• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 28, 2024, 13:53:08

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Geros knygos - dalinkimės nuomonėmis, įspūdžiais ir informacija.

Pradėjo Giedrė, sausio 27, 2014, 15:36:14

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Giedrė

Nuvogusi laiko perskaičiau knygą: Graham Greene romaną "Galybė ir garbė" apie katalikų persekiojimus Meksikos revoliucijos metu ir kunigo dvasinį kelią per kančias iš nuodėmingos tamsos į tikėjimo šviesą ir kankinystę. Knyga - gera, kokybiškas vertimas, taiklus siužetas. Neperkrautas kūrinys.  Pats autorius - aktyvus katalikas. Man buvo nauja, kad Meksikos revoliucijos metu taip aršiai buvo persekiojami katalikai, žudomi kunigai, deginamos bažnyčios. Anksčiau apie tai nežinojau. Labai patiko anotacijoje rasti sakiniai: "Svarbiausi romane yra žmonių santykiai, jų išpažįstamos vertybės, pats žmoniškumas. Ką reiškia mylėti žmones, kaip atskirti gerą žmogų nuo niekam tikusio, jei beveik šventasis laiko save baisiu nusidėjėliu, o paskutinis niekšas yra įsitikinęs esąs doras žmogus?" Labai taikliai atspindi esminę knygos problematiką. Rekomenduoju. Ką dabar skaitote?

Varlė keliauninkė

Pyteris Zevaldas "Benediktas 16 potretas iš arti", jau perskaičiau. Man patinka ir tinka Benediktas. Dabar laukia jo "Įvadas į krikščionybę". Sako kad labai gera knyga.

kukulis

Citata iš: Giedrė  birželio 24, 2015, 13:42:14
Nuvogusi laiko perskaičiau knygą: Graham Greene romaną "Galybė ir garbė" apie katalikų persekiojimus Meksikos revoliucijos metu ir kunigo dvasinį kelią per kančias iš nuodėmingos tamsos į tikėjimo šviesą ir kankinystę. Knyga - gera, kokybiškas vertimas, taiklus siužetas. Neperkrautas kūrinys.  Pats autorius - aktyvus katalikas. Man buvo nauja, kad Meksikos revoliucijos metu taip aršiai buvo persekiojami katalikai, žudomi kunigai, deginamos bažnyčios. Anksčiau apie tai nežinojau. Labai patiko anotacijoje rasti sakiniai: "Svarbiausi romane yra žmonių santykiai, jų išpažįstamos vertybės, pats žmoniškumas. Ką reiškia mylėti žmones, kaip atskirti gerą žmogų nuo niekam tikusio, jei beveik šventasis laiko save baisiu nusidėjėliu, o paskutinis niekšas yra įsitikinęs esąs doras žmogus?" Labai taikliai atspindi esminę knygos problematiką. Rekomenduoju. Ką dabar skaitote?

Mat kaip, o aš vis galvodavau kad Meksika labai katalikiška šalis ..

Kažkuriame žurnale skaičiau kad Meksikoje yra įsikūrusių daug sektų; viena iš jų - mirties garbintojai.
Taip pat dėl narkotikų kelių ten didelę galią turi narkomafija, kuri net susijusi su vyriausybe. Juk neseniai nuskambėjo atvejis, kai protestuojančių studentų minia buvo numalšinta bendromis policijos ir mafijos jėgomis.

Citata iš: Varlė keliauninkė  birželio 24, 2015, 14:42:28
Pyteris Zevaldas "Benediktas 16 potretas iš arti", jau perskaičiau. Man patinka ir tinka Benediktas. Dabar laukia jo "Įvadas į krikščionybę". Sako kad labai gera knyga.

Man vienas kunigas pasakė, kad Benediktas XVI neeilinis šviesuolis filosofijos srityje, vienas iškiliausių imant paskutinį, o gal net kelis paskutinius šimtmečius.
Dabar neatsimenu kurią jo knygą skaičiau ar "tiesiog krikščionybė" ar "įvadas į krikščionybę". Patiko. Kabina giliai, bet moka paprastai išaiškinti.  Ir nors knyga filosofinė, tačiau neperkrauta filosofiniais terminais, kaip kad būna specifinėse filosofijos knygose ;)
Vadinasi galima suprasti.
Nors esu kalbėjęs su keliais žmonėmis, tai vieniems ta knyga labai gera, o kiti sako "nieko nesupratau". ;)

Silvija


kukulis


Varlė keliauninkė

Citata iš: kukulis  birželio 25, 2015, 04:08:27
Man vienas kunigas pasakė, kad Benediktas XVI neeilinis šviesuolis filosofijos srityje, vienas iškiliausių imant paskutinį, o gal net kelis paskutinius šimtmečius.
Ne filososofijos, o teologijos. Kad iškiliausias tai taip  :)