirpti. Auginsiu tokio ilgio, kiek reikės, na nebent galiukus patrumpinti, kad sveikai atrodytų. Viskas.

Andrius4

Ta ir stengiuosi daryti, nuo tos dienos, kaip tik pastebėjau, kad vertimas skiręsi. Bet kadangi čia buvo Augucka įdėjus šios temos pirmame puslapyje, tai ir tiesiog nepasitikrinau ir nukopinau :) , nes pamaniau, kad ta kuria jus visada cituojat.  Todėl pacituosiu jūsų kuria naudojat :)

"Tuo tarpu moteriai garbė turėti ilgus plaukus. Matyt, plaukai jai duoti vietoj dangalo."(1 Kor 11:15)Biblija RK_K1998

"Tuo tarpu moteriai garbė turėti ilgus plaukus. Mat plaukai jai duoti vietoj dangalo."(1 Kor 11:15)Biblija RK_E1999

Todėl esmes tai nekeičia. Juo labiau kad nuo pat pradžios 1 Kor 11 skyriaus kalbama  apie plaukus.

P.S.   Plius "matyt" gali turėti dvi reikšmes. 1. Tai, "gal būt" 2. Tai, kad "yra matyti", kad būtent taip. Kaip matosi ir vertimo pataisyme :) Ir tiesa sakant nemanau, kad Paulius abejojo kalbėdamas. Kad" gal būt "