• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 19, 2024, 14:21:02

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kaip prarandame tikinčiuosius - iš kitų bendruomenių irgi galime pasimokyti

Pradėjo Diak. Tomas M., kovo 08, 2014, 00:10:13

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Citata iš: Tomas M.  birželio 05, 2014, 11:24:21
Silvija teisingai pasakė - mūsų forumas yra skirtas išimtinai katalikiškai informacijai.

[...]

Pvz. pagrindinės svetainės nuorodose aš net nededu ekumeninių svetainių, nes idėja - turėti 100% katalikišką projektą, kur žmogui nereikia daryti papildomos analizės ar kažkas yra tinkama ar ne.

Idėjai pritariu. Manau ji teisinga. Bet reiktų kažkaip saugotis nuo pasmerkimo. Manau ne visi protestantai eis pragaran, lygiai kaip ir ne visi katalikai į dangų ;) . Tačiau Tomo idėjai pritariu, nes yra tekę bendrauti su žmonėmis, pas kuriuos kirba virba nuolatinis noras paprieštarauti ( panašiai kaip man :( ) ir kurie, priėję prie tam tikros ribos sujaukia aplinkinių protą ir širdis.

Vis dėl to kaip minėjau, kažkaip gal reiktų neužsidaryti savo teisume, nepasidaryti sekta.

Siauras kelias :D

Silvija

O aš va tokį pamokantį tekstuką radau: http://www.religija.lt/straipsniai/kontroversijos/atleidimo-pamoka

Kai kuriose religinėse grupėse, kurias mes sektomis vadiname, dažnai galima rasti žymiai didesnę ištikimybę Dievui, nei katalikuose :-\

kukulis

Citata iš: Silvija  birželio 06, 2014, 08:43:15
O aš va tokį pamokantį tekstuką radau: http://www.religija.lt/straipsniai/kontroversijos/atleidimo-pamoka

Kai kuriose religinėse grupėse, kurias mes sektomis vadiname, dažnai galima rasti žymiai didesnę ištikimybę Dievui, nei katalikuose :-\

Nekorektiška teigti absoliutaus teiginio, naudojant apibendrinimus :)

Panaudoti apibendrinimai: "kai kurios religinės grupės", "katalikai".
Panaudoti absoliutūs teiginiai "žymiai didesnė ištikimybė Dievui".

Kaip apibrėžti/nustatyti, kuri ištikimybė mažesnė, kuri didesnė, o kuri žymiai didesnė? ;)

Korektiškas parašymas būtų toks:
"Tokios tai religinės grupės nariai parodo didesnę ištikimybę Dievui nei aš." :)

Silvija


Silvija

Kita vertus, o gal tu bijai būti priskaičiuotas prie tų katalikų, kurie katalikybei daro gėdą? Todėl ir nenori apibendrinimų "mes"?  ;)

Čia yra sunkioji bendruomenės pusė, kai nesinori būti tapatinamam su kitokiu, mažiau pažengusiu ar visai nuklydusiu nuo tikėjimo. Iš to ir randasi atkritimai nuo katalikybės, tam tikras individualizmas, kai galvojama "geriau jau aš su jais nesusidėsiu".

Neseniai per žinias išgirdau tokį atvejį: tėvai iš vaiko žudiko pareikalavo kompensacijos poros milijonų. Kažkuria prasme jie juk įvertino vaiką pinigine išraiška :-\ Kiti sako, kaip tik tai - gera prevencinė priemonė, nusikaltėlis praktiškai išvaržytas, ekonominė bausmė visam gyvenimui... Bet man tai kyla pagrindinis klausimas - kaip mes suprantame atleidimą? Juk statistika rodo, kad esame katalikų kraštas.

Diak. Tomas M.

Citata iš: Silvija  birželio 06, 2014, 08:43:15
Kai kuriose religinėse grupėse, kurias mes sektomis vadiname, dažnai galima rasti žymiai didesnę ištikimybę Dievui, nei katalikuose :-\

Kažkaip prisiminiau tėvo Dimitrijaus mintį apie musulmonus - jie tiki į netikrą dievą, bet nebijo už jį paaukoti savo gyvybę, komunistai aukoja savo gyvybę už idėją, stabmeldžiai už savo stabus, o mes tikime tikrąjį Dievą, bet bijome net kryžiaus ženklą viešai padaryti, ką jau kalbėti apie mirtį už Jį.

Diak. Tomas M.

Citata iš: kukulis  birželio 06, 2014, 04:55:56
Vis dėl to kaip minėjau, kažkaip gal reiktų neužsidaryti savo teisume, nepasidaryti sekta.

Siauras kelias :D

Jei nenori tikėti dogma, kad nėra išgelbėjimo už Bažnyčios ribų (pripažįstu, kad mūsų hierarchai pastaruoju metu sujaukė tikinčiųjų širdis savo dviprasmiškais poelgiais ir mokymais), kaip tuomet save motyvuosi skelbti tikėjimą ir skatinti grįžti į vienybę protestantus?

Pilgrim


kukulis

Nujaučiu, kad dogma apie išsigelbėjimą Bažnyčios ribose, yra suformuluota, remiantis raštais žmonių, įkvėptų Šventosios Dvasios. Tai arba Šventojo Rašto autoriai arba šventieji, paskelbti Bažnyčios mokytojais.

Taigi. Kai jie teigė tuos teiginius apie išsigelbėjimą tik Bažnyčios ribose, reiktų pažiūrėti/paskaityti kaip jie tai parašė ir kaip patys tai išaiškino.
Šitoj vietoj galėčiau ir baigti. Vis dėl to parašysiu paskutinį komentarą: kai kalbama apie visuotinę Bažnyčią, tai ji nėra vien Romos Katalikų Bažnyčia; o ir dalį žmonių kurie oficialiai save laiko katalikais, deje, negalima būtų laikyti Bažnyčios nariais, nes ta minėta dalis net netiki kad Kristus yra Dievas.

Žodžiu tema plati ir turbūt smarkiai išnagrinėta įvairių autorių, tik remtis turbūt reiktų tais autoriais, kurie, kaip minėjau, buvo įkvėpti Dievo, o ne rašė remdamiesi savo žmogiška išmintimi.

Diak. Tomas M.

Pilgrim, čia reikėtų pridurti, kad Vatikanas II yra rodos pirmasis ir vienintelis susirinkimas, kuris nepaskelbė nieko susijusio su dogmatiniu mokymu. Patys Jonas XXIII ir Paulius VI aiškiai yra apie tai kalbėję. Tad žiūrime į ankstesnius susirinkimus, kurie paskelbė tam tikrus dalykus dogmatinio mokymo forma Ex Catedra ;)