• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 19, 2024, 09:01:02

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Lietuvos Veikliųjų Žmonių Bendrija - kas tai?

Pradėjo Giedrė, rugsėjo 01, 2013, 08:57:06

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Giedrė

Esu girdėjusi, kad yra tokia Lietuvos Veikliųjų Žmonių Bendrija, kuri vykdo krikščioniškus banketus, dvasinius susitikimus. Ar čia tik vyrams tas judėjimas, ar ir moterys dalyvauja? Kaip vyksta tie banketai? Kas čia per veikla? Būtų įdomu kada nueiti, bet nežinau kas tai... Pasidalinkit, kas žinote plačiau.

Silvija

Jie turi savo tinklapį, kuriame sakoma:
CitataBendrija pasiekia vyrus, kurie kitu būdu nepriima evangelijos. Štai kodėl bendrijos banketuose, vyrų susirinkimuose, konferencijose, žurnaluose akcentuojami asmeniniai liudijimai žmonių, dirbančių bet kurį pasaulietinį darbą. Kiekvienas krikščionis vyras, sutinkantis su pagrindiniu bendrijos pareiškimu, gali tapti jos nariu. Nėra jokių apribojimų dėl priklausymo kuriai nors denominacijai arba bažnyčiai.

Žinau nemažai katalikų, tiek vyrų, tiek moterų, kurie važinėja į jų banketus tiesiog tam, kad pabūti su krikščionimis, pasiklausyti liudijimų, užtarimo maldos. Girdėjau vieną kunigą patariant būti atsargiais einant užtarimo maldos, nes melsdamiesi jie deda rankas ant žmonių, o jų tarpe yra negyvenančių sakramentinio gyvenimo. Todėl nėra garantijos, kaip tokia malda paveiks jus.

Marijos Radijas laidoje "Bendruomenių laida" LVŽB irgi dažnai dalyvauja.

Varlė keliauninkė

Iš savo vyro girdėjau, kad nelabai tie veiklieji, o jo nuomone ir intuicija pasitikiu labiau nei savo. Tai gal neik ten, Giedre, geriau pasidalink kaip tau su jėzuitais ir Ignaco pratybom sekasi ar nesiseka :-)

Giedrė

Kol kas dar Ignaco pratybas atidejau po gynimo - tai tikriausiai bus pavasariop. Kol kas dar jiems neskambinau. Bet viduje jau apsisprendžiau - eisiu į tas pratybas, tik jeigu Jėzuitai mane į jas prims. Abejonių dar šiek tiek yra. Pirma, nežinau kaip jie žiūri į neįgalius žmones, o tai neramina, nes nenoriu tokios leksikos kaip "ko tu čia dar nori, vargšele, nes mums tik problemos bus  su tavim", kadangi tada labai nusiviliu mūsų Bažnyčia, o antra - nežinau kaip ten su laiptais jų rekolekcijų namuose, nes man čia svarbus logistinis veiksnys. Beje, mano senelio dėdė laisvoj ikikarinėj Lietuvoj buvo jėzuitų provinciolas, tik nežinau jo tikslios pavardės. Taigi, yra pozityvus giminės ryšys. Nors namiškius dar irgi reikia įtikint, kad ten tie jėzuitai negrėsmingi man bus ir neįtrauks kažin kur ;).

Visgi, su protestantais man kartais daug lengviau, nes jie mane priima kaip žmogų, sau lygų asmenį, o ne į mano ratukus išplėtę akis žiūri  - turėjau labai geros patirties LCC universitete Klaipėdoje. O katalikams - ojoj dar kaip reikia tokio atvirumo mokytis. Į "Veikliuosius" turbūt neisiu, nes bijau nuklysti į neaiškias lankas. Tai va, tokie dalykai kol kas ...