• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 02, 2024, 15:42:33

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Pijaus X brolija ir Bažnyčios tikintieji

Pradėjo Silvija, sausio 08, 2014, 09:20:12

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Nesutinku :) Tradicijos yra gyvas reikalas, jos kuriamos istorijos bėgyje.

Bet čia vėl mums reikia grįžt prie terminų aiškinimosi ir maut į kitą temą ;)

Pilgrim

Tomai atsiliepsiu į kai kurias tavo išsakytas mintis.
CitataVokietiją, Prancūziją ir pan, kur katalikybė praktiškai mirusi
Prancūzijos situacijos nežinau, bet Austrijos ir dalies Vokietijos situaciją pažįstu iš vidaus. Tai ką ten būdamas matau, girdžiu bendraudamas skiriasi nuo išsakytos minties.

Citatanori sugrąžinti aiškesnį ir tikslesnį doktrinos apibrėžimą, buvusį iki II Vatikano
Mano giliu įsitikinimu mūsų bėda tame, kad per menkai pažįstame II Vatikano susirinkimą.

- pranciškonų ... - JAV jėzuitų ... - 80% JAV moterų vienuolių ... veiksmai ir elgesys yra tik jų veiksmai ir elgesys. Lygybės ženklo tarp jų ir Visuotinės Bažnyčios nėra. Jei taip daro JAV jėzuitai, pranciškonai ... tai dar nereiškia, kad taip elgiasi jėzuitai Filipinuose, Konge, Lenkijoje.


Diak. Tomas M.

Citata iš: Pilgrim  liepos 03, 2014, 17:05:38
Citatanori sugrąžinti aiškesnį ir tikslesnį doktrinos apibrėžimą, buvusį iki II Vatikano
Mano giliu įsitikinimu mūsų bėda tame, kad per menkai pažįstame II Vatikano susirinkimą.

Sutinku su tuo, bet turėtum sutikti, kad tikrai yra "neaiškios" kalbos dokumentuose. Norėjosi, kaip geriau, o gavosi... Aš pasistengsiu paanalizuoti tai atskiroje temoje, remdamasis minėto vyskupo analize.

Citata iš: Pilgrim  liepos 03, 2014, 17:05:38
- pranciškonų ... - JAV jėzuitų ... - 80% JAV moterų vienuolių ... veiksmai ir elgesys yra tik jų veiksmai ir elgesys. Lygybės ženklo tarp jų ir Visuotinės Bažnyčios nėra. Jei taip daro JAV jėzuitai, pranciškonai ... tai dar nereiškia, kad taip elgiasi jėzuitai Filipinuose, Konge, Lenkijoje.

Pilgrim, tai AČIŪ DIEVUI!!! :D

Mano idėja yra tame, kad kaip ir Pijaus X brolija, jie yra didelės tikinčiųjų grupės, organizacijos, todėl jas šia prasme galime lyginti, kaip didelius vienetus, turinčius didelę įtaką, bet gana skirtingai vertinamus Bažnyčios viduje.

Beje, kaip matėme pavyzdyje su Gailestingumo kultu, Lietuvos brolijos pozicija taip pat skiriasi nuo kitų šalių mūsų tautinio pamaldumo labui ;)

kukulis

Įdomu ar JAV jau ir laidotuvės su klounais vyksta? :)

Diak. Tomas M.

Vatikano pareiškimas apie Šv. Pijaus X broliją:


"Pijaus X brolija jau yra "pilnoje vienybėje" [su Bažnyčia], bet "netobulo susitaikymo" būsenoje."

"SSPX Already is in 'Full Communion', but in a State of 'Imperfect Reconciliation'."

kukulis


Giedrė

Jeigu bus priimtos visokios ten naujovės dėl skyrybų ir celibato, tai neatmetu Pijaus brolijos ... Ne prie širdies man tie visi naujumai.

Diak. Tomas M.

Giedre, jei kažkas Bažnyčioje pasako kažką, kas prieštarauja tikrajam Kristaus mokymui, mums nereikia palikti Bažnyčios, bet tiesiog ir toliau laikytis to tikro Kristaus mokymo ir ignoruoti visokias blogas naujoves. Tai kažkuria prasme būtų kentėjimas Kristaus garbei:

http://www.fatherpaulnicholson.com/homilies/showhomily.php?track_ident=A2-O-27-2-2014-10-06

Tikintieji turi didelį poveikį - jei jie nesilaikys tų netikrų naujovių, jos nudžius, kaip negyvos šakelės.

Pilgrim

'Full Communion' nesu mokantis anglų kalbą,  :( bet tik pagal savo lotynų kalbos žinias versčiau "pilnoje bendrystėje" ir tada sakyčiau, kad bendrystė nėra tas pats kas vienybė. Tačiau tai tik mano mintys, kurios gali būti neteisingos.
Celibatas nėra naujumas. Kaip ir nėra tikėjimo dogma. Pirmaisiais šimtmečiais tokios nuostata nebuvo susiformavusi. Na ir dabar ne visoje katalikų bažnyčioje ši taisyklė galioja.
Skyrybų katalikų bažnyčioje nėra. Ortodoksai turi tam tikrus atvejus, bet katalikai ne. Tačiau ir nėra svarstoma, kad skyrybos atsirastų.

Giedrė

Piligrim ir Tomai, tikrai nesu kažkokia puritonė, bet mane tikrai gąsdina tos plataus masto reformos per dabar vykstantį vyskupų Sinodą. Jau šiuo metu visi tie santuokų anuliavimai ir kalbos apie galimas kunigų šeimas pasitikėjimo nekelia, o kas bus toliau nedrąsu ir spėlioti.

Pilgrim

Giedre, dėl skyrybų klausimo manau esame vienodų pažiūrų, bet ... problema šaltinių klausimas. Masinės informacijos priemonės, kuriomis dažniausiai naudojamės, jei tai pasaulietinės pateikia visiškai iškreiptą vaizdą ir iškreiptas kalbėjusių mintis. Katalikiškos priemonės, kurios mums yra prieinamos informuoja per mažai. Todėl atsiduriame informacijos trūkumo erdvėje, kur savoms interpretacijoms, gandams skleistis yra labai tinkama terpė.
Analizei keletas straipsnių, tiesiog teksto analizei, kokia problematika, kokie tikslai keliami -
http://www.delfi.lt/news/daily/world/popiezius-pranciskus-baznycia-turi-ivertinti-ka-daro-milijonai-tikinciuju.d?id=66036622
http://1psl.lt/pasaulis/2014/10/popiezius-pranciskus-vyskupams-bukite-kurybiski-diskutuodami-del-seimu-poreikiu
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/vatikano-vyskupu-sinodas-pradejo-darba-pirmasis-geju-kataliku-kongresas-spaus-popieziu-del-permainu-57-457930?cf=df
Tarp kitko visai neblogas straipsnis į šio Sinodo temą
CitataBažnyčios istorijoje jau pora tūkstančių metų varžosi du požiūriai.
Vieno jų šalininkai teigia, kad Bažnyčia yra besistengiančių šventai gyventi bendruomenė, o sakramentai – apdovanojimas už gerą elgesį.
Kito požiūrio atstovai skelbia, kad Bažnyčioje, kaip ir pasaulyje, žmonės yra nusidėjėliai. O sakramentai – tai Dievo dalyvavimo žmonių gyvenime vaistai, gydantys mūsų paklydimus ir mūsų žaizdas.
http://www.lrytas.lt/pasaulis/rytai-vakarai/ar-savo-elgesiu-stebinantis-popiezius-uzsuks-i-lietuva.htm

Diak. Tomas M.

Pilgrim, o kai tu priimi Komuniją, būni bendrystėje ar vienybėje (susivienijęs) su Kristumi? ;)

kukulis

tik nepradėkit disuksijos apie tai, kuris iš jūsų šventesnis  ;D

Pilgrim

Kukuli, tu teisus.  ;) Tomai yra du visiškai skirtingi terminai Komunija ir komunija.
Tačiau svarbiausia laiku padėti tašką.

Diak. Tomas M.

Kažkaip aš manau, kad kai kalbame apie Kristaus Kūną ir Kristaus Mistinį Kūną, tas terminas turi labai panašią prasmę.

Communion:

1 (emocinis) bendravimas;

to hold communion with oneself - apmąstyti

2 Communion bažn. Komunija (t. p. Holy Communion)

3 (religinė) bendrija; to paties tikėjimo žmonės

Pilgrim

Kažkada ir internete buvau radęs gerą ir aiškų šio termino išskyrimą ir skirtingas reikšmes. Deja neturiu laiko atnaujinti paieškų ar labai išsiplėsti. Šis žodis turi šiek tiek skirtingas reikšmes ir prasmes terminologijose: pasaulietinėje, teologinėje, bažnytinėje. Mūsų bėda, kad susimaišome ir pradedame visa tai maišyti savo mąstyme, kalbėjime, bendravime. Tada ir kyla neaiškumai, nesusikalbėjimai. Svarbiausia laiku padėti tašką. Arba kaip sakydavo Ignacas Lojola - turėkime mintyse klausimą, kiek tai naudinga mano išganymui  :-\

Diak. Tomas M.

Pilgrim, tu kartais mėgsti sujaukti situaciją, o po to tyliai pasitraukti gražios citatos pagalba  ::)

Tas "nesusipratimas" prasidėjo, tau pačiam nemokant anglų kalbos ir pagal kitas kalbas darant prielaidas, ką gi galėtų tas žodis reikšti... o po to jau prasideda filosofijos...

Moralas: jei gerai nežinai, tai nedaryk išvadų, kad vėliau nereikėtų dėl jų vesti painių diskusijų ;)

Pilgrim

Gi sakiau, kad tai tik mano mintys ir jos gali būti klaidingos. Ant laužo  :no-no: nenoriu
Na o sujaukimas tik tam kad paraginti mums visus mąstyti ir įvertinti savo tikėjimo patirtį.

Augucka

Kas žino, ar nuo šios brolijos ekskomunika panaikinta?  :-\

Augustas

Citata iš: Augucka  gruodžio 04, 2014, 02:55:22
Kas žino, ar nuo šios brolijos ekskomunika panaikinta?  :-\

Taip, ekskomunika brolijai panaikinta (panaikino dar popiežius Benediktas XVI), tačiau šios brolijos vyskupams, kiek žinau, dar nėra leidžiama eiti pareigų.